نکات کاربردی برای افزایش بازدید سایت

100ها نکته آموزشی رایگان در اینستاگرام نیوسئو

افزایش بازدید سایت اگر به درستی انجام شده و از استراتژی های صحیح در آن استفاده شود، می تواند موجب تقویت سئو سایت شما شود. اگر به تازگی شروع به فعالیت در این زمینه کرده اید، باید به خوبی این مفهوم را درک کنید که اولین قدم در هر استراتژی موفق، افزایش تعداد جذب شوندگان به کسب و کار است؛ اما مسئله مهم این است که عملی کردن این قضیه ممکن است کمی دشوار باشد.

برخی از بازاریابان کسب و کارهای اینترنتی، معمولا به دلیل نداشتن یک روند کاری از پیش تعیین شده، از اهمیت افزایش بازدید سایت غافل می شوند. دقت داشته باشید که این امر به هیچ عنوان نباید از قالب بازاریابی شما خارج شود. کلیدی اصلی موفقیت در بازاریابی وب سایت اینترنتی شما این است که بدانید نحوه ی افزایش بازدید سایت چگونه انجام می شود.

در نتیجه شما باید این مسئله را در اولویت های خود قرار دهید. نکته مهم در این زمینه این است که افزایش بازدیدکننده سایت و ترافیک ورودی صفحات شما، کار آسانی نیست و حتما باید بر اساس یکسری اصول مشخص، انجام شود تا به نتیجه مطلوبی برسد.

به همین دلیل ما در این مقاله آموزش سئو، تصمیم گرفته ایم اساسی ترین و کاربردی ترین مسائلی که شما در روند افزایش بازدید وب سایت خود به آن نیاز دارید را با ساختاری مشخص ارائه کنیم.

حالا وقتشه! اینو بخون: آموزش افزایش بازدید گوگل رایگانپیشنهاد نویسنده این است که اول مقاله بالا را خوانده و سپس ادامه این مقاله را بخوانید.

1)    بهینه سازی سایت برای جستجوگرها

سئو از عبارت Search Engine Optimization به دست آمده و در لغت به معنای بهینه سازی برای موتور جستجو است. اما نکته مهمی که وجود دارد این است که علاوه بر پیاده سازی اصول سئو مطابق با الگوریتم رتبه بندی موتور جستجو مورد نظر، شما باید برای جستجوگرها، بهینه سازی سایت خود را انجام دهید.

با بررسی عملکرد وب سایت های موفق، متوجه خواهید شد که این سایت ها، بیشتر از اینکه بخواهند نظر موتورهای جستجو را جذب کنند، به گونه ای فعالیت می کنند تا نظر افرادی که در موتورهای جستجو حضور دارند را به خود جذب کنند. در نتیجه بهینه سازی سایت برای کاربران از اهمیت بیشتری برخوردار است.

البته جای هیچ نگرانی وجود ندارد؛ چراکه موتورهای جستجو از جمله گوگل، سایت های بهینه شده برای کاربران را نیز جزو سایت های سئو شده می دانند. بنابراین با بهینه سازی وب سایت خود برای افراد واقعی که به آن مراجعه می کنند، در واقعیت با یک کار به دو خواسته اصلی خود خواهید رسید.

بنابراین یکی از راه های افزایش بازدید سایت این است که قبل از هرچیزی به فکر رضایت خود افراد باشید. شما باید بدانید که آن ها در حقیقت به دنبال چه چیزی هستند که تمایل دارند با ورود به سایت شما به چه اطلاعاتی دست پیدا کنند و اینکه شما چگونه می توانید بهترین خدمات را به آن ها ارائه کنید.

2)    استفاده از بهترین کلمات کلیدی در محتوا سایت

کلمات کلیدی حکم یک پل مستحکم را برای کسب و کار اینترنتی شما دارند. این عبارات کاربران ناشناس را به محتوای سایت شما می رسانند. حال برای اینکه این کاربران از این پل استفاده کنند، محتوای مورد نظر باید نظر آنان را به خود جلب کند.

بهترین راه برای شناسایی آنچه که این جستجوگران می خواهند، این است که شخصیت آن ها را به خوبی درک کنید. چراکه این شخصیت و ذهن افراد است که شما می خواهید جذب سایت خود کنید و بر اساس آن افزایش بازدید سایت خوبی داشته باشید. در نتیجه پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب، ممکن است کمی چالش برانگیز باشد.

بهترین راه برای انتخاب کلمات کلیدی این است که عبارت هایی را مورد هدف خود قرار دهید که مطابق با مشکلات افراد باشد و یا موضوعاتی را هدف قرار دهد که کاربران آرزو دارند به آن ها برسند. به طور کلی علت جستجو مردم در موتورهای جستجو این است که بهترین پاسخ را برای مشکلات خود پیدا کنند. حال اگر شما بتوانید محتوایی تولید کنید که مشکلات آن ها را به خوبی مورد بررسی قرار دهد، مطمئن باشید که تعداد بسیار زیادی بازدید کننده جذب سایت شما خواهند شد.

3)    مطمئن شوید سایت شما تجربه ای روان شناختی فراهم می کند

تصور کنید که برای حل مشکلی به دنبال یک وکیل هستید و در گوگل عبارت بهترین وکیل پایه یک دادگستری را جستجو می کنید. قبل از اینکه وارد سایت ها شوید، طبیعتا یک پیش زمینه از وب سایت مورد نظر در ذهن خود ایجاد کرده اید و تمایل دارید که تصویر ایجاد شده در ذهن خود را در مواجهه با سایت مشاهده کنید.

طبیعتا کسی که می خواهد به دنبال وکیل بگردد، مشغله ذهنی خاصی دارد که تمایلی ندارد که یک سایت به هم ریخته و بدون ساختار همراه با فونت های عجیب را مشاهده کند. این فرد می خواهد وارد یک سایت خنثی و مثبت از هر نظر بشود تا وکیل مورد نظر خود را با آسودگی خاطر پیدا کند.

همانطور که متوجه شدید، شما باید یک تجربه روان شناختی مناسب ایجاد کنید. برای انجام این کار تنها کافی است که کاربران هدف خود را شناسایی کنید و روند فعالیت های خود را مطابق با وضعیت روان شناختی آن ها تنظیم کنید.

4)    تولید مقاله های موضوعاتی که افراد نیاز به آن ها دارند

این فقط صفحات وب سایت نیستند که می توانند به شما در نحوه ی افزایش بازدید سایت کمک کنند؛ بلکه وبلاگ شما می تواند یکی از قدرتمندترین ابزارهایی باشد که شما برای افزایش بازدید سایت می توانید از آن استفاده کنید. درست همانطور که باید صفحات وب سایت خود را در مورد کلمات کلیدی که افراد در جستجوی آن هستند بهینه سازی کنید، باید برای پست های وبلاگ خود نیز باید همین کارها را انجام دهید. سوالات متداول کاربران شما چیست؟ مشکلی که آن ها دارند و به دنبال کمک در اینترنت هستند چه چیزهایی می باشد؟ این سوال ها می تواند عاملی برای شروع فعالیت شما باشد.

5)    تولید یک پست جداگانه برای هر عبارت کلیدی مرتبط

از آنجا که هر پست که تولید می کنید توسط موتورهای جستجو به عنوان صفحه وب سایت شخصی شما نیز قلمداد می شود، هرچه مقاله های با کیفیت تری که در ارتباط با شخصیت شما و یا ماهیت کسب و کارتان باشد، شانس بیشتری برای رتبه بندی برای آن دسته از کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار خود و رنک گرفتن برای آن ها دارید.

در نتیجه یکی از بهترین راه های افزایش بازدید سایت این است که برای عبارت های کلیدی مرتبط با کسب و کار خود پست های منحصر به فردی تولید کنید و سعی کنید با انجام بهینه سازی های مناسب، برای هر کدام از آن ها رنک مناسبی دریافت کنید. با کسب رنک های برتر برای تعداد زیادی کلمه کلیدی، طبیعتا روند افزایش بازدیدکننده سایت شما به شدت بهبود پیدا خواهد کرد.

6)    انتشار محتوا به صورت مکرر و منظم

اینکه شما محتواهایی تولید کنید که بهترین و مناسب ترین عبارت های کلیدی را دارند فوق العاده است؛ اما کافی نیست. شما برای اینکه افراد را جذب برند خود کنید، همواره باید به طور ساختار یافته و منظم، محتوا منتشر کنید.

بر اساس آمارهای به دست آمده از وب سایت های فروشگاهی، آن دسته از برندهایی که همواره در وبلاگ جداگانه خود محتوا منتشر کرده اند، چیزی حدود 70 درصد میزان فروش محصولات بیشتری نسبت به رقبای خود داشته اند. در نتیجه یکی از بهترین روشهای افزایش بازدید سایت این است که همواره پست انتشار دهید.

سخن آخر

مطمئنا اگر تمامی ترفندهای گفته شده در این مقاله آموزش سئو را به خوبی درک کرده و هر کدام را با مهارت کافی پیاده سازی کنید، می توانید بدون استفاده از هیچگونه تکنیک سئو کلاه سیاه و یا نرم افزارهای افزایش بازدید سایت، ترافیک صفحات خود را به راحتی چندین برابر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود