4 روش کارآمد برای مدیریت سئو سایت

مدیریت سئو سایت

سئو سایت نیز مانند هر بخش دیگری از کسب و کار، اگر مدیریت و توجه مناسبی به آن نشود آسیب های جدی می بیند. مدیریت سئو سایت فاکتورهای زیادی را شامل می شود و همچنین اگر به خوبی انجام شود می تواند بر موارد مهمی مثل ترافیک بیشتر، افزایش اعتبار، بهبود رتبه و غیره، تاثیر خوبی بگذارد.

آمارها نشان می دهد که تقریبا 51 درصد از ترافیک دریافتی سایت ها از طریق ترافیک ارگانیک به دست می آید. در نتیجه از آنجایی که سئو سایت و ترافیک طبیعی رابطه مستقیمی دارند، بسیار مهم است که بر سئو و مدیریت سایت خود به خوبی تمرکز کنید.

پیشرفت های الگوریتم جستجو گوگل باعث به وجود آمدن پیچیدگی هایی در بهینه سازی شده است. با افزایش رقابت، بسیاری از شرکت ها پیشرفت های چشمگیری در زمینه تولید محتوایی ارزشمند، جذاب تر و با اعتبار داشته اند.

تمامی مواردی که گفته شد باعث شده است که سئو سایت امری پیچیده بشود و نیاز داشته باشد که با یک چارچوب خاص و اصولی به پیش برود. با تجربه چند ساله در زمینه سئو و تحقیقات بسیار زیاد کارشناسان سئو سایت، ما یک روش 4 مرحله ای کامل برای مدیریت کارآمد سئو تهیه کرده ایم.

این چارچوب شما را مجبور می کند تا در زمینه ایجاد محتوایی بهتر متمرکز شده و ارزش بیشتری به کاربران خود بدهید. این روش مدیریتی، تمامی چرخه سئو را شامل می شود؛ از به وجود آمدن هدف اصلی تا شناسایی کاربر و تولید محتوا برای او.

مدیریت سئو سایت در 4 مرحله اساسی

اکنون که تا این مرحله با ما همراه بوده اید، به این معناست که اهمیت سئو سایت و داشتن تسلط و مدیریتی کامل بر روی آن را به خوبی درک کرده اید. در نتیجه پیشنهاد می کنیم که این 4 روش سئو و مدیریت سایت را به خوبی آموخته و تلاش مناسبی برای پیاده سازی آن ها در استراتژی های خود بکنید.

هدف گذاری تقاضا کاربران سایت

مشخص کردن و هدفگذاری تقاضا یعنی اینکه شروع به مطالعه، یادگیری و انتشار مطالبی کنید که از نظر کاربران شما جذاب بوده و آن ها تمایل دارند که چنین مطالبی را مطالعه کرده و به اشتراک بگذارند. این هدف گذاری تقاضا باید به گونه ای باشد که پاسخ مناسبی برای پرسش های اصلی مخاطبین شما در نظر گرفته و بتواند خدمات مناسبی به آن ها ارائه کند.

اول از همه شما باید بفهمید که وب سایتتان در مورد چه موضوعاتی مطلب دارد و برای چه کلمات کلیدی رتبه و ترافیک مناسبی دریافت کرده است. ضروری است که این نتایج را به خوبی حفظ کرده و در جهت بهبود آن ها فعالیت های جدی انجام دهید.

بعد از آن باید برای پیدا کردن موضوعات و عبارات کلیدی جدید در در روند تولید محتوای خود، از تحقیق کلمات کلیدی استفاده کنید. با این روش شما می توانید متوجه شوید که بهتر است به چه موضوعاتی پرداخته و برای کدام عنوان های جدید، محتوایی تازه تولید کنید.

تحقیق، تجزیه و تحلیل در هدف گذاری تقاضاها، آن را به یکی از پیچیده ترین مراحل چرخه سئو تبدیل کرده است. وجود رقایت بین شرکت ها، روند فعالیت های آن ها را به سمت ایجاد محتوای بیشتر و هدف قرار دادن کلمات کلیدی بهتر سوق می دهد.

بازاریابان معمولاً برای به دست آوردن اطلاعات و بینش های لازم، به ابزارهای مختلفی احتیاج دارند. هدف گذاری با کیفیت بالا به مقدار قابل توجهی زمان نیاز دارد. حتی با وجود ابزارهای رایگان، بازاریابان باید زمان زیادی برای این مباحث در نظر بگیرند.

به همین علت وجود و کاربرد یک استراتژی صحیح مدیریت سئو سایت نیاز است. به زبانی دیگر، انجام تحقیق کلمات کلیدی برای 100 عبارت شاید ممکن باشد، اما اگر صاحب وب سایت بخواهد این تحقیق را برای 1000 کلمه کلیدی انجام دهد، نیاز به سئو و مدیریت سایت دارد.

Data Cube ابزاری در پلتفرم مدیریتی SEO BrightEdge است. این ابزار به شما این امکان را می دهد که تحقیقاتی در زمینه دامنه سایت در هم در زمینه کلمات کلیدی انجام دهید. روند کاری این ابزار به این صورت است که اگر شما یک عبارت کلیدی را در نظر بگیرید، Data Cube به شما عبارات کلیدی قدرتمند و با ارزش دیگری را پیشنهاد می دهد.

با استفاده از این ابزار می توانید به موضوعاتی دست پیدا کنید که ممکن است تا حالا به آن ها فکر نکرده و جایگاهی برای آن ها در بهینه سازی سایت خود در نظر نگرفته اید. Data Cube سعی می کند که کلماتی را به شما پیشنهاد کند که از نظر پتانسیل برای رنک گرفتن در نتایج جستجوی گوگل، عملکرد خوبی داشته باشند.

جایگاه رقابت در سئو

سئو و مدیریت سایت

رقابت معمولا مبحثی بسیار چالش برانگیز برای صاحبان وب سایت هاست؛ اما در عین حال می تواند فرصت مناسبی نیز برای آن ها باشد. هر یک از رقبای شما برای بهبود رتبه خود در نتایج جستجوی گوگل، از استراتژی های سئو استفاده می کنند. شما نیز اگر مدیریت سئو سایت فوق العاده ای داشته باشید، می توانید از رقبای خود جلو زده و عملکرد خوبی داشته باشید.

تجزیه و تحلیل عملکرد و استراتژی های رقبایتان به شما کمک می کند تا در روند کاری خود سریعتر عمل کنید. اینکه شما بدانید که آن ها از چه کلمات کلیدی برای رنک گرفتن استفاده می کنند، می تواند شروع مناسبی برای تولید محتوای ارزشمند برای کسب و کارتان باشد.

در ادامه مهترین فاکتورهایی که شما باید در زمینه تحلیل عملکرد رقبای خود انجام دهید را به صورت خلاصه بیان کرده ایم:

 • مشخص کنید که کدام کلمات کلیدی بیشترین ترافیک را به سمت سایت های رقبای شما هدایت می کنند و چه صفحاتی برای آن کلمات کلیدی رتبه خوبی دارند.
 • شناسایی و جداسازی عباراتی که رقبای شما برای آن ها رنک گرفته اند ولی شما نتوانسته اید رتبه خوبی برای آن دسته از کلمات کلیدی دریافت کنید.
 • رتبه بندی 10 صفحه برتر مربوط به کسب و کار شما برای یک کلمه کلیدی با اطلاعات مربوط به همه فاکتورهای مهم سئو؛ از جمله H1، تگ های عنوان، متا دیسکریپشن و تگ های alt.
 • مقایسه دامنه سایت خود و رقبا
 • رقبای اصلی خود را دسته بندی کرده و کلمات کلیدی هدف هر کدام ار آن ها را جداگانه مشخص کنید.

با استفاده از مواردی که در بالا گفته شد، می توانید یک سئو و مدیریت قدرتمند برای کسب و کار خود ایجاد کرده و در جلب رضایت کاربرانتان، عملکرد خوبی داشته باشید.

وقتشه اینو بخونیحالا وقتشه! اینو بخون: بازاریابی محتوا و تکنیک های آن در دیجیتال مارکتینگپیشنهاد نویسنده این است که اول مقاله بالا را خوانده و سپس ادامه این مقاله را بخوانید.

تولید و سئو محتوا

تولید محتوا امری است که همیشه به صورت دستی بوده و نیروی انسانی در آن دخیل می باشد. برای اینکه بتوانید تولید محتوای سایت خود را به بهترین شکل و بر اساس نکات آموزش تولید محتوا انجام دهید، نیاز به تقویت مدیریت سئو سایت خواهید داشت. با استفاده از سئوی مناسب برای صفحات سایت، تولید و سئو محتوا به امری آسان و بسیار لذت بخش تبدیل می شود.

اولین پیشنهادی که در زمینه مدیریت محتوا می توانید انجام دهید، این است که انگیز مناسبی در مورد تولید محتوا و درک اهمیت آن در بین نیروهای خود ایجاد کنید. با این روش آن ها تمامی تلاش خود را می کنند تا بهترین ایده ها و استراتژی های را برای ایجاد کردن محتوا در سایت، به کار ببرند.

این نکته ای است که در یک دوره آموزش سئو معتبر، به آن پرداخته می شود. در نتیجه اگر بتوانید عملکرد بهینه شده ای از خود نشان دهید، می توانید بهترین محتواها را برای کاربران خود ارائه کرده و آن ها را تبدیل به مشتریان دائمی کسب و کار خود کنید.

در ادامه، لیستی برای سئو محتوای سایت شما آمده کرده ایم که با استفاده از آن می توانید اعتبار و رتبه مقاله های سایتتان را افزایش دهید:

 • لیستی از صفحاتی که نیاز به کاربرد نکات دوره آموزش سئو سایت در آن هاست، آماده کرده و آن ها را اولویت بندی کنید.
 • برای هر کدام از این صفحات، لیستی از مهمترین کارهایی که باید انجام دهید، تهیه کنید.
 • شناسایی صفحاتی که به سرعت به نتیجه مطلوب خواهند رسید
 • جداسازی مناسب ترین استراتژی های آموزش سئو سایت
 • پیاده سازی استراتژی های آموزش سئو سایت در محتواهای خود

تحلیل عملکرد مدیریتی خود در زمینه سئو

اگر مراحل قبلی را به خوبی انجام داده باشید، انتظار می رود که به یک نتیجه مطلوب رسیده و پیشرفت خوبی در زمینه سئو داشته باشید. با این حال بهتر است که همیشه برای فعالیت های خود، تجزیه و تحلیل های مناسبی با استفاده از ابزارهای مختلفی در گوگل موجود می باشد، انجام دهید.

در این صورت به راحتی می توانید متوجه شوید که آیا راه درستی را برای بهینه سازی صفحات سایت خود انتخاب کرده اید یا خیر. اگر نتیجه فعالیت های شما خوب بود، باید استراتژی هایی را به کار ببرید تا این وضعیت موقتی نبوده و برای همیشه برای کسب و کار شما پایدار بماند. حال اگر نتیجه خوبی کسب نکرده باشید، باید برگشته و این 4 مرحله سئو و مدیریت سایت را دوباره و با دقت و تمرکز بیشتری انجام دهید.

امید است که نیوسئو توانسته باشد کمک کوچکی در زمینه بهبود مدیریت سئو سایت شما کرده باشد. البته دقت داشته باشید که اگر به طور کلی اطلاعات صحیحی از سئو ندارید، پیشنهاد می کنیم که از دوره های معتبر آموزش سئو سایت استفاده کرده و یادگیری بهینه سازی سایت را زیر نظر آن ها انجام دهید.

1 نظر در مورد مقاله “ 4 روش کارآمد برای مدیریت سئو سایت ” ثبت شده است
 1. آموزش خوشنویسی

  بیشاز حد سئو کردن قطعا میتونه خطرناک باشه و جواب عکس بده!


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود