اهمیت تشخیص محتوای تکراری در سئو سایت

تشخیص محتوای تکراری از اهمیت خاصی در بحث سئو سایت برخوردار است و ما در این قسمت از آموزش سئو به این مبحث می پردازیم:

اگر دوست ندارید ویدئو آموزشی بالا را ببینید؛ متن زیر که تمام توضیحات ویدئو هست را بخوانید:

درود بر شما دوستان و همراهان همیشگی امیر قمصری، امیدوارم که سرحال و پر از انرژی مثبت باشید. بهترین روش برای تشخیص محتوای تکراری چیست؟

در مورد این سوال مهم بالا که دلیل آن بروز رسانی الگوریتم گوگل می باشد، باید بدانید که ما هرگز هیچ ابزاری را برای شناسایی محتوای تکراری معرفی نمیکنیم؛ چرا که ما دو ابزار بسیار رایج در این زمینه را که اکثر افراد از آنها استفاده میکنند را استفاده و اشتباهات فاحشی در آنها مشاهده کردیم و به این نتیجه رسیدیم که این ابزارها نه تنها هیچ کمکی نمیکنند، بلکه گاهی اوقات امید واهی میدهند و گاهی هم به اشتباه شما را امیدوار میکنند.

بنابراین بنده نکاتی پیرامون پیدا کردن محتوای تکراری در سایت را برای شما میگویم. اولین نکته ای که باید عرض کنم این است که زمانیکه ما در مورد محتوای تکراری صحبت میکنیم، برخی از دوستان تصور میکنند که محتوای تکراری یعنی ما محتوایی را از دیگر وبسایت ها کپی کنیم و در وبسایت خود قرار بدهیم.

بله قطعا این مورد Duplicate است، اما زمانیکه شما از صفحات دیگر وبسایت خود Duplicate داشته باشید، در طولانی مدت شامل جریمه هایی خواهید شد، چرا که مخالف الگوریتم گوگل میباشد و این مورد در سایت های فروشگاهی بسیار زیاد به چشم میخورد که در Search Console هم نمایش داده میشود و بنده در آموزش Search Console اپلیکیشن نیوسئو به صورت کامل به این مساله پرداخته ام.

پس باید به این مساله هم دقت کنیم که Duplicate ها، هم در صفحات داخلی سایت ما پیش می آیند و هم نسبت به صفحات سایت های دیگر.

اما چگونه این مطالب تکراری را پیدا کنیم؟ داخل Search Console به شما نمایش داده میشود، البته کامل و دقیق و بروز نمیباشد؛ معمولا به شما اطلاعاتی میدهد که باید خودتان حواستان به آنها باشد.

چگونه؟ بسیار ساده است. زمانیکه قصد دارید صفحات سایت خود را نسبت به هم بسنجید یا زمانیکه محتوایی تولید میکنید و شک دارید که آیا این مطلب را قبلا داخل سایت گذاشتید یا خیر؟ بخشی از مطلب را بردارید و در بخش نتایج گوگل بنویسید:

(دامنه خودتان) :Site و بعد محتوای خودتان را بزنید، حالا تمام محتوایی که داخل وبسایت شما هست و در مورد آن مساله شما چیزی نوشته اید و یا شباهت به آن دارد را خود گوگل به شما نشان خواهد داد و حالا به سادگی میتوانید تشخیص دهید که خودتان قبلا آن را قرار داده اید یا خیر.

همین کاری که گفتم را زمانی که قصد داشتید ببینید محتوایی که داخل وبسایت خودتان قرار میدهید و یا گذاشته اید کپی هست یا خیر؛ داخل نتایج گوگل در Search Box میزنید، حالا این بار بدون (دامنه خودتان):Site که در تمام وبسایت های دنیا بررسی شود.

تشخیص محتوای تکراری در سئو سایت بسیار اهمیت بالایی دارد و امیدوارم برای شما مفید واقع شده باشد و استفاده از محتوای تکراری سبب کاهش رنک شما نشود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود