شناسایی کلمات کلیدی رقبا

پخش ویدئو

بررسی کردن و شناسایی کلمات کلیدی رقبا بسیار مهم است. به عنوان مثال شما در یک کلمه کلیدی که در گوگل بالا بیایید، یک سری رقبا دارید. همواره وب سایت های یک تا پنج گوگل را باید بررسی کنید و ببینید که روی چه عبارات کلیدی کار می کنند و در واقع به شناسایی کلمات کلیدی رقبا بپرداز. حتما دلیلی دارد که از آن عبارات کلیدی استفاده می کنند.

شما نمی توانید در کوتاه مدت به سطح آن ها برسید اما در بلند مدت گوگل بررسی می کند که شما همواره با سایت های عرصه بیزینس خود در حال رقابت هستید. همچنین عموما این گونه وب سایت ها به دلیل مشغله کاری بالایی که دارند، بعد از مدتی عبارت کلیدی جدید و یا آن عبارت کلیدی خاص را کنار گذاشته و دنبال کار دیگری می روند. اما شما همان عبارت کلیدی را همواره بروز میکنید.

 اما چرا باید به شناسایی کلمات کلیدی رقبا بپردازید و این عمل را انجام دهید؟

زیرا سایتی که در رنک بالا قرار دارد احتمالا استراتژی خوبی داشته که توانسته به این رنک برسد. پس ما از تحلیلی که سایت رقیب انجام داده به نفع خود استفاده می کنیم و برای وب سایت خود محتوایی تولید می کنیم که در زمینه آن عبارت کلیدی است.

اما سوالی که وجود دارد این است که این عبارت کلیدی را چگونه پیدا کنیم؟

برای پیدا کردن و شناسایی کلمات کلیدی رقیب باید به صفحه اول سایت بروید و به پست های جدیدی که منتشر می کند دقت کنید. به عنوان مثال وب سایت نیوسئو تا هفته گذشته هیچ پستی درباره شناسایی ابزار ها قرار نمیداده اما در این هفته پست ها همواره درباره شناسایی یک ابزار و برنامه بوده است.

اگر ابزار و برنامه شخصی باشد که هیچ. اما اگر آن برنامه در سطح جهان در حال استفاده است. صد در صد باید از آن کلمه کلیدی استفاده کنید.

این کار را حتما در اینستاگران دیده اید که وقتی یک موضوعی هیجانی و بولد می شود، اکثر پیج ها در این زمینه تولید محتوامی کنند. همین مسئله در وب سایت هم صدق می کند.

این استراتژی که به شناسایی کلمات کلیدی رقبا بپردازید، باعث می شود که به خود فرصت بیشتری بدهید. زیرا آن ها انتخاب می کنند و ما استفاده می کنیم.

اگر سوال دارید حتما در این بخش فیلم آموزش سئو بپرسید. با افتخار در خدمتیم.

2 نظر در مورد مقاله “ شناسایی کلمات کلیدی رقبا ” ثبت شده است
  1. علی نوری

    ای درود بر شرفت با این طرز فکرت
    عالی


    • ناظر سایت

      ممنون دوست عزیز


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود