مهم ترین نکات سئو در سال 2020

رعایت نکات سئو,مهم ترین نکات سئو,مهمترین نکات سئو 100ها نکته آموزشی رایگان در اینستاگرام نیوسئو

مهم ترین نکات سئو به شما کمک می کنند تا کسب و کارتان را در دنیای دیجیتال رونق بخشید و از این طریق درآمد زیادی را کسب کنید. هر یک از شما باید بدانید که چگونه سئو و بهینه سازی وب سایت برای موتور جستجو می تواند به شما کمک کند.

اگر سئو سایت و بهینه سازی برای موتور جستجو به درستی انجام شود و در مدت زمان مشخصی پیگیری شود، به راحتی می تواند برای شما ترافیک طبیعی و افزایش نرخ تبدیل کاربر به مشتری را به ارمغان بیاورد.

کلمات کلیدی که توسط کاربران در گوگل جستجو می شود برای سئو اهمیت زیادی دارند. سئو سایت نه تنها از کلمات کلیدی برای افزایش ترافیک سایت استفاده می کند بلکه با ایجاد تغییرات اصولی در سورس وب سایت و محتوای موجود در آن، وب سایت را جذاب تر می کند.

رعایت نکات سئو به صورت پیوسته، وب سایت شما را به یک وب سایت ایده آل برای کاربران و گوگل تبدیل می کند. البته به گفته گوگل اگر وب سایت برای کاربران جذاب و کاربردی باشد، این موتور جستجو برای وب سایت مورد نظر، جایگاه بالاتری را در نظر می گیرد.

حالا وقتشه! اینو بخون: آموزش افزایش بازدید گوگل رایگانپیشنهاد نویسنده این است که اول مقاله بالا را خوانده و سپس ادامه این مقاله را بخوانید.

مهم ترین نکات سئو در سال 2020 چیست؟

همان که طور که اطلاع دارید سئو بهترین استراتژی برای بازاریابی در دنیا دیجیتال می باشد، که امروزه به دیجیتال مارکتینگ نیز شهرت پیدا کرده است. شرکت ها و سازمان ها به خصوص استارت آپ ها، سئو را برای محکم کردن جایگاه خود در بازار و در بین مردم استفاده می کنند.

زمانی که به طور کلی دریافتید نکات سئو چیست باید این نکات را در مدت زمان مشخصی به صورت برنامه ریزی شده به کار بگیرید. در این صورت است که شما بعد از مدت زمانی حداقل 2 تا 3 ماه نتیجه کار خود در سئو را می بینید. در ادامه نکاتی که در سئو 2020 بیشترین اهمیت را دارد را با هم بررسی می کنیم:

بهینه سازی snippet ها برای افزایش نرخ کلیک

Featured Snippet ها تجربه بهتری را برای کاربران فراهم می کنند. این ویژگی در نتایج جستجوی گوگل نمایش داده می شود. این ویژگی به کاربران در صفحه نتایج گوگل اطلاعات بیشتری از لینک ها را ارائه می دهد و کاربران انتخاب بهتری را می توانند داشته باشند. در نتیجه یکی از مهم ترین نکات سئو در سال 2020 جذاب تر کردن snippet ها است.

رعایت نکات سئو,مهم ترین نکات سئو,مهمترین نکات سئو

Rich Snippet ها نیز با دادن اطلاعات بیشتر به کاربران در صفحه نتایج جستجو باعث افزایش نرخ کلیک شما و در نتیجه باعث افزایش بازدید کنندگان سایت شما می شوند. بنابراین این موضوع اهمیت بسیار زیادی دارد و باید آن را جدی بگیرید.

طبق آمارهای به دست آمده، حدود 54% کلیک ها در SERP با توجه به rich snippet ها انجام می شوند. یکی از نکات سئو سایت در سال 2020 توجه به این موضوع و پاسخ دادن به سوالات کاربران و قرار دادن آن در نتایج جستجو گوگل برای لینک هایی است که ممکن است توسط کاربران جستجو شود.

امنیت وب سایت

تا اینجا نکاتی در مورد سئو سایت را با هم بررسی کردیم که مربوط به صفحه نتایج جستجو بود. اما اگر کاربر در وب سایت امنیت لازم را نداشته باشد و نتواند با اطمینان خاطر اطلاعات خود را در وب سایت قرار دهد و نگران ویروس های اینترنتی باشد، هیچگاه وارد وب سایت شما نمی شود.

ما در نیوسئو در مورد این موضوع اطلاعات زیادی را در اختیار کاربران قرار داده ایم ولی به طور کلی شما به راحتی می توانید با دریافت گواهینامه SSL و تبدیل آدرس خود از HTTP به HTTPS امنیت وب سایت خود را برقرار کرده و تجربه کاربری مناسبی را برای مخاطبین خود قرار دهید.

محتوای با کیفیت بهترین استراتژی برای سئو سایت

یکی از مهم ترین نکات سئو در سال 2020 تولید محتوای با کیفیت برای کاربران است. محتوایی که در کنار جذابیت و قابل فهم بودن بتواند نیاز کاربران را برطرف کند. گوگل در سال 2019 اعلام کرد که محتوا بهترین استراتژی برای بهینه سازی سایت برای موتور جستجو است.

جالب است بدانید که در سال 2018 مبلغ 38 میلیارد دلار برای تولید محتوا و تبلیغات در راستای آن، هزینه شده است. ما به شما قول می دهیم اگر محتوای شما واقعی، قابل فهم و بر اساس اکثر نیازهای کاربران باشد، خیلی سریع می توانید بازدید خود را افزایش و کاربران را به مشتریان دائمی خود تبدیل کنید.

یکی از نکات مهم در سئو که باعث افزایش نرخ کلیک می شود، پرداختن به موضوعی است که تا الان هیچ وب سایت و کسب و کاری به آن نپرداخته باشد؛ که اصطلاحا به آن تولید محتوای یونیک نیز می گویند. اگر بتوانید چنین محتوایی را تولید کنید و در آن رعایت نکات سئو را نیز در نظر بگیرید به سادگی هر چه تمام می توانید رتبه های خوبی در SERP بدست آورید.

ایجاد تجربه کاربری قوی با افزایش سرعت بارگزاری وب سایت

بسیاری برای رسیدن به اینکه نکات سئو چیست ماه ها تحقیق کرده و در آخر رسیدن به رتبه اول در نتایج جستجو را غیر ممکن می دانند. اما شما با در نظر گرفتن چند نکته ساده به راحتی می توانید به هدف خود برسید.

یکی از این نکات توجه به سرعت بارگزاری وب سایت و صفحات آن است. این موضوع به دلیل کم صبر شدن و تنبل شدن کاربران، بسیار اهمیت پیدا کرده است. بسیاری از کاربران کافی است ثانیه ای بیشتر طول بکشد که وب سایت بارگذاری شود. آنجاست که وب سایت را ترک کرده و بدترین ضربه را به کسب و کار اینترنتی شما وارد می کنند.

نکات سئو 2020,نکات سئو چیست,نکات سئو سایت

با در نظر گرفتن نکاتی که در افزایش سرعت بارگذاری وب سایت آمده است و با بکارگیری ابزارهای بررسی سرعت سایت، به راحتی می توانید سرعت وب سایت بالا ببرید. مهم ترین نکات سئو ایجاد تجربه کاربری فوق العاده برای کاربر است؛ پس اگر شما برای کاربران اینترنتی و بر اساس خواسته های آن ها سایت را بهینه کنید، نکات سئو سایت را در نظر گرفته اید.

هوش مصنوعی یکی از هنجارهای سئو سایت

هوش مصنوعی زودتر از آنچه که انتظار داشتیم وارد زندگی ما شده است و تبدیل به یکی از دغدغه های ما در دنیای دیجتال شده است. رعایت نکات سئو و به کارگیری هوش مصنوعی در طراحی وب سایت و بهینه سازی آن برای موتور جستجو در سال 2019 بسیار اهمیت پیدا کرده است.

شرکت ها  و سازمان های زیادی امروزه از هوش مصنوعی برای ایجاد تجربه کاربری و شخصی افراد از خدمات خود استفاده می کنند. گوگل نیز برای ارائه نتایج بهتر در جستجوی خود برای کاربران از هوش مصنوعی استفاده می کند.

کارشناسان سئو یکی از نکات مهم در سئو وب سایت در سال 2020 را استفاده از هوش مصنوعی برای بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو می دانند.

 موتورهای جستجویی غیر از گوگل

درست است که گوگل حرف اول را برای جستجوی عبارت کلیدی و رفع نیاز کاربران می زند ولی برخی از کاربران هستند که برای جستجو در دنیای اینترنت از موتورهای جستجوی دیگری نیز استفاده می کنند. پس یکی از مهم ترین نکات سئو این است که شما وب سایت خود را برای موتورهای جستجو غیر از گوگل نیز بهینه سازی کنید. موتور های جستجویی که بعد از گوگل محبوبیت زیادی دارند عبارت اند از BING، Yahoo و ask و… .

علت اهمیت mobile-friendly در 2020 چیست؟

زمانی که شما با نکاتی در مورد سئو آشنا می شوید، کاربران برای شما اهمیت بیشتری پیدا می کنند. امروزه کاربران زیادی دنیای اینترنت را با تلفن همراه خود جستجو می کنند. شبکه های اجتماعی شاید تنها دلیل این موضوع باشد. شما با مطالعه رعایت نکات سئو و صد البته نکات مهم سئو سایت در می یابید که موبایل فرندلی (mobile friendly) بودن وب سایت چه اهمیت زیادی برای سئو و گوگل دارد.

طبق آمار به دست آمده، جستجو در اینترنت با تلفن همراه بسیار بیشتر از جستجو با لپ تاپ و کامپیوترها است. این نشان دهنده اهمیت موبایل فرندلی بودن وب سایت است. اگر نسخه تلفن همراه و تبلت وب سایت شما بهینه سازی نشده باشد، احتمال زیاد شما بسیاری از مشتریان خود را در سال 2020 از دست خواهید داد.

جستجوی صوتی در سال 2020

با در نظر گرفتن اینکه نکات سئو چیست در سال 2020 به این نتیجه می رسید که جستجوی صوتی چقدر برای سئو سایت در سال 2020 اهمیت دارد. امروزه کاربران زیادی درخواست و جستجوی خود در گوگل را به صورت گفتاری و صوتی بیان می کنند. پس این نیز می تواند یکی از نکات مهم در سئو باشد.

مهم ترین نکات سئو در سال 2020 برای بالا بردن کیفیت محتوا

همان طور که در قبل گفته شد، یکی از نکات سئو سایت اهمیت به محتوای خود و تولید محتوای باکیفیت است. در ادامه مواردی که در سال 2020 برای تولید محتوا اهمیت دارد را با هم بررسی می کنیم.

عنوان و زیر عنوان ها و بهینه سازی تگ های هدینگ

کاربران اینترنتی که به یک محتوا در وب سایت می رسند قبل از شروع به خواندن مطلب عناوین و سرتیترها را برای اینکه ببیند برایشان کاربردی است یا خیر، بررسی کرده و سپس شروع به خواندن می کنند. شما اگر بتوانید تیترها و عناوین را هر چه جذاب تر بنویسید ماندگاری کاربران در وب سایت را افزایش می دهید.

طول مقاله را بهینه کنید

در نکات مهم سئو در مورد طول مقاله و بهینه کردن آن اطلاعات زیادی آمده است. طول یک مقاله معمولا باید بیشتر از 1000 کلمه باشد. در این صورت هم شما می تواند مفهوم مطلب را به راحتی به کاربران منتقل کنید و هم کاربر نیز برای محتوای شما ارزش قائل می شود. البته باز هم بستگی به مخاطبان شما دارد. ممکن است مخاطبان شما افرادی اهل مطالعه باشند، در این صورت هر چه مقاله شما طولانی تر باشد برای آن ها جذاب تر است.

لینک سازی داخلی و ارتباط دادن مقالات جدید با مقالات قدیمی

در رعایت نکات سئو این موضوع را نیز در نظر بگیرید. بعد از اینکه محتوای شما توسط گوگل اینکدس شد و رتبه خود را دریافت کرد شما می توانید آن را به محتوای قدیمی خود لینک دهید تا هم رتبه محتوای قدیمی خود در گوگل را افزایش داده و هم کاربران بتوانند به محتوای قدیمی شما دسترسی راحت تر داشته باشند.

انتخاب کلمات کلیدی مناسب

برای شناسایی اینکه چه کلمات کلیدی مربوط به کسب و کار شما است، شروع به تحقیق در مورد کلمات کلیدی کنید. برای این کار می توانید از ابزارها و کاربران خود استفاده کنید. البته که پیشنهاد ما به شما استفاده از google suggestion  است. منظور ما همان کلماتی است در زمان جستجو، گوگل به شما پیشنهاد می دهد.

یکی دیگر از مهم ترین نکات سئو در سال 2020 انتخاب کلمات کلیدی است که بیشترین کاربرد و جستجو را از سمت کاربران داشته است.

سخن آخر

در سال 2020 تغییر و تحولات زیادی در نکات سئو سایت و اینکه نکات سئو چیست ایجاد شد. سئو به سرعت در حال پیشروی است شما باید همیشه نکاتی در مورد سئو در سال جدید باشید. نکاتی که ترافیک وب سایت شما را افزایش داده و باعث تبدیل کاربران وب سایت به مشتری در راستای بهبود تجارت شما می شود. ما به عنوان آخرین جمله در این مقاله به شما می گوییم که محتوای کاربر پسند و با کیفیت مهم ترین فاکتور از سری مهم ترین نکات سئو سایت در سال 2020 است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود