تخصصی ترین تکنیک های سئو در سال 2022

آموزش تکنیک های سئو,تکنیک سئو,تکنیک های سئو 100ها نکته آموزشی رایگان در اینستاگرام نیوسئو

تکنیک های سئو در واقع بهترین و سریع ترین روش هایی هستند که با استفاده از آن ها می شود رنک یک وب سایت را به خوبی افزایش داد. اگر قصد بهبود رتبه تمامی صفحات سایت خود را دارید، پیشنهاد می کنیم که از تخصصی ترین تکنیک های سئو که در این مقاله برای شما ارائه شده است، در روند کاری خود استفاده کنید.

تعداد بسیار زیادی فاکتورهای زیادی وجود دارند که شما باید به آن ها توجه داشته باشید؛ از محتوا گرفته تا بک لینک ها. در نتیجه این مسئله طبیعی است که شما باید مقدار قابل توجهی صبر و تحمل داشته باشید تا این تکنیک های سئو برای شما نتیجه مطلوب را به عمل بیاورند. اما وقتی از تکنیک های سئو که در ادامه بیان کرده ایم استفاده کنید، می توانید به راحتی از رقبای خود پیشی بگیرید.

20 تکنیک تخصصی سئو در سال 2022

این تکنیک ها برگرفته از تجربیات ما در پروژه های مختلف سئو است. هر کدام از این تکنیک ها را در ادامه برای شما بررسی می کنیم:

1- نوشتن مقاله های طولانی

مدت هاست که کارشناسان سئو بر اهمیت کیفیت محتوائی که تولید می کنید تأکید زیادی کرده اند. شکی نیست که یکی از مهمترین عوامل برای بهبود رتبه بندی جستجوی شما، محتوا است. بنابراین، شما هیچ وقت نمی توانید به طور کامل طول محتوا را نادیده بگیرید.

مقاله های طولانی و در عین حال عمیق از نظر مفهومی که به دنبال پوشش گسترده ای از یک موضوع خاص هستند، می توانند به شما در کسب رتبه های برتر، کمک کنند. برای درک ارتباط دقیق بین طول محتوا و تاثیر آن در افزایش رتبه سایت، نیوسئو تحقیقی در این زمینه انجام داده است. در این تحقیق، بیش از یک میلیون جستجو مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. نکته مهمی که ما از این آمارها به دست آوردیم، این بود که تقریبا تمام رتبه های اول تا سوم، محتواهایی بیش از 1500 کلمه داشتند.

این روش، تنها یکی از راهکارهای سئو است و به خودی خود موفقیت خاصی را تضمین نمی کند. طبیعتا نباید انتظار داشته باشید که مقاله های طولانی باعث افزایش جادویی رتبه پست شما در رتبه بندی های جستجو شوند. به هر حال طول محتوا یکی از بهترین تکنیک های سئو است و مسئله ای که باید در مورد آن ها رعایت شود، ایجاد توازن بین کمیت و کیفیت محتوا است.

2- استفاده از تکنیک Bucket Brigade

سئو سایت فقط در مورد عبارات کلیدی و نحوه جایگذاری آن ها نیست. وقتی کاربران از وب سایت شما بازدید می کنند، دو حالت ممکن است اتفاق بیافتد. آن ها ممکن است به خواندن مقاله های شما ادامه دهند یا بلافاصله وب سایت شما را ترک کنند. مورد دوم مشکل بزرگی است که می تواند بر رنک صفحات وب سایت شما تأثیر منفی بگذارد.

اگر می خواهید رتبه جستجوی شما بهبود یابد، باید اطمینان حاصل کنید که بازدید کنندگان وقت بیشتری را در وب سایت شما می گذرانند. یک روش ساده برای انجام این کار این است که قالب محتواهای خود را به صورت قانع کننده ایجاد کنید. با استفاده از تکنیک Bucket Brigade می توانید آن ها را متمایل به ادامه دادن به خواندن مقاله مورد نظر خود کنید. Bucket Brigade  یک تکنیک نوشتاری است که می تواند خوانندگان شما را ترغیب به ماندن در سایت کند.

هنگامی که شما در حال نوشتن یک مقاله هستید، باید دقت داشته باشید که جریان نوشته های شما روان باشد. در یک حالت ایده آل، هر جمله باید به جمله بعدی منتهی شود. به همین ترتیب، هر پاراگراف باید خوانندگان را آماده برای مطالعه مطلب مرتبط بعدی کند. شما با استفاده از برخی جملات کوتاه در انتهای جمله های خود، می توانید مطالب را به هم ربط دهید. دقت داشته باشید که این مورد هم مثل دیگر راهکارهای سئو سایت، مستلزم توجه و دقت زیادی است و نباید کیفیت نوشتاری متن محتوای سایت، کاهش پیدا کند.

حالا وقتشه! اینو بخون: بروزرسانی محتوا و اهمیت آن در سئو سایتپیشنهاد نویسنده این است که اول مقاله بالا را خوانده و سپس ادامه این مقاله را بخوانید.

3- بروز رسانی محتواهای قدیمی

برای اینکه بیشترین بهره از محتوا را داشته باشید، بهترین روش سئو سایت در این زمینه، بروز رسانی محتواهای قدیمی وب سایت شما است. به عنوان مثال فرض کنید که شما دو سال قبل محتوایی در مورد تکنیک های سئو یا معرفی بهترین راهکارهای سئو سایت منتشر کرده اید، طبیعتا از دو سال قبل تا الان گوگل بروز رسانی های مهمی در الگوریتم رتبه بندی خود به وجود آورده است. در نتیجه بهترین کار این است که یک لیست از محتواهای این چنینی ایجاد کنید و اطلاعات تمامی آن ها را بروز کنید. بعد از بروز رسانی اطلاعات این محتواهای آموزشی، باید آن ها را با توجه به فاکتورهای رتبه بندی جدید، به خوبی بهینه کنید.

این تکنیک سئو سایت، راهی آسان برای به دست آوردن مطالب بیشتر در زمان کمتر است. همچنین، این تکنیک می تواند به پست های سایت شما کمک کند تا مخاطبان گسترده تری داشته باشند. مطمئنا برای برخی از پست های بروز شده، افزایش رنک خوبی را مشاهده خواهید کرد.

4- بک لینک های با کیفیت ایجاد کنید

هنگامی که وب سایت های دارای اعتبار دامنه بالا به وب سایت شما لینک بدهند، اعتبار شما افزایش می یابد. بک لینک های با کیفیت می توانند به شما کنند تا ارزش بیشتری نسبت به رقبای خود به دست بیاورید. برای موتورهای جستجو، بک لینک با کیفیت معادل افزایش اطمینان می باشد.

بنابراین ، هنگامی که تعداد زیادی بک لینک با کیفیت دارید، به احتمال زیاد در SERP ها رتبه های بالاتری کسب خواهید کرد. این یکی از مهمترین تکنیک های سئو است که می تواند به طور مستقیم بر رتبه وب سایت شما تأثیر بگذارد.

با استفاده از پست های مهمان و همکاری تأثیرگذار با فعالان شبکه های اجتماعی، می توانید بک لینک های با کیفیت به دست بیاورید. بعضی اوقات، وب سایت های دیگر حتی ممکن است بدون درخواست شما، به وب سایتتان لینک بدهند. این مسئله مشکلی برای شما ایجاد نمی کند مگر اینکه لینک اسپم یا وب سایت های بی اعتبار در این زمینه نقشی داشته باشند. در نتیجه اهمیت زیادی دارد که تمامی لینک های دریافتی وب سایت خود را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید.

5- انجام صحیح تحقیق کلمات کلیدی

آموزش تکنیک های سئو,تکنیک سئو,تکنیک های سئو

قبل از نهایی کردن ایده های تولید محتوا خود، برای مدت زمان مشخصی، باید تحقیق کرده و کلمات کلیدی مناسب برای خود را پیدا کنید. تحقیق کلمات کلیدی یک روش آسان برای فهمیدن آنچه مردم به دنبال آن هستند، می باشد. بر این اساس، شما می توانید مطابقت بیشتری با مخاطبین خود داشته باشید.

اگر از کلمات کلیدی مناسب استفاده می کنید، شانس بیشتری برای کسب رتبه های بالاتر دارید. برای تحقیق کلمات کلیدی، می توانید از ابزارهای موتورهای جستجو مانند KWfinder ، Moz Keyword Explorer یا Google Keyword Planner استفاده کنید. البته خدمات این ابزارهای تحقیق عبارت کلیدی محدودیت داشته و برای رفع این محدودیت باید هزینه ای را پرداخت کنید.

6- در بازه‌های زمانی مختلف وب سایت خود را آنالیز کنید

یکی از بهترین راهکارهای سئو این است که روند بهینه سازی وب سایت خود را به طور دائم مورد تحلیل قرار دهید. ممکن است کمی زمان ببرد تا نقاط ضعف خود را شناسایی کنید و مواردی که نیاز به بهبود دارند را ارتقا دهید. تجزیه و تحلیل به موقع سئو وب سایت شما می تواند به شما در پیشی گرفتن از رقبا کمک زیادی کند.

آنالیز سئو که بدون شک یکی از تاثیرگذارترین تکنیک های سئو به شما می رود، در حقیقت به شما بینشی می دهد تا از وضعیت فعلی وب سایت خود نهایت بهره را ببرید. این دسته از راهکارهای سئو سایت ممکن است که کمی ساده به نظر برسند؛ اما با یک بررسی ساده متوجه خواهید شد که بیشتر وبمسترها از انجام آن ها غافل می شوند.

7- یافتن کلمات کلیدی که رقبایتان برای آن ها رنک گرفته اند

با مشخص کردن نقاط قوت و ضعف رقبا، طبیعتا یک پله از آن ها جلو افتاده اید. یکی از راهکارهای سئو سایت در این زمینه، تحقیقات کلمات کلیدی رقبای خود می باشد. بیشتر افراد تحقیق عبارات کلیدی را تنها برای سایت خود انجام می دهند. در صورتی که تحقیق عبارات کلیدی برای وب سایت رقیبان، می تواند اثربخشی بهتری داشته باشد. یک استراتژی سئو سایت مناسب، تمامی این موارد را باید در خود جای داده باشد.

تحقیق کلمات کلیدی برای رقبای خود به شما این امکان را می دهد تا به خوبی متوجه شوید که در چه زمینه هایی پیشرفت داشته اید و بر روی چه مواردی بهتر است بیشتر از گذشته کار کنید. پیدا کردن کلمات کلیدی که رقبا برای آن ها رنک گرفته اند با استفاده از ابزارهایی که در بالاتر آن ها را معرفی کردیم، به راحتی امکان پذیر است. ابزار SEMrush نیز در این زمینه می تواند نقش بسیار موثری داشته باشد.

8- کنیبالیزیشن را فراموش نکنید!

کنیبالیزیشن کلمات کلیدی، زمانی اتفاق می افتد که معماری اطلاعات یک وب سایت متکی بر یک کلمه کلیدی یا عبارت واحد در قسمت های مختلف سایت باشد. در حالی که احتمال دارد این امر ناخواسته رخ دهد، داشتن دسته ای از صفحات که کلمه کلیدی یکسانی را مورد هدف قرار می دهند، می تواند دردسرساز باشد.

همچنین ممکن است زمانی رخ دهد که به دستورالعمل های Google در مورد پر کردن کلمات کلیدی در چندین صفحه احترام نگذارید. بیشتر اوقات هدف استراتژی های پر کردن کلمات کلیدی، رتبه بندی برای یک عبارت خاص است.

به عنوان یکی از تکنیک های سئو باید بدانید که اگر چندین صفحه بخواهند برای یک عبارت، رتبه بندی کنند، گوگل نمی داند کدام صفحه برای یک جستار خاص مناسب تر است.

گوگل سایت شما را خزیده و ده ها صفحه مختلف را برای یک کلمه کلیدی مشابه پیدا می کند؛ اما باید یکی از صفحاتی را برگزیند که به نظر می رسد ارزش بیشترین برای عبارت جستجو شده، دارد. اگر انتظار داشتید با این استراتژی سئو را به دست آورید و کل وب سایت خود را به لطف این کلمه کلیدی بالاتر قرار دهید، هیچ شانسی ندارید. علاوه بر این، دیگر فرصت های عالی SEO از جمله موارد زیر را از دست می دهید:

نرخ تبدیل: چرا وقتی یکی از این صفحات بهتر تبدیل می شود، وقت خود را در صفحات مختلف با یک هدف تکراری تلف می کنید؟ شما باید تلاش خود را بر روی یکی از این صفحات متمرکز نمایید، به جای این که انرژی را بر روی نسخه های کم تبدیل با همان ترافیک هزینه کنید.

کیفیت محتوا: اگر چند صفحه را با کلمه کلیدی یکسانی هدف قرار می دهید، آنها نیز باید در مورد یک موضوع باشند. آنچه شما در معرض خطر قرار می دهید محتوای تکراری و محتوای بی کیفیت است و شما شانس خود را برای دریافت ارجاعات و پیوندها کاهش می دهید.

انکر تکست داخلی: اگر صفحات مختلفی را با موضوع مشابه مورد هدف قرار می دهید، شانس از دست دادن ارزش انکر تکست داخلی را در یک صفحه بالا می برید.

لینک های خارجی: پیوندهای خارجی می توانند ارزش سئو یک صفحه را که یک کلمه کلیدی را هدف قرار داده اند، افزایش دهند. با این وجود اگر صفحات متفاوتی دارید که به کلمات کلیدی یکسانی می پردازند، پیوندهای خارجی شما بین صفحات فرود مختلف تقسیم می شوند. بنابراین شما ارزش پیوند خارجی را بین صفحات مختلف به اشتراک می گذارید به جای اینکه آن را روی یکی متمرکز کنید.

این مقاله ادامه دارد…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود