بهینه سازی قالب موبایلی و نکات مهم آن

درود بر شما دوستان عزیزم امیدوارم پر از انرژی مثبت باشید. در این فیلم آموزش سئو سایت قصد داریم در مورد سایت هایی که دو نسخه دارند، یعنی یک نسخه دسکتاپ و یک نسخه موبایلی صحبت کنیم.

اگر دوست ندارید ویدئو آموزشی بالا را ببینید؛ متن زیر که تمام توضیحات ویدئو هست را بخوانید:

دقت کنید در ابتدا من در مورد amp صحبت نمی کنم، خیلی از سایت ها رسپانسیو هستند و کد های html که در سایت داریم، داخل دسکتاپ نمایش داده می شوند و همان کد ها با یک استایل دیگری و یک css دیگری داخل موبایل نمایش داده می شوند؛ اما صحبت من با صاحبان سایت هایی هست که دو نسخه دارند.
خیلی ها دقت نمی کنند که زمانیکه در نتایج موبایلی ممکن است شما در یک عبارت کلیدی لینک 2 و 3 و 4 باشید، اما در نسخه دسکتاپ در صفحه اول نباشید که این به دلیل رتبه بندی مختلفی هست که گوگل انجام داده است و قبلا هم اعلام کرده بوده و الان هم به وضوح مشخص می باشد.
خیلی از دوستان به بهینه سازی قالب موبایلی دقت نمی کنند و فقط بهینه سازی قالب سایت را مدنظر می گیرند و حواسشان به این نکته نیست که یک سری لینک های داخلی را در آنجا نمایش می دهند، در حالی که روی amp هم همین مورد اثرگذار خواهد بود.
اما خارج از آن بحث، شما لینک هایی که به صورت back link یا internal link در نسخه موبایلی در حال ساخت آن هستید به صورت کاملا مستقیم بر نتایج موبایلی اثرگذار است؛ بنابراین باید حواستان به بهینه سازی سورس قالب هایی که در نتایج موبایل هم نمایش داده می شود باشد.
آیا نکات خاصی در این زمینه داریم؟ خیر همان نکاتی که در بحث سایت هست در بحث بهینه سازی قالب موبایلی هم هست.
خودتان یک سری تفاوت هایی را اعمال کرده اید در هنگام نمایش آن اگر نه که همان رسپانسیو را اعمال می کردید، مثلا منو بالای سایت شما خیلی کوتاه می شود یا سایدبارهای سایت شما در قالب موبایلی نمایش داده نمی شوند، شما قصد دارید با بالاتربن سرعت ممکن کاربر را به هدف خود برسانید.
پس به این چند نکته که در بحث بهینه سازی قالب موبایلی گفتم دقت بفرمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود