ضروری

آموزش سئو محتوا

آموزش تولید محتوای بهینه,آموزش تولید محتوای سئو شده,آموزش سئو محتوا

سئو محتوا، یکی از مهم ترین بخش های سئو سایت است که در سایت و اپلیکیشن نیوسئو به اهمیت آن بارها اشاره شده است. در بخش آموزش سئو محتوا سایت نیوسئو می توانید ترفندهای بهینه کردن محتوا را دنبال کنید. آموزش تولید محتوای بهینه در این مقاله شامل معرفی 16 بخش ضروری سئو محتوا می باشد که مطالعه آن به تمام سئوکاران و تولیدکنندگان محتوا توصیه می شود.

دوستان عزیزم، آیا به دنبال یک روش جدید هستید تا محتوای خودتان را سئو کنید؟ یا کلا می خواهید برای اولین بار، یاد بگیرید که چطور می توانید محتوای خودتان را بهینه سازی کنید؟

بهینه سازی محتوا قرار نیست کار سختی باشد. در واقع، بهینه سازی محتوا یکی از ساده ترین بخش های مرتبط با سئو می باشد.

در هر صورت، شما همیشه باید از یک روند صحیح پیروی کنید و سعی کنید از بهترین روش ها و دستور های ممکن بهره ببرید.

در هر صورت، شما اول باید درک کنید که چه المان های خاصی بر روی صفحات بهینه شده تاثیر می گذارد و همچنین باید مشخص کنید که چه چیز هایی را می خواهید برای محتوای خودتان اجرا کنید.

🔵 محتوا در فاکتورهای رتبه بندی گوگل

محتوا همیشه یکی از مهم ترین سیگنال های رتبه بندی گوگل بوده است. اما بسیاری از بازاریاب ها هنوز نمی توانند محتوای درستی را برای خودشان فراهم کنند.

دیگر گذشت آن زمان که می توانستید تنها با یک نوشتن پست وبلاگ 300 کلمه ای و منتشر کردن آن، به رتبه بندی مناسب دست پیدا کنید.

حالا برای این که بتوانید محتوایی بنویسید که در SERP ها بتواند به رتبه بندی برسد، باید یک محتوای بسیار عالی تهیه کنید.

شما با هر چیزی که منتشر می کنید، باید بتوانید یک سوال ساده را پاسخ دهید:

چرا شما این قطعه محتوا را منتشر می کنید؟

قبل از یادگیری نکات آموزش سئو محتوا نباید فراموش کنید که شما باید محتوایی منتشر کنید که هدفی داشته باشد.

شما هرگز نباید پست های وبلاگ یا انواع دیگر محتوا را فقط به منظور خالی نبودن عریضه و بی هدف منتشر کنید.

معمولا، شما محتوایی را منتشر می کنید تا بتواند چندین هدف را تامین کند از جمله موارد زیر :

  • برای افزایش رتبه در SERP ها
  • برای به دست آوردن لینک
  • برای آموزش دادن با مخاطب ها
  • برای ایجاد و افزایش مشارکت اجتماعی
  • برای ایجاد مشتریان هدایت شونده

همیشه بین قالب محتوای انتخاب شده و هدفی که ما از آن محتوا داریم، باید یک نقطه مشترک وجود داشته باشد.

اما، شما باید کاملا این موضوع را درک کنید که چرا می خواهید محتوای خودتان را تولید کرده و آن را منتشر کنید.

در واقع این موضوع پشتوانه موفقیت هر مقاله، پست وبلاگ یا آموزش موفق می باشد و بالاتر از تمام موضوعات، این موضوع باعث می شود شما مطمئن شوید که تنها به دلایل بیهوده زیر، محتوا تولید نمی کنید :

  • چون رییس شما می خواهد هر روز یک پست وبلاگ جدید ببیند.
  • کسی به شما گفته که هر چه قدر محتوای بیشتری تولید کنید بهتر است (فارغ از کیفیت)
  • ارائه محتوای کاملا جدید باعث می شود که سایت ما رتبه خوبی به دست بیاورد.

خب اگر هم از همین رویه برای تولید محتوا استفاده می کنید، فکر کنم وقت آن رسیده که تجدید نظر کنید. 

با فرض این که شما می دانید چرا باید از محتوا به عنوان یکی از بخش های فعالیت سئو خودتان استفاده کنید، حالا می خواهیم نگاهی به این موضوع بیندازیم که چگونه می توانید تضمین کنید که محتوای شما کاملا بهینه شده است؛ در ادامه آموزش سئو محتوا، 16 بخش اصلی برای بهینه سازی محتوا را در اختیار شما قرار می دهیم.

آموزش تولید محتوای بهینه,آموزش تولید محتوای سئو شده,آموزش سئو محتوا

 

🔵 معرفی 16 بخش ضروری در آموزش سئو محتوا

تمامی 16 بخشی که در ادامه برای شما بررسی می کنیم اصول سئو در تولید محتوا هستند و برای محتوای تمامی صفحات سایت، باید از این چهارچوب استفاده کنید.

✔️ 1- انتخاب کلمات کلیدی هدفمند

تحقیق کلمات کلیدی یکی از ارکان اصلی در سئو سایت است. اگر این بخش را قبل از شروع کار سئو، به بهترین شکل انجام دهید، می توانید نتایج خوبی در آینده برای سایت خود رقم بزنید، درآمدهای میلیاردی را محقق کنید و به اهداف سئویی خود برسید. این بخش خیلی مهم است و در سئو محتوا نیز قبل از هر کاری، باید کلمه کلیدی محتوا را مشخص کنید.

پیشنهاد ما به شما این است که قبل شروع بهینه سازی محتواها با یک استراتژی سئو مشخص، یک تحقیق کلمات کلیدی جامع برای سایت خود انجام دهید. سپس کلمات کلیدی را طبق اصول سئو در تولید محتوا دسته بندی کنید. در اینجا مشخص می شود که کدام کلمات کلیدی، برای کدام صفحات است و محتواها باید با کدام کلمات کلیدی بهینه سازی شود.

انتخاب کلمات کلیدی سئو,بهینه سازی محتوا,تولید محتوای بهینه

 

✔️ 2- سئو عنوان

مهم ترین و اساسی ترین بخش یک محتوا که در آموزش سئو محتوا باید به خوبی آن را بررسی کنیم، عنوان صفحه است که در تگ تایتل و با اندکی تفاوت در تگ هدینگ h1 قرار می گیرد. تگ عنوان صفحه، یکی از مهم ترین المان های سئو داخلی است و استفاده از آنها کار ساده ای می باشد. در صورتی که به این اصول سئو در تولید محتوا توجه ویژه ای داشته باشید و آن را به بهترین شکل ممکن، بهینه سازی کنید، تعداد بازدیدها و ورودی های گوگل، به طرز عجیبی افزایش پیدا می کنند، چون اولین فاکتور در محتوا که توجه کاربران را به خود جلب می کند، عنوان است.

در ادامه نکات مهم نوشتن عنوان را برایتان بررسی می کنیم:

1- به عنوان مهم ترین نکته در نوشتن عنوان یک صفحه یا محتوا، این است که عنوان باید شامل کلمه کلیدی اصلی باشد. شما باید مطمئن شوید که کلمه کلیدی اصلی خودتان را ترجیحا در ابتدای تگ تایتل قرار دهید.

2- تعداد کارکتر تگ تایتل باید بین 30 و 60 کارکتر باشد. بیشتر یا کمتر از این مقادیر، عنوان را از حال استاندارد خارج می کند. نمایش تگ عنوان در گوگل در حال حاضر تا 600px را پشتیبانی می کند، اما اگر بخواهیم به صورت حدودی تعداد کاراکتر را مشخص کنیم، تقریبا می توان گفت که معادل با 60 کاراکتر می باشد.

3- از جذابیت عنوان فراموش نکنید. یک عنوان باید نهایت جذابیت و کنجکاو کنندگی را داشته باشد. در غیر این صورت ممکن است اصلا ورودی خوبی از نتایج گوگل برای شما نداشته باشد.

4- تگ تایتل هر چه کوتاه تر باشد، بهتر است. یک عنوان کوتاه که شامل کلمه کلیدی و عبارت جذاب است، بیشترین میزان توجه را به خود، جلب می کند.

5- استفاده از عبارات جذاب مانند موارد زیر برای یک عنوان جذاب، مناسب است.

رایگان / انحصاری / ساده / محدود / تماشایی / درخشنده / بی نهایت / مخصوصا / خاص / متناوب / گیرا / بی کران / نا مشخص / بسیار / رو بالا ترین نقطه ی جهان / حیرت انگیز / جدی / بی همتا / غیر قابل لمس / شکست ناپذیر / ارزان

6- برخی از سئوکاران تگ تایتل و تگ هدینگ را یکسان می دانند و می گویند که محتوای این دو نیز می تواند یکی باشد. اما این نظریه کاملا غلط است. به عنوان یک نکته مهم آموزش سئو محتوا باید بدانید که تمامی نکات سئو عنوان برای هر دو صدق می کند اما محتوای آن، نباید تکراری باشد.

7- در جذاب نویسی محتوا سعی کنید که از مرتبط بودن با محتوای صفحه، فراموش نکنید.

8- عنوان نباید با دیگر عناوین محتواهای سایت، تکراری باشد یا الگوی آن تکراری باشد. سعی کنید برای هر عنوان، در کنار رعایت اصول سئو در تولید محتوا خلاقیت به خرج داده و بهترین عنوان را برای هر صفحه، ایجاد کنید.

 

✔️ 3- سئو دیسکریپشن (توضیحات متا)

متا تگ دیسکریپشن یک توضیح قابل مشاهده می باشد که معمولا در SERP ها نشان داده می شود (مگر این که گوگل بخواهد از قسمت دیگری از محتوای شما استفاده کند تا آن را در SERP نشان دهد).

یک متا تگ توضیحات که به خوبی نوشته شده باشد، می تواند باعث شود که کاربر بر روی لینک شما کلیک کند، نه لینک دیگری.

این موضوع در گزارش های مختلف مطرح شده است که CTR و زمان ماندن کاربر در صفحه به عنوان یکی از عوامل رتبه بندی سایت مورد استفاده قرار می گیرد.

خب حالا می خواهید بدانید چطور می شود عبارت خوبی برای متا تگ دیسکریپشن نوشت؟

به نکات زیر برای نوشتن و سئو دیسکریپشن توجه کنید:

1- حتما کلمه کلیدی هدف خودتان را در این متا تگ قرار دهید. بهتر است که کلمه کلیدی هدف در اول محتوای دیسکریپشن قرار گیرد.

2- به روشی آن را بنویسید که باعث شود کاربران بر روی لینک شما کلیک کنند و حس کنند که لینک شما اطلاعات مفیدی را در اختیار آنها قرار می دهد.

3- تعداد کارکتر استاندارد برای نوشتن دیسکریپشن در آموزش سئو محتوا 120 تا 160 کارکتر است.

4- از دیگر عبارات کلیدی مرتبط با صفحه نیز برای نوشتن دیسکریپشن استفاده کنید اما آن را با کلمات کلیدی، بمباران نکنید.

5- فراموش نکنید که دیسکریپشن نباید شامل عنوان محتوا و بخش از متن محتوای صفحه باشد. توضیحات متا باید کاملا یکتا و یونیک باشد.

6- استفاده از عبارات جذاب در محتوای دیسکریپشن می تواند نرخ کلیک صفحه در نتایج گوگل را افزایش دهد.

 

این مقاله ادامه دارد…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود