8 دلیل اصلی عدم نمایش سایت در نتایج گوگل

آموزش سئو,ثبت وبلاگ در گوگل,چرا سایت من در گوگل بالا نمی آید 100ها نکته آموزشی رایگان در اینستاگرام نیوسئو

عدم نمایش سایت در گوگل یکی از رایج ترین مشکلات صاحبان وب سایت های نوپا می باشد. در بیشتر موارد به نظر می رسد که تمامی نکات سئو سایت را در روند کاری خود پیاده سازی کرده اند، اما باز هم مشکلاتی مربوط به عدم نمایش سایت در جستجوی گوگل را دارند.

نکته اینجاست که بروز این مشکل، بی دلیل نیست و البته جای نگرانی وجود ندارد؛ چراکه اگر بتوانید به خوبی از این مقاله آموزش سئو استفاده کنید، می توانید این مشکلات را به راحت ترین شکل ممکن مرتفع کنید. در واقع 8 دلیل وجود دارد که ممکن است باعث شده باشند که سایت شما در نتایج جستجوی گوگل به نمایش در نیامده باشد. بنابراین اگر شما هم این سوال را در ذهن دارید که چرا سایت من در گوگل بالا نمی آید، بهتر است که ادامه این مقاله را با دقت بیشتری مطالعه بفرمائید.

قبل از اینکه به بررسی این 8 دلیل بسیار مهم و تاثیرگذار در عدم نمایش سایت در گوگل بپردازیم، بهتر است که بدانید وقتی شما در گوگل می خواهید وب سایت خود را پیدا کنید، در واقع شما به دنبال صفحه ای از سایت خود هستید. اینکه تفاوت پیدا کردن خود سایت و پیدا کردن صفحه ای از سایت را متوجه شوید، اهمیت بسیار زیادی دارد.

اگر گوگل نداند که شما می خواهید یک صفحه از سایت خود را به رتبه بالایی در نتایج جستجو برسانید، طبیعی است که آن را در صفحات نتایج خود نشان ندهد. سه حالت کلی وجود دارد که اساس به نمایش در آمدن یک صفحه سایت در نتایج جستجوی گوگل هستند:

 • گوگل باید بداند که سایت شما به طور کلی وجود داشته و فعالیت می کند و همچنین به تمامی صفحات آن دسترسی کامل داشته باشد.
 • صفحه سایت شما نتیجه مناسبی برای یک کلمه کلیدی است که بهتر است رتبه خوبی در نتایج جستجوی گوگول داشته باشد.
 • شما به گوگل ثابت کرده اید که صفحه مورد نظر شما، لیاقت و شرایط حضور در رنک های برتر را دارد که پاسخ مناسبی برای پرسش های کاربران می باشد.

نکاتی که در ادامه این مطلب به بررسی آن ها می پردازیم، در ارتباط با سه موردی است که در بالا آن ها را ذکر کردیم. حال وقت آن است که به بررسی دلایل عدم نمایش سایت در جستجوی گوگل بپردازیم.

1- شما دارای یک وب سایت بسیار جدید هستید

اگر شما تازه وب سایت خود را تاسیس کرده اید، هنوز زمان لازم است تا گوگل صفحات سایت شما را پیدا کند و تشخیص دهد که آن ها برای قرار گرفتن در صفحات نتایج جستجو، شرایط مناسبی دارند یا خیر. برای فهمیدن این موضوع می توانید از عبارت site:yourwebsite.com استفاده کنید. اگر حتی یک نتیجه با استفاده این روش نشان داده شود، یعنی که گوگل سایت شما را می شناسد.

2- شما گوگل را از ایندکس کردن صفحات سایتتان باز می دارید

اگر شما با استفاده از یک متا تگ noindex به گوگل اعلام کنید که صفحه سایت شما را ایندکس نکند، گوگل نیز مطابق با خواسته شما عمل خواهد کرد. متا تگ noindex یک قطعه از صفحه HTML  می باشد که به این صورت است: .

شما حتی اگر نقشه سایت خود را ایجاد کرده و آن را در کنسول جستجوی گوگل یا Google Search Console ثبت کرده باشید، اما در صفحه مورد نظرتان تگ noindex وجود داشته باشد، در این صورت گوگل این صفحه سایت شما را شناسایی نخواهد کرد و در نتایج جستجوی خود به نشان نخواهد داد.

3- عدم اجازه دادن به خزنده های گوگل برای کرول کردن سایت

بیشتر سایت های چیزی به اسم فایل robot.txt دارند. این فایل به موتور جستجو اعلام می کند که به چه قسمت هایی از وب سایت شما می تواند وارد شده و به کدام قسمت ها نمی تواند وارد شود. در همین ترتیب،  گوگل نمی تواند URL هایی که در این فایل آن ها را بلاک کرده باشید را کراول کند. و طبیعتا وقتی نتواند صفحه ای را با واسطه خزنده های خود کراول کند، آن را در نتایج جستجوی خود نیز نشان نخواهد داد.

اگر شما حساب Google Search Console داشته باشید، می توانید از بروز چنین مشکلاتی اطلاع پیدا کنید. کنسول جستجوی گوگل به شما اخطار خواهد داد که به عنوان مثال یک URL در فایل robot.txt بلاک شده است. شما با مراجعه به قسمت Coverage می توانید این موضوع را مورد بررسی قرار دهید.

4- شما بک لینک های با کیفیت بالا ندارید

لینک سازی نامناسب می تواند علت ایندکس نشدن سایت در گوگل باشد. حتی اگر مشکلی در مورد عدم نمایش سایت در جستجوی گوگل نداشته باشید، باز هم شما باید تمام تلاش خود را بکنید تا به گوگل ثابت کنید که شایسته کسب رتبه های برتر هستید.

گوگل در الگوریتم رتبه بندی خود از فاکتورهای زیادی استفاده می کند. بک لینک ها یکی از اصلی ترین فاکتورهای رتبه بندی در این میان به شمار می روند. اگر شما نتوانید عملکرد مناسبی در روند لینک سازی سایت خود داشته باشید، طبیعتا گوگل این مورد را به عنوان یک فاکتور منفی برای وب سایت شما در نظر گرفته و باعث عدم نمایش صفحات سایت شما در SERP ها می شود.

آموزش سئو,ثبت وبلاگ در گوگل,چرا سایت من در گوگل بالا نمی آید

برای اینکه تشخیص دهید بک لینک ها مشکل اصلی شما در عدم نمایش سایت در گوگل هستند یا خیر، تنها کافی است که سایت هایی که در رتبه بالایی در زمینه کسب و کار شما دارند را مورد بررسی قرار دهید. اگر آن ها از بک لینک های زیاد و با کیفیتی استفاده کرده باشند، این یعنی که شما باید بر روی بالا بردن ارزش بک لینک های سایت خود متمرکز شوید.

حالا وقتشه! اینو بخون: 5 تصور اشتباه درباره PageRankپیشنهاد نویسنده این است که اول مقاله بالا را خوانده و سپس ادامه این مقاله را بخوانید.

5- صفحات سایت شما اعتبار خوبی ندارند

الگوریتم رتبه بندی صفحات سایت گوگل بر اساس چیزی به نام PageRank شکل گرفته است. PageRank لینک هایی که یک صفحه سایت دارد را به عنوان رای هایی برای افزایش اعتبار آن در نظر می گیرد.

PageRank توسط گوگل از حالت عمومی خارج شد؛ در نتیجه پس از آن دیگر نمی توان اعتبار صفحه سایت را مشخص کرد. البته دقت داشته باشید که خروج آن از حالت عمومی به منزله عدم وجود آن نیست. شما برای اندازه گیری اعتبار سایتتان می توانید از ابزارهایی که در گوگل وجود دارد، استفاده کنید.

6- صفحه سایت شما با هدف جستجو ارتباطی ندارد

اگر می خواهید که بهترین و مفیدترین محتوا را برای کاربرانتان ارائه کنید، بهتر است که محتوای سایت شما ارتباط خوبی با هدف جستجو داشته باشد. همسو نبودن صفحات سایت با هدف جستجو، یک فاکتور منفی از نظر موتورهای جستجو محسوب شده و باعث عدم نمایش سایت در گوگل می شود.

7- وجود مشکلات در زمینه duplicate content

Duplicate content یعنی اینکه یک محتوای تکراری زیر شاخه دو URL متفاوت باشد. گوگل سعی می کند تا محتواهای تکراری و کپی شده را ایندکس نکند؛ چراکه این کار باعث می شود که فضای ایندکس گوگل بیهوده پر شود.

تنها در صورتی گوگل این صفحات که محتوای شبیه به هم دارند را ایندکس می کند که شما توانسته باشید از راهنمای جامع و فوق العاده تگ های canonical استفاده کرده باشید. اگر از این تگ های در روند کاری خود استفاده نکرده باشید، گوگل صفحه ای را برای ایندکس کردن انتخاب می کند که ارزش بالاتری داشته و صفحه دیگر که محتوای شبیه به صفحه اولی دارد را در صفحات نتایج جستجوی خود به نمایش در نمی آورد.

8- جریمه شدن توسط گوگل

جریمه گوگل از اصلی ترین دلایل عدم نمایش سایت در نتایج جستجوی گوگل می باشد. بسیاری از افراد که سوال دارند چرا سایت من در گوگل بالا نمی آید، باید بررسی کنند که آیا توسط این موتور جستجو جریمه شده اند یا خیر.

گوگل به دو صورت سایت ها را جریمه می کند:

 • به صورت دستی
 • با استفاده از الگوریتم خود

خوشبختانه جریمه های دستی گوگل به ندرت پیش می آیند. با این حال بهتر است که شما از هشدارهای کنسول جستجوی گوگل درباره این موضوع غافل نشوید. معمولا زمانی یک کارمند شرکت گوگل سایتی را به صورت دستی کراول می کند که صاحبان آن سایت کار اشتباهی انجام داده باشند و یا اینکه شکایاتی از سایت مورد نظر انجام شده باشد.

در نهایت باید بگوییم که رتبه بندی گوگل مانند یک بازی ویدئویی است. اگر شما دسته مشکل دار را داشته باشید، هرچقدر هم که تلاش کنید، باز هم نمی توانید که در این بازی موفق شوید. در نتیجه بسیار اهمیت دارد که تمامی موارد گفته شده در بالا را بررسی کنید و بعد از آن شروع کنید به استفاده از اصول سئو در روند فعالیت های خود و خدمات مناسبی برای مخاطب هایتان ارائه کنید.

 

31 نظر در مورد مقاله “ 8 دلیل اصلی عدم نمایش سایت در نتایج گوگل ” ثبت شده است
 1. علی طاعتی مرفه

  سلام
  وقتتون بخیر
  در سرچ کنسول گوگل موقع درخواست ایندکس مجدد یکی از url های سایتم، پیام زیر نمایش داده شد.
  این نشون دهنده چه مشکلی میتونه باشه؟
  با تشکر از مطالب خوبتون
  URL is on Google, but has issues
  It can appear in Google Search results (if not subject to a manual action or removal request). However, some issues prevent it from being eligible for all enhancements.


  • مهدی گنجعلی

   درود بر شما عزیز دل. روی همون خطایی که نشون داده کلیک کنید تا خطا به طور کامل براتون نمایش داده بشه. بعد که مشخص شد خطا از چیه سریعا اقدام کنید برای مرتفع کردنش


 2. hamid hajipoor

  سلام ممنون از مطلب خوبتون به نظر می رسه من توسط گوگل جریمه شدم حالا باید چیکار کنم و به کجا ایمیل بزنم؟


  • مهدی گنجعلی

   درود. اولین کاری که می کنید اینه که حساب کاربری سرچ کنسول رو بررسی می کنید تا اخطار مرتبط با جریمه ای که شدید رو متوجه شوید. بعد سریعا باید اشتباهی که در روند سئو سایت انجام دادید رو مرتفع کنید. با این حال اگر مشکلتون حل نشد، پیشنهاد می کنم که از مقاله جلوگیری از جریمه گوگل ما استفاده کنید.


 3. حسین

  سلام من ۸ تا ماقله نوشتم که همش ایندکس شده آخریش هم هفته پیش دادم ولی با این وجود وقتی site:domain.com رو چک میکنم فقط ۵ تاش منتشر شده یعنی الان ۳ هفتس که اون ۳ مقاله آخر نشون داده نشدند توی صفحات ایندکس شده جریمه هم نشدم ممنون


  • مهدی گنجعلی

   درود بر شما وقتتون بخیر. اون سه صفحه رو دقیق بررسی کنید از نظر اینکه نوایندکس نکرده باشیدشون. اگه نوایندکس نبودن، متن محتوا رو بروز کنید و مجددا ریکوئست ایندکسینگ در سرچ کنسول رو بزنید؛ با گذر زمان اون سه صفحه هم میان بالا


 4. محمدرضا

  سلام و درود. ممنون از مطلب مفیدتون. من صفحاتی دارم که با وجود ایندکس شدن در نتاج سرچ نیستند حتی در آخرین صفحات. در سرچ کنسول هم زمانی که بررسی می کنم لینک ها موجود هستند اما زمانی که عبارت کلیدی مرتبط سرچ میشه صفحه مربوطه وجود نداره. این موضوع برای برخی از صفحات هست و هیچ لینک سازی هم روش انجام نشده. به نظر شما مشکلمی تونه از کجا باشه؟


  • مهدی گنجعلی

   درود بر شما. این مسئله مهمی است و مسائل متعددی می تونه در به وجود آمدنش دخیل باشه. بهترین راهکار این هست که یک آنالیز از وضعیت سئو سایت خودتون داشته باشید. حالا این کار اگر توسط متخصصین مربوطه انجام بشه، خب بسیار مثمر ثمرتر خواهد بود.


 5. Hesam

  سلام خسته نباشید.
  خیلی ممنون از مطلب مفیدتون.
  من دچار یه سردرگمی شدم. وبسایت من حدود 2 ماه هست که راه اندازی شده و با کلمه کلیدی ای که در واقع نام خود سایت هست داخل نتایج گوگل نمایش داده نمیشه و به طور کلی نحوه نمایش وبسایت داخل نتایج گوگل خوب نیست.
  اما چه از نظر سرعت چه سئو و یا هر فاکتور مهم دیگه ای سایت من کاملا از قوانین گوگل پیروی میکنه. میخواستم بدونم دلیل این مشکل چی میتونه باشه؟
  به دلیل تازه تاسیس بودن وبسایت؟ یا نیاز سایت به بک لینک و ریپورتاژ معتبر؟


  • مهدی گنجعلی

   درود بر شما. نوپا بودن سایت شما موثره در این زمینه. شروع کنید به تولید محتوای منظم و از نام برندتون در تمام اون ها استفاده کنید و همچنین بک لینک هایی بسازید که انکر تکست اون ها نام برند شما باشه.


 6. طاها طالعی

  سلام. من سایتم را ثبت کردم و وارد پنل مدیریت شدم. اما نه زمانی که site: با این سرچ میکنم نشون میده و نه حتی آخرین نتیجه گوگله


  • مهدی گنجعلی

   درود وقت بخیر. سایت شما اگر به صورت نوایندکس نیست و از این قضیه مطمئن هستید، باید شروع به تولید و بروز رسانی محتوا و ساخت بک لینک هایی کنید که با انکر تکست برندتون هستند. گوگل هنوز شمارو نمیشناسه که بخواد رتبه بندی کنه.


 7. شهریار

  با سلام وقت بخیر
  یک سوال داشتم.. من یک سایت ۱۵ ماهه که فعال هست؟ اما وقتی که اسم سایت تو گوگل سرچ میکنم اسم سایت نیست سو عالی هست؟ علت چی هست لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم


  • مهدی گنجعلی

   درود بر شما اگر مطمئن هستید که سایتتون نوایندکس نیست، شروع کنید به ساخت بک لینک با انکر تکست برند.


 8. علی

  سلام ممنون از مطلب مفیدتون. من صفحاتی دارم که با وجود ایندکس شدن در نتاج سرچ نیستند حتی در آخرین صفحات. در سرچ کنسول هم زمانی که بررسی می کنم لینک ها موجود هستند اما زمانی که عبارت کلیدی مرتبط سرچ میشه صفحه مربوطه وجود نداره. این موضوع فقط برای صفحاتی که در نوشته پیشخوان منتشر کردیم اتفاق افتاده . در ضمن کلمه کلید ی هایی که برای صفحه اول سایت انتخاب کردیم همه در سرپ هستن و فقط نوشته هاست که در سرپ نیستند به نظرتون مشکل از کجا می تونه باشه ؟


  • ناظر سایت

   سلام دوست عزیز
   دلایل مختلفی برای این جریان وجود داره
   ممکنه بروز رسانی های شما برای اون صفحات ضعیف باشه
   یا اینکه لینک سازی برای اون صفحات، انجام نداده باشید
   یا اینکه رقبای سرسختی دارید که قوی تر از شما در این زمینه، فعالیت دارن
   اگر تمایل داشتید که یک وقت مشاوره هماهنگ کنم براتون تا تخصصی تر، به این موضوع، بپردازیم


 9. ناظر سایت

  ایندکس نشدن یا دیر ایندکس شدن سایت می تونه دلایل زیادی داشته باشه
  مهم ترین اون، زنده نبودن سایت هست
  سایت که در بازه های زمانی مشخص، بروز رسانی میشه، قطعا زودتر ایندکس میشه
  البته به لینک سازی داخلی و خارجی هم میتونه ارتباط داشته باشه


 10. عباس کریمی

  سلام من اسم سایتم این هستpayanehbarbaritehran.com
  چرا وقتی فارسی سرچ میکنم پایانه باربری تهران بالا نمیاد؟


  • ناظر سایت

   سلام دوست عزیز
   وب سایت شما به احتمال زیاد بر اساس اصول سئو، بهینه سازی نشده
   بهتره که وبسایت شما تحلیل بشه تا دلیل این جریان رو دقیق تر متوجه بشیم


 11. مت

  سلام من یک سایت وردپرسی دارم بعد از این که کار ساختش تمام کردم ، تو وردپرس 4 روز پیش اجازه دادم محتواش توسط موتور های گوگل نشون داده بشه اما هنوز هیچی ازش تو گوگل نیامده و عبارت site:———-.com را هم تو گوگل که میزنم did not match any documents. نشون میده و هیچی نمیاره علت چیست؟


  • ناظر سایت

   سلام دوست عزیز
   هنوز صفحات شما ایندکس نشده
   ممکنه کمی طول بکشه
   اگر بعد از مدت زمان زیادی مثلا یک ماه دوباره همین نتیجه رو داشتید، باید دقیق تر بررسی کنید
   چون ممکنه دلایل مختلفی داشته باشه


 12. عین حاء

  برای من دلیلی که میاره اینه:
  Could not find your site. Please check that you provided the correct URL for your property.

  الان چیکار کنم که نمیتونه کلا پیدا کنه سایت رو؟ لینک سایت رو درست وارد کردم.


  • ناظر سایت

   url که وارد کردید صحیح نیست


 13. عارف

  سلام
  من بیش از یکماه هست که سایت vivasanat.ir را راه انداختم ولی در نتایج گوگل نیست . اصلا نمیشناسه . با اون گزینه site:yourwebsite.com امتحان کردم نمیشناسه . چیکار کنم؟
  ممنون میشم راهنمائی کنید.


  • ناظر سایت

   اولین کار اینکه باید به صورت برنامه ریزی شده هر روز تایم های مختلفی، روی سایت فعالیت کنید. من پیشنهاد می کنم که یک ساعت مشخص کنید و همیشه تو اون سایت با یک روند روزانه یا روز در میون، محتوا جدید و اصولی در سایت بارگزاری کنید پس از مدتی گوگل متوجه فعال بودن وب سایت میشه و به شما رنک میده
   البته که اگر بقیه بخش های سایتتون به صورت اصولی سئو شده باشه
   اگر خواستید دقیق تر بررسی بشه میتونید از طریق لینک زیر درخواست مشاوره بدین:
   https://www.newseo.ir/seo-consulting
   و از طریق لینک زیر درخواست تحلیل سایت بدین:
   https://www.newseo.ir/website-seo-analysis


 14. مهدی

  سلام خسته نباشید من داخل سایت یک محتوایی رو تولید کردم و در گوگل سرچ کنسول آن را ثبت کردم و برای دو روز در نتایج جستجو در صفحه اول بودم اما امروز که نگاه میکنم دیگه نیست رتبه ام و حتی با site: هم چک میکنم تو لیست ایندکس شده هام نیست ! خطایی هم تو گوگل سرچ کنسول ندارم تگ noindex هم برای من زده نشده


  • ناظر سایت

   یکی دوبار صفحه رو بروز رسانی کنید
   لینک سازی داخلی براش انجام بدین
   احتمال 95 درصد درست میشه


 15. تاپ سنتر

  با سلام سایت من در گوگل ایندکس شده ولی مطالبی که میزارم ایندکس نمیشه؟
  لطفا راهنمایی بفرمائید


  • حمید موسوی

   سلام و درود خدمت شما، چه مدت از راه اندازی سایت گذشته است؟


 16. تاپ سنتر

  جناب حمید موسوی سایت حدودا از سال ۸۷ فعال است


  • حمید موسوی

   دلایل زیادی میتونه داشته باشه، برای مشخص شدن دقیق دلیل باید وقت مشاوره بگیرید تا سایت آنالیز بشه، برای ثبت سفارش مشاوره با شماره 09126194196 تماس بگیرید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود