11 ایده خلاقانه پست و استوری در اینستاگرام

100ها نکته آموزشی رایگان در اینستاگرام نیوسئو

ایده تولید محتوا در اینستاگرام بیشترین مشکلی است که افراد با آن سر و کله می زنند. برخی موارد سوالاتی از این قبیل برایشان مطرح می شود که چرا باید در تولید محتوا اینستاگرام دقت کنیم؟ برای این که کسب و کار موفقی داشته باشید نیازمند این است که محتوای ارزشمند تولید کنید تا مخاطبان علاقه‌ مند به کسب و کارتان، شما را دنبال کنند.

ایده انتشار پست و استوری در اینستاگرام

1-ایده تولید محتوای آموزشی

یکی از پرطرفدار و پرمخاطب ‌ترین موضوعات این است که شما به سمت تولید محتوای آموزشی روی بیاورید. در هر کسب و کاری یک سری کارها و شگردها وجود دارد که شما می‌توانید آن‌ها را آموزش دهید. به عنوان مثال اگر که تعمیرگاه خودرو دارید می‌توانید از بخش های مختلف تعمیرات خودرو آموزش درست کنید.

2- خطاهای خود را نشان دهید

در بعضی از مواقع یک سری اشتباهاتی رخ می‌دهد. هیچ کسی بی عیب نیست و همه ما دچار اشتباه می‌شویم. بهترین اتفاقی که باعث می شود کاربر با شما ایجاد همدردی کند، این است که جالب ترین، دردناک ترین و پر‌خرج ترین اشتباهاتتان را به اشتراک بگذارید.

3- پرسش و پاسخ خلاقانه

به سؤالات فالوور های خود کامل پاسخ دهید. سپس متداول ترین سؤالات را در پیج خود بگذارید و درباره‌ی آن ها صحبت کنید.

4- برگزاری مسابقات

هر از چند گاهی مسابقه ای در پیج خود بگذارید و فالوور های خودتان را به چالش بکشید. از فالوور های خود بخواهید در این مسابقه شرکت کنند و جوایزی را برای برندگان در نظر بگیرید. بهتر است برای جوایز از محصولات خودتان یا مرتبط با کسب و کارتان باشد تا مخاطبان بیشتر با محصولات شما آشنا شوند. این نوع تولید محتوا اینستاگرام امروزه بسیار بازخوردهای مثبتی در پی دارد و کاربران زیادی به دنبال مسابقات مختلف هستند.

5- منشن (تگ کردن) همکاران

به جای این که به پیج های نامرتبط با موضوع پیج شما تبلیغ دهید بهتر است با همکاران خود که در حوضه کاری شما فعالیت می‌کنند از روش منشن (تگ کردن) استفاده کنید. این کار باعث می‌شود کاربرانی که به محتوای شما علاقه مند هستند شما را دنبال کنند.

6- سؤالات چالشی

 

سوالاتی را طراحی کنید که تنها مخصوص افراد خاصی از جامعه نباشد و همه بتوانند نظر خود را بیان کنند. به عنوان مثال: از نظر تو ثروت واقعی چیه؟ این نوع سؤالات چالش برانگیز باعث می‌شود بعضی جواب ها به شما ایده های جدیدی برای تولید محتوا ‌دهد. این موضوع در صورتی اتفاق می‌افتد که شما سؤال درست و مناسبی انتخاب کنید.

7- پشت صحنه خود را نشان دهید

همیشه در پشت صحنه تولید محتوا ممکن است اتفاقات جالب و عجیبی رخ بدهد. قسمت های جالب کار خودتان را نشان دهید و به این صورت بیان کنید که شما به شغل خود چقدر علاقه دارید و در تلاش هستید تا محتوای بسیار ارزشمندی را برای فالوور های خود آماده کنید.

8- استفاده از ابزار poll

یکی از بهترین روش های خلاقانه این است که از ابزار poll برای ایجاد نظرسنجی استفاده کنید. این کار باعث می‌شود که نرخ تعامل شما افزایش پیدا کند و باعث می‌شود با استفاده از نظرات و علایق آن‌ها پست های خود را تولید کنید.

9- حس واقعی خودتان را نشان دهید

تمامی روزهای زندگی شما یکسان نیست. استوری های شما باید کاملاً واقعی و طبیعی باشد و همیشه سعی نکنید که عالی و بدون نقص باشید.

10- استفاده از swipe up در استوری

اگر که شما بالای 10 هزارتا فالوور دارید می‌توانید با استفاده از ابزار swipe up یک محصول خود را در استوری معرفی کنید و کاربر را به سایت خود انتقال دهید و یا می‌توانید کاربر را برای خواندن مقاله ای به سایت موردنظرتان انتقال دهید. با استفاده از طراحی و انیمیشن های جذاب نیز می‌توانید کاربر را به بالا کشیدن صفحه تشویق کنید.

11- پست های خود را استوری کنید

برای بالا بردن تعامل پست خود و نشان دادن بعضی از پست هایی که کاربران کمتر آن را دیده‌اند می توانید پست های خود را در استوری معرفی کنید. با طراحی استوری خلاقانه و جا نمایی صحیح پیت در استوری، درصد تعامل و دیده شدن پست را افزایش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود