آموزش google trends,آموزش کار با گوگل ترندز,آموزش گوگل ترندز

5 کاربرد مهم Google Trends برای تحقیق کلمات کلیدی

تحقیق کلمات کلیدی تاثیر بسیار زیادی در سئو سایت داشته و می توانند باعث بهبود عملکرد شما شوند. تعداد بسیار زیادی ابزار تحقیق کلمات کلیدی وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کرده و بهترین عبارات را به منظور تمرکز برای رتبه گرفتن پیدا کنید. البته دقت داشته باشید که این ابزارها تا زمانی می توانند برای شما مفید باشند که اطلاعات زیاد و کاربردی ارائه کنند. شما ...

ضروری
UPDATED
آپدیت الگوریتم گوگل,آپدیت جدید الگوریتم گوگل,آپدیت جدید گوگل

10 بروز رسانی اخیر الگوریتم گوگل و نکات مهم آن

بروز رسانی الگوریتم گوگل در سال های اخیر توانسته است که روند سئو سایت های مختلف را به شدت مورد تاثیر قرار دهد. همچنین گوگل از بروز رسانی نسخه جدید الگوریتم خود مدتی قبل رونمایی کرد. بنابراین شما باید از اصولی در فعالیت های خود استفاده کنید که بتوانید بر بروز رسانی های جدید گوگل غلبه کنید و یا اینکه اثرات منفی آن را تا جایی که می شود، کاهش ...

ضروری
UPDATED
افزایش بازدید,افزایش رتبه در گوگل,افزایش رتبه سایت

آموزش افزایش رتبه گوگل طی یک ماه

افزایش رتبه گوگل برای بسیاری از سایت ها مهمترین عامل پیشرفت و توسعه بوده و هست. بنابراین صاحبان و مدیران سایت های کوچک و بزرگ همواره به فکر سئو سایت خویش آن هم به صورت کاملا حرفه ای هستند. بالا بردن سئو سایت یا در واقع بهبود رنک در گوگل روش های مختلفی دارد و همانطور که احتمالا می دانید گوگل برای این اتفاق 200 فاکتور دارد که باید تعداد ...

آموزش استراتژی محتوا,آموزش تولید محتوا,استراتژی بازاریابی محتوا

استراتژی محتوا و نکات فوق العاده برای تقویت آن

استراتژی محتوا می تواند روند تولید محتوای شما را به گونه ای تقویت کند که تاثیر مناسبی در سئو سایت داشته باشد. یک استراتژی محتوا طرح کاملی از نوع محتوای مورد نیاز، چگونگی تولید محتوا و نحوه ارائه مطالب را برای شما به وجود می آورد. یک استراتژی محتوا فقط به متن نوشتاری صفحات سایت مربوط نمی شود؛ بلکه تصاویر، ویدئوها و بسیاری از موارد دیگر که شما برای بهبود ...

بک لینک ایرانی,بک لینک با کیفیت,بک لینک چیست

بک لینک چیست و چگونگی ساخت بک لینک های قوی

هر صاحب وب سایتی باید بداند که بک لینک چیست و به طور کلی بک لینک ها چه تاثیری در سئو سایت دارند. بک لینک ها در واقع لینک هایی هستند که در یک صفحه سایت به صفحه سایت دیگری داده می شوند. به طور مثال اگر شما به یک سایتی در صفحه خودتان لینک بدهید، آن ها یک بک لینک از وب سایت شما دریافت کرده اند. در این ...

آموزش سئو,بررسی پنالتی شدن سایت,پنالتی سایت چیست

جلوگیری از جریمه شدن سایت در گوگل

جریمه شدن سایت یکی از سرفصل هایی است که در روند سئو سایت باید به آن پرداخته شود. نکته مهم این است که چگونه می توانید از مجازات های گوگل خودداری کرده و با استفاده از روش های سئو سایت از صفحات خود محافظت کنید؟ این مبحث بسیار حیاتی است؛ زیرا جریمه شدن سایت در گوگل می تواند ترافیک جستجوی شما را کاهش یا حتی از بین ببرد. این روند ...

UPDATED
آموزش افزایش رنک,افزایش رنک در گوگل,بهبود رنک گوگل

آموزش افزایش رنک گوگل برای همیشه

گام #1 : بهینه‌سازی اعتبار مبتنی بر صفحه افزایش رنک گوگل مبتنی بر صفحات سایت شما را شرح داده ایم. کافی نکات گفته شده را مو به مو اجرا کنید و منتظر افزایش رتبه سئو سایتتان باشید. لینک دادن به سایت‌های دلخواه : من می‌ دانم که شما سایت‌ های ضعیف با جایگاه ویژه را، در گوگل دیده اید. آیا تا به حال توجه کرده اید که آنها هرگز به ...

آموزش تولید محتوا,آموزش سئو,تولید محتوای آنلاین

بهترین راه های کسب درآمد از تولید محتوا

کسب درآمد از تولید محتوا اگر بر اساس یک سری اصول و قواعد خاص انجام شود، می تواند به مقدار قابل توجهی برای هر شخصی پولساز باشد. به کارگیری اصول سئو سایت می تواند به بهبود روند نوشتن مقاله برای سایت های مختلف با ویژگی های متفاوت، کمک زیادی بکند. به طور کلی وبلاگ نویسی می تواند بسیار شیرین باشد و در عین حال ممکن است برای شما درآمد خوبی ...

آموزش سئو,افت رتبه سایت,افت رتبه سایت در گوگل

دلایل اصلی افت رتبه سایت در گوگل و حل کردن آن ها

افت رتبه سایت در گوگل یکی از اصلی ترین و رایج ترین مشکلاتی است که صاحبان وب سایت ها در زمینه سئو سایت دارند. معمولا افراد هنگامی متوجه افت رتبه سایت در گوگل می شوند که بعد از چند روز، به دنبال سایت خود در صفحات نتایج جستجو می گردند، اما متوجه می شوند که رتبه قبلی خود را از دست داده و به رنک های پایین تری انتقال داده ...

آموزش سئو,آموزش سئو داخلی,آموزش سئو داخلی سایت

8 تکنیک برتر سئو داخلی سایت

سئو داخلی سایت نیاز دارد تا با استفاده از تکینک های مناسب انجام شود تا نتیجه مطلوبی را برای صاحبان وب سایت ها ایجاد کند. سئو سایت به طور کلی به دو دسته سئو داخلی و سئو خارجی تقسیم می شود؛ هر دوی این موارد تاثیر زیادی در بهبود رتبه سایت داشته و می توانند با استفاده از استراتژی هایی که دارند، کاربران زیادی را جذب سایت کنند. به دنبال ...

آموزش سئو و درک محتوای همیشه سبز برای تولیدکنندگان محتوا و سئوکاران حرفه ای باید در اولویت باشد. متخصصان سئو باید در نظر داشته باشند که ساخت محتوای منحصر به فرد با رعایت کردن تمام موارد سئو محتوا اهمیت بالایی دارد. حتی مدیران و متخصصان سایر کسب و کارهای اینترنتی نیز باید در نظر داشته باشند که اگر به دنبال محتوایی یونیک هستند؛ خودشان باید دست به کار شوند چراکه قطعا هیچ کس بهتر از صاحبان کسب و کار توانایی تولید محتوا در زمینه فعالیت آنها را ندارد.

یک نکته مهم برای متخصصان و تولیدکنندگان محتوا:

براساس تجربه سالها فعالیت امیر قمصری در عرصه سئو، شما باید همواره به دنبال مطالعه مقالات به روز در عرصه سئو سایت باشید. نکات کلیدی آموزش سئو که در سایت های برتر دنیا پشت سرهم اعلام می شوند، می تواند وجه تمایز شما با رقبایتان باشد. البته پیشنهاد دیگر هم شرکت در دوره های آموزش سئو سایت در ایران است به شرطی که پس از دوره نکات جدید بازهم برای شما ارسال شود و اطلاعات سئو شما همیشه سبز باشد.

سئو می تواند دلهره آور باشد! مخصوصا برای صاحبان مشاغل کوچک و متخصصین جوانی که تازه کار هستند.

یک خبر خوب: در سایت نیوسئو تعداد زیادی مقالات آموزش سئو به صورت رایگان وجود دارد که یک تازه وارد در عرصه سئو را کاملا هوشیار کرده و نسبت به سئو آگاه کند.

مبانی سئو سایت

قبل از اینکه به تکنیک های خاص و شگفت انگیز سئو سایت بپردازیم، اجازه بدید با مطالب بنیادی سئو در ابتدا آشنا بشیم.

Are you ready?

به کامل ترین راهنمای سئو سایت خوش آمدید!

آیا شما در سئو تازه کار هستید؟ آیا براتون عجیبه که گوگل چگونه کار میکنه و اساس نکاتش در سال 2019 در چیه؟ اگر اینطوره، شما الآن در بهترین شرایط قراردارید (با تمرکز شروع کن به مطالعه این قسمت)

 

سئو چیست؟

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) فرایندی برای بهبود رتبه سایت ها در نتایج جستجوی ارگانیک (یعنی پولی نباشد) موتورهای جستجوگری همچون گوگل است.

تاریخچه جستجوگرها به دهه 90 میلادی برمی گردد که موتورهای جستجو برای اولین بار ظاهر شدند. امروزه، این یک استراتژی اساسی برای بازاریابی و یک صنعت روبه رشد است.

صفحه نتایج گوگل

در تصویر بالا نتیجه اول با پرداخت هزینه به گوگل در این جایگاه قرار گرفته است و نتیجه دوم و سوم ارگانیک هستند.

اگر شما می خواهید سئو یاد بگیرید، باید آماده کارهای خلاقانه، فنی و تحلیلی باشید. من که عاشق سئو هستم. در بازار کسب و کار اینترنتی تکنیک هایی با اهداف مختلف وجود دارد، با این حال نکته اصلی و سودآور هنوز هم بالا بودن در نتایج جستجوی گوگل است.

به زبان ساده، سئو مربوط به وب سایت های هدفمند و برای افراد هدفمند است.

این آموزش فقط درباره تغییراتی در ساختار و سورس وب سایت نیست. وب سایت شما باید با محتوای باکیفیت و بهینه سازی شده که برای مخاطبانتان ساخته شده، پر شده باشد. البته که باید به اندازه کافی از سایت های مناسب لینک هم دریافت کنید.

 

آیا سئو سایت کار مشکلی است؟

موتورهای جستجو مانند Yahoo، Bing و Google سایت های مختلف در سطح دنیا را براساس الگوریتم های رنکینگ خودشان رتبه بندی می کنند. حال سوال اینجاست که آیا می توانیم اصول این الگوریتم ها را درک و تحلیل کنیم؟ بله و خیر!

گوگل از بیش از 200 عامل و فاکتور برای رتبه بنده سایت ها استفاده می کند. گرچه ما بسیاری از آن ها را می شناسیم، مانند محتوای با کیفیت، بک لینک های ارزشمند یا موارد فنی مانند سرعت سایت اما بسیاری از آنها را گوگل به عنوان یک راز نگه داشته است.

البته که لازم نیست شما همه عوامل و فاکتورهای رنکینگ سایت را بدانید. برای درک بهتر اینکه کلا سئو چیست، یک کاسه آش رشته را تصور کنید! سه جنبه مهم دارد:

 1. کاسه نمایانگر موارد فنی پشت صحنه سایت است. بدون یک کاسه مناسب ممکن است آش در تمام میز یا سفره شما پاشیده شود.
 2. آش رشته خوشمزه داخل کاسه محتوای وب سایت شماست. همانطور که آش رشته مهمترین قسمت ماجراست، محتوا هم مهمترین قسمت سئو است. محتوای بی کیفیت = رنک نگرفتن برای همیشه!
 3. برای یک آش رشته خوشمزه چاشنی خیلی مهم است. سیرداغ و نعناداغ! چاشنی سئو بک لینک هایی است که باعث افزایش قدرت وب سایت شما می شود و این آخرین ماده ای است که آش رشته شما را کامل می کند!

بک لینک های با کیفیت، محتواهای ارزشمند و موارد فنی

موتورهای جستجو زمانی که کاربران اینترنتی به دنبال چیزی می گردند، استفاده می شود و شما می خواهید در بین نتایج جستحوی آن ها باشید. این مهم نیست که شما برای فروش چه چیزهایی دارید (چه محصول، چه خدمت و چه محتوا) در هر صورت بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو امری ضروری است.

سایت شما باااااید توسط موتورهای جستجو ایندکس شود وگرنه در نتایج گم می شوید و وقتی گم شوید هرگزززز دیده نمی شوید و در نتیجه ورشکست می شوید!

فعالیت های خردمندانه و برنامه ریزی شده، رتبه بندی صفحات سایت شما را در صفحه نتایج جستجو گوگل (SERP) بهبود می بخشد که خیلی سریع سبب افزایش ترافیک سایت شما می شود. اگر این مخاطبان این افزایش ترافیک را تبدیل به مشتری کنید، افزایش درآمدی چشمگیر خواهید داشت.

خلاصش کنم براتون: اگر می خواید وب سایتتون موفق بشه و از طریقش پولدار بشید، باااااااااااید سئو رو یاد بگیرید و انجامش بدید.

 

چگونه می توانم سئو را یاد بگیرم؟ آیا نیاز به دوره آموزشی و کمک دیگران دارم؟

در وب سایت نیوسئو سعی شده است در مقالات به صورت سلسله وار نکات زیادی آموزش داده شود تا شما بتوانید به تنهایی برای انجام سئو آماده شوید. اما تغییرات اساسی که در الگوریتم های گوگل پیش میاید گاهی نیاز به بررسی و استفاده از تجربه دارد که اینجا نیاز است به یک مشاور مراجعه کنید و یا در دوره های حرفه ای و تخصصی آموزش سئو شرکت کنید تا از تجربیات اساتید برتر بهره ببرید.

اگر سردرگم هستید و نمی دانید چگونه می توانید SEO را یاد بگیرید، ما یک جواب ساده و صریح برای شما داریم:

شما نیاز به مطالعه و تمرین بسیااااار دارید. نکته جذاب این است که شما می توانید مقالات رایگان زیادی در اینترنت در زمینه بهینه سازی سایت در گوگل پیدا کنید (از جمله در همین سایت نیوسئو)، اما باید عاقلانه انتخاب و رفتار کنید. از این گذشته پیشنهاد می کنم در دوره ها، کلاس ها و وبینارهای مختلف شرکت کنید.

اگر نمی خواهید زیاد زحمت بکشید! یا وقت ندارید، می توانید از مشاوران، متخصصان و آژانس های سئو در سراسر ایران کمک بخواهید. البته به خاطر داشته باشید که این روش رایگان نیست. البته خیلی وقت ها بهتر است از روش های پولی استفاده کنیم تا سریعتر به نتیجه برسیم (منظورم فقط در سئو نیست، در کل زندگی هم این نکته جاری است)

 

با چند اصطلاح مهم سئو آشنا شوید

 • سئو داخلی و سئو خارجی (On-page vs. off-page SEO)
 • کلاه سفید، کلاه سیاه و کلاه خاکستری

سئو داخلی و سئو خارجی

عملیات سئو داخلی بر روی صفحات سایت شما به معنای بهینه سازی وب سایت برای تاثیرگذاری بر نتایج جستجوی ارگانیک است. در واقع بهتر است این طور بگویم: سئو داخلی کلیه فعالیت هایی است که شما به سادگی به آن در سایتتان دسترسی دارید و البته تاثیر زیادی هم در بهبود رتبه سایت شما دارد. مثلا:

 • برچسب های متا
 • تگ های heading
 • ساختار urlها
 • بهینه سازی تصاویر
 • محتوا
 • structured data
 • سرعت لود سایت
 • و خیلی موارد دیگر که در ادامه به آن خواهیم رسید …

عملیات سئو خارجی به کلیه فعالیت های گفته می شود که برای گرفتن لینک از سایت های دیگر صورت می گیرد. روش های زیادی برای به دست آوردن بک لینک وجود دارد:

 • ارسال ایمیل
 • وبلاگ نویسی
 • رپورتاژ آگهی
 • فعالیت در شبکه های اجتماعی
 • ارتباط با افراد و برندهای مشهور و تاثیرگذار
 • نوشتن مطالب ارزشمند
 • و بسیاری دیگر که در ادامه به آن خواهیم رسید.

کلاه سفید، کلاه سیاه و کلاه خاکستری

وقتی نام کلاه سفید و کلاه سیاه می آید، ذهن ما به اولین چیزی که فکر میکند فیلم های وسترن غربی است. در آن فیلم ها منظور آدم های بد و آدم های خوب بود که در مقابل هم قرار می گرفتند. از این که بگذریم:

سئو کلاه سیاه:

 • ریدایرکت های مخفیانه و موذیانه!
 • محتوای مخفی
 • استفاده نادرست از کلمات کلیدی
 • دستکاری موذیانه لینک ها
 • بک لینک های نامرتبط
 • مزرعه لینک
 • ارسال نظرات اسپم

سئو کلاه سفید:

 • محتوای با کیفیت
 • لینک های طبیعی
 • برندسازی صحیح
 • استراتژی ساخت محتوا
 • بهینه سازی داخلی
 • انتخاب عبارات کلیدی مناسب
 • تمرکز بر کیفیت

سئو کلاه سیاه مجموعه ای از اقدامات غیراخلاقی برای بهبود رتبه بندی صفحات یک وب سایت در گوگل است. این عوامل به گونه ای طراحی شده اند که موتورهای جستجو را فریب دهند و رنک به بگیرند!(غافل از اینکه این سوال را پاسخ نداده اند؟: شما گوگل را چه فرض کرده اید؟!!!!!)

تکنیک های سئو کلاه سیاه می تواند شما را در مدت زمان کوتاه به صدر نتایج SERP برساند، اما موتورهای جستجو دیر یا زود این وب سایت ها را شناسایی و به شدت جریمه خواهد کرد.

سئو کلاه سفید مجموعه ای از تکنیک های اخلاقی است که براساس قوانین صحیح خزنده ها طراحی شده است. بخش های اصلی سئو کلاه سفید عبارتند از:

 • محتوای با کیفیت و مرتبط
 • بهینه سازی کلی وب سایت
 • ساخت بک لینک های با کیفیت

سئو کلاه سفید یک استراتژی بلند مدت است که با هدف بهبود تجربه کاربری صورت می گیرد. به طور کلی پسر یا دختر! خوب بودن در دنیای سئو بهترین کاری است که می توانید انجام دهید.

اصطلاحی هم به نام سئو کلاه خاکستری وجود دارد، عملی که در مقایسه با تکنیک های کلاه سیاه ممکن است خطر کمتری داشته باشد. تکنیک های کلاه خاکستری به صورت واضح توسط گوگل مشخص نشده اند، بنابراین می توانید هزاران کاربر را به سایتتان بیاورید در حالیکه نمی دانید ممکن است یک روز بعد بابت آن جریمه شوید و همه رتبه های خود را از دست بدهید.

خلاصه مطلب، قطعا شما نمی خواهید با گوگل دشمن شوید!

 

موتورهای جستجو

در این قسمت از راهنمای سئو سایت، شما یاد میگیرید که موتورهای جستجو چگونه کار می کنند، چگونه مردم از آنها استفاده می کنند و به دنبال چه چیزهایی هستند. نیم نگاهی هم به پیشینه فنی گوگل خواهیم انداخت.

بیایید باهم نگاهی دقیق تر به موتورهای جستجو و پرکاربردترین فاکتورهای رتبه بندی که باید بر روی آن ها تمرکز کنیم، بیاندازیم.

 

موتورهای جستجو چگونه کار می کند

موتورهای جستجو شامل سه بخش اصلی هستند:

 • خزیدن
 • ایندکس کردن
 • انتخاب نتایج

درست مثل تصویر پایین:

موتورهای جستجو چگونه کار می کند

خزیدن یا Crawling

خزیدن یا کراول کردن به معنای اسکن کردن وب سایت، بخش های مختلف آن، محتوا، عبارات کلیدی، تگ های h، لینک ها، تصاویر و هزاران المان دیگر است. هر اطلاعاتی که از وب سایت ها در موتورهای جستجو نمایش داده می شود حاصل خزیدن آن موتور جستجو در سایت است.

خزنده ها تمام لینک های که سایت ها به همدیگر می دهند را تشخیص می دهد. آنها بارها و بارها وارد سایت ها شده و اطلاعات آن ها را تجزیه و تحلیل می کنند. در واقع این ربات ها به طور مرتب در حال خزیدن در صفحات مختلف وب هستند.

ایندکس کردن

پس از مرحله خزیدن سایت، ایندکس کردن صفحات آغاز می شود. این فهرست را به عنوان یک کاتالوگ غول پیکر و تمام نشدی که پر از وب سایت های سراسر جهان است، تصور کنید. ایندکس شدن وب سایت ها معمولا کمی طول می کشد. براساس تجربه ما به صورت معمول از 1 تا 10 روز طول خواهد کشید.

می توانید با استفاده از الگوریتم زیر، صفحاتی از وب سایتتان که قبلا ایندکس شده اند را ببینید:

site:domain.com

علاوه بر این هربار که تغییر کند، دوست خوب خزنده ما دوباره آن را اسکن می کند. به خاطر داشته باشید تا زمانی که صفحات سایت شما در گوگل ایندکس نشده باشند، در نتایج قابل مشاهده نیستند.

انتخاب نتایج

نتایج برای صاحبان سایت ها و کاربران بسیار مهم است. هنگامی که کاربر اینترنتی یک پرس و جو ارسال می کند (یک کلمه کلیدی را جستجو می کند) موتور جستجو فهرست عظیم خود را بررسی می کند و نتایج منطبق را بیرون می آورد. این یک روند بررسی انتخاب ها از بین میلیون ها انتخاب موجود در سایت ها براساس الگوریتم های مختلف است.

شرکت هایی که موتورهای جستجو (Yahoo, Microsoft, Google) را اداره می کنند، سعی می کنند محاسبات دقیق الگوریتم های خود را مخفی نگه می دارند. با این وجود بسیاری از عوامل و فاکتورها کاملا شناخته شده هستند.

 

فاکتورهای رتبه بندی

بسیاری از این فاکتورها اثبات شده است، اما برخی دیگر فقط حاصل گمانه زنی هاست. علاوه بر این برخی از برخی دیگر مهم تر هستند.

ما لیستی فوق العاده را برای فاکتورهای رتبه بندی گوگل آماده کرده ایم که پیشنهاد می کنم حتما آن را تهیه و مطالعه کنید.

10 فاکتور موفقیت قطعی در سئو سایت

یکی از مهمترین فاکتورها، تعداد بک لینک های با کیفیتی است که براساس تعداد به یک سایت دیگر منتهی می شود. هر بک لینک اساسا قیاس اعتماد و استناد علمی است و از نظر گوگل قطعا بسیار مهم است.

برخی دیگر از عوامل مهم رتبه بندی (نسبت به هم اولویت ندارند):

 • استفاده از کلمات و عبارات کلیدی مرتبط 
 • استفاده از HTTPS
 • ارتباط بک لینک ها
 • میزان خوانایی محتوا
 • قدرت موضوعی
 • اشتراک در شبکه های اجتماعی
 • عمر دامنه
 • AMP
 • طرح صفحات سایت

همانطور که قبلا هم گفته شد؛ فاکتورهای رنکینگ گوگل را می توان به دو دسته فاکتورهای سئو داخلی و فاکتورهای سئو خارجی تقسیم بندی کرد.

 

نحوه استفاده مردم از موتورهای جستجو

جهت یادآوری: مهم ترین نکته در سئو سایت، بهینه بودن آن اول برای کاربر و دوم برای موتورهای جستجو است.

اگر تمام زمان و هزینه خود را صرف سئو فنی کنید، خوب است اما اگر تعامل ضعیفی با کاربرانتان داشته باشید، جایگاه شما به نخی بند است و اینگونه شروع به هدر دادن پول و زمان خود کرده اید. یادتان باشد: نظر کاربران سایت در اولویت است.

تصویر پایین یکی از روندهای متداول جستجوی کاربران در گوگل را نمایش می دهد:

نحوه استفاده از گوگل توسط مردم

روند تعامل با موتورهای جستجو در طی سالهای گذشته تحولات زیادی داشته است. با این حال، هنوز اصولی ثابت وجود دارد:

 • نیاز به یک راه حل، اطلاعات یا پاسخ سوال
 • تایپ کردن عبارت مورد نیاز در فیلد جستجو گوگل 
 • بررسی اولین نتایج موجود
 • کلیک بر روی یک یا چند نتیجه از سایت های مختلف
 • بررسی کامل سایت مقصد برای رسیدن به هدف جستجو
 • بررسی نتایج مشابه بیشتر در صورت رسیدن به هدف نهایی و یا تغییر کلمات کلیدی جستجو شده در صورت نرسیدن به هدف جستجو

 

سهم بازار موتورهای جستجو

در نمودارهای زیر، می توانید ببینید مردم از کدام موتورهای جستجو بیشترین استفاده را می کنند: (این اطلاعات برگرفته از گزارشات سایت Netmarketshare است)

سهم بازار موتورهای جستجو در تمام جستحوهای کاربران

چگونه می توان کلمات جستجو شده را طبقه بندی کرد؟

3 نوع کلمات یا عبارات جستجو شده توسط کاربران وجود دارد:

 1. Navigational یا ناوبری !
 2. Informational یا اطلاعاتی !
 3. Transactional یا معاملاتی !

Navigational search queries

آنها نمایانگر هدف جتجو برای نام تجاری یا وب سایت خاصی هستند. برخی از مردم تمایل دارند به جای تایپ نام دامنه ها در مرورگرشان نام برند یا دامنه را در گوگل جستجو کنند. مثلا تایپ کنند newseo یا digikala و حتی google !!!

براساس مطالعات یکی از سایت های تحلیلگر معتبر که در آن 16 میلیارد کلمه کلیدی را مورد مطالعه قرار گرفته است، برندهایی مانند Facebook، Youtube و Google بیشتر از موارد مشابه جستجو شده اند.

Informational search queries

این موارد زمانی رخ می دهد که کاربران به دنبال اطلاعاتی هستند. آنها به دنبال یک وب سایت خاص نیستند بلکه به دنبال پاسخ یا راهنمایی در مورد چگونگی یک کار هستند. به عنوان مثال: نحوه پخت آبگوشت

Transactional search queries

این نوع مربوط می شود به جستجوهای خاصی که ما انجام می دهیم. معمولا با یک نام محصول (نایک) یا خدمت (سئو) همراه است.

از 3 نوع بالا جستجوهایی که براساس اطلاعات از پیش بررسی شده صورت می گیرد، یعنی در صورت نیاز جستجو می شود (Informational search queries) بهترین نوع جستجو هستند که به دقیق ترین نتیجه هم ختم می شوند.

 

به روزرسانی های SERP

قرارگرفتن در صفحه اول نتایج جستجوی ارگانیک خوب است، قرار گرفتم در بین 3 نتیجه اول عالی است اما تنها یک برنده وجود دارد، درست است؟! این یک چشم انداز فوق العاده است.

وب سایت ها در سراسر جهان به صورت روزانه، هفتگی یا ماهانه به روز می شوند، خب ممکن است بعضی سایت ها هم به روز نشوند!!! به هر حال مسئله این است که اینترنت هر روز رشد می کند. زمانی که سایت ها به روزرسانی می شوند ممکن است جایگاهشان در نتایج رتبه بندی گوگل تغییر کند. این اتفاق بارها برای صفحات مختلف سایت نیوسئو رخ داده است.

نکته بسیار مهم دیگر این است که الگوریتم های گوگل هم همواره در حال تغییر هستند. تغییرات جزئی در الگوریتم های گوگل ممکن است هچمشکی اجاد نکند، اما یک بروزرسانی کلی می تواند مثل زلزله همه چیز را از بین ببرد!

تکته ای که سعی دارم به شما گوشزد کنم این است که حتی اگر شما در رتبه 1 هم قرار گرفتید باز هم ممکن است فردا جایگاهتان تغییر کند و رقبا جایگزین شما شوند. پس رتبه 1 شدن سخت است اما رتبه 1 ماندن خیلی سخت است.

 

ویژگی های SERP

البته که رنکینگ در درجه اول اهمیت قرار دارد، اما این روزها باید حواستان به موقعیت صفر هم باشد.

بیایید نگاهی به نتایج جستجوی “How to bake potatoes” بیاندازیم. نتیجه اول یکی از موارد Google featured snippet است که شامل مهمترین اطلاعات است؛ بنابراین اصلا نیاز به بررسی سایر نتایج نیست (در اینجا مجبور شدم از جستجوی یک عبارت کلیدی انگلیسی استفاده کنم چراکه هرچه گشتم در سایت های فارسی وجود نداشت که البته طبیعی هم هست!)

ویژگی های SERP

چرا Rich snippetها این اندازه مهم هستند؟ Rich snippetها در زمان مشاهده توسط کاربران، به صورت مستقیم و بر رفتار و انتخاب آنها تاثیر می گذارند. به عبارتی دیگر؛ نتیجه اول گوگل به صورت ارگانیک و عاری از Rich snippet ها نسبت به نتیجه 3 همراه با Rich snippet کلیک کمتری دارد!!!

در واقع به دلیل اینکه این نوع نتایج دارای جلوه های بصری بیشتری نسبت به سایرین هستند بیشتر مورد توجه قرار می گیرند و اصلا دلیلی وجود ندارد که کاربران بر روی نتایج دیگر کلیک کنند.

موارد زیر برخی از رایج ترین Rich snippetها در نتایح SERP هستند:

Featured snippet
Answer box
Carousel (images, videos, products)
Image pack
Map pack
Sponsored features (Google Ads, flights, shop on Google)
Knowledge graph
Top stories
Events
Sitelinks

پرکاربردترین نوع Rich snippetها در ایران حالت نمایش ستاره ها، برترین اخبار و سوالات متداول هستند.

 

سئو داخلی و سئو فنی

سئو داخلی شامل لیست کاملی از اقدامات مهم است که باید حتما انجام دهید. تا همین چند سال پیش این لیست بسیار کوتاه و مربوط به عبارات کلیدی، عناوین و محتوای بیش از حد بهینه شده بود. اما برای اینکه امروز جزء بهترین سایت ها در نتایج گوگل باشیم باید نکات زیادی را رعایت کنیم. بیاید شروع کنیم.

الگوریتم های گوگل (Google Algorithm Update History) نسبت به گذشته که فقط بر روی پرکردن عنوان، توضیحات سئو و محتوا از عبارات کلیدی مختلف تمرکز داشته فاصله زیادی گرفته است و امروزه برای دستیابی به رتبه های اول در نتایج جستجو باید اقدامات پیچیده تری انجام دهیم.

اگر می خواهید سئو یاد بگیرید: به هیچ عنوان نباید در گذشته و حتی حال به سر ببرید! باید همواره به روز باشید. یکی از بزرگترین پیشرفت های گوگل، بررسی دقیق رفتار کاربران و روند درگیر شدن آن ها با سایت هاست.

فراموش نکنید که همواره تمام موتورهای جستجو از جمله Google اعلام کرده اند که برای کاربران محتوا بسازید نه برای آنها

 

متا تگ ها – Meta Tags

متا تگ ها بخشی از کدهای HTML سورس صفحه هستند که در حالت عادی توسط کاربران قابل مشاهده نمی باشند. این داده ها اطلاعاتی در مورد وب سایت به موتورهای جستجو ارائه می کنند. و اما مهمترین آنها؛ متا تگ عنوان (meta titles) و متا تگ توضیحات سئو (meta descriptions) هستند.

meta tags یا متا تگ های عنوان و توضیحات سایت نیوسئو

برای آشنا شدن با جزئیات این دو متا تگ و  تاثیرات آن ها بر سئو سایت ها دو مقاله نکات عنوان و نکات متا توضیحات را با دقت مطالعه کنید.

البته به خاطر داشته باشید که آن ها در نظر سئو فنی اهمیت چندانی ندارند.

براساس گفته یکی از کارشناسان ارشد گوگل:

متا عنوان و توضیحات همراه با کلمات کلیدی، به صورت مستقیم در رتبه بندی سایت شما اثری ندارند اما آنها همچنان یک عامل روانی قدرتمند بر CTR و درگیری کاربر هستند. بنابراین، آنها هنوز هم برای سئو بسیاااااااار مهم هستند.

به مدرسینی که می گویند برچسب های عنوان و توضیحات متا برای سئو مهم نیستند توجه نکنید. از طرفی دیگر به خاطر داشته باشید که الگوریتم های گوگل تاثیرات این دو را در رتبه بندی ها تغییر می دهد و به ارتباط آن ها با محتوای صفحه به شدت دقت می کند!

ابزارها و پلاگین های زیادی وجود دارند که محتوای شما را آنالیز می کنند و شما را به سمت ساخت محتوای سئو شده راهنمایی می کنند. مثل افزونه یوآست. البته به یاد داشته باشید که هیچ کدام از این ابزارها به صورت 100% برای سئو محتوای فارسی دقت ندارند.

زمانی که برچسب های متا را می سازید، اطمینان حاصل کنید که هم از نظر فنی و هم از نظر کاربران بهینه سازی شده باشند.

 

آموزش سئو داخلی

جهت آموزش سئو داخلی سعی می کنیم لیست تمام موارد موثر در سئو داخلی را برای شما با توضیحات شرح دهیم. بیایید با کارهایی که می توانیم در وردپرس انجام دهیم، شروع کنیم.

1- قبل از اقدام به تولید محتوا، بررسی کنید که مردم برای موضوع سایت شما چه کلمات کلیدی را در گوگل جستجو می کنند.

آیا قصد دارید در مورد موضوعی که بیشتر مورد جستجو مردم است، بنویسید؟ آیا مطمئن هستید به اندازه کافی در مورد موضوع انتخابی خود تحقیق کرده اید؟ آیا می تونید ایده های جدیدی به موضوع مد نظر خودتون اضافه کنید؟ آیا در زمان مناسبی قصد تولید و سئو محتوا را دارید؟

این ها سوالات اصلی قبل از شروع تولید محتوا است و مهم نیست که این ها برای سایت باشید یا وبلاگ و یا حتی ریزتر(یک صفحه فرود محصول). بخش تحقیق کلمات کلیدی مناسب مهم ترین قسمت این ساخت محتوا برای وب است. البته که ما در مورد انجام تحقیقات کلمات کلیدی در ادامه این مقاله و به خصوص در آموزش سئو حرفه ای که به صورت حضوری برگزار می شود، می پردازیم.

2- تگ های Title، Description و Headlines

ساخت یک متا تگ عنوان و توضیحات جذاب. قبلا هم بارها و بارها به تاثیر عنوان در بهبود رتبه در سئو سایت اشاره داشته ایم. همواره شما برای ساخت محتوای ارزشمند و سئو شده نیاز دارید یک کلیدواژه مرکزی داشته باشید تا محتوایتان را حول آن بسازید. البته کاربران شما هم از همین طریق محتوای شما را پیدا می کنند.

از طرفی لطفا از توضیحات سئو یا همان meta description به عنوان یک فرصت عالی برای جذب کاربران و البته افزایش رتبه در گوگل استفاده کنید.

کاربران و و موتورهای جستجو را متقاعد کنید که سایت شما بهترین انتخاب است!

یک بار دیگر، به تعامل کاربردی با کاربر بیاندیشید و کلمات بی ارزش و کم جستجو را انتخاب نکنید. به رقبای خود دقت کنید، اجره تحلیل کنید که چه چیزی برای آن ها مفید بوده است و استراتژی خود را بسازید.

نکات ساده و بسیار مهم title tags and headlines:

 • گوگل حداکثر 70 کاراکتر برای عنوان و 155 کاراکتر برای description (به روز شده در تاریخ 14شهریور 98) در صفحه نتایج خود نشان می دهد.
 • برای افزایش خوانایی و تاثیر بیشتر محتوا در سئو، حتما از تگ های h1 تا h6 درست و به اندازه استفاده کنید.
 • پیش نمایش نتایج جستجو را با استفاده از ابزارهایی مثل SEOSiteCheckup و افزونه های وردپرس بررسی کنید.

3- از آدرس های سئو شده استفاده کنید (Use SEO-friendly URLs):

از استفاده از URLهای ایجاد شده به صورت اتوماتیک با ارقام و کاراکترها، خودداری کنید:

www.example.com/2019/post36g6bb111dd665r

از URLهایی استفاده کنید که مربوط به محتوا و عنوان شما باشد (کاملا هدفمند و مرتبط):

www.example.com/how-to-seo-site

اگر شما از وردپرس استفاده می کنید؛ می توانید permalinks یا همان پیوندهای یکتا را به صورت زیر تنظیم کنید:

ساختار صحیح url سایت وردپرس

کارشناسان SEO و وبلاگ نویسان بزرگ می گویند؛ urlهای کوتاه در گوگل رتبه بالاتری دارند. این مسئله را امیر قمصری هم تجربه کرده و در دوره آموزش سئو آسمان خراش به به آن تاکید می کند. قطعا این مهم به بحث تجربه کاربری بر می گردد. البته یادآور شوم که این بدان معنا نیست که یک url شامل 20 کلمه اشتباه و یا از نظر گوگل مردود نیست. باید تعادل را حفظ کنید و اگر هم نمی توانید آدرس های کوتاه و معنادار بسازید، url شما بیشتر از 8 کلمه نشود.

4- چند رسانه ای (Multimedia)

دوست دارید بازدیدکنندگان خود را درگیر کنید؟ از تصاویر، اینفوگرافیک ها، نمودارها و فیلم های آموزشی استفاده کنید. آنها منجر به کاهش نرخ پرش و تعامل بیشتر می شوند. بعضی چیزها باید به شیوه قدیمی و با همان تکنیک ها نوشته شوند اما محتوای چندرسانه ای یک ضرورت بی بدلیل است!

پخش و انتشار ویدئو یکی از داغترین روندهای بازاریابی طی چند سال اخیر بوده است. علاوه بر این، فیلم های آموزشی به افراد انگیزه می دهند تا محتوای شما را دوست داشته باشند، آنها را به اشتراک بگذارند و حتی اظهارنظر کنند.

چند نکته ساده و مهم برای محتوای چندرسانه ای:

 • تصاویر خود را با استفاده از تغییرات در نام فایلهای مربوطه، محتوای alt و حجم عکس ها بهینه سازی کنید.
 • از درج نمودار و فیلم در محتوای خود حتما استفاده کنید.
 • فراموش نکنید که در داخل محتوای چند رسانه ای، متن ها را نیز ذکر کنید و در درون آن از کلمات کلیدی استفاده نمایید.

5- لینک های خارجی و لینک های داخلی

استفاده از لینک های خارجی، سیگنال ارتباطی با موضوع شما به گوگل می دهد. حتما در محتوای خود به منابع معتبر و دارای رنک بالا لینک بدهید تا این سیگنال ارتباطی مهم را از دست ندهید.

لینک های داخلی راهی فوق العاده برای تبلیغ سایر مقالات یا بخش های سایت شماست! دسترسی به آنها ساده تر شده و منجر به تعامل بیشتر می شود. لینک های داخلی همچنین به رباتهای گوگل کمک می کنند تا ساختار وب سایت را بهتر درک کنند.

چند نکته ساده و مهم برای لینک های داخلی و لینک های خارجی:

 • لینک های خارجی ممکن است به صورت مستقیم در بهبود رتبه شما اثرگذار نباشند، اما استفاده از آنها بسیار توصیه می شود.
 • بسته به طول محتوا از 2 تا 3 لینک داخلی استفاده نمایید.
 • خزنده های گوگل این پیوندها (لینک های داخلی و خارجی) را به صورت دقیق بررسی می کنند. پس سعی نکنید برای پیوندهای نامناسب یا … تقلب کنید و خودتان را گول بزنید!
 • برای لینک های داخلی خوشه بندی را اعمال کنید.

لینک های خارجی و لینک های داخلی

یکی از بهترین راه های لینک دهی بیشک مدل خوشه چینی است

6- مخاطبانتان را با خودتان درگیر کنید!

محتوای عالی و باکیفیت، خودبه خود اشتراک گذاری می شود. این عبارت مربوط به گذشته است. امروزه مردم تنبل شده اند و کلیدهای به اشتراک گذاری مطالب همیشه باید در وب سایت شما و دم دست آنها باشد. (البته این مورد در سایت های ایرانی به دلیل مسدود شدن بسیاری از شبکه های اجتماعی برای ایرانی ها داستان متفاوتی دارد). به گفته سایت BuzzSumo از سال 2015 به بعد در کل دنیا میزان به اشتراک گذاری مطالب سایت ها کاهیش پیدا کرده است.

این مسئله علاوه بر فیس بوک، توییتر یا لینکدین برای شبکه های اجتماعی تخصصی تری همچون پینترسنت هم پیش آمده است.

 

نکات سئو داخلی فنی و تکنیک های آن

ما می توانیم سئو فنی (مباحث فنی سئو) را به عنوان بخشی از سئو داخلی که بیشتر به موارد فنی می پردازد، طبقه بندی کنیم. معمولا حداقل به برخی مهارتهای مربوط به طراحات یا توسعه دهندگان وب احتیاج دارید. اما نترسید! بسیاری از کارها را می توانید به سادگی در وردپرس انجام دهید.

این ها مهمترین نکات فنی سئو هستند که باید بر روی آنها تمرکز کنید:

1- کنسول جستجوی گوگل – Search Console

آشنایی با تنظیمات کنسول جستجوی گوگل (یا همان ابزار وبمستر تولز قدیمی) یکی از اصول اولیه سئو است. این ابزار به شما کمک می کند عملکرد سایت خود را در موتور جستجوگر گوگل نظارت و تحلیل کنید.

کنسول جستجو به شما کمک می کند تا رتبه بندی کلمات کلیدی، CTR ها، مجازات های احتمالی گوگل و بسیاری از داده های مفید دیگر را برای سئو فنی، تجزیه و تحلیل کنید.

نمودار کنسول جستجوی گوگل

سایر امکانات شامل میزان و شرایط استفاده صحیح از موبایل، محتواهایی که می خواهید ایندکس شود یا نشود، پیغام های خطای سایت، ارورهای داده های ساختاریافته (structured data errors)، لینک های داخلی و خارجی و …

تایید سایت در کنسول جستجوی گوگل

How to verify your property (website) in the Search Console

2- سرعت سایت – Website speed

سرعت وب سایت یکی از عوامل رتبه بندی است که شما باید حتما و همیشه به بهبود آن فکر کنید. مشخص است که 50% از کاربران انتظار دارند یک سایت در 2 ثانیه یا کمتر از آن بارگذاری شود و اگر در 3ثانیه بارگذاری نشود آن را ترک می کنند.

نکات مهم:

 • سرعت سایت خود را در ابزار سنجش سرعت گوگل بررسی کنید.
 • تصاویر سایت را بهینه سازی کنید، فشرده سازی GZIP را فعال کنید، کدهای HTML را بهینه سازی کنید، فایلهای JS و CSS را فشرده و بهینه کنید و در نهایت تلاش کنید تا سرعت لود سرور شما هم پایین باشد.
 • در انتخاب هاست مناسب و بررسی کیفیت آن بسیار دقت کنید.

ابزار سنجش سرعت گوگل

3- بهینه سازی برای موبایل – Mobile optimization

بهینه سازی سایت ها برای موبایل یک ضرورت است. دنیا از سوی لپ تاپ و کامپیوتر شخصی به سمت موبایل در حال تغییر است. در واقع، اگر شما سایتی داشته باشید که برای موبایل بهینه سازی نشده باشد، هرگز رتبه خوبی به دست نمی آورید.

گوگل از مارس 2018 شروع به رتبه بندی اساسی سایت ها بر اساس شرایط نمایش آن ها در موبایل کرد. در این شرایط گوگل از نسخه نمایشی موبایل سایت شما در رتبه بندی و نمایش در گوشی های تلفن همراه استفاده می کند و اگر سایتی در موبایل به درستی نمایش داده نشود، حتی اگر در جستجوهای Desktop در رتبه های اول هم باشد، باز هم در موبایل رتبه خوبی نخواهد داشت.

نکات مهم:

 • حالت ریسپانسیو سایت خود را در ابزار Mobile-Friendly Test بررسی کنید.
 • رتبه های عبارات کلیدی مهم خود را در نتایج جستجو موبایلی بررسی کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که نسخه موبایل شما بسیار و جذاب و حرفه ای عمل می کند.

البته شما از AMP (صفحه های شتاب دهنده موبایل) هم می توانید استفاده کنید. این مورد که کد HTML با ویژگی های سفارشی و کدهای اختصاصی برای نمایش سریعتر محتوای استاتیک است. در سال 2017، AMP یکی از مهمترین پروژه های گوگل در جستجوی موبایلی شد. در حال حاظر اطمینانی از آینده آن است. باهم باید ببینیم آینده این پروژه بزرگ چه خواهد شد.

4- نقشه سایت – Sitemap

نقشه سایت یا همان Sitemap به موتورهای جستجو کمک می کند تا محتوای شما را راحت پیدا کرده و ایندکس کنند. سایت مپ شامل تمام صفحات مهم سایت هاست. به همین سبب هم حتما باید در هنگام اجرای یک سایت بزرگ و سنگین با ساختاری ساده یا پیچیده، یک سایت مپ بهینه داشته باشیم.

یادتان باشد که داشتن نقشه سایت سبب بهبود رتبه بندی شما در گوگل نمی شود. به گفته گوگل، مزایای ارزشمندی دارد اما نداشتن آن هم هرگز باعث مجازات نخواهد شد.

نکات مهم:

 • تمام سایت ها نیاز به sitemap ندارند.
 • انواع مختلفی از نقشه سایت وجود دارد اما فقط نسخه XML آن صحیح است.
 • یک نقشه سایت نباید بیشتر از 50.000 آدرس را در خود جای دهد و البته نباید بیشتر از 50 مگابایت هم حجم داشته باشد.
 • مکان سایت مپ در روت اصلی سایت است.

https://example.com/sitemap.xml

5- Robots.txt

فایل robots.txt فایلی است که به خزنده ها می گوید که کدام بخش از وب سایت را نمی خواهید آنها ایندکس کنند. آدر این فایل در پایین قرار گرفته است و مشاهده آن هم برای همه آزاد است.

https://example.com/robots.txt

وقتی نمی خواهید برخی اسکریپت ها، پرونده ها یا تصاویر غیرضروری فهرست بندی شوند، مفید است.

الگوی robots.txt:

https://www.newseo.ir/robots.txt

نکات مهم:

 • برای مخفی کردن محتوا از موتورهای جستجو از robots,txt استفاده نکنید.
 • همواره حواستان باشد که خزنده های مخرب را از طریق این فایل مسدود کنید.

 

محتوا و سئو

آیا محتوا و سئو دو اصطلاح مستقل از هم هستند یا یک زوج ایده آل؟ بسیاری از بازاریابان تصور می کردند که آنها از هم جدا هستند اما ما در ادامه به شما اثبات می کنیم که یکی بدون دیگری هیچ ارزش ندارد.

آیا می توانید بدون سئو یا بهینه سازی صفحات سایت یا بدون ساخت بک لینک، محتوایی با کیفیت بالا را تصور کنید؟

هنوز هم برخی از مردم و حتی بازاریابان اعتقاد دارند:

 • سئو برای موتورهای جستجو است.
 • محتوا برای انسان هاست.

آنها اشتباه می کنند. محتوا و سئو مکمل هم هستند. شما باید محتوای یکتا تولید کنید و آن را برای موتورهای جستجو و کاربران بهینه سازی کنید. به ترکیب این دو با هم سئو محتوا می گویند.

چه محتوایی باید تولید کنیم؟

این اولین و مهمترین سوالی است که باید از خودتان بپرسید و برایش پاسخی مناسب پیدا کنید. پاسخ (حداقل در روی کاغذ) ساده است: یکتا باشد. محتوای اورجینال و جذاب برای شروع عالی هستند. محتوا و سئو از ابتدا باید دست به دست هم دهند. شما می توانید در یکی از انواع زیر محتوا تولید کنید:

وبلاگ ها

وبلاگ ها به خصوص در سال های گذشته، بسیار محبوب هستند. یک وبلاگ خوب منبع خوبی برای جذب کاربر و ارتباط با آن ها است؛ نه تنها برای وبلاگ نویسان (افرادی که عادت به بلاگ نویسی دارند) بلکه برای وب سایت های فروشگاهی، مشاغل سنتی یا ارائه دهندگان خدمات حرفه ای هم استفاده می شود.

وبلاگ نویسی راهی ساده برای کسب درآمد از موضوعی است که شما دوست دارید (خاطرات مسافرت، بازاریابی و …). نوشتن وبلاگ های با محتوای ارزشمند و مقالات عمیق، می تواند برند و نام شما را در صنایع مختلف بسیار بزرگ کند.

نکات مهم:

 • به هیچ عنوان جزء دروغ پردازان نباشید! محتوای صحیح و بی حاشیه تولید کنید.
 • تحقیقات خود را کامل کنید و سپس تولید محتوا کنید نه کپی محتوا!
 • به جای طولانی کردن محتوایتان، ارزش آن را بالا ببرید.
 • آماده ایجاد یک برند برتر و قوی شخصی باشید
 • با سایت ها و وبلاگ های عرصه فعالیت خود همکاری کنید.

شما می توانید با انتخاب صحیح موضوع وبلاگ خود بیشتر اثرگذار و جذاب باشید. در تصویر زیر که از سایت GrowthBadger برداشته شده است، بهترین موضوعات لیست شده اند:

وبلاگ ها

محصولات

در هر تجارت آنلاینی، صفحات محصولات باید بسیار باکیفیت و جذاب باشند. این صفحات اغلب به عنوان صفحات فرود برای کمپین های PPC، از جمله بازاریابی AdWords یا رسانه های اجتماعی پولی استفاده می شود.

نکات مهم:

 • زمانی که از فروشگاه اینترنتی صحبت می شود، سادگی صفحه محصولات ضروری است. باید توصیف محصول به بهترین شکل باشد تا در کوتاه ترین زمان ممکن خریداری شود.
 • از عکس های حرفه ای برای محصولات استفاده کنید و قبل از انتشار آنها را جذاب کنید.
 • امروزه سرعت سایت و طراحی گرافیکی آن از همیشه مهتر است.

قابلیت بررسی و نظرسنجی – Reviews

آیا می خواهید محتوای شما بیشتر دیده شوند؟ نوشتن یک محتوا و نمایش نتایج بررسی آن توسط مخاطبان سایت چیز جدیدی نیست، اما در دنیای اینترنت همه چیز قابل بررسی است. شما می توانید نظرات کاربرانتان در مورد ابزارها، فیلم ها، کافه ها، رستوران ها و … را ثبت و نمایش دهید و یا حتی نظر شخصی خود را برای هر کدام از موارد مذکور اعلام کنید.

اگر بتوانید یک تاثیرگذار یا اینفلوئنسر واقعی و معتمد باشید، نظرات مردم را کسب می کنید و اعتبار و ارزش محتوای خود را بالا می برید. نتایج بررسی ها یا همان Reviews تاثیر بسیار چشم گیری در بحث اینفلوئنسر مارکتینگ دارند.

نکات مهم:

 • یک موضوع خاص را انتخاب کنید.
 • ارزش و اعتبار خود را فقط برای اینکه برخی افراد به محتوای شما 5 ستاره بدهند، پایین نیاورید و استرس نداشته باشید.
 • براساس استاندارد و استراـزی اولیه خود محتوا تولید کنید. چه ضعیف و چه قوی
 • ثبات کلید تبدیل شدن به یک برند قوی است.

قابلیت بررسی و نظرسنجی - Reviews

مطالعات موردی و تحقیقات واقعی

در مورد چگونگی انجام کارها با تمام دنیا حرف بزنید! داده های جالب و ارزشمند را جمع آوری کرده و به اشتراک بگذارید، نشان دهید استراتژی رضایت مشتری شما چیست و یا حتی بگویید چگونه در هنگام راه اندازی یک محصول جدید شکست خورده اید.

احتمالا بهترین نکته در نتایج مطالعات موردی این است که همیشه یکتا و جذااااب هستند و اطلاعات جدیدی را در اختیار بازدیدکنندگان می گذارند.

نکات مهم:

 • وقت کافی بگذارید، تحقیقات قوی انجام دهید، داده های اصلی یاکیفیت تهیه کنید و در ارائه آن ها کاملا صداقت داشته باشید.
 • اگر در مورد شغل خود می نویسید، اسرار را حتی به دشمنان سایت خود نشان دهید.
 • خجالتی نباشید، مردم علاقه مند به داستانهای الکی موفق نیستند و به دنبال واقعیت می گردند.

اینفوگرافیک

همه آن را دوست دارند! به اشتراک گذاری و دانلود آنها بسیار ساده است. بسیاری از نویسندگان از این نوع محتوا به جای محتوای متنی استفاده می کنند. اگر اینفوگرافیک ها پیچیده یا یک نسخه کپی باشند، کاملا پتانسیل جذب خود را از دست می دهند.

ساخت یک اینفوگرافی یعنی زیبا و آسان سازی محتوا

نکات مهم:

 • اینفوگرافیک ها هنوز هم بسیار جذاب و دارای پتانسیل بالایی هستند؛ بنابراین هم به محتوا فکر کنید و هم به زیباسازی آن
 • فقط از مهمترین داده ها استفاده کنید.
 • داستانی بسازید، از نمودارها و تصاویر دز آن استفاده کنید.
 • در زمان آپلود تصاویر اینفوگرافی به عنوان عکس، فراموش نکنید که متن را بنویسید زیرا خزنده ها نمی توانند به راحتی متن داخل تصاویر را بخوانند.

راهنماها، چگونه ها، ترفندها و نکات

در بسیاری از مواقع بخش راهنما یکی از قسمت های سایت هاست. راهنمای و چگونه کلمات کلیدی جذابی هستند. می توانید از این نوع صفحات به سایت خود اضافه کنید، اما لطفا به خاطر داشته باشید که در حال حاظر هزاران نفر در سراسر دنیا از این موارد در سایت یا وبلاگشان استفاده می کنند.

از دیگران کپی نکنید و ترفندها و نکات مختلفی را نسبت به رقبا ارائه دهید.

نکات مهم:

 • ویدئوهای تولید شده در سایت قرار دهید، یا حداقل از استایل ها و افکت های خاصی برای ویدئوهای خود استفاده کنید.
 • با صاحب کالا یا فروشنده ارتباط بگیرید تا بتوانید از صفحه اجتماعی او یک بک لینک دریافت کنید.
 • اگر در حال نوشتن راهنمای محصول خود هستید، راهنما را در صفحه فرود محصول قرار دهید تا از ترافیک بیشتر و یک بک لینک داخلی بهره ببرید.

منتظر ادامه این آموزش باشید … 

 

❓ پاسخ کامل به سوالات متداول شما عزیزان

1- آموزش سئو چیست؟

آموزش سئو جهت بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجو است. دوره آموزش سئو آسمان خراش نیوسئو یکی از انواع آموزش بازاریابی آنلاین است که شما برای افزایش ترافیک سایتتان به آن نیاز دارید.

به یاد داشته باشید که توانایی انجام اقدامات و تکنیک های سئو یک مهارت بسیار باارزش در بازار کسب و کار اینترنتی است.

2- چگونه می توانم آموزش سئو رایگان ببینم؟

پیشنهاد می کنم از مقالات سایت نیوسئو استفاده کنید. از بخش آموزش سئو دیدن کنید.

انواع و اقسام تکنیک های مهم سئو را به صورت رایگان فرا بگیرید و به خبرنامه نیوسئو بپیوندید. کتاب های رایگان آموزش سئو را از دست ندهید.

3- چگونه می توانم سریعا سایتم را سئو کنم؟

اگر می خواهید سایتتان را در مدت زمان کمی سئو کرده و نتیجه بگیرید، بهترین راه برای این کار این است که خودتان سایتتان را بهینه سازی کنید. در ابتدا از ابزارهای تحلیل سئو سایت استفاده کنید. در این بخش از سایت تنها کاری که باید انجام دهید این است که آدرس سایت و اطلاعات شخصی خود را وارد کنید تا تیم های متخصص و حرفه ای گزارشی از وضعیت سایت به شما بدهند تا بتوانید با تحلیل آن در سایت خود تغییرات مورد نیاز را اعمال کنید. یادتان باشد هیچ کس به اندازه شما برای سایت شما دلسوزی نمی کند.

4- آیا با یادگیری سئو پولدار می شویم؟
قطعا بله. سئو سومین شغل پردرآمد دنیا در زمینه دیجیتال مارکتینگ است و صدها نفر در سراسر جهان از طریق آموزش این علم ثروتمند شده اند. البته که هزینه خدمات شرکت های سئو بزرگ مثل نیوسئو هم بسیار زیاد است و درآمدهای قابل ملاحظه ای ایجاد می کند.
5- چه مدت طول می کشد تا سایت من سئو شود؟
برای پاسخ به این سوال حتما باید با تیم نیوسئو تماس بگیرید تا موضوع و وضعیت سایت شما مشخص شود و سپس به صورت دقیق زمانی جهت به نتیجه رسیدن فعالیت های سئو اعلام شود.
6- کدام بهتر است، PPC یا SEO؟
اول یادآوری کنم که منظور از ppc پرداخت به ازای کلیک است. هر دوی این موارد همزمان با هم باید استفاده شوند تا بیشترین میزان سودآوری را داشته باشید.
7- سئو داخلی چیست؟
سئو داخلی شامل کلیه اقدامات مربوط به محتوا و کدهای سورس سایت است که تاثیر بسیار زیادی هم در سئو دارد. شامل مواردی همچون: بهینه سازی تصاویر، سئو عنوان، بهینه سازی عبارات کلیدی، استفاده از کدهای ریچ اسنیپت و ….
8- استراتژی سئو خود را از کجا شروع کنم؟

تاکنون چه کرده اید؟ اگر پاسخ شما هیچ چیز است، ابتدا باید از دوره آموزش سئو استفاده کنید. برای شروع دقت کنید:

 1. لینک های خراب سایتتان را پیدا کنید.
 2. مطمئن شوید متا تگ ها را به بهترین شکل پر کرده اید.
 3. سرعت بارگذاری سایت را بهبود بخشید.
 4. کنسول جستجوی سایتتان را نصب کرده و تحلیل کنید.
 5. کلمات کلیدی را به دقت انتخاب کنید.
 6. شروع کنید به تولید محتوای ارزشمند.
 7. و …