آموزش لینک سازی مناسب برای سئو سایت

آموزش کامل لینک بیلدینگ,آموزش لینک بیلدینگ حرفه ای,آموزش لینک سازی 100ها نکته آموزشی رایگان در اینستاگرام نیوسئو

لینک سازی، تجربه کاربری و محتوا سه فاکتور بسیار مهم در سئو سایت می باشند. اگر کمی در اینترنت جستجو کنید، متوجه صحیح بودن این امر می شوید. اگر تازه شروع به یادگیری سئو کرده اید، ممکن است لینک سازی نسبت به قسمت های دیگر، تا حدودی برای شما دشوار و گیج کننده باشد. علت این است که آن دو مورد دیگر، می توانند به راحتی تحت کنترل ما قرار بگیرند اما لینک ها شرایط خاص خودشان را دارند.

در واقع این پست قصد دارد تا برای مبتدیان در زمینه سئو و لینک سازی، مطالب مفیدی را روشن کند. اگر می خواهید در مدت زمان کوتاهی اطلاعات بسیار خوبی برای لینک سازی سایت به دست بیاورید، پیشنهاد می کنیم ادامه این مقاله را با دقت بیشتری مظالعه کنید.

لینک سازی به چه معنی است؟

لینک سازی مجموعه فعالیت هایی است که در بهینه سازی سایت انجام می شود تا کیفیت لینک هایی که سایت های دیگر به وب سایت شما می دهند، افزایش پیدا کند. علت اینکه لینک ها در سئو بسیار اهمیت دارند این است که گوگل با استفاده از فاکتورهای مختلف که یکی از آن ها همین لینک سازی است، قابل اعتماد بودن و اعتبار صفحات سایت های مختلف را می سنجد و به آن ها رتبه می دهد. در نتیجه هر صاحب سایتی می خواهد تا از وب سایت های مرتبط با کسب و کار خود، لینک های مرتبط، مناسب و با کیفیتی دریافت کند.

گوگل از کاربران خود انتظار دارد که اگر یک محتوا ارزشمند و معتبر در صفحات نتایج جستجو دیدند، به آن لینک بدهند، حتی در صورتی که آن محتوا خیلی با کسب و کارشان در ارتباط نباشد. این موتور جستجو تمایل ندارد که عملیات تبادل لینک بین سایت های مختلف، به صورت پرداخت کردن هزینه خاصی انجام شود. همجنین نمی خواهد که صاحبان وب سایت ها، خودشان برای مطالب سایتشان لینک بسازند. این دسته از لینک ها باید به صورت nofollow در بیایند.

در کل نکته اصلی را باید به آن توجه کنید این است که لینک هایی که به صفحات سایت شما داده می شود قسمت مهمی سئو می باشد اما گوگل نمی خواد که شما برای انجام این کار پول بدهید. علاوه بر این عملیات لینک سازی چیزی بیشتر از جذب لینک های ارزشمند برای سایت شما است.

چگونه برای وب سایت خود لینک بسازیم؟

اگر گوگل نمی خواهد که شما لینک های سایت را خودتان بسازید و برای آن ها پول دهید، پس چگونه باید لینک های مناسبی برای صفحات سایت خود جذب کنید؟ تکنیک ها و ترفندهای متفاوت بسیار زیادی وجود دارد که می توانید از آن ها برای انجام این کار استفاده کنید. اما ما در این مقاله به بررسی چند مورد از مهم ترین آن ها می پردازیم.

حالا وقتشه! اینو بخون: 12 روش عالی برای لینک سازی طبیعیپیشنهاد نویسنده این است که اول مقاله بالا را خوانده و سپس ادامه این مقاله را بخوانید.

Link gap analysis یا تحلیل شکاف لینک

یکی از بهترین روش ها و محبوب ترین تکنیک ها برای شروع لینک سازی این است که بررسی کنید که رقبای شما برای جذب لینک های مناسب از وب سایت های معتبر چه کاری انجام می دهند که شما از انجام آن ها غافل بوده اید. انجام این عملیات معمولاً به این صورت انجام می شود که بک لینک های خود را تجزیه و تحلیل کنید و یا برای لینک های آن ها تحلیل شکاف گپ را به خوبی انجام دهید.

Email outreach یا توسعه ایمیلی

توسعه ایمیلی قطعاً یکی از بهترین مهارت هایی است که برای ساختن لینک های مناسب به آن نیاز پیدا خواهید کرد. به یاد داشته باشید که لینک هایی که به وب سایت شما داده می شود باید توسط صاحبان وب سایت های دیگر ساخته شده باشد؛ چراکه همانطور که بالا تر به آن اشاره کردیم گوگل خواستار چنین روندی است. در نتیجه برای این که صاحبان وب سایت های دیگر به محتوای سایت شما بزنند اول از همه درباره این موضوع باید به آن ها اطلاع بدهید.

آموزش کامل لینک بیلدینگ,آموزش لینک بیلدینگ حرفه ای,آموزش لینک سازی

معمولاً در روند ایمیل یا توسعه ایمیلی مشکلاتی برای کاربران به وجود می آیند در ادامه چند نکته مهم در این زمینه برای شما ارائه کرده ایم که با استفاده از آن‌ ها امیدواریم در این زمینه بهتر عمل کنید.

یک ارتباط اصیل با کاربران برقرار کنید

طبیعتا مردم اگر شما را به خوبی بشناسند بیشتر به شما کمک خواهند کرد. ارتباط با آن ها در شبکه های اجتماعی یا ایجاد رابطه های دوستانه می تواند قبل از اینکه از آن ها درخواست لینک بکنید، بسیار مفید باشد.

پیشنهاد تبادل های ارزشمند به کاربران

نباید از مردم مستقیما درخواست کنید که به شما لینک بدهد. بلکه باید به خوبی برای آن ها توضیح دهید که این عملیات لینک سازی هم برای شما و هم برای آن ها چه منفعت های خواهد داشت. به عنوان مثال، آن ها پیشنهاد بدهید که یک پست مهمان توسط بهترین نویسنده تولید محتوای تان برای آنها خواهید ساخت.

رفتار مناسب و حرفه ای برای جذب مخاطب

قبل از اینکه از کسی بخواهد به محتوای سایت شما لینک بدهد از خودتان سوال بپرسید که اگر جای آن ها بودید، به این محتوا اهمیت می دادید؟ آیا این محتوا همان در همان سبکی است که باب میل کاربران سایتتان است؟

اشتراک گذاری تخصص خود در سایت HARO

برای شروع فعالیت بهتر است از سرویس هایی مثل HARO یا کمک رسانی به یک خبرنگار استفاده کنید. هنگامی که در این سرویس ها به عنوان یک منبع شناخته شوید، خبرنگاران مختلف به شما درخواست می دهند که از متن محتوای شما برای نوشتن مقاله هایشان استفاده کنند. در این زمینه ممکن است درخواست هایی دریافت کنید که با کسب و کار شما ارتباطی نداشته باشد. به همین منظور به دنبال مواردی بگردید که بیشتر از بقیه در ارتباط با محتوای سایت شما است. بنابراین می توانید به آن ها اجازه دهید از محتوای شما استفاده کنند و و در عوض به سایت شما لینک بدهند.

امیدوارم که مساله مقاله توانسته باشید تا حدودی در زمینه لینک سازی پیشرفت کنید و اطلاعات تان در این زمینه بهبود پیدا کرده باشد. همچنین پیشنهاد می کنیم که در این زمینه هیچگاه دست از مطالعه کردن برندارید و همیشه به دنبال کسب اطلاعات به روز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود