نکات کلیدی در نحوه بکارگیری متا تگ noindex

متا تگ noindex در روند بهینه سازی وب سایت، از اهمیت زیادی برخوردار است و استفاده صحیح از آن می تواند مشکلات زیادی را از شما مرتفع کند.

دوستان عزیزم امیدوارم که پر از انرژی و سرحال باشید. در ادامه کلیپ قبلی که در مورد تمرکز کردن بر روی یک موضوع خاص در وب سایتتان با هم صحبت کردیم، این نکته از نکات سئو سایت را خدمت شما تقدیم می کنم که بسیار مهم می باشد. ما زمانی که روی یک موضوع خاص تمرکز می کنیم، طبیعتا کیفیت محتوا و خدماتی که قصد ارائه آن ها را داریم، به شدت افزایش پیدا می کند. خب، در یک وب سایت می تواند صفحاتی وجود داشته باشد که کیفیت مناسبی ندارند؛ علیرغم اینکه 90 درصد محتواهای وب سایت ممکن است بسیار ارزشمند بوده و از کیفیت بالایی برخوردار باشند.

چرا این صفحات ساخته می شوند؟ خب، دلیل ساخت این دسته از صفحات که کیفیت خوبی ندارند، به طور دقیق مشخص نیست؛ اما ممکن است به سبب دلایل مختلف، مجبور شوید که این صفحات را بسازید. من در دوره جامع آموزش سئو که چندین مرتبه به این نکته اشاره کردم، یکسری از دوستان من را قانع کردند که مجبور شدند یک صفحه با یک محتوای بی کیفیت یا کم کیفیت بسازند؛ آن ها از این صفحات برای جذب کاربر استفاده می کنند یا اینکه کارفرما آن ها را مجبور کرده است که چنین صفحاتی که محتوای خوبی ندارند را در سایت قرار دهند.

چه کاری باید برای این صفحات بی کیفیت یا کم کیفیت انجام دهیم تا به سئو سایت آسیبی وارد نشود؟

در اینجا است که کاربرد متا تگ noindex را متوجه خواهید شد؛ شما حتما باید از متا تگ noindex استفاده کنید تا این موارد به طور کلی در گوگل ایندکس نشوند. یعنی تنها محتوای با کیفیت شما است که در نتایج جستجوی گوگل نمایش داده می شوند و در نهایت کاربر می تواند آن ها را ببیند.

اما از متا تگ noindex استفاده نکنید و محتوای بی کیفیت خودتان را با محتوای با کیفیت ادغام کنید، بر حسب تجربه ای که من دارم و بارها این مورد را مشاهده کردم، متاسفانه، نسبت 90 به 10 ارزش قبلی خود را از دست می دهد و حتی ممکن است که میانگین محتوای با کیفیت شما برای گوگل به نسبت 50/50 برسد. یعنی شما به خاطر این 10 درصد، 40 درصد دیگر را هم از دست می دهید.

امیدواریم که کاربرد متا تگ noindex را به طور کامل برای این دسته از محتواها فرا گرفته باشید. پس، محتوای کم کیفیت یا بی کیفیت خودتان را در صورت نیاز به انتشار، باید با استفاده از متا تگ noindex قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود