آموزش ساخت بک لینک,استراتژی بک لینک سازی,استراتژی ساخت بک لینک

3 مرحله برای استراتژی بک لینک سازی سایت

ای وای از لینک ها، حتما می پرسید چرا؟ چون در یک سایت سئو شده لینک ها می توانند مثل دوست یا دشمن عمل نمایند. اگر استراتژی ساخت بک لینک به خوبی انجام شود باعث بهبود رتبه ‌بندی سایت می شود.

اگر لینک سازی به خوبی انجام نشود باعث جریمه شدن سایت می شود. حالا سوال این است: برای داشتن بهترین استراتژی ساخت بک لینک، از کجا باید شروع کنیم؟ 

آموزش تکنیک محتوا نویسی,انواع تکنیک های تولید محتوا,ایده برای تولید محتوا

8 تکنیک سئو محتوا به صورت کاملا عملی

چگونه می توان با استفاده از تکنیک های سئو محتوا، از یک ایده کوچک به محتوای تاثیرگذاری رسید که بتواند برای نیازهای مختلف بازاریابی بازنویسی شود؟ تولیدکنندگان محتوا از روش های مختلفی استفاده می کنند.

ایده برای تولید یک محتوای جدید معمولاً از مشکلات، نیازها، دردها و علایقی که مخاطب هدف شما با آن مواجه است یا موضوعی که می خواهید در مورد آن به مخاطبانتان آموزش دهید، نشئت می گیرد.

فاکتورهای اصلی سئو,فاکتورهای سئو,فاکتورهای مهم سئو

20 فاکتور اصلی سئو سایت

در سال ۲۰۱۶، یکی از مهندسین شرکت گوگل اعلام کرد که سه عامل اصلی رتبه بندی گوگل که به عنوان مهم ترین فاکتورهای سئو مطرح شدند عبارتند از: محتوا، لینک ها و RankBrain. این موضوع توسط چندین نفر دیگر از کمپانی گوگل مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

البته اشتباه است اگر فکر کنیم الگوریتم فقط از این سه عامل تشکیل شده و هر کدام از آن ها نقش مساوی در جستجو دارند.

PPC یا استراتژی های SEO,SEO و PPC,SEO و تبلیغات PPC

سئو یا تبلیغات ppc | کدام یک و چه زمانی؟!

حتما شما هم در زندگی تان دوراهی هایی داشته اید که در انتخاب خود دچار تردید شده باشید. مثلا: آیا بهتر این است که ازدواج کنید یا مجرد بمانید؟ بچه دار شوید یا نه؟ در سئو (SEO) سرمایه گذاری کنید یا تبلیغات کلیکی (PPC) ؟

شاید تعجب کردید اما این سوال سئو یا تبلیغات PPC به اندازه بسیاری از تصمیمات دشوار زندگی اهمیت دارد، حداقل از دیدگاه کسب و کار شما.

meta description چیست,تگ meta description,طول متا توضیحات

توضیحات متا در سایت و افزایش ورودی و درآمد

توضیحات متا یک ویژگی HTML است که می تواند یک خلاصه کوتاه از یک صفحه وب سایت را ارائه نماید. این بخش به کاربران کمک می ‌کند تا قبل از کلیک بر روی لینک سایت شما، اطلاعاتی مختصر درباره محتوای صفحه داشته باشند.

این توصیف معمولاً در قسمت <head> کد HTML صفحه قرار می‌ گیرد و موتورهای جستجو از آن برای نمایش توضیحات مختصر درباره محتوای صفحه در نتایج جستجو استفاده می‌ کنند.

تأثیر کاهش رتبه بندی ها,دلایل کاهش رتبه سایت,رفع مشکل کاهش رتبه سایت

بازگشت سایت پس از کاهش رتبه در گوگل

رتبه بندی ها در گوگل و بقیه موتورهای جستجو به طور دائم در حال نوسان و تغییر می باشند، بنابراین وقتی رتبه بندی در SERP کاهش پیدا می کند، شرکت ها بعد از کاهش رتبه سایت باید سریعا وارد عمل شوند و دلیل آن را پیدا کنند و اقدامات لازم جهت رفع مشکل یا مشکلات را انجام دهند.

این نوسانات رتبه گاهی می توانند طبیعی و قابل انتظار باشند، اما باید ریشه یابی شوند.

URL مطلق برای لینک دهی,URL مطلق یا نسبی,URL نسبی برای لینک دهی

کدام روش لینک دهی در داخل سایت بهتر است؟

لینک دهی داخلی یک وب سایت می تواند تاثیر زیادی در برنامه های سئو وب سایت داشته باشد. یکی از مباحث قدیمی در این زمینه استفاده از آدرس URL برای لینک دهی می باشد، اینکه در زمان لینک دهی داخلی از URLهای مطلق استفاده شود یا از URLهای نسبی همیشه سوال برانگیز بوده است.

انتخاب مناسب می تواند بر تأثیر فهرست بندی وب سایت  توسط موتورهای جستجو تأثیر قابل توجهی داشته باشد.

آموزش جامع سئو سازمانی,آموزش سئو سازمانی,ابزارهای سئو سازمانی

آموزش سئو سازمانی به صورت کامل و حرفه ای

سئو سازمانی فقط محدود به بهینه سازی صفحات وب نمی شود؛ بلکه یک فعالیت پیچیده با متغیرهای بسیار زیاد است. این نوع از سئو نیازمند یک استراتژی قوی برای مقابله با چالش های خاص سازمان های بزرگ است. بزرگ بودن وب سایت های سازمانی اغلب به این معناست که آنها هزاران، حتی میلیون ها، صفحه دارند. داشتن یک پایه قوی در سئو کمک می کند تا بتوانند در دنیای رقابتی نتایج جستجو، رتبه ی خوبی را بدست آورند.

چگونه در گوگل بهبود رتبه داشته باشیم؟

یکی از راهکارهای افزایش رنگ در گوگل ترافیک ارگانیک (طبیعی) است که می تواند ارزشمندترین ترافیک را برای یک وب سایت به ارمغان بیاورد.

اگر می خواهید افزایش رنک در گوگل داشته باشید، بدانید که الگوریتم گوگل به عواملی مانند مرتبط بودن، معتبر بودن و تجربه کاربری توجه خاصی می کند و بر اساس آن ها تصمیم می گیرد، کدام صفحات به بالاترین رتبه برسند.

آموزش سئو,سئو سایت,سئو سیلو

3 اقدام ضروری سئو برای جلوگیری از مرگ سایت

فهرست اقدامات ضروری برای جلوگیری از مرگ سایت شما شامل تمام کارهایی است که باید قبل از اینکه سایت شما از بین برود انجام دهید.

این فهرست اولویت تمام کارهایی را تعیین می کند که باید قبل از اینکه سایت تا حد زیادی بی ارتباط شود و در نتایج جستجو "بمیرد" انجام دهید.اقدامات ضروری سئو برای جلوگیری از مرگ سایت به سه بخش اصلی تقسیم می شود.

مسیر یادگیری سئو

بسیاری از افراد در صدد این هستند که اصول بهینه سازی وب سایت را به خوبی قرار گیرند و آن ها را برای وب سایت خود به کار ببرند. در ادامه این بخش از فراگیری سئو مبتدی عواملی که می تواند باعث شود که سئو را به خوبی یاد بگیرید را برای شما بررسی می کنیم.

1- آشنایی با نحوه کارکرد موتورهای جستجوگر

در مبحث یادگیری سئو برای مبتدیان بهتر است قبل از شروع، درباره نحوه کارکرد موتورهای جستجوگر مانند گوگل، اطلاعات کافی داشته باشید. شاید تصور کنید که با کارکرد موتورهای جستجو آشنایی دارید، اما با وجود این بازهم به دست آوردن اطلاعات در مورد عملکرد موتورهای جستجو مسیر فراگیری سئو را برای شما هموار می کند.

موتورهای جستجو دارای ربات هایی خزنده هستند که تمامی وب سایت ها را مورد جستجو قرار می دهند. همین طور به ایندکس کردن صفحه های وب سایت ها می پردازند و آن ها را در دسته بندی های مختلفی قرار خواهند داد. رتبه بندی وب سایت از دیگر کارهای مورتوهای جستجو به شمار می رود که از این طریق می توانند کاربران را با محتواهایی باکیفیت رو به رو سازند.

2- شناسایی قسمت های مختلف سئو

دومین گام از مسیر یادگیری سئو این است که بخش ها و دسته بندی های مختلف سئو را بشناسید. شاید از نظر شما سئو تنها تولید محتوا، لینک سازی و استفاده از کلمات کلیدی باشد، اما باید بگوییم سئو باید فرایندی را به انجام برساند که کاربران به خواسته های خود برسند. سئو داخلی، سئوی خارجی و سئو تکنیکال از بخش های مختلف سئو به شمار می روند.

هر کدام از بخش های گفته شده عملیات خاصی را انجام می دهند و کارشناسان سئو باید با نحوه کارکرد این بخش ها آشنایی داشته باشند. به عنوان مثال سئو خارجی مسئولیت لینک سازی و برند سازی را برعهده دارد، سئوی داخلی به بهینه سازی محتوا می پردازد و سئوی تکنیکال به بهینه سازی نقشه وب سایت ها توجه دارد.

از لحاظ فنی می توان سئو را به موارد زیر تقسیم بندی کرد:

 • سئو داخلی
 • سئو خارجی

از لحاظ نوع تکنیک ها و استاندارد بودن آن، دسته بندی زیر را برای سئو در نظر می گیرند:

 • سئو کلاه سفید
 • سئو کلاه سیاه
 • سئو کلاه خاکستری

3- راه اندازی وب سایت

همان طور که در تعریف سئو گفته شد وب سایت ها به بهینه سازی نیاز دارند، بنابراین شما به عنوان یک سئوکار می توانید یک وب سایت آزمایشی را راه اندازی نمایید و هر چیزی که فرا گرفته اید را بر روی وب سایت خود پیاده سازی کنید. تمامی فاکتورهایی که بر روی بهینه سازی وب سایت تاثیر می گذارند هر روز در حال بروز رسانی هستند و شما باید از این تغییرات آگاه باشید.

برای یادگیری سئو نباید حتما طراحی سایت بلد باشید، اما بهتر است که مسائل ابتدایی طراحی سایت مانند شناخت تگ ها را بدانید.

4- آشنایی با ابزارهای سئو

تا این قسمت از فراگیری سئو مبتدی مطمئنا با مفهوم سئو آشنا شده اید و از کارایی آن ها اطلاعاتی را به دست آورده اید. حال باید به فکر یاد گرفتن کار با ابزارهای سئو باشید. استفاده از ابزارهای سئو باعث می شود که سرعت کار شما بالا رود. ابزارهای زیادی در دسترس سئوکاران وجود دارد که می توانند به صورت رایگان از آن ها استفاده نمایند.

برخی از مهم ترین و پرکاربردترین ابزارهای رایگان و پولی سئو عبارت اند از:

 • سرچ کنسول گوگل (Google Search Console)
 • گوگل آنالیتیکس (Google Analytics)
 • ابزار تحلیل سئو سایت Ahrefs
 • ابزار اسکریمینگ فراگ (Screaming Frog)
 • ابزار تحلیل سئو Moz
 • ابزار تحلیل سئو Semrush

این ابزارها هر کدام داده ها و اطلاعاتی از سئو سایت، در اختیار شما می گذارد که می تواند برای بهبود سئو سایت از آن استفاده کنید. آشنایی اولیه با ابزار یکی از مهم ترین مسائل در فراگیری سئو مبتدی است.

5- پیگیری اخبارهای مربوط به سئو

همان طور که گفته شد در مسیر یادگیری سئو باید به تغییراتی که در الگوریتم های گوگل ایجاد می شود توجه داشته باشید، چرا که این تغییرات بر روی سئوی وب سایت هم تاثیر خواهد گذاشت. اگر دقت داشته باشید متوجه خواهید شد که موتورهای جستجو هر لحظه در حال به روز شدن هستند. به عنوان یک سئو کار باید اخبار مربوط به آپدیت ها را پیگیری نمایید  و متناسب با آن ها رفتار نمایید.

مهم ترین دلایل اهمیت سئو

یکی از مهم ترین مباحثی که در فراگیری سئو مقدماتی باید به آن پرداخت، این است که واقعا چرا سئو اینقدر مهم است. روی صحبت ما با افرادی است که یادگیری سئو را چند بار آغاز کرده و سپس در نیمه راه آن را رها کرده. حال واقعا چه دلیلی وجود دارد که افراد چندبار تصمیم به شرکت در دوره فراگیری سئو گرفته و پس از شرکت، در نیمه راه آن را رها می کنند. قطعا دلایل خاصی برای این جریان وجود دارد.

سئو به قدری برای این افرادی کاربردی و جذاب بوده است که بارها سعی بر یادگیری آن داشته اند. اما ممکن است در تصمیم گیری خود جدی نبودند. یا شاید توانایی تلاش برای رسیدن به هدف را نداشتند. در ادامه دلایل اهمیت سئو را برای شما بررسی می کنیم.

سئو حس اعتماد و کسب اعتبار برای برند شماست

تمام کاربران اینترنتی به گوگل اعتماد دارند. گوگل تا اینجای کار 90 درصد سایت هایی که در لینک های اول خود معرفی کرده است، معتبر بوده و توانسته اند خدمات یا محصولات خوبی را به کاربران ارائه دهند. همین موضوع یعنی اینکه اگر شما جز لینک های اول قرار بگیرید، نزد کاربران نیز اعتبار بیشتری داشته و کاربران راحت تر به شما اعتماد می کنند. از جهت است که بسیاری یادگیری اصول سئو را فقط برای کسب اعتبار و ایجاد حس اعتماد در کاربران شروع می کنند.

دوره های فراگیری سئو با دیگر دوره های آموزشی متفاوت است

شرکت ها و وب سایت های زیادی آموزش هایی مبنی بر یادگیری سئو را برای کاربران قرار داده اند. برندهایی مانند نیوسئو، وبسیما و … که در چارچوب های مشخص با برگزاری کلاس های غیرحضوری به دلیل شرایط کنونی جامعه از جهت شیوع بیماری کرونا، سعی دارند تجربیات خود را در اختیار کاربران قرار دهند. به عنوان مثال دوره فراگیری سئو مقدماتی نیوسئو ویژگی های خاصی دارد. این دوره شامل آموزش اصطلاحات سئو، تاثیرات تک تک آن ها بر سئو سایت ها، آشنایی با الگوریتم های گوگل، چگونه مطلع شدن از الگوریتم های جدید گوگل و عکس العمل مناسب در زمان رونمایی الگوریتم های گوگل، بررسی استراتژی های قیمت گذاری و مراحل پذیرش و انجام پروژه های سئو می باشد. این دوره در سه جلسه 90 دقیقه ای توسط امیر قمصری یکی از اساتید سئو ایران به صورت غیر حضوری برگزار می شود.

شروع دوباره یادگیری سئو، سرآغاز تصمیمی بزرگ

یادگیری سئو همانند آموزش های دیگر قطعا برای شما بهره وری هایی خواهد داشت. مواردی که بررسی شد، تنها بخشی از دلایلی است که کاربران بارها بارها برای یادگیری سئو تصمیم می گیرند. حال کافی است اراده کنید، هدف گذاری کنید و سپس تصمیم گرفته و برای آغازی شگفت انگیز برای رقم زدن اتفاق خوب برای کسب و کار خود دست به کار شوید. برای شروع می توانید از مراجع فراگیری سئو همانند نیوسئو کمک گرفته و موفقیت خود را رقم بزنید.

8 راه کاربردی برای یادگیری سئو

با اندکی جستجو در دنیا اینترنت شما با روش های مختلفی از فراگیری سئو مبتدی و مقدماتی آشنا می شوید. ما در ادامه این مقاله با مزیت هایی که یادگیری سئو برای شما دارد، کاری نداریم. قطعا می دانید که با یادگیری این علم تقریبا نوپا به راحتی می توانید راه های رسیدن به هدف را برای خود هموار کنید.

امروزه هر کس سعی دارد تجربیات خود از دنیا اینترنت و سئو را در قالب دوره فراگیری سئو به کاربران ارائه دهد. بسیاری از این افراد با بررسی الگوریتم های مختلف گوگل نکات مهم آن را برداشت کرده و روش هایی را مشخص می کنند که با بکارگیری آن ها برای سایت خود، برای گوگل و کاربران اینترنتی ارزشمند تر می شوید.

هر فردی نمی تواند به عنوان استاد سئو، این نکات را به کاربران آموزش دهد. اما با این وجود باز هم افراد بی تجربه ای با برگزاری دوره های فراگیری سئو راهکارهایی را به اشتباه به شما آموزش می دهند. ما در این مقاله قصد داریم 10 راه ممکن برای یادگیری سئو در کمترین زمان ممکن با بازدهی بیشتر را برای شما شرح دهیم. از این طریق می توانید در انتخاب روش های یادگیری سئو با دقت بیشتری عمل کنید.

1- مقالات آموزشی؛ راهکاری ساده اما کاربردی

یکی از رایج ترین روش های یادگیری سئو مطالعه مقالات آموزشی است که معمولا برگرفته از تجربیات اساتید سئو است که در قالب یک مقاله در وب سایتشان بارگزاری می شود. مقالات آموزشی زیادی در دنیا اینترنت به زبان های مختلف وجود دارد که شما می توانید با یافتن یک مرجع معتبر سئو از این مقالات بهره وری کامل را داشته باشید.

عموما مقالات آموزشی سئو کامل بوده و می تواند مرجع یادگیری خوبی برای شما باشد. در این مقالاتی که هر کدام به صورت تخصصی بخشی از سئو سایت را با توجه به تجربیاتشان به شما آموزش می دهند. در این بخش از بلاگ سایت نیوسئو ما تلاش کردیم که سئو مقدماتی را به طور کامل به شما آموزش دهیم.

2- ویدیوها و ویدیوکست ها؛ تجربیات شخصی اساتید بزرگ سئو

شاید شما نیز همانند بسیاری از کاربران حوصله مطالعه نداشته باشید. متاسفانه امروزه بسیاری از ما خواسته یا ناخواسته حوصله مطالعه مقالات آموزشی حتی با جذابیت بالا را نداریم. از این رو اساتید سئو سعی بر این داشتند با آماده سازی های ویدیوهایی، نکات اصول سئو را در قالب چند ویدیو به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار دهند.

این ویدیوها معمولا آمار بازدید بیشتری به نسبت مقالات آموزشی داشته و بسیاری از کاربران از همین ویدیوها به عنوان دوره فراگیری سئو مبتدی استفاده کرده و تبدیل به یک کارشناس سئو شده اند. سایت هایی زیادی مانند نیوسئو در ساخت کلیپ های فراگیری سئو فعالیت زیادی داشته و نکات کاربردی را در این زمینه به عاشقان سئو آموزش می دهند. روش جدید یادگیری که امروزه رواج پیدا کرده است، ویدیوکست ها است که ترکیب از پادکست و ویدیو است که تجربه نشان داده است که کاربر تمایل بیشتری به مشاهده ویدیوکست نسبت به پادکست دارد.

در بلاگ فراگیری سئو مقدماتی نیوسئو ویدیوهای جذابی قرار دارد و نکات جذابی را به شما آموزش خواهد داد.

3- استخدام در شرکت ها به عنوان کارآموز سئو

اگر واقعا دوست دارید که سئو را یاد بگیرید. اگر می خواهید به عنوان یک متخصص سئو در شرکت های معروف استخدام شوید، می توانید از دوره های کارآموزی سئو در برخی شرکت های بزرگ شروع کرده و تجربیات و مهارت خود را برای حرفه ای شدن در سئو سایت با این شرکت ها درمیان گذاشته و با گذشت زمان و به گونه ای پروژه محور به یادگیری اصول سئو بپردازید.

به عنوان یکی از موارد مهم در فراگیری سئو مبتدی، فراموش نکنید که باید سئو را به صورت پروژه محور آموزش ببینید.

روش هایی که تا اینجای کار گفته شد کاملا رایگان بوده و شما می توانید بدون پرداخت هزینه به یادگیری سئو بپردازید. روش هایی که در ادامه برای شما شرح می دهیم، قطعا برای شما کاربردی تر خواهد بود. چه بسا که باید هزینه ای کم و بیش برای آن پرداخت کنید.

4- شرکت در سمینارهای آموزشی سئو سایت

برگزاری سمینارهای آموزشی، امروزه رواج بسیاری پیدا کرده است. بیشتر اساتید سئو با اجرای سمینارهایی می خواهند تجربیات چند ساله خود را با انبوهی از دانشجویان سئو در میان بگذارند و برخی از نکات بهینه سازی سایت را به عنوان فراگیری سئو مقدماتی به دانشجویان شرح دهند.

در این سمینارها که معمولا توسط چند متخصص سئو برگزار می شود، شما با نکات و ترفندهای زیادی از سئو سایت آشنا می شوید. از این جهت من به شخصه، شرکت در این سمینارها را به شما پیشنهاد می کنم. البته پس از شیوع ویروس کرونا، ، وبینارها تقریبا جای سمینارها را گرفته اند و اکنون می توانید از هر کجای کشور، در وبینارهای سئو شرکت کنید.

5- خرید کلیپ های آموزشی برای یادگیری سئو

برخی از سایت های بزرگ فراگیری سئو پکیج های آموزشی سئو را برای کاربران آماده کرده اند. این روش یادگیری نیز برای شما بازدهی هایی نیز خواهد داشت. شما دیگر نیازی نیست لزوما برای یادگیری سئو، در یک مکان یا زمان خاصی قرار بگیرید. این شاید بزرگترین مزیت این نوع یادگیری سئو است.

نیوسئو به عنوان یکی از مراجع برتر فراگیری سئو در کشور، دوره جامع فراگیری سئو را به صورت یک پکیچ کامل سال هاست که به کاربران این حوزه ارائه می دهد. شما می توانید با ثبت نام در دوره و ورود به اپلیکیشن نیوسئو، هر کجای دنیا، سئو را به صورت حرفه ای، آموزش ببینید.

بهترین روش ها برای درآمد از سئو

چون به تازگی وارد این مسیر شده اید، بهتر است بدانید که راه های زیادی برای کسب درآمد وجود دارد. شما نیز قطعا می خواهید با یادگیری یک مهارت در کوتاه ترین زمان، کسب و کاری برای خود راه بیندازید و درآمد کسب کنید. اما پیدا کردن یک حرفه کاربردی، کار آسانی نیست. باید بدانید که آیا ارزش دارد که زمان خود را برای یادگیری یک مهارت بگذاریم؟

فراگیری سئو یکی از راهکارهایی است که به شما راه رسید به موفقیت را نشان می دهد. قطعا می دانید که وب سایت هایی مانند دیجی کالا، دیوار، نیوسئو و … با سئو به فروش بسیار بالایی رسیده اند.

در این زمینه ممکن است شما با سوالاتی روبرو شوید:

سئو چگونه باعث درآمد زایی می شود؟

چرا سئو، پردرآمدترین شغل دیجیتال مارکتینگ است؟

بهترین راه برای درآمدزایی با سئو چیست؟

شما اگر بدانید که چگونه با وب سایت خود کسب درآمد کنید، چگونه آمار بازدید وب سایت خود را 100 برابر افزایش دهید، یعنی کسب درآمد فوق العاده از طریق آن. داشتن دانش افزایش بازدید وب سایت و همین طور بهینه سازی آن بر اساس آخرین الگوریتم های گوگل، می تواند راه های درآمدزایی اساسی را به شما فراهم کند.

5 روش درآمد از سئو عبارت اند از:

 1. به عنوان سئوکار استخدام شوید
 2. راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی
 3. فروش واسطه گری در دنیای وب
 4. کسب درآمد دلاری با دانش بهینه سازی سئو سایت
 5. همانند معلم سئو را آموزش دهید

در ادامه هر کدام از این موارد را برای شما شرح می دهیم:

1- به عنوان سئوکار استخدام شوید

این می تواند شروع خوبی در دنیا سئوکاران باشد. تجربه ای که این نوع کسب درآمد برای شما دارد، در آینده می تواند کمک بسیاری به شما کند. برای استخدام در یک شرکت دو حال برای شما امکان پذیر است:

 1. استخدام در یک شرکت کسب و کار اینترنتی به عنوان سئوکار حرفه ای
 2. استخدام در یک شرکت سئو و بهینه سازی

البته هر دو این حالات نیازمند داشتن اطلاعات کاملی است که در دوره فراگیری سئو، به شما آموزش می دهند. ولی در هر صورت اگر بتوانید شرکت خوبی را برای کار، پیدا کنید می توانید تجربیات خوبی را برای خود رقم بزنید. البته که برخی، دریافت حقوق ثابت از یک شرکت را همانند قرار گرفتن در یک حوضچه ای است که آب در آنجا به صورت راکد، قرار دارد.

لازمه استخدام در یک شرکت به عنوان سئوکار حرفه ای، یا رزومه بسیار قوی است یا داشتن مدرک از یک موسسه برگزار کننده دوره فراگیری سئو.

2- راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی

اگر به جایگاهی رسیدید که می توانید یک وب سایت را پس از مدتی به لینک های اول نتایج گوگل برسانید و از آن طریق بازدید وب سایت خود را 10 برابر افزایش داده و فروش خود را به روزانه بیش از 100 کالا برسانید، بهترین راه، راه اندازی یک وب سایت فروشگاهی است. شما هر کالایی را در این فروشگاه می توانید بفروشید. اما ترجیحا سعی کنید دست به فروش کالایی بزنید که هم در اینترنت کمتر فروشگاهی، آن را داشته باشد و هم اینکه توانایی تولید محتوا و آموزش هایی در رابطه با آن را داشته باشید.

یکی از مقالات مهم در فراگیری سئو مبتدی، آموزش تولید محتوا است. بعضی اوقات یک تولید محتوا جذاب، صادقانه و اصولی، در سریع ترین زمان ممکن، کاربر را به مشتری دائمی تبدیل می کند.

3- فروش واسطه گری در دنیای وب

این پیشنهاد همانند پیشنهاد قبل است، با این تفاوت که شما کالای شخص دیگری را با راه اندازی وب سایت، به فروش می رسانید. این خلاصه کار است. اما دشواری هایی نیز به دنبال خود، خواهد داشت. فروش کالاهای دیگران ممکن است راحت نباشد. البته که سئو برای آن، راهکارهای زیادی را ارائه داده است. شما می توانید کالاهایی را برای فروش انتخاب کنید که ویژگی های زیر را داشته باشد:

 • پرجستجوترین کالا در دنیا اینترنت باشد
 • کمتر فروشگاهی به فروش آن پرداخته باشد
 • کالایی که بتوان محتوا جذاب و کاربردی را برای آن تولید کرد
 • کالاها یا محصولات مجازی

دقت کنید که فروش محصولات مجازی کار بسیار ساده ای است. کافیست وب سایت خود را با اصول سئو مقدماتی و پیشرفته بهینه سازی کنید و این کالاها را برای فروش در وب سایت خود قرار دهید. چون ساختار بیشتر محصولات مجازی، دانلودی است، هیچ نیازی به انبار کردن یا در نظر گرفتن فضای بسیار زیادی برای ذخیره سازی این کالاها نیست. در نتیجه می تواند برای شروع، انتخاب بسیار خوبی باشد.

4- کسب درآمد دلاری با دانش بهینه سازی سئو سایت

شما زمانی که به دانش سئو از طریق فراگیری سئو برسید، پروژه های زیادی در خارج کشور، منتظر سئوکارانی هستند که با قیمت مناسب این کار را انجام می دهند. حال چون قیمت 1 دلار، در حال حاضر 23 برابر یک هزار تومان ماست، قطعا قیمت مناسب برای آن ها قیمت بسیار مطلوب برای شماست. 

محتوای این صفحه ادامه دارد…