بهترین راه های کسب درآمد از تولید محتوا

100ها نکته آموزشی رایگان در اینستاگرام نیوسئو

کسب درآمد از تولید محتوا اگر بر اساس یک سری اصول و قواعد خاص انجام شود، می تواند به مقدار قابل توجهی برای هر شخصی پولساز باشد. به کارگیری اصول سئو سایت می تواند به بهبود روند نوشتن مقاله برای سایت های مختلف با ویژگی های متفاوت، کمک زیادی بکند.

به طور کلی وبلاگ نویسی می تواند بسیار شیرین باشد و در عین حال ممکن است برای شما درآمد خوبی به وجود بیاورد. با کسب درآمد از طریق تولید محتوا، می توانید به راحتی و بدون هیچ مدرک تحصیلی خاصی درباره هر موضوعی که دوست دارید محتوا تولید کرده و آن را به یک مقاله با ارزش برای یک سایت تبدیل کنید.

نکته ‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که کسب درآمد از تولید محتوا لازمه داشتن استعداد نویسندگی و همچنین استفاده از دوره های آموزش تولید محتوا می باشد. قبل از اینکه بررسی چگونگی کسب درآمد از طریق تولید محتوا و راه ‌های مختلف رسیدن به آن بپردازیم، بهتر است جایگاه و اهمیت تولید محتوا برای سایت را بهتر درک کنیم.

اهمیت تولید محتوا برای سایت

همانطور که می دانید محتوا یکی از اصلی ترین نقش ها را در زمینه سئو سایت بر عهده دارد. بنابراین اگر شما بخواهید که رتبه صفحات خود را از طریق اصول سئو سایت افزایش دهید، قطعا نیاز دارید تا از نکات آموزش تولید محتوا استفاده کرده و تمامی آن ها را در روند فعالیت های خود پیاده سازی کنید.

نکته بسیار مهمی که باید آن را در نظر داشته باشید این است که بدانید تولید محتوا تنها نوشتن مقاله و متن برای صفحات سایت های مختلف نیست؛ شما باید بسیاری از نکات را در تولید محتوای خود استفاده کنید تا به واسطه آن ها یک مقاله ارزشمند از خود ارائه کرده باشید. لحن نوشتن محتوا، بررسی هدف جستجو، کاربرد صحیح کلمات کلیدی، استفاده از تصاویر مناسب سئو در متن محتوا و …، از نکاتی هستند که شما حتما باید به عنوان یک نویسنده و تولید کننده محتوا، آن ها را رعایت کنید.

تولید محتوا به چه دسته هایی تقسیم بندی می شود؟

انواع تولید محتوا بسته فاکتورهای مختلف دسته بندی می شوند. این دسته بندی به شرح زیر است:

تولید محتوا بر اساس نوع مخاطب

این نوع تولید محتوا یا برای عموم مردم محتوا تولید می شود که بر اساس آن، هر فردی که محتوا را بخواند، تا حدودی مفهوم محتوا را درک می کند. در نتیجه گزینه مناسبی برای کسب درآمد از تولید محتوا می باشد و تولید محتوا برای گروهی خاص است. در این صورت معمولا محتواها کاملا تخصصی بوده و شما باید علم لازم برای فهم آن را داشته باشید. پس به طور کلی به دو دسته تقسیم می شود:

  • تولید محتوا برای عموم مردم (مثال: تولید محتوا بخش بلاگ سایت های مختلف)
  • تولید محتوا برای گروه خاص (مثال: تولید محتوا مقاله تخصصی موضوع دندانپزشکی)

تولید محتوا بر اساس مکان انتشار

در این صورت ملاک بر این است که محتوای تولید شده قرار است کجا منتشر شود. عموما محتواهای این بخش در دسته بندی زیر قرار می گیرند:

  • تولید محتوا برای سایت (مثال: محتوای بخش بلاگ سایت های مختلف)
  • تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی (مثال: تولید محتوا اینستاگرام)
  • تولید محتوا برای اپلیکیشن ها با پلت فرم های مختلف (مثال: تولید محتوا برای اپ های اندروید)

هر کدام از این نوع تولید محتوا در کسب درآمد از تولید محتوا، هزینه خاصی را برایش در نظر می گیرند و هر کدام نیز تخصص خاص خود را می طلبد.

تولید محتوا بر اساس فرمت طراحی و تولید

این نوع تولید محتوا را می توان گفت اصلی ترین دسته بندی در انواع تولید محتوا است. این دسته به شرح زیر می باشد:

  • تولید محتوا متنی (مثال: محتوای متنی سایت ها)
  • تولید محتوا تصویری (مثال: تولید تصاویر، عکاسی، اینفوگرافیک ها و … )
  • تولید محتوا صوتی (مثال: پادکست ها، فایل های صوتی، کتاب های صوتی و …)
  • تولید محتوا ویدیویی (مثال: ویدیوهای تبلیغاتی، آموزشی در فضاهای یوتیوب، آپارات و … )

حالا وقتشه! اینو بخون: اصول اولیه تولید محتوا برای سایتپیشنهاد نویسنده این است که اول مقاله بالا را خوانده و سپس ادامه این مقاله را بخوانید.

20 راه کسب درآمد از طریق تولید محتوا

حال که اهمیت تولید محتوا را به خوبی درک کرده اید، بهتر است ادامه این مقاله را با دقت بیشتری مطالعه بفرمایید. در این مقاله ما سعی کرده ایم راه هایی را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهیم که از طریق آن ها می شود پاسخ مناسبی به این سوال که چگونه با تولید محتوا کسب درآمد در منزل کنیم، ارائه داد.

1) فروش محتوای تولید شده توسط شما

همانطور که در بالا گفته شد، محتوا یکی از اساسی ترین بخش های سایت به شمار می رود و همچنین بسیاری از صاحبان وب سایت ها، می خواهند بهترین محتوا را در صفحات خود داشته باشند تا به واسطه آن رنک بالایی در صفحات نتایج جستجوی گوگل دریافت کنند.

حال اگر شما بتوانید با ارائه محتواهای معتبر و با ارزش در سایت های مختلف، به دیگران اثبات کنید که نویسنده ماهری بوده و تسلط کاملی بر اصول سئو تولید محتوا دارید، طبیعتا می توانید برای سایت های مختلف سفارش تولید محتوا بگیرید.

در نتیجه، اگر وب سایت های مختلف از روند نوشتن مقاله برای صفحاتشان راضی باشند، مطمئنا تمایل بیشتری برای داشتن ادامه همکاری با شخص شما پیدا خواهند کرد. و افراد بسیاری از هر نوع کسب و کار برای سفارش تولید محتوا  به شما مراجعه می کنند و این می تواند اغاز کار حرفه ای شما باشد. همچنین اگر بتوانید در این زمینه محبوبیت زیادی پیدا کنید، میزان درآمد تولید محتوا شما به مرور زمان آن افزایش پیدا خواهد کرد.

2) استخدام به عنوان یک نیروی تولید محتوا برای سایت های مختلف

این مورد در مقایسه با مورد قبلی که آن را را به خوبی بررسی کردیم ثبات بهتری دارد. اگر شما بتوانید به عنوان یک نیروی تولید محتوا برای یک سایت شروع به کار کنید، به شکل قابل قبولی می توانید کسب درآمد از تولید محتوا داشته باشید.

طبیعتا اگر شرکتی که با آن در حال همکاری هستید، متوجه بالا بودن توانایی شما در زمینه نوشتن محتوا شود، تمامی تلاش خود را می کند تا نیرویی مثل شما را از دست ندهد. چراکه داشتن محتوای ارزشمند می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی افزایش رتبه سایت بگذارد که این مورد، خود یکی از از اصلی ترین فاکتورهای سئو سایت است.

3) برگزاری دوره های آموزش تولید محتوا

آموزش تولید محتوا یکی از کاربردی ترین مواردی است که علاقه مندان به سئو تمایل دارند تا از آن استفاده کنند. اگر شما توانسته باشید تجربه و مهارت کافی در این زمینه کسب کنید، طبیعتا دوره های آموزش تولید محتوا بی نظیری را برگزار خواهید کرد. همانطور که می دانید آموزش از اهمیت بالایی برخوردار بوده و نیاز است که به بهترین شکل ممکن انجام شود.

در نتیجه باید دقت بسیار بالایی در این زمینه داشته و مرتبا از بروزترین مقاله های آموزش سئو استفاده کنید. به این صورت شما می توانید استراتژی های جدید و فوق العاده ای را برای دانشجویان خود ارائه کرده و اطلاعات بسیار کاربردی و مفیدی در زمینه تولید محتوا به آن ها آموزش دهید.

شما همچنین می توانید یک سرفصل با عنوان چگونگی کسب درآمد از طریق تولید محتوا را به مجموعه آموزشی خود اضافه کنید. به این صورت مطمئن باشید که افراد بسیار زیادی جذب برند شما خواهند شد.

4) رپورتاژ آگهی و نقش آن در کسب درآمد از تولید محتوا

امروز شاهد هستیم که وب سایت های بسیار زیادی برای افزایش اعتبار خود از رپورتاژ آگهی ها استفاده می کنند. ثبت رپورتاژ آگهی در سایت های معتبر می تواند به افزایش رتبه و رنک شما کمک زیادی بکند. در نتیجه بسیار مهم است که این رپورتاژ آگهی به بهترین شکل ممکن و بر اساس قواعد اصول سئو نوشته شده باشد.

حال اگر شما یک سایت تولید محتوا داشته باشید، می توانید از صاحبان سایت های مختلف سفارش های زیادی را دریافت کرده و برای آن ها رپورتاژ آگهی بنویسید. اگر افراد مختلف متوجه شوند که شما توانایی این را دارید که رپورتاژ آگهی هایی بنویسید که نقش موثری در بهبود سئو سایت آن ها دارند، با شما و برندتان قرارداد خواهند بست. به این صورت شما نه تنها کسب درآمد از طریق تولید محتوا داشته اید، بلکه توانسته اید میزان درآمد تولید محتوا خود را به شکل قابل توجهی افزایش دهید.

امیدوارم با استفاده از این مقاله توانسته باشید پاسخ مناسبی برای پرسش چگونه با تولید محتوا کسب درآمد کنیم، پیدا کرده باشید. قطعا اگر بتوانید از مواردی که در بالا گفته شد به خوبی استفاده کنید، میزان درآمد تولید محتوا شما افزایش چشمگیری خواهد داشت.

5) استفاده از بازاریابی رابطه ای

یکی دیگر از راه های کسب درآمد از تولید محتوا استفاده از بازاریابی رابطه ای است. بدین صورت که مخاطب توسط لینکی به سمت محصول و یا خدماتی راهنمایی می شود. هر چه تعداد افرادی که از این لینک به سمت محصول و یا خدمات می روند بیشتر باشد، درآمد بیشتری برای شما دارد. به طور مثال می توانید درباره محصولی که قصد تبلیغ را دارید، صحبت کنید. از چگونی استفاده از آن و از ویژگی های خوبی که دارد صحبت کنید. سعی کنید مخاطب را ترغیب کنید بر روی لینک کلیک کنند.

6) تبلیغات کلیکی

همانطور که مشخص است در دنیای امروز برای دیده شدن کسب و کار، نیاز به تبلیغات است و همچنین یکی از راه های کسب درآمد از تولید محتوا تبلیغات کلیکی می باشد.

هنگامی که وارد سایت می شویم از ما درخواست می شود مطالب مختلفی را بخوانیم. این یک نوعی تبلیغات است. با هر کلیک بر روی لینک پورسانت دریافت می شود. هر چه تعداد کلیک بیشتر باشد، مقدار پورسانت نیز بالا می رود.

7) گوگل ادسنس

یکی دیگر از راه های کسب درآمد از تولید محتوا ابزار رایگان گوگل ادسنس است. برای کار و استفاده این سرویس شما نیاز به یک وب سایتی دارید که به زبان انگلیسی باشد.  همچنین این وبلاگ باید جایگاه خوبی در گوگل داشته باشد و دارای محتوای بی نظیری نیز باشد.

برای استفاده از خدمات این سرویس باید به گوگل ثابت کنید که در کارتان مسمم هستید، اطلاعات واقعی را در قسمت تماس با ما قرار دهید. رعایت این نکات تاثیر بسیاری برای روند این کار دارد.

کارکرد با گوگل ادسنس مانند تبلیغات کلیکی است. درگوگل ادسنس میزان در امد را خود مشخص می کنید و سهم گوگل از هر تبلیغ 33 درصد است.

8) جمع آوری ایمیل بازدید کننده ها

بیشتر افرادی که در حوزه تولید محتوا قوی هستند از روش جمع آوری ایمیل بازدید کنند ها استفاده می کنند.

جمع آوری این ایمیل ها می تواند درامد بسیاری برای شما به وجود آورد. از این طریق می توانید از راه تبلیغات و ارسال تبلیغ خود به ایمیل های انها به فروش بالای برسید. داشتن ایمیل های زیادی از کاربران نشان دهنده اعتماد آن ها به شما است و شما می توانید از این فرصت استفاده کنید.

این مقاله ادامه دارد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود