آموزش رایگان یوآست سئو و چگونگی کار با آن

آموزش رایگان یوآست سئو,یوآست سئو 100ها نکته آموزشی رایگان در اینستاگرام نیوسئو

اگر سایت وردپرسی دارید، می دانید که سئو وردپرس پیچیده است. در این زمینه افزونه ای وجود دارد به نام یوآست. بعضی افراد که در ابتدای راه هستند و با یوآست آشنایی ندارند. حال به این پرسش می رسیم که این افزونه چیست؟ افزونه یوآست ابزاری ارزشمند در بهینه سازی سایت شما، برای موتورهای جستجو است.

اگر به تازگی به علاقه مندان وردپرس و سئو اضافه شدید نگران نباشید، در این مطلب قصد داریم آموزش رایگان یوآست سئو را بگوییم و درباره این که چگونه به شما کمک می کند و چگونه می توانید از یکپارچه سازی آن استفاده کنید تا موتور جستجوی محتوای سایت شما را به کاربران نشان دهند، صحبت می کنیم.

در ادامه به پرسش های زیر پاسخ می دهیم.

در این بخش به آموزش رایگان یوآست سئو سایت می پردازیم و به سه سوال پاسخ می دهیم.

پلاگین Yoast SEO چیست؟ و چرا باید از آن استفاده کنید؟

افزونه یوآست وردپرس برای مبتدیان چه کاربردهایی دارد؟

افزونه یوآست برای کاربران پیشرفته چه کاربردهایی دارد؟

افزونه یوآست؛ دستیاری برای بهینه سازی سایت شما

پس از نصب افزونه یوآست، این افزونه مانند یک دستیار مجازی کار می کند و روش هایی را برای کمک به شما در بهینه سازی وب سایت ارائه می دهد.

با رعایت نکاتی که به شما می گوید، با بهبود سئو و قابلیت خواندن محتوای شما، سایت شما را در دسترس کاربران و خزنده های موتور جستجو قرار می دهد. یوآست سئو، پس از ادغام با Semrush ، ابزاری قدرتمند در صفحه سئو می شود که می تواند رتبه سایت شما را بهبود بخشد و کنترل بهتری بر نحوه نمایش صفحات شما ارائه می دهد.

ما در مقاله آموزش رایگان یوآست سئو دو بخش را برسی می کنیم:

افزونه Yoast SEO WordPress برای مبتدیان

افزونه Yoast SEO WordPress برای کاربران پیشرفته

آموزش رایگان یوآست سئو برای افراد مبتدی

برای افرادی که به تازگی با محیط وردپرست آشنا شده اند و قصد دارند در سایت خود مطالب ارزشمند تولید کنند، بهتر است در ابتدا از افزونه یوآست استفاده کنند. یوآست یک ابزار عالی برای مبتدیان است. زیرا گام به گام کارهای که باید انجام دهیم را آموزش می دهد. بعد از نصب این افزونه، می توانید مطالبی که برای وب سایت خود می گذارید تا حد زیادی سئو کنید.

تصور کنید یک محتوا برای وب سایت خود نوشته اید. زمان آن فرا رسیده است که جعبه متا و نوارکناری یوآست سئو را بررسی کنید (این موارد در مکان های مختلف در صفحه بعد از ایجاد شما وجود دارد) در اینجا ویژگی هایی را پیدا خواهید کرد که هنگام ویرایش پست خود استفاده خواهید کرد.

اگر برای اولین بار است با این افزونه کار می کنید باید به ویژگی های آن توجه کنید. این ویژگی ها عبارتند از:

 • تمرکز بر روی عبارت کلیدی
 • تجزیه و تحلیل خوانایی
 • تحلیل سئو
 • پیش نمایش Google
 • پیش نمایش فیس بوک و توییتر
 • نوع نوشته

بیایید نگاهی دقیق تر بیندازیم:

در این بخش از آموزش رایگان یوآست سئو به قسمت های مهم این افزون می پردازیم.

تمرکز بر روی عبارت کلیدی

اگر می خواهید برای کلمات کلیدی در گوگل رتبه بندی کنید، این شاخص برای شما باید پر اهمیت باشد.

عبارت کلیدی اصلی اولین کادری است که در نوار کناری یوآست برای وردپرس ظاهر می شود. در اینجا، یوآست از شما می خواهد کلمه ای را که می خواهید برای آن رتبه بندی کنید، در نتایج جستجو وارد کنید.

توجه داشته باشید شما باید از قبل برای کلمه کلیدی اصلی تحقیق کرده باشید تا بهترین کلمه کلیدی را برای مطلبتان انتخاب کنید. پس از وارد کردن عبارت کلیدی اصلی ، یوآست به شما بازخورد مستقیمی در مورد نحوه پیاده سازی کلمه کلیدی در متن شما می دهد:

آموزش رایگان یوآست سئو,یوآست سئو

شکل های رنگی را دنبال کنید تا ببینید چه کاری خوب انجام می دهید و چه چیزی باید بهبود یابد. وقتی همه شکل ها سبز است، یعنی کار سئو خود را به خوبی انجام داده اید.

تجزیه و تحلیل خوانایی

تجزیه و تحلیل خوانایی در بخش عبارت کلیدی اصلی است. در اینجا، یوآست پست شما را تجزیه و تحلیل می کند تا تعیین کند که خواندن آن برای مخاطب آسان است یا خیر.

این افزونه متن شما را از نظر فاکتورهایی مانند جملات منفرد ، کلمات انتقال و ساختار پاراگراف بررسی می کند تا امتیازات فردی را ارائه دهد. اینها به یک امتیاز کلی اضافه می شوند.

آموزش رایگان یوآست سئو,یوآست سئو

خوانایی برای سئو خوب ضروری است، زیرا متن دارای ساختار نامناسب یا نامشخص می تواند خوانندگان را از دست بدهد. با دنبال کردن پیشنهادهای Yoast برای بهبود، می توانید متن صفحه خود را بهینه کرده و خوانایی محتوای خود را بهبود ببخشید. به یاد داشته باشید خوانایی جزء رکن اساسی آموزش یوآست سئو است.

تحلیل سئو

مورد بعدی تحلیل سئو است. در حالی که تجزیه و تحلیل خوانایی به شما می گوید که متن ساختار مناسبی دارد، برگه تجزیه و تحلیل SEO متن شما را تجزیه و تحلیل می کند تا به شما بگویید متن شما چقدر با موتور های جست و جو مناسب است.

برای بررسی طول فراداده، نحوه استفاده از عبارت کلیدی، پیوندهایی که در پست خود و عناصر قطعه خود استفاده کرده اید از این ابزار استفاده کنید. شما در هر یک از این عناصر امتیاز کسب می کنید و همچنین نمره کلی تحلیل سئو را کسب می کنید.

از این بازخورد به خوبی استفاده کنید و شکل های رنگی خود را زیر نظر داشته باشید تا مطمئن شوید بهترین کار ممکن را انجام می دهید.

پیش نمایش گوگل

این قسمت از آموزش یوآست سئو، پیش نمایش وب سایت خود را در صفحات جست و جوی گوگل  به شما نشان می دهد.

تصویر3

به خاطر داشته باشید که 100٪ تضمین شده نیست که پیش نمایش دقیقاً مانند SERP به نظر برسد. در حالی که گوگل ورودی شما را به عنوان مشاور مشاهده می کند، اما همچنان می تواند در SERP های خود تغییراتی ایجاد کند.

با این حال، ارائه محتوای کاملاً بهینه شده برای گوگل نشانه خوبی است زیرا به اعتماد بودن وب سایت شما اشاره می کند.

آموزش رایگان یوآست سئو,یوآست سئو

پیش نمایش محتوا در فیسبوک و توییتر

این بخش به شما امکان می دهد چطور پست شما پس از اشتراک گذاری در فیس بوک یا توییتر نمایش داده شود.

فراموش نکنید که برای افزایش تأثیر آن، عناصر مهم پست مانند عنوان و توضیحات را سفارشی کنید. اگرچه پست های شبکه های اجتماعی تأثیر کمی در رتبه بندی سئو دارند، اما می توانند به افزایش اشتراک مطالب شما کمک کنند، که می تواند بازدید کنندگان وب سایت شما را افزایش دهد.

داده های اسکیما

در این بخش آموزش یوآست سئو به داده های اسکیما می پردازیم.

کد های اسکیما به موتورهای جستجو کمک می کند نوع محتوای تعامل با آن را درک کنند.

پیش فرض یوآست برای یک پست “مقاله” است، اما شما می توانید این تنظیمات را در برگه طرح برای پست ها و صفحات جداگانه خود تنظیم کنید. اگر محتوای شما مخصوص دسته دیگری است، گزینه دقیق تری را انتخاب کنید.

افزونه یوآست سئو ورد پرس برای کاربران پیشرفته

اگر مدتی با Yoast SEO کار کرده اید ، پس احتمالاً به سراغ بهینه سازی های پیشرفته رفته اید.

در این بخش ، ما روی پیکربندی کلی سایت شما تمرکز خواهیم کرد.  این بخش شامل :

 • The General (برگه عمومی)
 • Dashboard (داشبورد)
 • Features (امکانات)

این مقاله ادامه دارد …

یک نظر در مورد مقاله “ آموزش رایگان یوآست سئو و چگونگی کار با آن
 1. هاجر

  عالی ممنون بابت اطلاعاتتون


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود