5 دلیل بسیار مهم برای تولید محتوا فروشگاه اینترنتی

ecommerce-blogging

تولید محتوا فروشگاه اینترنتی چه برای سایت و چه برای اینستاگرام بسیار بسیار مهم است، چراکه این محتواها هستند که کاربران را تبدیل به مشتری می کنند. بحثی که امروزه بسیار مطرح است این است که تولید محتوا برای سایت های فروشگاهی ارزشمند تر است یا برای پیج های فروشگاهی در اینستاگرام که باید در پاسخی کوتاه و مفید به شما بگویم: از نظر من قطعا سایت فروشگاهی ارزش بسیار بیشتری دارد.

آیا داشتن بلاگ برای فروشگاه های اینترنتی الزامی است؟

این سوالی است که اکثر مدیران فروشگاه ها پاسخ مشخصی برای آن ندارند. منافع و مزایای وبلاگ نویسی برای یک شرکت و تجارت کوچک با محصولات کم کاملا بدیهی است اما آیا وقتی شما یک فروشگاه بزرگ اینترنتی با صدها و یا هزاران محصول تاسیس می کنید، باز هم نیازمند وبلاگ هستید؟

پر واضح است که بله، شما نیازمند آن هستید.

طبق یک تحقیق، نود و نه درصد از مردم در اولین بازدید از سایت شما خریدی انجام نمی دهند (دقت کردی؟!!! 99% !!!). همچنین در بازاریابی یک اصل معروفی داریم تحت عنوان “اصل یا قانون 7”

طبق این قانون، بسیاری از مشتریان آتی شما محصولات شما را نخواهند خرید مگر اینکه حداقل هفت بار آگهی تبلیغاتی شما را دیده باشند.

بدتر از همه اینکه، مساله ای در سئو (SEO) وجود دارد و آن این است که گوگل و یا سایر موتورهای جستجو که محتوای موردعلاقه (LOVE content): موضوعاتی که محتوای بیشتر و به ویژه مضمون هدفمند و بهینه دارند – برای آنها اهمیت دارد، تلاش می کنند که رتبه سایت شما را در موتور جستجوی خود بالا ببرند و به این ترتیب محصولات بیشتری را به فروش خواهید رساند.

اگر شما یک فروشگاه اینترنتی ایجاد کرده اید، وبلاگ نویسی همواره می تواند به عنوان روش مناسبی برای افزایش چشمگیر ترافیک جستجو و فروش محصولات شما باشد که البته به صورت مستقیم بر بهبود سئو سایت شما هم موثر خواهد بود.

در اینجا پنج روش تایید شده برای استفاده از وبلاگ به عنوان هسته استراتژی SEO فروشگاه اینترنتی مطرح شده است :

دلایل تولید محتوا برای فروشگاه اینترنتی

1. تولید محتوای طولانی تر و بروزرسانی مداوم

زمانی که قرار است شما با رقبای قوی رقابت کنید، که معمولاً حاضرند برای یک محصول و یا صفحات دسته بندی میلیونها تومان صرف سئو کنند ممکن است که تنها راه نجات شما وبلاگ باشد.

کاملاً بدیهی است که گوگل به مضامین و موضوعات اهمیت می دهد و به برخی مضامین بیشتر علاقه دارد. بنابراین موضوعات آموزنده، مفید و غنی به طور اتوماتیک شانس محصول شما را نسبت به صفحه محصول رقیب شما بالا می برد.

اما اگر قصد رقابت برای کلید واژه های اساسی دارید شما بایستی از “محتوا” نیز فراتر بروید. اینجاست که شما نیازمند محتوای همیشه سبز (مداوم) جامع هستید. محتوای همیشه سبز همان مقالاتی هستند که باید حداقل ماهی یک بار آن ها را بروزرسانی کنید. البته بهتر است از یک کارشناس سئو حرفه ای برای مشخص کردن محتواهایی که ارزش بروزرسانی دائمی دارند کمک بگیرید.

تحقیقات بسیاری در زمینه ی نوع محصولاتی که از لحاظ موتورهای جستجو در رتبه بندی بالایی برخوردارند صورت گرفته است و اکثر محققین در این نکته توافق دارند که محتوای همیشه سبز بالای 2000 کلمه از رتبه بندی خوبی برخوردار خواهد شد.

در حقیقت، serpIQ در یک تحقیق معتبر به این نتیجه رسید که برای اینکه شما بتوانید جزو 10 جایگاه برتر گوگل قرار بگیرید بایستی از محتوایی با حداقل 2000 کلمه برخوردار باشید.

 تبلیغ و نشر محتوای طولانی مدت و جامعتر مزایای زیادی دارد که عبارتند از:

 • گوگل و سایر موتورهای جستجو، طبیعتاً بیشتر علاقمند به محتوای جامع و معتبر می باشند.  
 • شما به وسیله عبارات کلیدی طولانی شانس بیشتری برای افزایش ترافیک خواهید داشت.
 • تحقیقات نشان می دهند که محتوای طولانی تر، اشتراک گذاری اجتماعی و بک لینک بیشتری را به دنبال دارد.

اگر واقعاً قصد وبلاگ نویسی برای فروشگاه اینترنتی خود دارید بایستی برای تولید محتوای طولانی سرمایه گذاری کنید.

وقتشه اینو بخونیحالا وقتشه! اینو بخون: آموزش تولید محتواپیشنهاد نویسنده این است که اول مقاله بالا را خوانده و سپس ادامه این مقاله را بخوانید.

2. تولید محتوای مداوم

برای اینکه وبلاگ برای فروشگاه اینترنتی شما نتیجه خوبی داشته باشد بایستی روی تناوب و تکرار محتوای خود کار کنید. نباید فقط زمانی که حس خوبی برای نشر و تبلیغ دارید محتوا تولید کنید و یا نشر یک یا دو مقاله در هفته برای  شما کارساز نخواهد بود.

شما بایستی به طور مداوم محتوای جدیدی خلق کنید که صفحات محصولات و اقلام کلیدی شما را گسترش دهد. برای تحقق این هدف باید محتوای بیشتری انتشار دهید.

جالب اینکه، آمار بدست آمده از Hubspot نشان می دهند که شرکت هایی که ماهیانه بالای 16 پست در وبلاگ می گذارند 3.5 برابر ترافیک بیشتری نسبت به شرکت هایی که کمتر از چهار پست در ماه قرار می دهند خواهند داشت.

طبق آمار ، کیفیت محتوا به تنهایی کافی نیست. هم کیفیت و هم تناوب و تکرار اهمیت دارد.

3. شدت و دقت در لینک سازی داخلی

لینک سازی داخلی یکی از موثرترین تکنیک های درون صفحه ای سئو (سئو داخلی) است که در عین حال دست کم گرفته شده است. بسیاری از مردم دیوانه وار بدنبال لینک از منابع خارجی هستند که گاها بسیار وقت گیر است اما پتانسیل های ارزشمند موجود در وب سایت های خود را نادیده می گیرند که می تواند قابلیت دید و بازدید پذیری سئو را برای برخی از صفحات کلیدی آنها، افزایش دهد.

بعید به نظر می رسد که مردم بخواهند به صفحه محصول بازرگانی در فروشگاه الکترونیکی شما لینک شوند. اما به احتمال زیاد آنها به یک مقاله جامع و حاوی اطلاعات مفید در وبلاگ شما لینک خواهند شد. این امر به اعتبار صفحه برای پست های وبلاگ شما کمک بسزایی خواهد کرد و بدین طریق شما می توانید از طریق لینک شدن مستقیم به صفحات اصلی محصولات توسط مقاله های خود، به آن صفحات کانال بزنید.

کمی ساده تر بگویم : عموما 99% افراد به صفحات محصولات شما لینک نمی دهند ولی به صفحات مقالات شما می دهند و هنگامی که شما از صفحات مقالات به صفحات محصولات خود لینک دهید، انگار آن ها را دور زده اید!!

4. بخشی را برای لینک دادن به دیگران

به منظور بهره بردن از رتبه بندی موتورهای جستجو، به لینک های زیادی نیاز دارید اما چقدر احتمال آن وجود دارد که مردم به صفحه محصولات در فروشگاه اینترنتی شما لینک شوند بدون اینکه از سمت شما جبران بشود؟

تقریباً بعید خواهد بود. اما چقدر احتمال دارد که به وبلاگ شما لینک دهند؟ خیلی زیاد.

شما می توانید از وبلاگ به خوبی برای بالا بردن اعتبار دامنه و ترافیک جستجو در پست های فردی خود استفاده کنید. این پست های انفرادی می تواند این ترافیک را به صفحات محصول درجه یک شما هدایت کند.

گزارشات بسیاری حاکی از افزایش چشمگیر در ترافیک جستجو با استفاده از استراتژی قوی نظیر تکنیک آسمان خراش جهت افزایش پست های وبلاگ است اما بعید به نظر می رسد که شما نیز بتوانید از همان استراتژی های مشابه برای افزایش ترافیک صفحات فروشگاه اینترنتی خود استفاده کنید.

برای اینکه این تکنیک ها به خوبی نتیجه بخش باشد، نیازمند محتوای باکیفیت خواهید بود تا مردم به آن لینک شوند. راه حل آن، این است که به جای نوشتن مضمون بسیار با کیفیت (در وبلاگ خود) تلاش های بیشتری صورت گیرد تا مردم به این محتوا لینک دهند.

محتوا در رتبه بندی موتورهای جستجو بهبود می یابد، به صفحات محصول شما لینک می خورد و ترافیک را به این صفحات هدایت می کند.

داده ها هیچوقت دروغ نمی گویند. آمار حاصل از Hubspot نشان می دهد که شرکت هایی که وبلاگ دارند نسبت به شرکت هایی که وبلاگ ندارند 97% لینک بیشتری خواهند داشت.

5. پاسخ به سوالات کاربران

بسیاری از درخواست هایی که مردم در گوگل و سایر موتورهای جستجو تایپ می کنند به شکل سوال می باشد. اگر شما قصد تاسیس مزون اینترنتی دارید بدیهی است که با این حقیقت روبرو خواهید شد که مردم “بهترین لباس عروسی چیه؟” را جستجو خواهند کرد و اینجاست که اگر شما سئو را به صورت کامل بر روی سایت خود اعمال کرده باشید ورودی های بسیار زیادی خواهید داشت.

طبیعتاً، شما نمی توانید عنوان صفحات محصول خود را “بهترین لباس عروسی چیه؟” قرار دهید، اما می توانید یک پست تحت این عنوان بگذارید. این پست را می توانید گسترش دهید و لباسهای عروسی مختلف را بر اساس یک سری فاکتورها با یکدیگر مقایسه کنید و به لباسهای موجود در فروشگاه شما لینک کنید.

وبلاگ نویسی، ایجاد محتوا و مضامین مرتبط با خواسته های کاربران را تسهیل می کند. سپس شما می توانید از این محتوا برای پیشبرد ترافیک و فروش به سمت محصولات خود استفاده کنید.

نتیجه گیری

امیر قمصری سال هاست که به عنوان مدرس سئو در تمامی سمینارها و جلسات آموزشی اش به شدت بر روی تولید محتوا تاکید می کند. درست است که واقعا ارتباط مستقیمی بین تولید محتوا و فروش محصول وجود ندارد اما معتقد است قطعاااا تاثیر غیرمستقیم بسیار زیادی دارد.

43 نظر در مورد مقاله “ 5 دلیل بسیار مهم برای تولید محتوا فروشگاه اینترنتی ” ثبت شده است
 1. ali hamidi

  یکی از بخش‌های اساسی در تولید محتوا فروشگاه اینترنتی، نمایش جزئیات و کاربردهای محصولات است. برای نمایش ویژگی‌ها و کاربردهای محصولات یا خدمات خود، یا وقتی می‌خواهید یک تجربه کاربری جذاب ایجاد کنید بهتره از ویدیو استفاده کنید


 2. طاها شاهدی نیا

  در تولید محتوا فروشگاه اینترنتی، تا حد ممکن سعی بشه مطالب را ساده و غیرتخصصی توضیح بدین ممکنه کاربران دانشی فنی ویژه در رابطه با فروشگاه‌های اینترنتی نداشته باشند. به همین دلیل محتوای تولیدی نباید به صورت تخصصی ارائه بشه


 3. علی پدرامی

  سلام یکی از روش‌های تولید محتوا فروشگاه اینترنتی این است که از تبلیغات هدفمند درمحتوای تولید شده خود کمک بگیریم. از جمله پلتفرم‌های شناخته شده ای که برای این کار در نظر گرفته می‌شود، گوگل و فیسبوک است.


 4. احمدرضا ذاکری

  سلام استاد وقت بخیر برای مبحث تولید محتوا فروشگاه اینترنتی آیا استفاده از مقالات منتشر شده در سایت هایی خارجی و بازنویسی اون ها در سایت خودمون دچار جریمه میشه سایتمون ؟؟


  • امیر قمصری

   درود عزیزم
   اگر روند ترجمه را به درستی انجام دهید، محتوای ترجمه شده محتوای تولیدی هست و مشکلی هم در استفاده فروشگاه اینترنتی ندارد


 5. حسن خالقی نیا

  سلام وقت بخیر توضیحات در مورد تولید محتوا فروشگاه اینترنتی عالی بودن ،سوال بنده اینه که برای یک وبسایت فروشگاهی حوزه برق صنعتی که شامل 50 محصول و 5 دسته بندی هست برای هر محصول جداگانه محتوا تولید بشه یا محصولات به هم مرتبط رو میشه در یک مقاله هم تولید محتوا انجام داد ؟


  • امیر قمصری

   درود عزیز دلم
   اگر من جای شما بودم قطعا گزینه دوم رو انتخاب می کردم و انجام می دادم. یعنی کلمات کلیدی مشابه رو در یک مقاله به کار می بردم.
   مقالات کمتر با کیفیت بالاتر بسیار ارزشمندتر از مقالات بیشتر با کیفیت کمتر هستند.


 6. علی نیک رفتار

  سایت‌های فروشگاهی برای فروش کالاهای خود نیاز به محتوای با کیفیت دارند. تا محتوای مناسب وجود نداشته باشد، هیچ بازدیدکننده‌ای از سمت موتورهای جستجو وارد سایت نمیشه و نرخ تبدیل وبسایت پایین میاد


 7. کمالی زاده

  خداقوت تولید محتوا فروشگاه اینترنتی کاری بسیار زمان بره و بر اساس تجربیات بنده به عنوان یک کارشناس سئو باید یک فرد متخصص تولید محتوا به صورت تخصصی برای وبسایت فروشگاهی فعالیت داشته باشه


 8. lenashop

  سلام تولید محتوا برای فروشگاه اینترنتی به طور مداوم تاثیر خیلی خوبی داره که باعث گسترش صفحات محصولات و اقلام کلیدی وبسایت ما میشه. که برای تحقق این هدف باید محتوای بیشتر و باکیفیت تولید بشه


 9. یسنا کریمی راد

  سلام تولید محتوا فروشگاه اینترنتی مسئله خیلی مهمیه و یکی از عواملی که باعث رتبه گرفتن وبسایت فروشگاهی و ارتقا رتبه میشه، قرار دادن کلمات کلیدی در URL وب سایته


 10. ناصر هاشمی نیا

  سلام بر شما استاد قمصری عزیز قطعا تمامی مواردی که بیان کردید تاثیر شگرفی بر تولید محتوا فروشگاه اینترنتی داره علواه بر این ، از نکات بینظیر شما در دوره تولید محتوا و سئو فروشگاهی بسیار بهره بردم متشکرم


 11. احسان نظرزاده

  سلام طبق نظر صحیح شما می توان از وبلاگ به خوبی برای بالا بردن اعتبار دامنه و ترافیک جستجو در پست های فردی استفاده کرد. این پست های انفرادی می تونه ترافیک را به صفحات محصول و محتواهای شما شما هدایت کند.که تاثیر عالی برای فروشگاه اینترنتی داره


 12. saman vaezi

  سلام استاد وقت بخیر به عقیده من یکی از روش های تولید محتوا فروشگاه اینرتنتی استفاده از ویدیو است ویدیوهایی برای نشان دادن خدمات و محصولات که ارائه میشه تاثیر بسزایی در بهبود فروش سایت داره


 13. Hoda salehi

  یکی از روش های بهبود وضعیت تولید محتوا فروشگاه اینترنتی توضیح راهنمای استفاده از محصولات یا خدماتتان در سایت است که به کار مشتری‌های شما بیاد در این راهنما میشه دربارهٔ چگونگی استفاده و راه اندازی محصولات‌ توضیحات ارائه کرد


 14. سید محمد علوی

  سلام برای نتیجه گیری در تولید محتوا فروشگاه اینترنتی سریع‌ترین روش برای شروع ، کار روی بازاریابی محتوا و تمرکز بر یک نوع محتوا و یک پلتفرم است


 15. asa shop

  خسته نباشید محتوای همیشه سبز بالای 2000 کلمه باید باشه ؟ واگر محتوایی زیر 2000 کلمه باشه تولید محتوا فروشگاه اینترنتی بی ارزش میشه و اون مقالات رتبه خوبی نمیگیرن ؟


  • امیر قمصری

   درود بر شما
   الزام خاصی نداره اما بله. اکثرا بیشتر از این حرفهاست.
   نه. اصلا ربطی نداره. محتوای 100 کلمه ای که رتبه یک هست و میلیون ها تومان درآمد ماهانه داره هم وجود داره عزیزم


 16. کامران اسماعیلی

  سلام استاد یک سوال به طور مثال ما یک مقاله در یک موضوع خاص نوشتیم و از اون مقاله لینک های داخلی به یه سری محصولات و دسته بندی ها ایجاد کردیم بعد از اینکه محصول مورد نظر از سایت پاک شد مقاله رو هم پاک کنیم یا فقط لینک های داخلی پاک بشن؟ واینکه طی بروزرسانی ها بعدی لینک سازی داخلی جدید ایجاد کنیم ؟


  • امیر قمصری

   درود عزیزم
   قطعا مقاله رو باید نگه داری عزیزم. کما اینکه برای حذف محصول هم باید نکات خاصی رو رعایت کنی.
   می تونی در آینده و حتی بدون بروزرسانی (با بروزرسانی قطعا بهتره) لینک سازی های داخلی جدید هم انجام بدی.


 17. Alireza safayi

  دقیقا درست میفرمایید زمانی که قراره با رقبای قوی رقابت کنیم که برای یک محصول کلی هزینه سئو میکنن قطعا تولید محتوا برای فروشگاه اینترنتی و لینک سازی داخلی در محتوا تاثیر عالی ای بر سئو سایتمون داره


 18. بردیا حسینی

  سلام آقای قمصری لذت بردم از مطالب در موضوع تولید محتوا فروشگاه اینترنتی و اینکه استراتژی تکنیک آسمان خراش چطور باعث افزایش پست های وبلاگ و افزایش ترافیک صفحات فروشگاه اینترنتی میشه ؟ این استراتژی رو از چه طریقی میتونم یادبگیرم ؟


  • امیر قمصری

   درود بر تو عزیزم
   تکنیک های زیادی تحت عنوان آسمان خراش وجود داره. مثلا نام دوره جامع آموزش سئو نیوسئو، آسمان خراش بوده و به این نام مشهور شده. اما من دقیق متوجه نشدم شما به چه نکته ای داری اشاره می کنی.


 19. محمد احمدپور

  سلام استاد خسته نباشید بر اساس دانش و تجارب شما چه تعداد محتوا در طول ماه برای تولید محتوا فروشگاه اینترنتی مناسبه ؟! طبق توضیحاتی که دادید 16 تا مقاله مناسبه؟


  • امیر قمصری

   درود عزیز دلم
   16 تا مناسبه
   اما اگر رقبای شما تعداد زیادی محتوا برای سایت فروشگاه اینترنتی شون تولید می کنند شما هم کم کم باید روند تولید محتواتون رو بیشتر کنید و حتما بروزرسانی هم بکنید.


 20. محمد امین

  تولید محتوا خیلی کار سختیه چی برسه به تولید محتوا واسه فروشگاه اینترنتی.


 21. تیموری

  درود
  با توجه به این که در فروشگاه های اینترنتی کمی دست بسته است برای تولید محتوا، ایا خودمون هم میتونیم محتوا رو با مواردی که شما گفتین تولید کنیم یا نیازمند متخصص تولید محتوا هستیم؟
  چون من زیاد وارد نیستم


  • امیر قمصری

   درود بر شما
   بهتر است محتوا براساس سئو تولید شود. حال اگر خود شما بلدید قطعا نیازی نیست برون سپاری نمایید


 22. وردپرس

  باسلام وتشکر
  نزدیک به شش ماهه که وبسایت فروشگاهی رو با وردپرس راه اندازی کردم
  اوایل که زیاد وارد نبودم بجای نوشتن مطالب در قسمت نوشته ها در قسمت برگه ها مطلب میزاشتم و الان شصت پنج برگه دارم لطفا راهنمایی کنید چکار کنم؟
  برگه ها رو حذف کنم یا نه؟


  • امیر قمصری

   درود بر شما
   قطعا نباید حذف کنید. از این به بعد در بخش های درست تولید محتوا کنید. البته ناگفته نماند که فرقی نمی کند در کدام بخش تولید محتوا کنید. به سلایق شما بر میگردد اما در وردپرس بخش نوشته ها بهتر است


 23. غفوریان

  سلام اماری که از Hubspot ذکر کرده بودید بسیار جالب بود متشکرم


 24. تیبا بلاگ

  ممنون بسیار عالی بود


 25. حسین رضایی

  سلاماستاد-اگر سوالم رو اینجا میپرسم عذرخواهی میکنم.
  1-لینک گرفتن از قسمت پیوند سایت هایی با ایندکس بالا و اعتبار مناسب ولی غیر مرتبط با موضوع سایت ما ایرادی داره؟
  2-در متن مطالبم از تگ h1 و h2 استفاده کنم؟


  • امیر قمصری

   درود بر شما
   1 – بد نیست
   2 – از h1 خیر


 26. 3d man

  با این جملتون خیلی موافقم که بیشتر شرکت هایی که وبلاک دارن لینک بیشتریم دریافت میکنن واقعا همینطوره. انگار یک نوع اعتماد سازی و یا فعالیت بیش از حد محسوب میشه …


 27. پرند امیرکلالی

  سلام
  خیلی عالی بود، به شخصه خیلی استفاده کردم.
  ممنون از سایت و اطلاعات خوبتون


 28. omid yavari

  ﻣﻘﺎﻟﻪ ﺗﻮﻥ ﻣﺜﻞ ﻫﻤﻴﺸﻪ ﺧﻴﻠﻲ ﻋﺎﻟﻲ ﺑﻮﺩ
  ﻣﺨﺼﻮﺻﺎ ﻧﻜﺘﻪ ﭘﺎﻳﺎﻧﻲ :
  ارتباط مستقیمی بین تولید محتوا و فروش محصول وجود ندارد اما معتقد است قطعاااا تاثیر غیرمستقیم بسیار زیادی دارد.


 29. ﻣﻬﺴﺎ ﺷﺎﻳﺴﺘﻪ

  ﻣوﺮﺩ ﭘﻨﺠﻢ ﻛﻪ ﻧﻮﺷﺘﻴﺪ ﺑﻪ ﺳﻮاﻻﺕ ﻛﺎﺭﺑﺮاﻥ ﺟﻮاﺏ ﺑﺪﻳﻢ ﺧﻴﻠﻲ ﻧﻜﺘﻪ ﺧﻮﺑﻲ ﺑﻮﺩ ﻣﻧﻢ ﻣﻴﺘﻮﻧﻢ ﺗﻮ ﻓﺮﻭﺷﮕﺎﻩ اﻳﻨﺘﺮﻧﺘﻲ ﻟﺒﺎﺱ اﺯ اﻳﻦ ﺗﻜﻨﻴﻚ اﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻛﻨﻢ. ﺧﻴﻠﻲ ﻣﻤﻨﻮﻧﻢ. ﭘﻴﺮﻭﺯ ﺑﺎﺷﻴﺪ


 30. اﻟﻤﻴﺮا ﻧﻤﺎﺯﻱ

  ﺩﻳﮕﻪ ﮔﻮﮔﻞ ﻧﻴﺎﺯ ﺑﻪ ﺑﺮﭼﺴﺐ و ﻛﻠﻤﻪ ﻛﻠﻴﺪﻱ ﺁﺧﺮ ﭘﺴﺖ ﻧﺪاﺭﻩ ﺧﻮﺩﺵ ﻋﺒﺎﺭﺕ ﻛﻠﻴﺪﻱ ﻣﻮﻥ ﺭﻭ اﺯ ﺗﻮ ﻣﺤﺘﻮاﻳﻲ ﻛﻪ ﻧﻮﺷﺘﻴﻢ ﺩﺭ ﻣﻴﺎﺭﻩ ﻳﺎ ﺑﻪ ﻗﻮﻝ ﺷﻤﺎ ﺑﺎﻳﺪ محتوای موردعلاقه ﮔﻮﮔﻞ LOVE content ﺗﻮ ﺳﺎﻳﺖ ﻣﻮﻥ ﺑﺰاﺭﻳﻢ.


 31. ﻭﺣﻴﺪ

  بسیاری از مشتریان آتی شما محصولات شما را نخواهند خرید مگر اینکه حداقل هفت بار آگهی تبلیغاتی شما را دیده باشند.

  اﻳﻦ ﻧﻜﺘﻪ ﺧﻴﻠﻲ ﺟﺎﻟﺒﻲ ﺑﻮﺩ.
  ﻣﻤﻨﻮﻧﻢ


 32. سمیرا

  مطالب بسیار خوبی در وبلاگ خود درج کردین. امیداورم در زندگی و کار وبلاگ نویسی موفق باشید.


 33. سعادت

  وبلاگ بسیار پرکاربرده چون هم ساختار ساده تری داره و هم هدفش روی محتواست. داخل مقاله به نکاتی اشاره کردین که واقعا مهم و منطقی هست. همون دیدگاه همیشه گی خیلی کمک میکنه که از دید کاربر به موضوع نگاه کنیم نه از دید صاحب سایت


 34. ارشیا

  وبلاگ بسیار خوبه به شرطی که محتوا با موضوعات گوناگون و مرتبط داخل آن قرار دهیم و به نظرم به هیچ وجه نباید تبلیغاتی باشه محتوا بلکه همون طور که گفتین از طریق لینک داخلی به فروشگاه لینک بدیم


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود