معرفی بهترین شغل های 10 سال آینده ایران

بهترین آینده شغلی در ایران,بهترین شغل در ایران,بهترین شغل های 10 سال آینده ایران

آشنایی با بهترین شغل های 10 سال آینده ایران بسیار اهمیت دارد؛ زیرا دنیا به سرعت در حال پیشرفت و تغییر است. در تمامی کسب و کارها موفقیت یک شبه اتفاق نمی‌افتد. برای اینکه شما در یک شغل و حرفه متخصص شوید و درآمد خوبی داشته باشید، نیاز به آموزش و ایجاد زیرساخت دارید.

امروز در این مقاله قصد داریم شغل هایی که آینده خوبی دارند به شما معرفی کنیم تا بتوانید متناسب با روحیه و علاقه خود یکی از آنها را انتخاب کرده و فعالیت خود را شروع کنید.

در طول تاریخ ما شاهد حذف بسیاری از حرفه‌ها و جایگزینی مشاغل جدید به جای آنها بوده‌ایم و این یک امر کاملا طبیعی است. در آینده نیز این اتفاق تکرار می‌شود و پیشرفت تکنولوژی می‌تواند تاثیرات بسیار گسترده‌ای بر روی مشاغل و کسب و کارها بگذارد.

بهترین شغل های 10 سال آینده جهان و ایران قطعا مشاغلی هستند که با تکنولوژی پیوند خورده‌اند. مشاغلی مانند صرافی ارز دیجیتال، متخصص هوش مصنوعی، ماشین لرنینگ و … از این دسته می‌باشند و آینده‌ی فوق‌العاده‌ای نه تنها در ایران بلکه در جهان خواهند داشت.

در ادامه مشاغلی را به شما معرفی می‌کنیم که بهترین آینده شغلی در ایران را خواهند داشت:

1. دیجیتال مارکتر

یکی از بهترین شغل های 10 ساله آینده ایران بدون شک دیجیتال مارکتینگ است. به کسانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند، دیجیتال مارکتر یا بازاریاب دیجیتال نیز گفته می‌شود. افرادی که در این حوزه فعالیت می‌کنند بایستی خلاق و به روز بوده و شناخت خوبی از جامعه، نیازهای گروه های مختلف و درآمد اقشار متفاوت داشته باشند. شناخت نیازهای مخاطبان هدف برای فروش محصول و یا ارائه خدمات جزو مهم‌ترین فاکتورهایی است که یک بازاریاب بایستی حتما آن را دارا باشد

در کنار شناخت، داشتن خلاقیت نیز بسیار اهمیت دارد. پیدا کردن روش‌های جدید فروش آنلاین نیاز به خلاقیت زیادی دارد. شما به عنوان یک مارکتر بایستی بتوانید به روش‌های مختلف، یک محصول را بارها و بارها به جامعه هدف خود بفروشید.

البته استفاده از واژه فروش در مورد این شغل بسیار عامیانه است. کار اصلی که یک دیجیتال مارکتر انجام می‌دهد، در واقع ایجاد آگاهی نسبت به یک برند و محبوبیت بیشتر نزد مخاطبان در بستر دیجیتال است. بازاریابان دیجیتال، معمولا از کانال‌های زیر برندسازی را انجام می‌دهند:

 • وب‌سایت
 • شبکه‌های اجتماعی
 • سئو
 • بازاریابی ایمیلی
 • تبلیغات آنلاین

در شرکت‌های بزرگ مسئولیت هر یک از این کانال‌ها در دست فرد خاصی می‌باشد. به عنوان مثال فردی که بر روی سئو سایت و بازاریابی از طریق موتور جستجوی گوگل فعالیت ‌می‌کند با فردی که بر روی شبکه‌های اجتماعی شرکت کار می‌کند، متفاوت است.

2. کارشناس تولید محتوا

بهترین آینده شغلی در ایران,بهترین شغل در ایران,بهترین شغل های 10 سال آینده ایران

یکی دیگر از بهترین شغل های 10 سال آینده ایران، حرفه تولید محتوا است. با پیشرفت تکنولوژی بسیاری از مشاغل به سمت فضای دیجیتال رفته‌اند؛‌ در نتیجه کانال‌های زیادی نیاز به تولید محتوا دارند.

زمانی که مشاغل مختلف در فضای آنلاین حضور پیدا می‌کنند، بایستی به مخاطبان خود محتوای منحصر به فرد و ارزشمند ارائه دهند و درست در این مرحله است که به کارشناسان تولید محتوا نیاز پیدا می‌کنند.

یک کارشناس تولید محتوا بایستی انواع و اقسام محتوا مانند محتوای متنی، محتوای گرافیکی و تصویری و همینطور محتوای ویدئویی تولید کند. البته در این حرفه نیز به دلیل گستردگی و تنوع معمولا افراد در یکی از زمینه‌ها فعالیت کرده و سعی در توانمند کردن خود می‌کنند.

محتوای ویدئویی در طی تحقیقی که اخیرا انجام شده است، محبوب‌ترین محتوا در نزد مخاطبان است. یادگیری کار با ابزارهایی مانند پریمیر، فتوشاپ، افترافکت، ایلاستریتور و … برای افرادی که تمایل دارند در زمینه محتوای ویدئویی و یا گرافیکی فعالیت داشته باشند، ضروری است.

افرادی که به تولید محتوای متنی علاقه‌مند هستند، معمولا در کنار این مهارت به سمت سئو و بهینه سازی سایت نیز روی می‌آورند و به عنوان کارشناس تولید محتوا و سئو به فعالیت خود در بازار کار ادامه ‌می‌دهند.

3. صرافی ارز دیجیتال

بهترین شغل های 10 سال آینده جهان,ده شغل پردرآمد دنیا در ده سال آینده,شغل های پولساز آینده

حتما شما هم اخیرا در مورد ارزهای دیجیتال شنیده‌اید. بازار خرید و فروش این رمز ارزها بسیار داغ بوده و درست به همین دلیل است که ایجاد صرافی ارز دیجیتال می‌تواند یکی از بهترین شغل های 10 سال آینده ایران و یک تصمیم هوشمندانه باشد.

چرا می‌گوییم مشاغلی مانند صرافی‌ ارزهای دیجیتال یک تصمیم هوشمندانه است؛ زیرا با محبوب شدن این ارزها افراد زیادی علاقه‌مند به خرید و فروش آنها می‌شوند و قاعدتا برای این کار به صرافی نیاز دارند. صرافی‌های ارز دیجیتال، وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌هایی هستند که افراد از طریق آنها خرید و فروش ارزهای دیجیتال مانند بیتکوین، اتریوم، دویچ و … را انجام می‌دهند.

در حال حاضر اکثر کاربران از سایت‌های خارجی برای خرید و فروش رمز ارزها استفاده می‌کنند اما برخی از سایت‌ها داخلی نیز در این زمینه وجود دارند که هنوز به طور گسترده شناخته نشده‌اند.

صرافی‌های دیجیتال به دو صورت فعالیت می‌کنند:

 1. صرافی‌ها نقش واسطه را داشته و کاربران از طریق آنها ارز خریداری می‌کنند و صرافی درصدی از معامله را برای خود برمیدارد.
 2. کاربران مستقیما از صرافی‌ها ارز خریداری کرده و یا اینکه ارزهای خود را به آن می‌فروشند.

وقتشه اینو بخونیحالا وقتشه! اینو بخون: دوره آموزش سئوپیشنهاد نویسنده این است که اول مقاله بالا را خوانده و سپس ادامه این مقاله را بخوانید.

4. کارشناس سئو

یکی از بهترین شغل های 10 سال آینده ایران و جهان، کارشناس یا متخصص سئو است. متخصص سئو کسی است که وب سایت ها را برای دستیابی به رتبه های بالاتر در موتورهای جستجو بهینه می کند.

بهتر است این طور بگوییم:

یک متخصص سئو کسی است که می داند چگونه ترافیک بیشتری را از موتورهای جستجو دریافت کند.

حال شاید سوال باشد برای شما که سئو چیست:

SEO مخفف search engine optimization “بهینه سازی موتور جستجو” است. به عبارت ساده، این به معنای فرآیند بهبود سایت شما برای دیده شدن در نتایج برتر گوگل است، زمانی که مردم محصولات یا خدمات مرتبط با کسب و کار شما را در گوگل، بینگ و سایر موتورهای جستجو، جستجو می کنند. هرچه صفحات شما در نتایج جستجو بهتر دیده شوند، احتمال بیشتری برای جلب توجه و جذب مشتریان بالقوه و فعلی به کسب و کار خود خواهید داشت.

درباره آینده شغلی این حوزه باتوجه به اینکه بیشتر کسب و کارها در حال اینترنتی شدن هستند و به سایت نیاز دارند، قطعا در آینده هر کسب و کار به یک کارشناس سئو نیاز دارد. در نتیجه حداقل 2 سال دیگر، در مرور آگهی های شغلی، از هر 5 مورد 2 مورد با استخدام متخصص سئو، مدیر سئو، کارشناس سئو و حتی کارآموز سئو، روبرو می شوید.

5. مسئول بهداشت در خانه

پاندمی کرونا یکی از مزیت هایی که داشت، باعث شد که مردم به مسئله بهداشت، اهمیت بیشتری دهند. موضوع مهمی که از گذشته تاکنون اهمیت زیادی برایش قائل نمیشدند. اینکه چطور به بهترین شکل موضوع بهداشت را در زندگی خود رعایت کنیم نیازمند در نظر گرفتن نکات و تکنیک هایی است. در آینده یکی از مهم ترین مشاغل جامعه داشتن علم بهداشت و نحوه رعایت آن است. شاید این شغل اکنون معنا و مفهوم خاصی نداشته باشد، اما در آینده همه ما نیاز داریم به شخصی که مسئله بهداشت در زندگی ما را بررسی و برای رعایت بهتر آن، به ما کمک کند.

فردی که به عنوان مثال هر 15 روز به منزل شما آمده و محیط زندگی ما را بررسی و در صورت نیاز، موارد لازم را به ما گوشزد می کند.

در آمریکا برای چنین فردی اکنون بین 12 تا 15 دلار هزینه می کنند و در آینده نیز این مبلغ افزایش پیدا می کند. به همین دلیل است که این موضوع شغلی را در لیست بهترین شغل های 10 سال آینده ایران به شما معرفی کردیم.

6. نصاب سیستم های خورشیدی

در آینده یکی از مهم ترین سوخت های بنیادی، سوختی است که از نیروگاه های خورشیدی دریافت می شود. تولید برق در آینده کار ساده ای نخواهد بود و رفته رفته ما نیاز داریم که برق خود را از نیروگاه های خورشیدی، سولار پمپ ها و… تامین کنیم. به همین دلیل این شغل را به راحتی می توان در لیست بهترین شغل های 10 سال آینده جهان در نظر گرفت.

شما می توانید با شرکت در دوره های نصب سیستم های خورشیدی، مهارت های این حوزه را یاد گرفته و اکنون برای شغلی که در آینده متقاضی زیادی دارد، اقدام کنید و درآمدهای چند 100 میلیونی آینده خود را پایه ریزی کنید.

7. طراحی و ساخت اپلیکیشن و نرم افزار

یکی دیگر شغل هایی که آینده خوبی دارند طراحی و ساخت انواع اپلیکیشن است. توانایی و مهارت ساخت اپ برای گوشی های تلفن همراه یا PC درآمدهای نامحدودی را برای شما ایجاد می کند. البته که رسیدن به این مهارت کار ساده ای نیست اما می توانید برای این رده شغلی سرمایه گذاری کرده و در آینده این مهارت را به شکل ویژه ای یاد بگیرید.

کسانی که توانایی طراحی اپلیکیشن را داشته باشند اکنون و در آینده به روش های مختلفی می توانند درآمد کسب کنند:

 1. گرفتن پروژه و کار کردن به صورت فریلنسری
 2. استخدام در شرکت های بزرگ طراح اپلیکیشن
 3. استخدام در شرکت هایی که به یک پشتیبان و طراح اپلیکیشن نیاز دارند
 4. ارائه مشاوره برای طراحی اپ
 5. و…

 

این مقاله ادامه دارد …

2 نظر در مورد مقاله “ معرفی بهترین شغل های 10 سال آینده ایران ” ثبت شده است
 1. پژمان احمدی

  سلا واقعاعالی


  • ناظر سایت

   درود
   سپاس از توجه شما


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود