بالا بردن سئوی سایت و اثرات بی نظیر آن

بالا بردن سئوی سایت

سئو سایت امروزه به یکی از اصلی ترین دغدغه های صاحبان کسب و کارهای مختلف تبدیل شده است. بسیاری از افراد به دنبال آن هستند تا در سریع ترین زمان ممکن عملکرد بسیار موفقیت‌ آمیزی در زمینه بالا بردن سئوی سایت خود داشته باشند. نکته مهمی که در این زمینه وجود دارد این است که سئو در واقع چیزی است که نیاز به زمان دارد؛ بنابراین هر که مطلبی ارائه کند مبنی بر اینکه شما می‌ توانید سریعا در بالا بردن سئوی سایت خود عملکرد عالی داشته باشید، کاملا اشتباه می کند.

در این مقاله با نگاهی کلی و اصولی نسبت به آخرین بروز رسانی های الگوریتم گوگل، بهترین راه ها و استراتژی ها را برای بالا بردن سئوی سایت برای شما ارائه کرده‌ایم.

بالا بردن سئوی سایت چقدر زمان می برد

با توجه به تحقیق ها و تمامی آمارهای به دست آمده در این زمینه، متوجه می شویم که مدت زمانی که یک سایت در نتایج جستجوی گوگل رنک بالایی دریافت می کند به موارد مختلفی بستگی دارد. در واقع سئو سایت روند مشخص ندارد و بسته به شرایط مختلف عملکرد متفاوت از خود نشان می دهد. میزان مهارت، مقدار بودجه، شرایط رقابت و چگونگی مقابله با وب سایت های رقبای خود و بسیاری از موارد دیگر، از جمله شرایطی هستند که بالا بردن سئوی سایت ممکن است در آن ها به شکل متفاوتی عمل کند.

بنابراین با توجه به این نکته که گفته شد بهتر است سئو سایت را به چندین شاخص تقسیم بندی کنیم که با بهبود عملکرد در هر کدام از آن ها بتوانید سریعتر به نتیجه مورد نظر خود دست پیدا کنید.

استفاده مداوم از ترفندهای سئو بسیار مهم است

سؤالی که همیشه در کلاس های آموزش سئو بیان می شود این است که چقدر زمان برای نتیجه گرفتن در این زمینه نیاز است. جان مولر، تحلیلگر ارشد گوگل، به این موضوع تاکید کرده است که برای نتیجه گرفتن و افزایش رنک در نتایج جستجوی گوگل مقداری زمان می گذرد که طول مدت آن مشخص نیست. در نتیجه می توانیم متوجه شویم که اگر شما تغییری در وب سایت خود به وجود بیاورید با توجه به الگوریتم گوگل، این موتور جستجو مجبور است مجددا کل وب سایت شما را ارزیابی و تجزیه و تحلیل کند تا بتواند رنک مناسبی به آن بدهد.

در نتیجه به همین علت است که ما شاهد تغییرات بسیار زیاد و سریعی در SERP ها نیستیم؛ چراکه عوامل بسیار زیادی برای رتبه بندی صفحات سایت ها وجود دارد. جان مولر همچنین بیان کرده است که اگر تغییرات بسیار جدی و اساسی در طراحی و عملکرد وب سایت خود ایجاد کنید ممکن است دو ماه ماه یا حتی یک سال طول بکشد تا نتیجه این تغییرات را مشاهده کنید.

او همچنین اعلام کرده است که پس از به روز رسانی سایت خود به هیچ وجه نباید دست از کار کشیده و منتظر نتیجه باشید؛ بلکه باید به طور مداوم عملکرد خوبی در جهت بالا بردن سئوی سایت خود داشته باشید. با توجه به نکاتی که گفته شد می توانیم نتیجه بگیریم که یکی از اصلی‌ ترین راهکارهای سئو سایت بهینه سازی مداوم می باشد.

یکی دیگر از اثرات مثبتی که بهینه سازی مداوم سایت برای شما دارد این است که خزنده های گوگل می توانند به خوبی سایت شما را ایندکس کنند و کیفیت بالایی برای صفحات سایت شما در نظر بگیرند.

بنابراین اگر متوجه شدید که یک صفحه سایت شما نتیجه مورد نظرتان را نتوانسته است با عملکرد خود به دست بیاورد، به هیچ وجه ایده خوبی نیست که این صفحه را حذف کنید؛ چراکه ممکن است در آینده ای نه چندان دور این صفحه برای عبارات کلیدی با ارزشی رنک بالای دریافت کند.

ترفندهای سئو برای افزایش رنک سایت چیست

همانطور که می دانید برای رسیدن به ۱۰ رتبه برتر SERPs در کمتر از یک سال، به داشتن مهارت زیاد، پشتکار و در برخی موارد مقداری شانس نیاز دارید. در نتیجه ما در این مقاله سعی می کنیم به خوبی آموزش بالا بردن سئوی سایت را برای شما ارائه کنیم تا با استفاده از آن بتوانید نتیجه بسیار خوبی برای کسب و کار خود رقم بزنید

بنابراین اگر می‌خواهید خدمات کسب و کار و یا میزان فروش محصولات سایت خود را افزایش دهید، پیشنهاد می کنیم از ۵ نکته ای که در ادامه مقاله به بررسی آن ها می پردازیم در روند کاری خود استفاده کنید.

ترفندهای سئو

1- یک شروع طوفانی در زمینه بهینه سازی سایت داشته باشید

ساختار وب سایت ضعیف می تواند حتی بهترین استراتژی های سئو سایت را شکست دهد. اگر وب سایت شما برای استفاده کاربران و خراب شدن توسط گوگل مناسب نباشد طبیعی است که رتبه و رنک شما از این مورد آسیب شدیدی می بیند.

سئو فنی سایت خود را مورد بررسی قرار دهید

الگوریتم گوگل از صدها یا حتی هزاران شاخص های مختلف برای تعریف سیستم رتبه بندی خود استفاده می کند. گفته می شود که تمایل به استفاده از اصول مورد نظر گوگل برای بالا بردن سئوی سایت مزیت بیشتری نسبت به رقبا، برای شما خواهد داشت.

بهینه سازی محتوای کپی شده

محتوای کپی شده یا تکراری معمولا جزو مشکلات اصلی سئو فنی به شمار می رود؛ بنابراین باید تمام تلاش خود را بکنید که گوگل هیچ محتوایی را در صفحات سایت شما به عنوان Duplicate content شناسایی نکند. برای حرفه ای شدن در این زمینه پیشنهاد می کنیم که از نکات مهم آموزش تولید محتوا استفاده کنید.

۲- بهینه سازی برای تلفن همراه

گوگل به مناسب بودن سایت شما برای تلفن های همراه اهمیت زیادی می دهد و این یکی از مهمترین راهکارهای سئو سایت برای بهبود رنک شماست. بنابراین در اولین مرحله شما باید سعی کنید سایت خود را به صورت کامل مطابق با آخرین به روز رسانی های موبایل فرندلی بودن تنظیم کنید.

گوگل در این مورد اعلام کرده است که خزنده هایش معمولا عادت داشته‌ اند که از نسخه دسکتاپ محتوای صفحه سایت برای در نظر گرفتن رنک مناسب برای آن صفحه استفاده کنند اما در Mobile-first indexing این نسخه مناسب برای تلفن های همراه سایت است که در سیستم رتبه بندی تاثیر زیادی دارد.

برای جلوگیری از افت رنک سایت در این زمینه بهتر است تمامی تلاش خود برای بهبود عملکرد موبایل فرندلی بودن صفحات سایتتان را انجام دهید. برای انجام این کار در مرحله اول بهتر است خود را جای کاربران سایت قرار دهید و تصور کنید که کاربران می خواهند چه کاری در سایت شما انجام دهد. آنها باید بتوانند آن کارهای مورد نظر خود را بدون هیچگونه مشکلی انجام دهند به همان صورتی که در نسخه دسکتاپ صفحه سایت مورد نظر انجام می‌ دادند.

عملکرد سایت در تلفن های همراه

اولین سوال که شما در این مورد باید از خود بپرسید این است که آیا کاربران شما پس از ورود به سایتتان آیا خدمات یا محصول مورد نظر را به خوبی دریافت می کنند یا خیر؟ آیا مشکلی وجود دارد که آن ها بخواهند بلافاصله از سایت شما خارج شوند؟

نکته ای که باید بدانید این است که گوگل از ماه جولای سال جاری، سرعت صفحه سایت را به عنوان یک فاکتور اصلی برای موبایل فرندلی بودن در نظر  گرفته است؛ بنابراین شما باید تمام تلاش خود را بکنید تا سرعت بارگذاری صفحات سایتتان در تلفن‌ های همراه به شدت کاهش پیدا کند و کاربران تلفن همراه بتوانند نسبت به کاربران دسکتاپ بسیار سریعتر به مطلب مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنند.

بالا بردن سئوی سایت,بهبود سئو وب سایت,تقویت سئو سایت

۳- بهینه سازی سرعت سایت

سرعت سایت هم برای کاربران تلفن های همراه و هم برای کاربران pc بسیار اهمیت دارد و شما باید آن را به بهترین شکل کنترل کرده و بهبود بخشید. برای بررسی عملکرد خود در این زمینه می توانید از ابزار Google PageSpeed استفاده کنید در ادامه می توانید با استفاده از روش های گفته شده، سرعت صفحات سایت خود را به شدت بهینه کنید.

حجم تصاویر سایت

ابزارهای بسیار زیادی برای بهینه سازی حجم تصاویر سایت وجود دارد که به عنوان مثال با استفاده از آن ها شما می توانید تصاویر مورد نظر خود را فشرده سازی کنید. به هر حال شما همیشه باید سعی خود را بکنید که تصاویری ساختار یافته برای مطالب وب سایت خود ارائه دهید.

کش مرورگر

هنگامی که یک صفحه وب سایت در یک مرورگر بارگذاری می شود، در واقع این منبعی از اطلاعات است که در حال بارگذاری می باشد. این فایل های منبع می توانند در حافظه کش مرورگر ذخیره شوند تا وقتی کاربر به صفحات دیگر سایت شما می رود، نیازی نباشد که این فایل ها مجددا بارگذاری شوند. برای فعال سازی این قابلیت، بهتر است که کدهایی به فایل htaccess. سرور خود اضافه کنید. همچنین اگر از وردپرس استفاده می کنید، افزونه هایی وجود دارند که با نصب آن ها می توانید به این ویژگی دست پیدا کنید.

مدیریت اسکریپت

قبل از بارگذاری تعداد زیادی از فایل های JS و CSS برای ارتقا سایت، از اینکه حتما به این موارد اضافه نیاز دارید، اطمینان حاصل کنید؛ چراکه این موارد سرعت وب سایت شما را کاهش می دهند. همچنین در نظر داشته باشید که این کار امکان پذیر است که چند فایل اسکریپت را به یک فایل مخصوص، انتقال دهید. با این روش تنها یک درخواست برای بارگذاری همه اسکریپت ها داده می شود.

4- تمرکز بر روی لینک سازی سایت خود

لینک های داخلی و لینک هیا خارجی وب سایت شما هر دو تاثیر بسیار زیادی بر افزایش رنک شما خواهند داشت. در ادامه چند نکته برای بهبود لینک سازی شما ارائه کرده ایم که با استفاده از آن ها می توانید عملکرد خود را بهبود بخشید.

بهینه سازی لینک های شکسته شده

متاسفانه بسیاری از صاحبان وب سایت ها توجهی به لینک های شکسته شده سایت خود نمی کنند. این مورد می تواند به تجربه کاربری آسیب جدی وارد کند. با استفاده از ابزار W3C Link Checker می توانید به راحتی صفحات سایت خود را کراول و اخطارهای 404 را شناسایی کرده و آن ها را تنظیم کنید.

منشن های سایت را به لینک تبدیل کنید

از طریق Google Alert می توانید متوجه منشن های وب سایت خود شوید. این مورد به شما کمک می کند که وضعیت کسب و کار و برند خود در موتورهای جستجو را مورد بررسی قرار دهید. در واقع هرجا که منشن ها به لینک تبدیل نشده اند، شما می توانید درخواست بدهید که به صفحه سایت شما لینک بدهند.

5- سئو داخلی سایت

گوگل در این زمینه می خواهد به شما کمک کند. به دنبال همین موضوع، راهنمایی هایی برای مبتدیان ارائه کرده است که هر علاقه مندی می تواند از آن ها در روند بالا بردن سئوی سایت خود استفاده کنند.

به عنوان یک فردی که می خواهد از ترفندهای سئو استفاده کند تا کسب و کار خود را تقویت کند، تنها با استفاده از کلیات این آموزش های می توانید به شدن از رقبای خود جلو بیفتید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود