50 شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها

ایده های پولساز خانگی,بهترین شغل برای خانم ها,بهترین شغل برای زنان خانه دار

آیا شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها وجود دارد؟ آیا کسب درآمد با سرمایه کم برای بانوان امکان‌پذیر است؟ در این مقاله به پاسخ این سوالات خواهیم پرداخت، اما قبل از آن باید بگوییم انتخاب ایده‌های تجاری مناسب برای رسیدن به موفقیت در هر کسب و کاری که آن را شروع می‌کنیم، بسیار اهمیت دارند.

امروزه تعداد زیادی از بانوان در جامعه کار می‌کنند. در این میان بسیاری از خانم‌ها به خاطر شرایطی که دارند ترجیح می‌دهند در منزل فعالیت داشته باشند. امروز در این مقاله قصد داریم تا مشاغلی را به شما معرفی کنیم که با سرمایه کم می‌توان آنها را راه‌اندازی کرد و در عین حال درآمد بسیار خوبی از آن ها به دست آورد.

اگر شما هم جویای کار هستید، می‌توانید از ایده‌هایی که در ادامه معرفی می‌شوند استفاده کرده و کسب و کار خود را راه اندازی کنید. معرفی شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها کار دشواری نیست؛ ولی شروع یک کسب و کار، به خودی خود می تواند در ابتدای امر بسیار حساس و اضطراب آور باشد؛ اما نگران نباشید با همت و پشت کار می‌توانید به موفقیت و درآمد خوب برسید.

قبل از اینکه بخواهید شغل و زمینه فعالیت خود را انتخاب کنید، لازم است تا سوالات زیر را از خود بپرسید:

 • به چه چیزهایی علاقه دارید؟
 • نقاط قوت و ضعف شما چیست؟
 • استعدادها و مهارت‌های شما کدام‌اند؟
 • علاقه‌مند هستید در چه حوزه‌هایی آموزش ببینید؟
 • حاضرید به صورت روزانه چند ساعت کار کنید؟
 • آیا تمایل به کار پاره وقت دارید یا تمام وقت؟

اگر به این سوالات به خوبی پاسخ دهید و درک و شناخت خوبی از خود داشته باشید، می‌توانید بهترین شغل و کسب و کار را انتخاب نمایید. ممکن است در ابتدا این کار کمی دشوار به نظر برسد، اما صرف زمان کافی برای انتخاب شغل بسیار ضروری است؛ زیرا جنبه‌های دیگر زندگی شما را نیز مستقیما تحت تاثیر قرار می‌دهد.

نکته دیگری که بایستی به آن توجه داشته باشید انجام تحقیقات لازم در خصوص بازار کار شغل مورد نظر است. شما باید در مورد میزان تقاضا و بازار کار شغل مورد نظر خود تحقیق کنید. کارشناسان فعال در حوزه مورد نظر را شناسایی کرده و در بستر شبکه‌های اجتماعی و آنلاین با آنها ارتباط داشته باشید. البته با معرفی یک شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها توسط این افراد سریعا تصمیم نگیرید و سعی کنید افراد و کانال‌های بیشتری را مورد تحقیق و بررسی قرار دهید.

ارتباط و دنبال کردن افراد متخصص در حوزه کاری مورد علاقه شما دید و شناخت بسیار خوبی به شما داده و باعث می‌شود در ادامه، انتخاب و عملکرد بهتری داشته باشید.

تعدادی از مشاغل به هنگام آغاز، نیاز به سرمایه اولیه زیادی دارند؛ اما شروع برخی از شغل‌ها با سرمایه کم نیز امکان‌پذیر است و فرد با توجه به مهارت‌هایی که دارد و یا کسب می‌کند، میتواند درآمد بسیار خوبی از آنها داشته باشد.

پیدا کردن شغل زنانه با سرمایه کم برای بسیاری از خانم‌ها دغدغه ایجاد کرده است؛ زیرا امروزه فراهم کردن سرمایه نیز به خودی خود کار دشواری است. در ادامه قصد داریم تا تعدادی شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها به شما معرفی کنیم.

🔴 بهترین شغل برای خانم ها

ایده های پولساز خانگی,بهترین شغل برای خانم ها,بهترین شغل برای زنان خانه دار

بهترین شغل برای خانم ها قطعا شغلی است که در کنار درآمدزایی، آنها را از سایر وظایفی که بر عهده دارند، دور نکند. مسئولیت‌های یک خانم در جامعه بسیار زیاد است؛ حال اگر شرایط شغلی باعث شود تا فشار مضاعفی به او وارد شود، بایستی بگوییم که آن شغل مناسب فرد نیست.

بهترین شغل برای زنان خانه دار شغلی است که آنها را در کنار مسئولیت‌هایی که به عنوان همسر یا مادر دارند، به درآمد خوب و کافی برساند. اگر شما هم یک بانوی خانه‌دار هستید و قصد دارید تا منبع درآمدی برای خود داشته باشید، پیشنهاد میکنیم تا ادامه مقاله را از دست ندهید.

داشتن شغل آزاد برای خانم ها به ویژه خانم‌های خانه دار بسیار اهمیت دارد. خانم‌های خانه دار بیشتر در زمان‌های بیکاری یا به صورت پاره وقت می‌توانند فعال باشند؛ در نتیجه داشتن شغلی که آزادی عمل را از آنها سلب نکند فوق‌العاده مهم است.

🔴 آموزش کار در منزل برای خانم ها

اگر می‌خواهید در منزل مشغول به کار شوید، می‌توانید از امکاناتی که در خانه در اختیار دارید، به منظور کسب درآمد استفاده کنید. ایده‌های پولساز خانگی، دم دست ترین روش برای درآمدزایی در منزل هستند. در ادامه لیست بهترین شغل برای خانم ها در منزل را می بینید:

 1. ادمین شبکه‌های اجتماعی
 2. پشتیبانی سایت
 3. ترجمه و تولید محتوا
 4. سئوکار دورکار (فریلنسر)
 5. گرافیست
 6. بلاگری
 7. مشاور آنلاین
 8. بازاریابی وابسته (افیلیت مارکتینگ)
 9. مهارت های هنری
 10. تبلیغات
 11. ساخت زیور آلات در منزل
 12. پرورش گیاهان دارویی در منزل
 13. چرم دوزی در منزل
 14. طراحی لباس
 15. بسته بندی حبوبات در منزل
 16. ویراستار
 17. خشک کردن میوه ها
 18. بسته بندی سبزی
 19. پرورش پرندگان زینتی
 20. نمد دوزی در منزل
 21. عروسک سازی در منزل
 22. گل سازی در منزل
 23. بسته بندی خشکبار در منزل
 24. آشپزی
 25. پرورش قارچ در منزل
 26. ساخت تراریوم در منزل

در ادامه هر کدام از این موارد را به عنوان شغل آزاد برای خانم ها در منزل بررسی و ایده هایی را برای شما مطرح می کنیم:

1. ادمین شبکه‌های اجتماعی

با ظهور نسل جدید تلفن‌های همراه و استفاده گسترده مردم از اینترنت و شبکه‌های اجتماعی، یک شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها ایجاد شده است؛ زیرا تنها سرمایه مورد نیاز در این شغل، گوشی تلفن همراه است که امروزه می‌توان گفت تعداد زیادی از افراد آن را دارا هستند.

وقتشه اینو بخونیحالا وقتشه! اینو بخون: ترفندهای اینستاگرامپیشنهاد نویسنده این است که اول مقاله بالا را خوانده و سپس ادامه این مقاله را بخوانید.

2. پشتیبانی سایت

پشتیبانی سایت یک شغل پردرآمد برای خانم ها است. امروزه کسب و کارهای آنلاین بی‌شماری وجود دارند که برای قسمت پشتیبانی سایت خود به کارشناسان این حوزه نیاز دارند. خوشبختانه این کار در موارد بسیار نیاز به حضور فیزیکی در شرکت مربوطه را نداشته و از راه دور نیز قابل انجام است.

3. ترجمه و تولید محتوا

شغل آزاد برای خانم ها,شغل پردرآمد برای خانم ها,شغل زنانه با سرمایه کم

چنانچه ذوق نویسندگی دارید می‌توانید از طریق تولید محتوا و یا ترجمه متون انگلیسی در منزل، کسب درآمد کنید. امروزه یادگیری زبان دوم و سوم یکی از مهارت های پولساز برای خانم ها محسوب می‌شود و شما به راحتی با داشتن این مهارت می‌توانید برای خود درآمدزایی داشته باشید.

البته تولید محتوا انواع مختلفی دارد و تنها به محتوای متنی محدود نمی‌شود؛ اما با این حال بیشترین تقاضا در حوزه تولید محتوا نیز به همین محتوای متنی مربوط است. پس زمان را از دست نداده و از همین امروز شروع کنید.

وقتشه اینو بخونیحالا وقتشه! اینو بخون: آموزش تولید محتواپیشنهاد نویسنده این است که اول مقاله بالا را خوانده و سپس ادامه این مقاله را بخوانید.

4. سئوکار دورکار (فریلنسر)

اگر به صفحه آموزش سئو سایت نیوسئو سر بزنید، متوجه می شوید که سئو چه دنیای جذاب و پردرآمدی را برای کاربران می تواند بسازد. سئو یعنی بهینه سازی برای موتور جستجوگر و به طور کلی پیاده سازی اصولی که سایت را هم برای کاربران و هم برای موتور قدرتمند جستجو گوگل، جذاب و کارآمدتر می کند. در صورتی که بتوانید به یک سئوکار حرفه ای تبدیل شوید، روش های بسیار زیادی برای درآمدزایی از این حوزه وجود دارد. تفاوتی ندارد که خانم یا آقا باشید، کافیست مهارت های لازم را آموخته تا بتوانید با ایده های زیر، درآمدهای چند 10 میلیونی را برای خود محقق کنید:

 1. راه اندازی وب سایت فروشگاهی و فروش محصولات خود یا دیگران
 2. تولید محتوا سئو شده
 3. بارگزاری محتوا و بهینه سازی آن با اصول سئو محتوا
 4. بارگزاری و سئو محصولات
 5. تدوین استراتژی سئو و تولید محتوا 
 6. تولید رپورتاژآگهی سئو محور
 7. ساخت و فروش محصولات سئو
 8. کسب درآمد از یک بلاگ پربازدید با اصول سئو
 9. مدرس سئو و فروش پکیج های آموزشی
 10. پروژه 0 تا 100 سئو و بهینه سازی سایت های کهنه و قدیمی

این ها تنها 10 مورد از 100 ها ایده و پیشنهاد برای درآمد از راه سئو سایت است. در صورتی که در این رابطه نیاز به مشورت داشتید، حتما در بخش نظرات، با ما در میان بگذارید.

5. گرافیست

یک شغل پر درآمد با سرمایه کم برای خانم ها انجام پروژه های گرافیکی است. امروزه به دلیل گسترش شبکه های اجتماعی و سایر بستر های تبلیغات دیجیتال مبتنی بر اینترنت، فرصت های شغلی بسیار مناسبی برای افرادی که به طراحی گرافیک یا نرم افزار های مربوط به این حوزه تسلط دارند، ایجاد شده است.

بسیاری از شرکت ها جهت طراحی بنر های تبلیغاتی، پست شبکه های اجتماعی و سایر موارد مشابه به طراح گرافیک مسلط بر فتوشاپ یا ایلاستریتور نیاز دارند. حتی اگر نخواهید برای سایر افراد فعالیت کنید و صرفا در منزل خود مشغول باشید، می توانید پروژه های دورکاری بسیاری را که در وب سایت های مرتبط وجود دارند، قبول کرده و آن ها را انجام دهید.

همچنین ساخت بسیاری از طرح های گرافیکی که امروزه مورد تقاضا هستند، نیازی به تسلط بر نرم افزار های حرفه ای مانند فتوشاپ ندارند. اغلب محتوای گرافیکی مورد نیاز بسیاری از شرکت ها با نرم افزار های ساده تری مانند Canva قابل اجرا هستند. فراگیری این نرم افزار ها نسبت به فتوشاپ و ایلاستریتور بسیار ساده تر است، از سوی دیگر این برنامه های ساده بر روی تلفن های همراه دارای سیستم عامل اندروید یا IOS قابل اجرا هستند.

این نرم افزار های موبایلی در عین سادگی بسیار کاربردی می باشند و تقریبا تمامی موارد مورد نیاز برای طراحی پست و استوری شبکه های اجتماعی را دارند. پس اگر می خواهید یک شغل زنانه با سرمایه کم را انتخاب کنید که برای انجام آن حتی نیازی به کامپیوتر نباشد، انجام پروژه های گرافیکی با نرم افزار های موبایلی گزینه‌ فوق العاده می باشد.

البته قطعا میزان دستمزد فردی که با نرم افزار های موبایلی کار می کند با کسی که به فتوشاپ، ایلاستریتور، لایت روم و سایر نرم افزار های حرفه ای تر مسلط است تفاوت بسیاری دارد.

6. بلاگری

یکی از پرطرفدارترین و پرمخاطب ترین کارها برای بانوان بلاگری است. بلاگری در شبکه های مختلف اجتماعی چون اینستاگرام، یوتیوب، وب سایت و… به یک شغل پردرآمد برای خانم ها تبدیل شده است. آن ها از زندگی روزمره خود، فیلم می گیرند، ایده هایی در طی روز به افراد ارائه می دهند. گاهی اوقات آموزش هایی را برای کاربران خود در نظر می گیرند و به طور کلی، سعی دارند زندگی خود را با کاربران به اشتراک بگذارند.

این موضوع برای بانوان بسیار جذاب است که بدانند خانم های دیگر، در منزل برای سرگرم کردن خود و فرزندان، چه کارهایی انجام می دهند. بیشتر چه غذاهایی را می پزند، چه ورزشی را در طول روز انجام می دهند و… . حال اینکه چطور از این روش می توان به درآمد رسید موضوع جامعی است که در آینده به طور کامل به آن می پردازیم. ساده ترین راه درآمدزایی خانم ها از بلاگری، تبلیغات است. شما می توانید هر آنچه که در طی روز در نظر دارید، تحت عنوان یک محصول، دوره آموزشی و… تبلیغ کنید.

مثلا اگر مخاطب زیادی در اینستاگرام دارید، می توانید برای باشگاه ورزشی که در طول روز به آنجا می روید، تبلیغ کنید و به واسطه آن، مبلغی را دریافت کنید.

7. مشاور آنلاین

یک شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها مشاور آنلاین است. اگر مهارت یا تجربه خاصی در یک حوزه دارید، می توانید آن را به افراد و کاربران مختلفی به صورت مشاوره، ارائه دهید. البته که مشاوره دادن به افراد، نیازمند داشتن مهارت های برقراری ارتباط دارد اما جز شغل هایی محسوب می شود که دردسر کمتری داشته و به راحتی در منزل می توانید به افراد مشاوره دهید. با هم چند مثال را بررسی می کنیم:

مشاوره سئو: کسانی که در حوزه بهینه سازی سایت، تجربه و مهارت کافی داشته باشند، می توانند به افرادی که قصد توسعه کسب و کار خود در دنیای وب را دارند، مشاوره دهند.

مشاور آنلاین سایت ها: برخی از وب سایت ها نیاز دارند که فرد یا افرادی به سوالات و مشکلات مخاطبانشان پاسخ دهند. چندی پیش با یک آگهی روبرو شدم که نوشته بود ما نیازمند یک مشاور و پشتیبان آنلاین هستیم. فرد مورد نظر می بایست فایل آموزشی ما را مطالعه کند و در زمان ارتباط با کاربران، به سوالات و چالش هایشان، پاسخ دهد. این مجموعه حاضر بود برای این نیرو دورکار، ماهیانه مبلغ 5.000.000 تومان را در نظر بگیرد. کاری که شاید در طول روز کمتر از 5 ساعت زمان میبرد.

مشاوره آنلاین روانشناسی: یکی دیگر از مشاوره های آنلاینی که امکان انجام آن در منزل وجود دارد، مشاوره روانشناسی است. امروزه متخصصین زیادی هستند که پلت فرمی را در زمینه مشاوره آنلاین روانشناسی ایجاد کرده اند. شما می توانید در این پلت فرم ها ثبت نام کنید یا اینکه خودتان این مشاوره را ارائه کنید.

8. بازاریابی وابسته (افیلیت مارکتینگ)

آیا به دنبال راهی برای کسب درآمد غیرفعال هستید؟ محصولات و خدماتی را که دوست دارید پیدا کنید و از طریق تبلیغات وابسته به دوستان، خانواده، خوانندگان وبلاگ یا دنبال کنندگان رسانه های اجتماعی خود آنها را معرفی کنید. به عنوان یک بازاریاب وابسته، آیتم‌ها را تبلیغ کنید و در ازای هر محصولی که از طریق لینک وابسته شما فروخته می‌شود، کمیسیون دریافت کنید.

حال برای بسیار سوال است که در چه بستری بازاریابی وابسته انجام دهیم:

 • سایت های همکاری در فروش: بسیاری از فروشگاه ها فرصت مدیریت فروش در وب سایت های همکاری در فروش مانند دیجی کالا، ترب، ایمالز و… را ندارد. شما می توانید به راحتی این فروشگاه ها را بیابید و این پیشنهاد را به آن ها ارائه کنید. این یک شغل پردرآمد با سرمایه کم برای خانم ها است و نیاز به مهارت بالایی نیز ندارد.
 • شبکه های اجتماعی: اگر مهارت و علاقه مند به اینستاگرام، یوتیوب، تلگرام و… باشید، می توانید به راحتی با ساختن یک پیج اینستاگرام و جذب کاربر، محصولات دیگران به فروش برسانید. البته این نوع بازاریابی وابسته، خود به نوعی تبلیغات محسوب می شود اما به طور کلی زیرمجموعه بازاریابی وابسته و به عنوان یک شغل زنانه با سرمایه کم محسوب خواهد شد.

9. مهارت های هنری

آیا عاشق نقاشی، مجسمه سازی یا طراحی هستید؟ اگر این طور باشد، می توانید از خلاقیت خود برای کسب درآمد در منزل استفاده کنید. امروزه افراد و موسسه های زیادی هستند که به دنبال نقاش کارهای هنری، مجسمه ساز و… هستند. شما می توانید با این موسسه ها ارتباط برقرار کرده و با اندکی سرمایه و هنر خود، درآمدزایی کنید.

در اینستاگرام افراد زیادی هستند که کارهای هنری خود از جمله مجسمه سازی، نقاشی های چهره و… خود را به فروش می رسانند.

این مقاله ادامه دارد…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود