8 نکته فوق العاده آموزش سئو مبتدیان 2019

100ها نکته آموزشی رایگان در اینستاگرام نیوسئو

اگر علاقه مند هستید که نکات مختلفی درباره سئو سایت در سال 2019 بیاموزید، پیشنهاد می کنیم که از ترفندها و استراتژی هایی که در این مقاله به بررسی آن ها می پردازیم، در روند بهینه سازی وب سایت خود استفاده کنید. طبیعی است که در ابتدای یادگیری سئو سایت، تا حدودی دچار سردرگمی شده و متوجه برخی از نکات مهم آموزش سئو نشوید. دقت داشته باشید که تکنیک های بسیار زیادی وجود دارد که ممکن است مهارت های اشتباهی به شما بیاموزد. اما با این حال باز هم هیچ جای نگرانی برای یادگیری سئو وجود ندارد.

با توجه به موارد گفته شده در بالا ما تصمیم گرفتیم نکات مهم سئو سایت در سال ۲۰۱۹ را تجزیه و تحلیل کرده و مهم ترین آن ها را برای افرادی که در زمینه آموزش سئو علاقه مند هستند، جدا سازی کرده ایم.

۱- شروع کنید به بهینه سازی سایت خود برای تلفن های همراه

بهینه سازی سایت برای تلفن های همراه یکی از اصلی ترین مواردی است که در شروع یادگیری سئو باید فرا بگیرید. این فعالیت را به این صورت شروع کنید که در ابتدا Performance و سرعت بارگذاری سایت شما برای همه دستگاه های تلفن همراه مناسب باشد.

هر تاخیری که در بارگذاری سایت شما رخ می دهد، باعث از دست دادن حداقل یک بازدید کننده می شود. با توجه به آمارهای به دست آمده، هر روزه بر تعداد کسانی که از تلفن های همراه برای جستجو در اینترنت استفاده می‌کنند، در حال افزایش است. این یعنی که یک استراتژی سئو جدید در سال ۲۰۱۹ باید حتما شامل نکات مهمی درباره بهینه سازی سایت برای تلفن همراه باشد. سئو سایت در سال ۲۰۱۹ بیشتر به این مورد می پردازد:

کسانی که بیشتر از موبایل استفاده می کنند چه مواردی را در بهینه سازی صفحات سایت بیشتر از بقیه فاکتورها می پسندند. همچنین چه نکاتی بیشتر موجب جلب رضایت آن ها می شود. این نکات در اکثر کلاس های آموزش سئو مبتدیان ارائه داده می شود.

بهترین راه برای موفقیت در این زمینه قرار دادن خود به جای کاربرانی است که از دستگاه های تلفن همراه استفاده می کنند. بهتر است این موضوع را از دیدگاه آن ها بررسی کرده و استراتژی های سئو خود را با استفاده از این نکات در سایتتان پیاده سازی کنید. یکی از دلایل مهمی که افراد از مرورگر تلفن همراه خود برای جستجو در گوگل استفاده می کنند، صرفه جویی در مصرف زمان است به این صورت که اکثر این افراد با جستجوی عبارات کلیدی خاصی، تمایل دارند هر چه سریعتر به پاسخ پرسش خود دست پیدا کنند. همچنین باید بررسی کنید و متوجه شوید که این افراد چه نوع عنوان هایی را جذاب‌ تر دانسته و بر روی آن کلیک خواهند کرد.

۲- درک چگونگی جستجوی کاربران در موتورهای جستجو

تمامی صاحبان وب سایت ها تمایل دارند که بدانند چه کلمات کلیدی عملکرد بهتری برای وب سایت آن ها خواهد داشت. بنابراین تست کلمات کلیدی گزینه بسیار خوبی است. اما سئو سایت امروزه تمرکز بیشتری بر روی این دارد که صاحبان وب سایت ها درک کنند و بفهمند کاربران گوگل دقیقا به دنبال چه هستند و چه نتایجی را می خواهد. امروزه دیگر مثل قدیم، پیدا کردن یک کلمه کلیدی و قرار دادن آن در متن محتوای سایت خود روش مناسبی برای افزایش رنک سایت نیست.

یک استراتژی سئو قدرتمند و بلند مدت بیشتر به دنبال این است تا بفهمد هدف و استدلال کاربران از اینکه درباره یک موضوعی شروع به جستجو می کنند چیست. به محض اینکه شما بتوانید بفهمید مخاطبین هدف شما در موتورهای جستجو به دنبال چه چیزی هستند، سپس به راحتی می توانید در بهینه سازی سایت خود موفقیت‌آمیز عمل کنید.

البته دقت داشته باشید که هر چه زمان می گذرد نتایج جستجو گوگل نیست پویاتر و پر مفهوم تر می شوند. این موتور جستجو تمایل دارد نتایج را در رتبه های برتر خود به نمایش در بیاورد که به صورت مفهومی بر روی محتوای سایت خود کار کرده باشند. بنابراین تنها استفاده از فرضیه ها کار درستی در این زمینه نیست. بهتر است شروع به اجرای این استراتژی ها در بهبود سایت خود کرده بررسی کنید که ترافیک سایت شما چه تغییراتی پیدا می کند.

۳- برای انسان ها تولید محتوا و برای موتورهای جستجو سئو کنید

یک استراتژی سئو موفق از نکات و مواردی که مربوط به انسان می‌شود در روند سئو سایت خود چشم پوشی نمی کند. هدف ما تنها استفاده از چند کلمه کلیدی و بهبود رتبه سایت توسط آن ها نیست؛ بلکه هدف اصلی ما این است که مخاطبین ما با استفاده از محتوایی که در سایت ما تولید شده، که طبیعتا باید محتوایی اصیل و مرتبط باشد، به آنچه می خواهند برسند.

هنگام تولید محتوا بهتر است که همیشه اول از همه به فکر مخاطبین خود باشید. محتوای شما هم باید از طرفی نیاز مخاطبینتان را بر طرف کند و از طرفی دیگر مهم است که از نظر موتورهای جستجو بهینه سازی شده باشد. علت این امر این است که اگر شما محتوایی فوق العاده نوشته در سایت‌ ها منتشر کنید، در صورتی این محتوا دارای اعتبار می شود که بازدید بالایی داشته باشد و این بازدید بالا تنها توسط سئو بدست می آید.

برای داشتن مخاطبین زیاد و بهینه شده، نیازی نیست که حتما از کلمات کلیدی بسیار زیادی در محتوای سایت خود استفاده کنید. گوگل و بسیاری از موتورهای جستجوی دیگر، فاکتورهای بسیار زیادی دارند که می‌توانند با استفاده از آن ها به متن محتوای سایت شما رتبه بدهند. در نتیجه نکته مهم این است که تمام توانایی خود را به کار ببرید تا بتوانید یک توازن متناسب بین بهینه سازی موتورهای جستجو و جلب رضایت کاربران تان ایجاد کنید.

۴- ترافیک سایت خود را تجزیه و تحلیل کنید

اگر در مورد تجزیه و تحلیل عملکرد وب سایت خود شک دارید که از کجا شروع کنید به شما پیشنهاد می کنیم که ترافیک سایت خود که در حال حاضر از طرف کاربران گوگل دریافت می کنید را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید.

کدام صفحات سایت شما عملکرد بهتری دارند؟ کدام کلمات کلیدی، کاربران بیشتری را به سایت شما جذب کرده‌اند؟ ۱۰ پست برتر خود را تجزیه و تحلیل کرده تا متوجه شوید که همه آن ها چه چیزی در محتوای خود دارند که باعث جذب ترافیک بیشتری می شوند. آیا این طول متن آن هاست که در این زمینه موثر است؟ آیا شما از روش های نکات مهم بهینه سازی سایت در نوشتن آن ها استفاده کرده اید؟

با تجزیه و تحلیل عملکرد سایت خود می توانید به راحتی به سوالات پاسخ دهید. بعد از آن بهتر است در بین ۱۰ پست برتر خود یک پست را انتخاب کرده و تمامی شاخص های مهم آن، که باعث افزایش ترافیک سایت شما شده است را مورد بررسی بیشتر قرار دهید. سپس سعی کنید این فاکتورها را بروز کرده و در بقیه پست های خود را به کار ببرید.

۵- استفاده از بروزترین تغییرات سئو سایت

اگر قصد آن را دارید که در زمینه سئو به درجه بالای برسید شما نیاز دارید که از آخرین ترفندها و به روز رسانی الگوریتم های گوگل که بر روی تکنیک های شما تاثیر می گذارند، با خبر باشید. با هر توانایی جدیدی که در سئو سایت بوجود می‌آید بهتر است که شما نیز مطالعات خود در آن مورد را افزایش دهید. این نکته را در نظر داشته باشید که اگر شما در این زمینه مبتدی هستید یا یک سئوکار با تجربه و حرفه ای، باز هم نیاز دارید که همیشه در مورد سئو سایت و بروزرسانی های آن مطالعه داشته باشید و تاثیرات آن را در استراتژی های خود مورد بررسی قرار دهید.

۶- مهمترین فاکتورهای افزایش رنک سایت را بیاموزید

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، بهتر است که در هر ماه مدت زمان مشخصی را برای یادگیری جدیدترین شاخص و فاکتورهای سئو صرف کنید. به هنگام این مطالعه ها، مهمترین نکاتی که باید به آن ها بیشتر توجه کنید، فاکتورهای افزایش رنک سایت می باشد. شما باید بدانید که چه عواملی باعث می شوند در SERP ها رتبه بهتری پیدا کنید.

حالا وقتشه! اینو بخون: آموزش سئو سایت و تجربه کاربری UXپیشنهاد نویسنده این است که اول مقاله بالا را خوانده و سپس ادامه این مقاله را بخوانید.

۷- هیچ وقت از اهمیت تجربه کاربری UX غافل نشوید

اهمیت تجربه کاربری در سال های گذشته به صورت قابل توجهی در سئو سایت افزایش پیدا کرده است. همانطوری گوگل همیشه در حال بروز رسانی الگوریتم های خود است، نتایج جستجو نیز تبدیل به حالتی شدند که هدف اصلی آن ها، تنها رفع نیاز کاربران باشد.

کیفیت و اعتبار محتوای شما در این زمینه بسیار اهمیت دارد اما با این حال شما باید مطمئن باشید که استراتزی سئو سایت شما تضمین کند که تجربه کاربری شما شرایط خوبی را دارد. در نتیجه باعث می شود کاربران در وب سایت شما مانده و محتوای سایت شما را مطالعه کنند. طبیعی است که اگر محتوا شما خوب باشد اما سئو صفحه سایت شما مشکل داشته باشد، تاثیری در جذب ترافیک طبیعی نخواهد داشت. به عنوان مثال، محتوای شما بسیار معتبر و ارزشمند است اما صفحه سایت شما برای تلفن‌ های همراه بهینه سازی نشده است.

آنچه شما به آن نیاز دارید، ایجاد یک تناسب بین یک محتوای ارزشمند و تجربه کاربری مناسب است. هیچ کدام از آن ها به تنهایی در بهینه سازی سایت تاثیر نخواهد گذاشت. با تجزیه و تحلیل بانس ریت خود می توانید به راحتی وضعیت این دو شاخص را مورد بررسی قرار دهید.

۸- در ارتباط بین شبکه های اجتماعی و سئو

شبکه های اجتماعی شاید به طور مستقیم در بهبود رتبه سایت شما تأثیر نداشته باشند، اما شما باید متوجه شوید که آن ها چه تأثیری در بهبود حضور شما در نتایج جستجو دارند. همانطور که می دانید، امروزه شبکه‌های اجتماعی تبدیل به یکی از بزرگترین قسمت های دنیای مجازی ما شده است. این رسانه ها می توانند حضور و اعتبار ما در نتایج جستجو گوگل را به شکل قابل توجهی بهبود بخشند.

گوگل شروع به ادغام نتایج شبکه های اجتماعی در پاسخ های خود برای کاربرانش کرده است. به این صورت که با ایندکس شدن محتواهای بیشتری در نتایج جستجو کاربران، آن ها قادر خواهند بود که با سرعت هرچه بیشتر به پاسخ سوالات خود دست پیدا کنند. این نکته مهم را فراموش نکنید که هیچ محدودیتی برای بهبود و افزایش حضور آنلاین و اعتبار کسب و کار شما در نتایج جستجو وجود ندارد.

علاوه بر این، شبکه های اجتماعی در داخل خود موتورهای جستجو خاصی دارند که کاربران می توانند با استفاده از آن ها برخی از نیازهای خود را برطرف کنند. یوتیوب، پینترست و فیسبوک مهم‌ ترین و معتبرترین موتورهای جستجوی هستند که مردم بعد از گوگل از آن استفاده می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود