گوگل و اپل در سازمان ضد انحصار ژاپن و احتمال تخلف آن ها

اپل,اخبار IT,اخبار فناوری اطلاعات 100ها نکته آموزشی رایگان در اینستاگرام نیوسئو

گوگل و اپل در سازمان ضد انحصار ژاپن جهت اقدامات احتمالی ضد رقابتی، مورد بررسی قرار می گیرند، طبق گزارشات، ژاپن در حال رسیدگی به تخلفات احتمالی این دو شرکت در بازار گوشی و ساعت هوشمند است.

پس از آغاز تحقیقات ضد انحصاری کشور ژاپن روی فعالیت های شرکت اپل، سازمان تجارت عادلانه این کشور (FTC) در حال حاضر مشغول تحقیقات دقیق بر فعالیت های انحصارطلبانه اپل و گوگل در بازار ساعت و گوشی هوشمند است. علاوه آن قرار است، این سازمان گزارشی در ارتباط با دلیل ثابت ماندن رقابت و فعالیت های احتمالی ضد رقابتی توسط این دو شرکت ایجاد و منتشر کند‌. شوئیچی سوگاهیسا، دبیر کل سازمان FTC ژاپن بیان کرد: این گزارش طبق مصاحبه‌ ها و کسب نظرات از کاربران و توسعه‌ دهندگان تهیه می شود و احتمالاً FTC با اپل و گوگل مصاحبه و با شورای رقابت در بازار دیجیتال دولت مرکزی ژاپن تعامل خواهد کرد.

این تحقیقات محدودیت هایی برای رفتار ضد رقابتی در خدمات ابری، تجارت الکترونیک و فروشگاه‌ های اپلیکیشن، همچنین تبلیغات دیجیتال ایجاد می کند که احتمالاً، با قوانین جدید ژاپن در جهت افزایش شفافیت و عدالت در بسترهای دیجیتال، هم راستا باشند؛ البته باید به این نکته دقت کرد که مقامات  ژاپنی هنوز تصمیم نگرفته‌ اند این قانون برای گوشی ‌ها و ساعت های هوشمند و بازار پلتفرم ‌های پوشیدنی (مانند ساعت های هوشمند) هم اعمال بشود یا خیر.

اپل,اخبار IT,اخبار فناوری اطلاعات

اگر این قوانین شامل بازارهای مذکور شود، گوگل و اپل ملزم به رعایت آن ها خواهند بود. برای مثال، این شرکت ها باید گزارشات معاملاتی خود را به‌ صورت منظم به وزارت اقتصاد، تجارت و صنعت ژاپن ارائه دهند. طبق بررسی ها iOS اپل چیزی حدود ۷۰ درصد و اندروید ۳۰ درصد باقی ‌مانده را در بازارهای داخلی ژاپن، در اختیار دارند. بر اساس این گزارشات، اپل با توجه به فروش بی‌ سابقه خانواده‌ی آیفون ۱۲، توانسته است بازار تلفن همراه ژاپن را در دست بگیرد و به میزان قابل توجهی از رقبای خود فراتر برود.

طبق گزارش ذکر شده، در سه ‌ماه آخر سال ۲۰۲۰، اپل با فروش تعداد ۶٫۰۱۵ میلیون آیفون موفق شده سهم بازار خود را به میزان ۵۲٫۶ درصد افزایش دهد و درنتیجه آن، جایگاه اول را بین رقبا از آن خود کند. اعداد و ارقام ذکر شده رشد سالیانه‌ ۱۳٫۸ درصد نسبت به زمان مشابه را نشان می‌دهند گه بیانگر عملکرد فوق العاده اپل در کشور ژاپن است. طبق این گزارش، اکثریت محموله ‌های اپل شامل تلفن های همراه باقابلیت 5G یعنی آیفون ۱۲ می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود