آموزش اصلاح خطاهای سایت در وبمستر تولز

Restricted by robots.txt چیست,Soft 404 چیست,Unreachable گوگل چیست

 

آموزش گوگل وب مستر تولز 2017

پیگیری 12000 پیغام خطای شاخص که در ابزار وبمستر رخ می دهد، می تواند شما را نسبت به ریشه کن کردن این ارورها (که ظاهرا غیرقابل حل هستند) امیدوار کند. کلید مشکل این است که بدانیم چه ارورهایی در سایت شما تاثیرگذارند و چه ارورهایی واضح و براحتی قابل حل هستند، بنابراین پس از آن شما می توانید با مشکلات واقعی روبرو شوید. دلیل و اهمیت بررسی و توجه به این ارورها، تاثیری است که روی کاربران شما و جستجوگر گوگل دارد.

تحلیل سئو سایت در نیوسئو به دلیل همین اهمیت رفع ایراد ارور های سرچ کنسول و وبمستر تولز می باشد و شما می توانید به راحتی راه حل های رفع ارور خود را با استفاده از این سرویس نیوسئو دریافت کنید.

داشتن هزاران ارور 404 خصوصا آنهایی که متعلق به آدرس های ایندکس شده یا لینک شده به صفحات دیگر هستند، بصورت بالقوه باعث آزار کاربران شما می شود. اگر آنها وارد چندین صفحه 404 در یک بخش شوند، اعتمادشان نسبت به سایت شما کاهش می یابد و البته باعث ناامیدی می شود.

Restricted by robots.txt چیست,Soft 404 چیست,Unreachable گوگل چیست

همچنین نمی خواهید که لینک های ارسالی از سوی سایت های دیگر را با رسیدن آنها به صفحه ای مرده! از دست بدهید. شما می توانید با اصلاح ارور جستجو و ارسال آن به سمت آدرسی صحیح باعث بهبود رنک خود شوید.

مضاف بر این، گوگل بودجه جستجو مشخصی را برای سایت شما درنظر گرفته است و اگر مقدار زیادی از زمان روبوت صرف جستجو صفحات خطای شما شود، زمان کافی برای بدست آوردن اطلاعات با ارزش صفحاتی که واقعا کار می‌کنند را ندارد.

آموزش ریدایرکت صحیح برای گوگل,ارور 404 not found,ارور 404 چیست

بدون بحث اضافی، بخش اصلی ارورهای جستجو که توسط ابزار وبمستر گوگل گزارش شده است در پایین آمده است:

(البته دقت داشته باشید شاید و انشاا… شما همه بخش های زیر را در بخش crawl errors خود نداشته باشید چراکه هر بخشی که مشکل داشته باشد را گوگل لیست میکند)

HTTP

این بخش معمولا صفحاتی را که ارورهایی مانند صفحات 403 را دارا می باشند ، نشان می دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر از لیست همه‌ی کدهای HTTP ، صفحه راهنمای گوگل خود را بررسی کنید.

In Sitemaps (این مورد خیلی کم رخ می دهد چراکه سایت مپ های جدید همگی داینامیک هستند)

اغلب ارورها در نقشه سایت توسط نقشه های سایت قدیمی ایجاد می شوند که همچنان بصورت 404 هستند یا صفحه های لیست شده در نقشه سایت فعلی به یک ارور 404 می رسند. اطمینان حاصل کنید که تمامی لینک های موجود در نقشه سایت شما بخوبی کار می کنند و برای جستجوگر گوگل مفید هستند.

ذکر این نکته نیز ضروری به نظر می رسد که sitemap ها فقط توسط ربات های جستجوگر استفاده می شوند.

یکی از کارهای طاقت فرسای گوگل این است که نقشه های قدیمی سایت را که حذف کرده اید، بررسی می کند تا نقشه های سایتی و آدرس هایی که واقعا حذف شده اند را بیاید. اگر نقشه سایت قدیمی دارید که از ابزار وبمستر حذف کرده اید، و دوست ندارید که مورد جستجو قرار گیرد، مطمئن شوید که آن نقشه 404 به نقشه سایت فعلی شما redirect نشود.

ارور Not Followed وبمستر تولز,ارور های وبمتسر تولز,روش صحیح redirect

به گفته یکی از کارمند گوگل، سوزان موسکوا:

“بهترین راه برای جلوگیری از موردجستجو قرار گرفتن آدرس‌ها و نقشه‌های قدیمی سایت توسط روبات گوگل، این است که آنها را تبدیل به 404 کنید. اگر ما ببینیم که آدرسی بطور پی در پی 404 می شود، از جستجو کردن آن دست می کشیم، و سپس جستجوی نقشه سایت را متوقف می کنیم، این کار را از تب all sitemaps انجام دهید “.

Not Followed

بیشتر این ارورها اغلب از ارورهای redirect بوجود می آیند. اطمینان حاصل کنید که زنجیره redirect را حداقل کرده اید، زمان redirect برای بازه کوتاهی تنظیم شود و از meta refreshes در بالای صفحات خود استفاده نکنید.

مت کات ویدئوی یوتیوب خوبی در مورد زنجیره redirect دارد:

Restricted by robots.txt چیست,Soft 404 چیست,Unreachable گوگل چیست

جستجوگر گوگل بعد از یک زنجیره redirect خسته می شود.

نتایج و آثار redirect کردن:

 • هنگامیکه صفحات را برای همیشه redirect می کنید، مطمئن شوید که آنها به کد HTTP مورد نظر برمیگردند (301 برای انتقال دائمی).
 • مطمئن شوید که حلقه‌ی redirect ندارید، یعنی نقاط redirect بخودشان بازگردند!
 • اطمینان حاصل کنید که نقاط را صفحات درستی redirect کنید نه صفحات 404 یا دیگر صفحاتی که ارور دارند مانند (server error یا 403 forbidden).
 • مطمئن شوید که redirect های شما در حقیقت به یک صفحه‌ی دارای محتوا برسد.

ابزارهای مورد استفاده:

 • Redirect های خود را با ابزاری برای چک کردن پاسخ header مانند URL Valet یا Check Server Headers Tool بررسی نمایید.
 • Screaming Frog ابزاری عالی برای چک کردن صفحاتی از سایت شما است که redirect 301 و ارور 404 و 500 را نشان میدهند. نسخه رایگان آن 500 صفحه را پوشش می دهد، اگر نیازی بیشتر از این دارید باید نسخه نهایی آن را بخرید.
 • Search Engine Indexing Checker ابزاری بسیار مفید است که شما می توانید لیستی از آدرس هایتان که به عنوان redirect ثبت کرده اید را در آن قرار دهید. این ابزار به شما این اجازه را می دهد که آدرسهایتان را در فضایی بررسی کنید تا ببینید کدامشان ایندکس شده است و کدامشان نه. اگر آدرس‌های اولیه شما که redirect شده اند دیگر ایندکس نیستند به این معنی است که گوگل بعد از مشاهده redirect 301، آدرس قبلی را از لیست ایندکسش خارج کرده است و شما نیز می توانید آن را از خط redirect فایل .htaccess پاک نمایید.

سایت خود را بصورت فقط متن (با مشاهده نسخه کَش سایت از لیست SERP گوگل) آزمایش کنید. مطمئن شوید که می توانید تمامی لینک هایتان را ببینید و هیچ لینکی توسط جاوااسکریپت، فلش، کوکی ها، شماره بخش‌ها، DHTML و فریم ها پنهان نشده است.

همواره از لینک های مستقل و نه لینک های وابسته استفاده کنید. اگر ویرایشگرهای مخرب مطالب، روی عکسها و لینک های شما اثر می گذارند می توانند به لینک های وابسته شما ارجاع دهند و اگر به شکل نادرستی تجزیه شود ممکن است شما نتوانید ارورهای نمایان شده در ابزار وبمسترتان را ببینید، این ارورها ممکن است در یکی از سایت های ما اتفاق بیفتد و معمولا شناسایی لینک اصلی که باعث این ارور شده است غیرممکن است.

ارور Not Found

ارورهای “پیدا نشد” بخش بزرگی از ارورهای سایت شما را شامل می شود. ارورهای 404 می توانند از طرق محدودی رخ دهند:

 • شما صفحه ای از سایتتان را حذف کرده اید و آن را redirect 301 نکرده اید.
 • شما نام صفحه ای را در سایتتان تغییر داده اید و آن را redirect 301 نکرده اید.
 • شما مشکل تایپی در لینکی داخلی روی سایتتان دارید که لینک می دهد به صفحه ای که وجود ندارد.
 • شخص دیگری از سایت دیگری به سایت شما لینک می دهد اما در لینکشان مشکل تایپی وجود دارد.
 • شما سایتی را به دامنه ای جدید منتقل کرده اید و زیرپوشه ها دقیقا منطبق نیستند.

بهترین راه حل:

اگر لینک های خوبی را به صفحه 404 داده اید، بایستی آنها را redirect 301 کنید به صفحه ای که باید باشد، یا اگر آن صفحه حذف شده است بایستی به صفحه ای مشابه redirect 301 کنید. نیازی نیست که همه ی صفحات 404 را redirect 301 کنید. اینکار در واقع اگر redirect های زیادی دارید باعث کاهش سرعت سایت شما می شود. اگر صفحه قدیمی یا دسته بزرگی از صفحات که می خواهید کاملا پاک شوند، در سایتتان دارید، بدون هیچ مشکلی آنها را به حالت 404 باقی بگذارید. این در واقع راه پیشنهاد گوگل است که اجازه می دهد روبوتش بداند چه صفحاتی را شما دیگر نمی خواهید.

Restricted by robots.txt چیست,Soft 404 چیست,Unreachable گوگل چیست

Restricted by robots.txt

ارور Restricted by robots.txt بیشتر اطلاعاتی هستند با وجود اینکه نشان می دهد که تعدادی از آدرس های شما توسط فایل robot.txt تان بلاک شده است لذا اولین گام این است که فایل robot.txt را بررسی کنید و مطمئن شوید که دقیقا کدامیک از آدرس هایی که لیست شده اند را مایلید بلاک کنید.

گاهی اوقات آدرس هایی لیست شده است که بطور واضح توسط robot.txt بلاک نشده است. چرا که امکان دارد بعضی از آنها به دلایل عجیب و غریبی بلاک شده باشند. روشی خوب برای فهمیدن این موضوع این است که آدرس هایی پرسشی در آدرس پیشنویس اجرا شوند و پاسخ کد به آن دیده شود. همچنین فایل .htaccess را چک کنید تا اگر قانونی برای redirect شدن آن آدرس وجود دارد آن را ببینید.

ارور Soft 404

اگر صفحاتی دارید که محتوای کمی دارند ممکن است بعنوان soft 404 دسته بندی شوند. این دسته بندی دلخواه نیست، اگر تمایل دارید که صفحه ای 404 شود بایستی مطمئن شوید که نتیجه آن hard 404 است، و اگر صفحه شما بعنوان soft 404 لیست شده است و در عین حال یکی از صفحات اصلی سایت شما است بایستی آن را اطلاح کنید تا مطمئن شوید به ارور ختم نمی شود.

Restricted by robots.txt چیست,Soft 404 چیست,Unreachable گوگل چیست

اگر صفحه ای 404 را بازگردانی می کنید و بصورت soft 404 لیست شده است، به این معناست که کد پاسخ header HTTP کد پاسخ Not Found صفحه 404 را بازگردانی نمی کند. حالا وقتشه!   اینو بخون: پیشنهاد گوگل را نیز بخوانید.پیشنهاد نویسنده این است که اول مقاله بالا را خوانده و سپس ادامه این مقاله را بخوانید.

هنگامیکه برای یکی از مشتریانمان مشغول redirect کردن هزاران آدرس خراب به صفحه ای موقتی بودیم که فقط یک عکس و مقدار کمی متن داشت، دسته ای از این ارورها را مشاهده نمودیم. گوگل این را به عنوان یک صفحه 404 رایج درنظر گرفت حتی با اینکه landing page بود و تمامی آدرس های redirect شده اش بصورت soft 404 دسته بندی شده بود.

ارور Timed Out

اگر صفحه ای زمان زیادی برای لود شدن می گیرد، روبوت گوگل پس از مدتی از تلاش برای فراخوانی آن دست می کشد. گزارشات سرورتان را برای هر مسئله ای چک کنید و همچنین سرعت لود صفحاتی که زمان بارگذاری شان به پایان می رسد را چک کنید.

انواع ارورهای timed out :

 • DNS lookup timeout: جستجو روبوت گوگل به سرور دامنه شما نمی رسد، تنظیمات DNS را چک کنید. گاهی اوقات اگر همه چیز درست باشد پایان گوگل فرا می رسد. Pingdom ابزار بسیار خوبی برای چک کردن سلامت DNS دامنه شما دارد و هر مشکلی که بوجود آید را به شما اعلام می کند.
 • URL-timeout : اروری از صفحات بخصوصی از سایتتان نه از همه ی دامنه.
 • Robot.txt timeout: اگر robot.txt شما وجود دارد اما در زمانیکه گوگل آن را جستجو می کند، سرور time out شود، گوگل جستجو سایت شما را تازمانیکه بتواند فایل robot.txt را بررسی کند به تاخیر می اندازد تا مطمئن شود آدرس هایی که بررسی کرده است قبلا توسط robot.txt بلاک نشده اند. توجه کنید که اگر فایل robot.txt ندارید و گوگل برای یافتن آن با ارور 404 مواجه شود، به جستجو سایت ادامه می دهد با این فرض که چنین فایلی وجود ندارد.

ارور Unreachable

ارورهای غیرقابل دسترس می تواند از ارورهای داخلی سرور یا مشکلات DNS نشأت بگیرد. یک صفحه هم می تواند بصورت غیرقابل دسترس باشد اگر robot.txt جستجوگر را از مشاهده آن صفحه منع کرده باشد. ارورهای ممکن در حالت غیرقابل دسترس “بدون پاسخ”، “ارور 500” و “مشکل DNS” می باشد.

Restricted by robots.txt چیست,Soft 404 چیست,Unreachable گوگل چیست

نتیجه گیری

ابزار وبمستر گوگل بدون ایراد نیست. در حالیکه ما قدرت گوگل را به دلیل چیزهایی که می بیند تحسین می کنیم، ولی همچنان مواردی وجود دارد که نیاز به اصلاح دارند. گوگل بهترین موتور جستجو در جهان است، ولی شما نمی توانید تمامی گزارشات ارورتان را جستجو کنید تا آدرسی از ماه قبل که شما را بالا نگه داشته بود را پیدا کنید. حداقل آنها می توانند گزارش خوبی در این مورد تهیه کنند اما با اینحال شما باید بصورت دستی روی 20 صفحه کلیک کنید تا به صفحه 21 برسید. یک راه دور زدن این مشکل این است که شماره صفحه را با ویرایش آخر رشته آدرسی که بخشی از ارور را نشان میدهد، اصلاح کنید. شما می توانید تمامی داده ها را در یک فایل اکسل دانلود کنید که بهترین راه حل است اما گوگل باید ابزار وبمستر را اپدیت کند تا امکان جستجو از درون نرم افزار را بدهد.

همچنین صاحب سایت باید قدرت پاک کردن تمامی نقشه های سایت را داشته باشد حتی اگر شخص دیگری یکسال قبل روی سایت چیزی اپلود کرده باشد. درحال حاضر شما فقط می توانید نقشه سایت را که توسط خودتان در ابزار وبمستر آپلود شده است حذف کنید. اگر سپیده از اصفهان نقشه سایت عکسی را یکسال قبل آپلود کرده باشد همچنان در تب همه ی نفشه سایتها نمایش داده می شود. راه حل رها شدن از شر این مشکل این است که اجازه دهید نقشه سایت موردنظر بصورت 404 باشد و نهایتا باعث کمرنگ شدن آن می شود.

شاید از زمانیکه Bing شروع به بهینه کردن ابزار وبمستر خودش کرده است، ما شاهد رقابتی بین دو موتور جستجو باشیم. و نهایتا روزی شاید بتوانیم کنترل سایتمان را در موتورهای جستجو بدست بگیریم.

135 نظر در مورد مقاله “ آموزش اصلاح خطاهای سایت در وبمستر تولز ” ثبت شده است
 1. علیرضا

  اوووه عجب مقاله ای!
  خیلی ممنونم واقعا استفاده کردم


 2. اعظم

  سلام
  متشکرم از مطلب خوبی که منتشر کرده اید .
  یک سوال داشتم : از دو ماه پیش تا حالا که شروع به حذف صفحات 404 سایتم در وبمستر کرده ام تعداد ایندکس های سایتم رو به کاهش رفته اول تصور کردم شاید به این خاطر باشه که هر روز تعدادی صفحه از کش گوگل remove میکنم ولی بعد متوجه شدم کل صفحاتی که من remove کردم 400 الی 500 تاست ولی تعداد ایندکس های سایتم در هر آپدیت هفتگی وبمستر 1000 صفحه کم میشه و الان بعد از گذشت 2 ماه تعداد 404 های سایتم 0 شده در وبمستر و همه شونو تصحیح کردم ولی total index سایتم 5000 صفحه کم شده .
  به نظرتون مشکل کجاست ؟ باید چه اقدام اصلاحی انجام بدم ؟؟؟
  ممنون میشم کمکم کنید .


  • امیر قمصری

   با سلام.با توجه به اینکه صفحات را حذف کرده اید (که تقریبا اشتباه کرده اید و باید تصحیح میکردید نه حذف) گوگل سایت شما را یک سایت مبتدی فرض کرده است و اینگونه نگاه میکند که حال شما کمی حرفه ای شده اید.بنابراین کمی صبر کنید و محتوایی با بالاترین میزان کیفیت ارسال کنید و حتما از fetch as google استفاده کنید و نگران هم نباشید.


 3. اعظم

  ممنون از پاسخ تون . … تعداد ارورهای 404 بیش از 2000 لینک بوده است که من همه رو تصحیح کردم و فقط بخش کوچکی از آنها که اصلا روی سایت وجود نداشته است از کش گوگل حذف کردم .


  • امیر قمصری

   تصحیح دقیق یعنی اینکه به صفحات اصلی با url جدید از طریق کد 301 redirect انتقال پیدا کنند


 4. اعظم

  بله دقیقا همین کارو کردم . فکر کردوم این درست ترین کار باشه که خب می بینم شما هم تایید می کنید .


 5. Mj

  سلام خیلی مطلب جالبی و مفیدی بود ممنون
  آقا یه خواهشی دارم خواهش مکینم کمکم کنید
  من رکورد گینس رو شکوندم! خیلی وقت بود به وبمستر نرفته بودم و از افزونه google xml ste map برای نقسه سایت استفاده کرده بودم که بعد از 3-4 ماه فهمیدم خود افزونه yoast هم نقشه سایت رو اضاف میکنه به خاطر همین افزونه قبلی رو پاک کردم و رفتم داخل وبمسر و نقشه قبلی رو پاک کردم و نقشه جدید رو اضاف کردم که دیدم رکورد گینس رو شکوندم. 57,357 تا Not Found! برای کاربران دسکتاپ و 4,037 تا برای اسمارت فون. آقا من نمیدونم چی شده تمام لینک های سایت رو چک کردم از افزونه هایی که لینک های خراب رو چک میکنند استفاده کردم هیچ مشکلی نداشت. خیلی ارور نزدیک 7 تا ارور برام اومده نمیدونم چی کار کنم.
  اول از همه کاری که کردم سایت مپ رو پاک کردم و یکی جدید اضاف کردم اشتباه بود ؟
  آقا ممنون میشم کمکم کنی
  ممنون


  • امیر قمصری

   با سلام
   اولا رکورد گینس را نشکوندید دوست عزیزم.خود من سایتی دیدم که بالای 200.000 not found داشته
   ثانیا برای حل مشکل به این سادگی نمیشه راهنمایی کرد.تماس تلفنی بگیرید لطفا


 6. Mj

  الان وقت دارید تماس بگیرم ؟


  • امیر قمصری

   بین 10 صبح تا 8 شب تماس بگیرید


 7. علی

  سلام

  با تشکر از توضیحات جامع شما

  موفق باشید


 8. اعظم

  سلام
  خوبید ؟
  راستش یکی از دوستانم سایتی داره که هر روز داره تعداد ارورهای 404 اش اضافه میشه این لینکای خراب که404 شده بودن اواع مختلفی داشتن که تولید بسیاری از اونها رو متوقف کردم با اقداماتی که انجام دادم ولی یه هفته اس شروع کرده به تولید نوعی از لینک ها به صورت زیر :
  bankpooshak.com/mag/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%AF%D9%88%D8%AE%D8%AA-%DA%A9%D8%AA-%D8%B2%D9%86%D8%A7%D9%86%D9%87-%DA%A9%D9%88%D8%AA%D8%A7%D9%87.html/lg_1361342800_c0475b1c2c3bf51732b9f4ef68836d8f
  همونطور که می بینید یه سری کاراکتر اضافه بعد از .html به لینک اضافه شده که باعث 404 شدنش شده . من فک کردم شاید مال فید (rss) باشه . به همین خاطر اون رو هم غیر فعال کردم و حتی همه ی رونوشت های نوشته ها رو هم پاک کردم ولی هنوز این لینک ها داره تولید میشه .
  دیگه نمی دونم باید چیکار کنم . به نظرتون مشکل از کجاست ؟ منبع تولید این لینکا چی میتونه باشه ؟؟؟؟؟


  • امیر قمصری

   با سلام.باید دقیق بررسی بشه عزیزم.از برنامه نویس بپرسید.اما به ار اس اس قطعا ربطی نداره


 9. مهدی

  سلام
  توی اینترنت منتظر چنین مقاله ای بودم . خیلی ممونم.


 10. صادق

  خیلی خوب بود. حتماً سوالی داشتم از اینجا می پرسم.


 11. محمد رضا

  سلام
  حتماً آموزش ویدیویی هم بذارید. فارسی البته .


  • امیر قمصری

   با سلام.قطعا این کار انجام خواهد شد


 12. امین

  بعضی جاهاش رو خلاصه گفتید. ولی در کل خوب بود.


 13. حسین

  سلام
  ممنون مقاله عالی گذاشتی
  یک راهنمایی کوچیک میخاستم
  گوگل یک ایمیل برای من ارسال کرده با متن زیر:

  Over the last 24 hours, Googlebot encountered 39 errors while attempting to access your robots.txt. To ensure that we didn’t crawl any pages listed in that file, we postponed our crawl. Your site’s overall robots.txt error rate is 42.4%.

  فایل روبوت را داخل سایتم دارم و به پشتیبان هاستم اطلاع دادم ولی میگه هاست مشکلی نداره
  میشه راهنمایی کنید؟
  ممنون


  • امیر قمصری

   با سلام.متاسفانه به نظر پشتیبان هاست شما یا انگلیسی متوجه نمی شود یا نمی داند سئو چیست و یا … .
   به هر حال این ارور مربوط می شود به آنالیز دقیق فایل روبوت مه دقیقا چه چیزهایی را در آن بسته اید و چه چیزهایی را باز گذاشته اید


 14. احسان چهری

  وبمستر این خطاهارو بهم میده که ذخیره کردم
  URL,Response Code,News Error,Detected,Category,Platform,Last crawle
  چکارشون کنم؟


  • امیر قمصری

   با سلام.لینک صفحات رو تصحیح کنید


 15. حسین

  سلام
  من 13 تا صفحه دارم که 404 soft شدند. توی بخشی که توضیح دادید درست متوجه نشدم
  برای درست کردن این صفحات چه باید کرد؟

  ممنون


  • امیر قمصری

   با سلام
   باید سعی کنید یا لینک ها را تصحیح کنید یا از طریق بخش حذف url ها را این آدرس ها را از کش گوگل حذف کنید


 16. سیما

  سلام مطالب در وب مستر بینگ ثبت نمیشه و ارور 403داده چی کار کنم درست بشه؟راهنمایی کنید مرسی


  • امیر قمصری

   با سلام.احتمالا در جایی مثل htaccess ربات بینگ را مسدود کرده اید


 17. سیما

  هیچ کاری نکردم از اول که هاست خریدم همین جوری بود و هیچ مطلبی در بینگ ثبت نمیشه چجوری میتونم درستش کنم؟


 18. صبا

  با سلام ، در قسمت Server error درCrawl Error جدیدا برای من نزدیک 2000 error دارم که مربوط به صفحه ایی هست که قبل از تغییرات جدید در سایت در گوگل ایندکس شده بود با تغییرات اساسی و تغییر url ها با ایجاد سایت مپ من صفحات جدید را به گوگل اعلام کردم و صفحات جدید رو ایندکس کرد و ادرس قبل رو به ادرس جدید ریدایرکت کردم ولی هم چنان اون صفحات رو error میگیره و اینکه توی قسمت linked from ادرس بعضی از سایت هایی که به سایت من لینک داده بوده است رو نمایش میده برای اینکه از دست این error راحت بشم چه راهی رو پیشنهاد میدین


  • امیر قمصری

   با سلام.فکر میکنم قبلا به این سوال شما پاسخ دادم !


 19. RAMIN-SL

  سلام و خسته نباشید مقاله عالی بود
  من یه سایتی دارم که حدود 7 ماه عمر داره حدود یک هفته پیش تمام مطالب و… رو حذف کردم و از صفر شروع کردم.قبلا(قبل از حذف مطالب و…)تا حدود 1000 ورودی گوگل داشتم اما الان به زور به 50 میرسه،تا الان حدود 450 ارور دارم تو وب مستر و…
  الان یه سوال دارم.این سایت دیگه سایت بشو هست؟!یعنی اگر روش کار کنم به جایی میرسه؟کیفیت مطالب عالیه و… و من میخوام بدونم باید روی همین کار کنم یا یه سایت دیگه بزنم؟(یعنی الان از یه سایت صفر کمتره؟)
  با ارور ها چه کار کنم بهتره؟
  روی رزبلاگه
  ممنون


  • امیر قمصری

   با سلام.با توجه به اینکه وبلاگه بهتر از خیرش بگذرید


 20. محمدرضا

  خوب بود ممنون


 21. دانلود آهنگ جديد

  سلام تعداد زیادی از مطالب حذف کردم و ارور 404 میداد که همه ریدایرکت کردم به صحفه اصلی سایت و الان ارور soft404 داده در حدود60 تا لینک چجوری میتونم درستش کنم؟


  • امیر قمصری

   با سلام

   درست مشکل کنونی شما را متوجه نشدم


 22. hitech

  سلام.من سایتم بیشتر از 1000 تا ارور 404 داره و در سایت مپ هام هم اخطار دیده میشه .سرعت ایندکسمم اومده پایین.شروع به حذف 404 ها کردم.به نظرتون کارم درسته ؟سایت مپ ها رو باید چیکار کنم چون در اونهام من ارور404 دیدم که ثبت شده !! خواهش می کنم کمکم کنید خیلی فوریه


  • امیر قمصری

   با سلام

   حذف کار رو درست نمیکنه باید مشکلات ارور ها رو مرتفع کنید.چه از سایت چه از سایت مپ


 23. ayub

  ممنون از سایت خوبتون مطالب مفید و کاربردی بود خسته نباشید


 24. فرهاد

  با سلام و تشکر از مطالب مفید

  یک سوال داشتم در وب مستر، crowl error، ارور های با respond code 500 را چگونه باید رفع کرد؟

  متشکرم


  • امیر قمصری

   با سلام

   به مسئول سرور خود اطلاع دهید.عموما این ارور از طریق cpanel و موارد مشابه آن قابل رفع می باشد


 25. جوکار

  سلام جناب قمصری بنده از کاربران قدیمی سایتتون هستم و همیشه مقالات مفید شمارو میخونم و تشکر میکنم از شما
  یه مشکلی برای سایتم پیشم اومده ممنون میشم راهنماییم کنید که چیکار کنم مقاله رو خوندم ولی دقیق متوجه نشدم.
  لینک های سایتم به این صورت بودن
  exampel.com/news/search/1056
  حالا اون کلمه search رو کلا برداشتم و 4 هزار ارور 404 اومده تو وبمستر شما چه راه حلی جلوم میذارید؟از ریدارکت 301 استفاده کنم؟


  • امیر قمصری

   با سلام

   بله.فقط از ریدایرکت 301 آن هم از طریق htaccess استفاده نمایید

   موفق باشید


 26. جوکار

  ممنون بابت پاسخگویی سریع
  بعد از ریدایرکت , در پنل وب مستر چه اقدامی انجام بدیم ؟


  • امیر قمصری

   نمی تونید کاری انجام بدید مگر اینکه بشینید تک تک لینک ها رو حذف کنید.کمی صبر کنید تا گوگل خودش این کار رو انجام بده


 27. جوکار

  ممنون از پاسخگویی و آموزش هاتون.یه سوال دیگه هم داشتم.
  این ارور ها توسط لینک هایی که توی سایت مپ بودن به وجود اومده بودن حالا نقشه سایت رو عوض کردیم و حالا تو بعضی از دسته ها محتوا تولید میکنیم ایندکس نمیشن.مثلا مقاله مینویسیم ایندکس میشه ولی در قسمت اخبار محتوا تولید میکنیم ایندکس نمیشه.به نظرتون اشکال کار کجاست؟


  • امیر قمصری

   عزیزم ارورها در تاریخچه بررسی های گوگل باقیمانده است و فقط با حذف از مب سایت از گوگل حذف نخواهند شد.


 28. مینا

  سلام ممنون از مقالات مفیدتون
  یه سوال داشتم ، وبمستر کلی ارور از سایت من میگیره. چک که کردم دیدم همشون مربوط به URL های قدیمی سایتم هست که دیگه الان وجود نداره. با وجود اینکه من سایت مپم رو آپدیت کردم هنوز اون لینک قبلی ها رو ازش ارور میگیره. من چیکار کنم؟ ممنونم از لطفتون


  • امیر قمصری

   با سلام.

   مقاله ای که در آن نظر داده اید را دوباره با دقت بخوانید


 29. مریم

  سلام
  آیا اشکالی نداره از وبلاگها و سایتهایی کهبه طور اتومات اطلاعات جمع می کنن به سایت ما لینک داده بشه. مخصوصا اون لینک هایی که در سایت ما الان تغییر کردن و 404 شدن. یا خود اون سایت 404 میده و در سایت ما درسته. آیا میشه مانع لینک دادن آنها شد.


  • امیر قمصری

   با سلام.سوالتون مشخص نبود


 30. احسان

  سلام

  من یک سایت دارم که مقدار زیادی صفحه پیش فرض داشت که خودکار ایجاد شده بودند و محتوای یکسانی با صفحه اول سایت داشتند و من همه ی آنها را به صفحه اول سایت ریدارکت 301 کردم اما الآن هر روز ارور های soft 404 از این صفحات در گوگل وبمستر دریافت میکنم و الآن تعدادشان به 136 عدد رسیده است و حتی ایمیل اخطار از طرف گوگل هم دریافت کردم
  الآن من باید چکار کنم بذارم که ریدارکت شوند یا آنها را 404 کنم؟
  باتشکر


  • امیر قمصری

   با سلام
   دوست عزیز شما سعی کردی گوگل را دور بزنی !! معلوم است گوگل اخطار می دهد !!!

   404 ها اگر وجود ندارد و ارزشی هم ندارند از طریق remove urls باید حذف شوند


 31. احسان

  سلام
  ممنون از پاسخ شما
  من ریدارکت را متوقف کردم
  اما صفحاتی که الآن soft 404 شده اند را باید از طریق remove urls باید حذف کنم؟


  • امیر قمصری

   با سلام.بله


 32. محمد

  سلام آقای قمصری.خسته نباشید
  من بعد از یکسری تغییرات توی صفحه اصلی سایت و تغییر متاها اون رو از fetch as google ثبت کردم.اما تو خیلی از پست هام رتبم پایین اومده.آمارگیر persian stat کاهش بازدید نشون میده و آمارگیر webgozar افزایش 2 برابری !
  بیشتر ورودی ها هم از طریق برچسب ها نشون میده…
  بنظرتون بازدید واقعی افزایش پیدا کرده یا کاهش؟


  • امیر قمصری

   با سلام.این مسئله نیاز به تحلیل دارد دوست عزیز


 33. سمانه عمارلو

  با سلام
  فایل ویدئویی آموزش سئو و حل مشکلات آن دارید؟
  اگه همچین فایل های آموزشی دارید میشه راهنمایی کنید از کجا می تونم تهیه کنم؟


  • امیر قمصری

   با سلام.فعلا نداریم متاسفانه


 34. مریم

  سلام امیر جان من وب سایتمو ریدارکت 301 که با www باز بشه و هر دو شکل سایت در گوگل وب مستر تولز ثبت کردم هم با هم بی www ودر قسمت بی www مشخص کردم سایت با www fhai اما الان به هر دو شکل ایندکس میشه خواهشا کمکم کن دارم نابود میشم


  • امیر قمصری

   با سلام
   اشتباه کردید

   باید در htaccess فقط یکی را بر روی دیگری ریدایرکت کنید


 35. ایمان

  سلام اقای قمصری
  ممنون از زحمات و مطالب خوب شما
  در حال حاضر سایتی دارم که در مدت چند ماهی رتبه خوبی بدست اورده و درحال رشد هست
  حال سوالی برای بنده پیش آمده اینست که ؛ آدرس برخی url ها را میخواهم تغییر دهم(برای مثال در وردپرس کلمه category را حذف کنم) و در سایت مپ هم مسلما آدرس لینک ها تغییر میکند
  آیا جایگاه فعلی سایت در گوگل نزول میکند با این کار ؟ یا رتبه الکسا پایین میرود؟

  ممنون از راهنمایی شما


  • امیر قمصری

   با سلام
   قطعا بله.نزول پیدا می کند و البته اگر صحیح انجام شوید پس از مدتی دوباره به حالت اول بر میگردد


 36. ف-د

  سلام
  بنده وب سایتی دارم که برای ثبت آن در گوگل وب مستر با ارور404 مواجه شدم بعد از اینکه فایل HTML گوگل رادر پنل هاستم آپلود کردم در مرحله4 جهت تایید آپلود ارور 404 دیده می شود لطفا راهنمایی ام کنید
  با تشکر


 37. وحید

  سلام، خسته نباشید
  من تو وبلاگم ادرس حدود 15 تا از موضوع های اصلی سایت رو تغییر دادم و بعدش همش گوگل وبمستر ارور 404 میده برای اون لینک و بازدید گوگلم نصف شد / می خواستم ببینم راهی هست به گوگل بگم این لینک قبلی تغییر کرده و ادرسش این جدید شده؟؟؟ ممنون میشم راهنماییم کنیم


  • امیر قمصری

   با سلام
   بله
   از ریدایرکت 301 استفاده نمایید


 38. وحید

  تو ولاگ چجوری از ریدایرکت 301 استفاده کنم، آیا راهی بلدین / چون به رزبلاگ هم پیام دادم درباره این موضوع اصلا جوابی نمیدن


  • امیر قمصری

   با سلام
   امکان پذیر نیست


 39. ف-د

  سلام آقای قمصری
  پاسخ شما را در خصوص سوالم ندیدم لطفا راهنمایی ام کنید.


  • امیر قمصری

   با سلام
   سوالتان را لطفا دوباره ارسال فرمایید اگر پاسخ نداده ام


 40. امیر

  خیلی ممنون نیو سئو


 41. mohammadi

  سلام و خسته نباشید
  واقعا از اینهمه وقتی که برای آموزش هموطنان اختصاص می دید صمیمانه قدردان و متشکرم،


 42. sima

  سلام
  آموزش خوبی بود فقط کاش نحوه در خواست حذف ایندکس هم میگفتید
  با تشکر


 43. هادی

  سلام وقت بخیر. من 400 مطلب سایتم سال قبل پاک شد. الان توی وب مستر تولز نزدیک به 300 کراول ارور دارم که 404 هست که فکر کنم مربوط به اون مطالب باشه.

  96 لینک شکسته داشتم که با استفاده از افزونه بروکن لینک چکر پیدا کردم و ایراداات رو برطرف کردم.

  از اونجایی که من کدنویسی بلد نیستم. می خواستم بدونم آیا افزونه ای هست که من بتونم اینها رو به صورت دستی ریدایرکت کنم و نیازی به httaccess و اینها نباشه.

  شرمنده سوال میکنم. من اگر بخوام ریدایرکت هم بکنم به 301. اون 301 لینکش چی هست؟

  آیا امکانش هست که اون لینکهای 404 در وب مستر تولز رو به صورت دستی به صفحه اصلی سایت ریدایرکت کنم؟ یا ایراد داره؟

  ممنون میشم من رو راهنمایی کنید. چون الان دو هفته هست که آتوریتی سایتم از 14 و 6 به 1 و 6 رسیده ، همچنین عدد و درصد سرچ ویزیتور سایتم قرمز شده و 50 درصد کاهش پیدا کرده.

  ممنونم ازتون


  • امیر قمصری

   درود
   بله.افزونه redirection
   سوالتون رو متوجه نشدم
   خیر.اصلاااااااا


 44. ارشیا

  من بیشتر مشکلم سر ریدایرکت کردن است. فکر کنم هم بقیه اثرا همین مشکل رو دارن که ارور 404 برمی خورن به جای اینکه به آدرس جدید منتقل شوند.


 45. شاداب

  نگه داری از وبسایت واقعا پیچیده است من که بعضی مواقع به خطاهایی برمیخورم که اصلا معلوم نیست چطوری به وجود میان. برای من خیلی اتفاق می افته البته بیشتر مواقع مشکل از سرور سایته فکر کنم دامنه ای که خریدم سرویس دهی داغونی داره


 46. حسین

  سلام و خسته نباشید. مشکلی در گوگل وبمستر دارم، طوری هست هیچ اطلاعاتی به من نمیده! تو هر قسمتش میرم پیام ‘No data available’ میده. چند ماهی هست سایت راه اندازی شده و در حال حاضر روزانه 700 الی 800 بازدید کننده داره! ممنون میشم برای برطرف کردن این مورد منو راهنمایی کنید.


  • امیر قمصری

   درود بر شما
   متاسفانه سوال و درخواست شما مفهم نیست دوست عزیزم


 47. skyline

  سلام من 24 تا ارور 500 رو وب مسترم دارم سایتمم جوملا هست علتش از چی میتونه باشه؟


  • امیر قمصری

   درود بر شما
   این سوال شما نیاز به تحلیل و بررسی دارد.
   دلایل زیادی می تواند داشته باشد


 48. فروشگاه پایتخت

  سلام
  سایت بنده در گوگل وبمستر Duplicate title tags رو 35 تا نشون میده میشه راهنمایی بفرمایید چجوری از بین ببرم این مشکل رو؟
  ضمنا من سایتم فروشگاهی هست میخوام یه سری محصول رو حذف کنم چیکار کنم که error 404 رو نده؟


  • امیر قمصری

   درود
   این بدان معناست که سایت شما دارای صفحاتی با عنوان های مشابه است. برای حل باید این صفحات را یپدا کنید و عناوین را تغییر دهید. جهت آموزش بیشتر پیشنهاد می شود کتاب آموزش وب مستر تولز نیوسئو را تهیه فرمایید.
   اما پاسخ سوال دوم : به صورت کامل از خود گوگل هم حذفش کنید. توضیح این بحث هم در کتاب وبمستر تولز هست


 49. نمایندگی گارمین

  با سلام مطلب مفیدی بود. متشکرم.


 50. silent

  سلام تو گوگل وبمستر نمیتونم هیچ ادرسی رمو کنم بعد از اینکه 3000 ادرس رمو کردم این پیغامو میده چند روزه اینجوریه ! مشکل چیه ؟!

  You have reached your submission limit. Please try again later


  • امیر قمصری

   درود بر شما
   صبر کنید تا محدودیت شما برداشته شود لطفا


 51. سوگل

  سلام
  خسته نباشید.
  تو وبمستر 58 تا نات فوند داشتم که برخی برای صفحات و تگ و.. بودن که رفعشون کردم
  اما بعضی از صفحات که خودم از سایت حذفشون کرده بودم رو چطور میتونم ریدایرکت کنم به موضوع مربوطه که دیگه خطای 404 نده؟
  افزونه یاوست پرمیوم هم دارم اما مقاله ای براش پیدا نکردم که چطوری صفحات سایت رو به هم ریدایرکتشون کنم.
  مرسی


  • امیر قمصری

   درود بر شما
   صفحاتی که از سایت حذف شده اند نباید ریدایرکت شوند


 52. Erfan hajizadeh

  سلام بر مدیریت محترم نیوسئو
  این مقاله شما بسیار جامع و کاربردی است
  لینک این صفحه را یکی از دوستانم به من معرفی کرد
  چه محتوای این پست و چه کامنت ها از نکات آموزنده عالی برخوردار است
  بسیار عالی
  از شما متشکرم
  موفق باشید


 53. امین

  با سلام و خسته نباشید
  https://www.fooji.ir/robots.txt
  هر کاری میکنم مطالبم ایندکس نمیشه و توی قسمت robots.txt Tester هم کدهای فایل robots.tx سابمیت نمیشن اصلا نمیدونم باید چیکار کنم توروخدا راهنماییم کنید ممنون.


  • امیر قمصری

   درود بر شما
   با توجه به عجیب بودن مشکل شما، پیشنهاد می شود با مراجعه به یک کارشناس سئو قوی مشکل خود را تحلیل کنید


 54. محمد

  با سلام
  چرا در قسمت Links to Your Site ، پیغام No data available نمایش داده می شود؟


  • ناظر سایت

   سلام، این پیغام به منزله این است که سایت به تازگی راه اندازی شده و یا هیچ بک لینکی برای آن ساخته نشده است.


 55. آکام

  خیلی خوب توضیح دادید ، ممنونم ازتون بابت سایت خوبتون


 56. حامد

  An error has occurred. Please try again later این ارور تو گل وب مستر قسمتی لینک میدیم برای ایندکس میاد دلیلش چیه


  • ناظر سایت

   با سلام
   این ارور بیشتر برای پست هایی در دسته بندی تازه ایجاد شده مشاهده شده است و برای حل این مشکل به جای Fetch and Render از FETCH استفاده کنید.


 57. حامد

  سلام برای ارور ۴۰۴ از افزونه 404to301اشتباه نکنم استفاده میکنم این افزونه خوبه?!!


  • امیر قمصری

   درود بر شما
   برای این مورد اصلا بنده افزونه ای پیشنهاد نمی کنم !
   هرگونه ریسک غیرقابل جبران خواهد بود …


 58. نگین

  با سلام . گوگل وب مستر من 2600 خطای 404 دارد که پسوندشان jsp میباشد. من افزونه ای برای حل این مشکل نصب کردم اما فرداش رنکم از 4000 تا پایین اومد. راه حل چیست؟


 59. محمد

  سلام
  ممنون از مقاله خوبتون.
  یه مشکلی دارم. فایل روبوت در هاست خودم ساختم و در وبمستر گوگل هم ثبت شده و کلا فایل روبوت من شامل این دو خط هستش:
  User-agent: *
  Disallow: /cgi-bin/
  ولی در قسمت سایت مپ گوگل وبمستر 62 تا اخطار ثبت شده با توضیح Sitemap contains urls which are blocked by robots.txt در صورتی که لینک هایی که اینجا معرفی کرده برای مثال چک میکنم توی گوگل ثبت شده. سایت تازه تاسیس هستش.
  باید چیکار کنم این اخطار برطرف بشه ؟ اصلا توی فایل روبوت من جلوی چیزی گرفته نشده ولی این اخطارو میده. با تشکر


  • امیر قمصری

   درود بر شما
   با توجه به مواردی که ذکر کرده اید، پیشنهاد می کنم سایت خود را حتما به یک کارشناس سئو بدهید تا بررسی کند.
   مورد شما عجیب است


 60. محمد

  خیلی کاربردی بود ممنون


 61. لیلا ماندگاری

  این خطای 404 چند وقت هست تو سایت ها بیشتر شده.
  من خیلی دیدم افراد از این خطا شکایت میکنند
  به هر حال از مقاله کاملتون تشکر میکنم


  • ناظر سایت

   با سلام
   پیشنهاد می کنم مقاله الگوریتم Fred را در این زمینه مطالعه نمایید.


 62. سیمین

  آقا ممنون
  انشالله من بتونم با مقاله شما خطاهای 404 سایتم رو برطرف کنم


 63. amir

  سلام در گوگل وبمستر حدود 300 ارور 404 دارم که مربوط به پست ها و صفحاتی است که از پنل وردپرس حذف کردم آیا ریدایرکت 301 همه صفحات404 در فایل 404php به صفحه اصلی سایت کار درستیه؟ اگر خیر لطفا علتشو کمی توضیح دهید


  • ناظر سایت

   سلام
   خیر – می بایست صفحات 404 را از گوگل حذف کنید. انتقال به صفحه اصلی کاملا اشتباه است.


 64. املاک بیستون شیراز

  درود بر شما
  ببخشید ایرادات کراول من هنوز پابرجاست
  چطوری میتونم براتون شات بفرستم مشکلمو بگید ؟
  با تشکر از مقاله خوبتون


 65. سعید

  ممنون از مطلب بسیار خوبتون به نتیجه خوبی رسیدیم. با تشکر


 66. سامان

  سلام
  من یک سایت دارم که آن آدرسش را تغییر دادم و به صورت ریدارکت 301 تمام ادرس های سایت را در داخل دایرکت ادمین به آدرس جدید منتقل کردم
  زمانی که میخواهم از داخل تنظیمات گوگل وبمستر آدرس را به آدرس جدید منتقل کنم می نویسد سایت وریفای نشده است. دلیلش این است که کد صفحه ای که گوگل جهت وریفای به من داده تا آپلود کنم هم ریدارکت می شود.
  لطفا بفرمایید چه کدی جهت جلوگیری شدن از ریدارکت شدن یک آدرس خاص مانند صفحه ی مخصوص کد گوگل باید در .htaccess سایتم وارد کنم؟ مججدا یاآور ی میکنم که کنترل پنل هاستم دایرکت ادمین است. منتظر پاسختان هستم
  باتشکر


  • امیر قمصری

   درود بر شما
   اولا بهترین کار این است که به پشتیبان سرور خود مراجعه کنید.
   ثانیا باید قبل از ریدایرکت کردن وریفای کنید. یعنی ابتدا کد ریدایرکت را حذف کنید و پس از وریفای دوباره قرار دهید.


 67. ایمان مودی

  سلام.
  دوست عزیز گوگل خطای not found رو برای وب سایت من نشون میده. نمیدونم دقیقا این صفحات از کجا اومده ولی بنده تا حالا اینطور صفحاتی رو ایجاد نکرده بودم که بعد قرار باشه بلایی سرش بیارم تا خطا بده 🙂 وقتی که با افوزنه سایت رو تست می کنم میبینم که هیچ خطایی نیست ولی گوگل با همون حال به من خطا میده! داخل تمامی این لینک های شکسته /ب/ هست! به عبارتی به ازای هر صفحه جدیدی که در وب سایت میسازم یه خطا هست مثل این هست ! ممنون میشم راهنمایی کنید.


  • امیر قمصری

   درود بر شما

   از این مورد شما تا به حال چند بار دیگر هم مشابهاتی اعلام شده و وبمستر سایت شما نیاز به تحلیل دارد.


 68. حسین

  سلام وقتی میخام آدرس نقشه سایتم رو زنم این خطا رو برای سه آدرس میده

  Url blocked by robots.txt.

  این خطا چیه چجوری رفعش کنم
  اینم اسکرین شات http://uupload.ir/files/far6_capture.jpg


  • امیر قمصری

   درود بر شما
   به برنامه نویس خود بگویید اطلاعات فایل robots.txt را ویرایش نماید


 69. سجاد

  سلام.
  من چندین خطای ۴۰۴ دارم و اونم درمورد این هست که گوگل رفته لینک تعداد محصولات برای هر دسته بندی و چیزهایی که اصلا نباید ایندکس بشن رو بررسی کرده و خطا زده.
  سوالم این هست که چطور میتونیم در وردپرس از کراول کردن یک لینک توسط گوگل جلوگیری کنیم؟ یعنی گوگل اون لینک رو برای ما بررسی نکنه.
  تو اینترنت خیلی جستجو کردم اما همه درمورد صفحات توضیح دادن در صورتیکه این لینک ها، صفحه نیست بلکه حالت های مختلف قالب فروشگاه برای نمایش محصولات هستند.
  سپاسگزارم


 70. غریب

  سلام عزیز
  در کامنتها دیدم دو نفر از دوستان در مورد Soft 404 errors گفته بودند و شما گفتید ریدایرکت کنن ظاهرا
  ولی ظاهرا این ارور با ارور 404 معمولی فرق داره
  بنده خودم در حال حاضر 8 تا ارور از این نوع دارم که اتفاقا مربوط به صفحات درست میشه
  یعنی صفحات بدون مشکل وجود دارند
  ظاهرا Soft 404 خطای دسترسی از نوع مقطعی باید باشه مثل عدم دسترسی رباتها در زمانی خاص به اون ادرسها و نه لزوما نبود صفحات . اگر درس عرض میکنم توضیحی دربارش بدید که اشتباها صفحات سالم رو ریدایرکت نکنن . مرسی و موفق باشید


 71. محمد

  سلام من روبوت . تی اکس تی رو ساختم ولی توی وبمستر تولز توی بخش crawl میزنه No data available

  مشکل چیه من دیدم واسه همه اتومات اوکی هستش واسه من نیستش چرا ؟


  • امیر قمصری

   درود

   دقیقا باید بررسی کنید که در فابل شما چه مشکلی وجود دارد. بنده با این توضیحات نمی توانم پاسخ مناسبی ارائه کنم


 72. گل جدید

  با سلام
  پروتکل مشخص شده گوگل وب مستر با https ثبت شده است ولی پروتکل ها دیگر از قبیل http و بدون www هم کلیک خور داره که این مشکل دچار ایندکس نشدن صفحات به طور صحیح شده و افت رتبه در گوگل هم داشته ایم.چطور میتونید کمک کنید این مشکل برطرف بشه


  • امیر قمصری

   درود بر شما

   با توجه به نکاتی که مطرح کردید سایت شما نیاز به تحلیل دارد تا بتونیم بهترین نظر ممکن رو بدیم


 73. saye

  سلام وقتتون بخیر
  فکر کنم سوالم رو در جای مناسبی نمیپرسم ولی واقعا به راهنماییتون نیاز دارم…شما با الکسا آشنایی دارید؟
  راستش در الکسا تو قسمت”Low Word Count”لینک جدیدی گزارش شده که این “https://yourdomain/cdn-cgi/l/email-protection “هستش…من با سرچ و مقالات مختلفی که خوندم به نتیجه ای نرسیدم،راه حل شما چیه؟آیا در این مورد نظری دارید؟چه مشکلی هستش؟
  در ضمن این لینک تو قسمت”Duplicate Meta Descriptions”هم اومده…لطفا راهنماییم کنید


  • محمد نصیری

   درود بر خانم عباسی
   الکسا مرجع شما نیست. حتما برای مدیریت سئو سایتتون از سرچ کنسول استفاده کنید.


 74. حاتم

  سلام مجدد
  به نظرم بیشتر خطاهای من مربوط به ویرایش url یا تغییر عنوان یا حذف یک برچسب از نوشته ها است. پیشنهاد شما چیه؟
  در بیشتر موارد روی آدرسی که خطا داده میزنم میگه صفحه ای نیست ولی در بعضی موارد صفحه رو نشون میده با وجود خطا.


  • محمد نصیری

   درود بر شما
   کار بسیار خطرناک و اشتباهی بر روی سایتتون انجام دادید. تغییر آدرس صفحه باعث از بین رفتن رنک آن صفحه می باشد و در وبمسترتولز به عنوان خطای 404 نمایش داده میشود. در صورتی نیاز به تغییر آدرس بود حتما از ریدایرکت 301 استفاده نمایید. نکته بعدی اینکه اگر صفحاتی نیاز به حذف داشتند حتما از ابزار remove urls در وبمستر تولز استفاده کنید. حتما مقاله آموزش خارج کردن صفحات از گوگل را مطالعه کنید.


 75. سجاد

  سلام من میخوام ایندکس کنم هم با fetch هم با fetch and rendering ارور

  An error has occurred. Please try again later

  میده چیکار کنم


  • محمد نصیری

   درود بر شما
   سجاد عزیز حتما مسائل مربوط به فایل robots.txt و سورس خود را چک کنید. حتما برای حل مسئله ویدیو تاثیر بهینه سازی سورس سایت را مشاهده کنید و برای اصلاح سورس خود از آموزش بهینه سازی سور سایت در اپلیکیشن نیوسئو استفاده کنید.


 76. جاوید

  سلام امیر اقای عزیز
  طبق فرمایشات شما من مشکلم رو که یه کد در بخش بایگانی وردپرس بود و در برخی صفحات در crawl ارور soft 404 میداد خوب کردم حالا چیکار کنم به گوگل بگم که صفحه سایتم خوب شده و بالا میاد و مشکلی نداره و این ارور دیگه رد شده تو گوگل وبسمتر


  • امیر قمصری

   درود بر شما دوست عزیزم

   پس از حل هر مشکلی باید در search console گوگل در بخش inspect اقدام به درخواست مجدد برای ایندکس کردن آن صفحه کنید تا دوباره توسط گوگل در اسرع وقت بررسی شود.


 77. محمد

  سلام / ممنون از مطلب بسیار مفید شما /
  موردی که من داشتم اینه که بسیاری از لینک های سایت ریدایرکت میشه به آدرس خودش و خب بتعث میشه در گوگل ارور ریدایرکت بده و ایندکس نشه !!!!
  علت چی میتونه باشه ؟!
  آیا راهی وجود داره تا یک ریدایرکت رو کلا حذف کرد ؟ مثلا کدی بزنیم که یک لینک از حالت ریدایرکت خارج بشه یا افزونه ای باشه که لینک هایی که ریدایرکت شده رو پیدا کنه و حالت ریدایرکت رو از روش برداره ؟


  • محمد نصیری

   درود بر شما
   برای بررسی مشکل شما باید وبمستر تولز شما بررسی شود.
   ریدایرکت از طرق مختلف مثل استفاده از php یا htaccess انجام می شود که می توان هر دو را بررسی کرد.


 78. reyhan

  سلام جناب قمصری من در سایت مپ ام تعدادی ارور 404 دیدم .آیا حذف اونها کار درستی است؟

  ممنون از مقاله ی مفیدتون خیلی به من کمک کرده .


  • محمد نصیری

   درود بر شما
   برای رفع ارورهای 404 باید نکاتی را رعایت کنید که در پاسخ به دوستان گفته شده. ولی حتما در ابتدا دلیل خطا را بررسی کنید.


 79. احسان

  سلام
  من با crawler سایت ahref سایت رو بررسی کردم و یک چیزی حدود 400 تا صفحه ی 404 دریافت کردم .
  ولی در گوگل وبمستر این خطاها رو نشون نمیده و همچنین وقتی اون آدرس ها رو در گوگل سرچ میکنم آدرس جدید همون صفجه رو برای من توی نتایج میاره.
  میخواستم بدونم چرا این 404 ها در گوگل وبمستر دیده نمیشن و آیا باید اینها رو ریدایرکت کنم به صفحات حال حاضر یا اگر در گوگل وبمستر دیده نمیشن مهم نیست؟


  • محمد نصیری

   درود بر تو احسان عزیز
   اصلی ترین مرجع خود گوگل هست و اگر در وبمستر خطایی ندارید یعنی گوگل بعد از مدتی لینک های قدیمی رو با لینک های جدید جابجا کرده است.
   و ربات های سایت های دیگر به هیچ عنوان قدرت ربات های گوگل را ندارند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود