آموزش ساخت بک لینک – بایدها و نبایدها

آموزش ساخت بک لینک,بایدها ونباید های بک لینک,بک لینک مخفی حتما در کانال تلگرام نیوسئو عضو شوید (در کانال محتوایی هست که در سایت نیست!)
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 16 امتیاز : 4.8]

ساخت بک لینک برای سایت ها شامل قوانینی می باشد که در مبحث آموزش سئو باید آن را بیاموزید. امروز می خواهیم درباره این قوانین لینک سازی صحبت کنیم. بر کسی پوشیده نیست که لینک ها یکی از 3 فاکتور رنک دهی برتر در گوگل هستند و می توانند مزیت های زیادی برای وب سایت شما داشته باشند. اما موارد گیج کننده ای درباره اینکه چه مواردی برای ساخت بک لینک مفید هستند و چه مواردی نه، وجود دارد. امیدوارم این مقاله به شما کمک کند جواب سوالات خود را بیابید.

بایدها :

بسیارخب! بایدها کدام هستند؟ چه کارهایی را باید انجام دهیم؟ اولین کاری که باید انجام دهید و بسیار مهم است این است که:

  1. ارزش لینک را متوجه شوید. جدا از پتانسیل رنک گیری، باید به این دقت کنید که این لینک چه ارزشی برای سایت شما به ارمغان می آورد؟ آیا برای سایت شما ترافیک به همراه خواهد داشت؟ آیا ارتباطی به سایت شما دارد؟ آیا چگالی بالایی دارد؟ گزینه های خود را وزن دهی کرده و ببینید چه فاکتورهایی برای سایت شما ارزش محسوب می شوند.
  2. لیست محلی: لیست محلی هنوز عملکرد بسیار خوبی دارد. این ارجاعات کسب و کار محلی بر روی چند پلتفرم متفاوت فعال هستند و سرویس هایی مانند Moz Local یا Yext می توانند به شما کمک کنند این کار را بهتر انجام داده و بیشتر در این نتایج دیده شوید. این نتایج به گوگل نشان می دهند که این کسب و کار واقعا همان جایی که ادعا می کند واقع شده است. این لیست شامل اطلاعات دقیق کسب و کار از جمله اسم، آدرس و شماره تلفنی است که شما برای آن معین می کنید. مسئله ای که اغلب اوقات درباره آن صحبت نمی شود این است که برخی از این لیست های کسب و کار محلی هیچگاه توسط گوگل ایندکس نمی شوند.

یکی از کارهایی که سئوکارهای محلی مدت ها است انجام می دهند، این است که صفحه ای را در سایت شما می سازند که می گوید موقعیت شما کجاست. به لیست های محلی لینک دهید تا به گوگل کمک کنید شما را ایندکس کند.

آموزش ساخت بک لینک,بایدها ونباید های بک لینک,بک لینک مخفی

  1. اشارات برند بدون لینک. یکی از ساده ترین روش های لینک گرفتن این است که افرادی که به برند یا کمپانی شما اشاره کرده اند اما به شما لینک نداده اند را پیدا کنید. فرض کنیم این مقاله در رابطه با معرفی کمپانی های موفق سئو است و در آن به کمپانی Moz اشاره شده است اما لینک Moz درج نشده است. در چنین موقعیتی می توانید به وبمستر سایت مورد نظر پیام دهید و درخواست کنید لینک شما را درج کنند.
  2. تصحیح لینک های شکسته: با این روش می توانید با تلاش بسیار کم، لینک های خوبی به دست آورید. اما چگونه؟ فرض کنید لینکی از سایتی داشتید که حالا 404 شده است. یعنی قبلا با این لینک افرادی به سایت شما می آمدند و از صفحه خاصی بازدید می کردند. اما مدتی است این صفحه را حذف یا به جای دیگری منتقل کرده اید. هرچه که هست، حتما این لینک های شکسته را ریدایرکت 301 کنید تا چگالی صفحه به جایی دیگر منتقل شود. حتما این روش عالی و ساده را امتحان کنید.
  3. استفاده از سرویس HARO) Help a Reporter Out): گزارشگران هرگونه سوال یا اطلاعاتی که از یک مقاله بخواهند را از طریق این سرویس ایمیل با شما در میان می گذارند. نه تنها این کار یک PR کلی و خوب است، بلکه موقعیتی عالی برای گرفتن لینک محسوب می شود. من دوست دارم به لینک سازی هم به چشم یک PR خوب نگاه کنم.
  4. بی نظیر باشید و اسپانسر چیزهای بی نظیری هم شوید: من مطمئن هستم هرکدام از شما، یک خیریه محلی یا غیرانتفاعی را سراغ دارید که می توانید اسپانسر آن شوید. این خیریه هرچقدر هم که کوچک یا بزرگ باشد، به این کار فکر کنید. با این کار، فرصتی برای گرفتن لینک نیز خواهید داشت، پس حتما خوب به این گزینه فکر کنید.
  5. سوال و یا درخواست کنید: سوال کردن هیچ ایرادی ندارد. درخواست کردن هم هیج ایرادی ندارد، به خصوص زمانی که به درستی انجام شود. می دانیم که درخواست لینک سازی به طور کلی زیاد مورد پسند نیست چون نرخ پاسخ آن بسیار پایین است و چیزی در حدود 4% تا 7% می باشد که واقعا بد است. اما اگر کمی استراتژیک عمل کنید یا برای ساخت بک لینک از افرادی درخواست کنید که از پیش می شناسید، می توانید نرخ پاسخ را بیشتر کنید.
  6. محتوای منحصر به فرد و عالی تولید کنید: حتما شما هم شنیده اید که افراد زیادی می گویند: “لینک سازی دیگر مرده است. شما فقط باید محتوای عالی بسازید و بعد همه به طور طبیعی به آن لینک می دهند” من هم تا حدودی موافقم اما به نظرم باید این دو را با هم ترکیب کنیم. یعنی هم باید محتوای عالی تولید کنید و هم به ساخت بک لینک بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود