پشتیبانی اپل از ویژگی های ایمنی کودکان

ابزار اپل برای ایمنی کودکان,ابزارهای اپل برای ایمنی کودکان,ایمنی کودکان اپل 100ها نکته آموزشی رایگان در اینستاگرام نیوسئو

ویژگی های ایمنی کودکان اپل طرحی است که اخیراً جنجال زیادی به پا کرده، این شرکت در حال حاضر قصد دارد چند ماه دیگر را برای جمع آوری اطلاعات و بهبود پیشرفت ها قبل از انتشار ویژگی های مربوط به حمایت از کودکان، که مورد انتقاد طرفداران حریم خصوصی قرارگرفته است صرف کند، در بیانیه ای غافلگیر کننده ای از اپل، این شرکت گفت معرفی ابزارهای ایمنی کودکان زمان بیشتری طول می کشد.

استفاده اپل از بازخوردهای ویژگی ایمنی کودکان

ابزار اپل برای ایمنی کودکان,ابزارهای اپل برای ایمنی کودکان,ایمنی کودکان اپل

این شرکت می گوید که قصد دارد بازخورد بیشتری را در این رابطه دریافت کند و توسط این بازخوردها این سیستم را که دارای سه جزء کلیدی: “اسکن عکس های iCloud برای یافتن مواد CSAM (سوءاستفاده از کودکان)”، “اسکن پیام روی دستگاه برای محافظت از کودکان” و “پیشنهادات جستجو برای محافظت از کودکان” است، بیشتر مورد بررسی قرار دهد.

از زمانی که خبر ارائه ابزارهای اپل برای ایمنی کودکان اعلام شد، این موضوع با موجی از انتقادات افراد و گروه های حقوق بشری از سراسر جهان روبرو شد. به نظر می رسد استدلال بزرگی که این شرکت با آن مشکل دارد، این است که دولت های سرکوبگر بتوانند اپل را مجبور به نظارت بر موارد دیگر کنند.

ادوارد اسنودن، متهم به افشای اطلاعات آمریکا و اکنون مدافع حریم خصوصی، در توییتر هشدار داد: “اشتباه نکنید: اگر امروز بتوانند سوءاستفاده از کودکان را اسکن کنند، فردا می توانند هر چیزی دیگری را هم اسکن کنند.”

منتقدان می گویند که این ابزارها می توانند برای حمایت از سانسور ایده ها مورد استفاده قرارگرفته و یا توسعه داده شوند، درنتیجه آزادی اندیشه را تهدید کنند. پاسخ اپل مبنی بر این که سیستم را مورد توسعه قرار نمی دهد، کمی ساده لوحانه و غیر قابل باور تلقی شد.

اپل گفت: ما با خواسته هایی برای ایجاد و به کارگیری تغییراتی به دستور دولت که حریم خصوصی کاربران را تضعیف می کند مواجه شده ایم و قاطعانه از این خواسته ها خودداری کرده ایم. ما در آینده به رد آن ها ادامه خواهیم داد. بگذارید واضح بگوییم، این فناوری محدود به تشخیص CSAM ذخیره شده در iCloud است و ما درخواست هیچ دولتی را برای گسترش آن نمی پذیریم.

در این راستا بنیاد Electronic Frontier گفت: تنها چیزی که برای گسترش این تکنولوژی برای اهداف نادرست و سوء استفاده از آن نیاز است، گسترش پارامترهای یادگیری ماشین، برای جستجوی انواع دیگری از محتوا است.

پشتیبانی اپل از کودکان,ویژگی های ایمنی اپل,ویژگی های ایمنی کودکان اپل

اپل در بیانیه ای به کاربران گفت: بر اساس بازخورد مشتریان، گروه های حمایتی، محققان و سایر کارشناسان، ما تصمیم گرفته ایم تا قبل از انتشار این ویژگی های بسیار مهم ایمنی کودکان، در ماه های آینده زمان بیشتری را صرف جمع آوری اطلاعات و بهبود و بررسی آن ها کنیم.

در اواسط ماه اوت، بیش از 90 سازمان مردم نهاد در نامه ای سرگشاده با این شرکت تماس گرفتند و خواهان بازنگری اعمال این ویژگی شدند، سازمان ها در مورد چندین نقطه ضعف در این ویژگی هشدار دادند، یکی از این هشدارها این بود که سیستم ممکن است توسط بزرگسالان متجاوز مورد سوء استفاده قرار گیرد. آنها نوشتند: “جوانان LGBTQ (دگر باشان جنسی) در مباحث خانوادگی به ویژه با والدین بی عاطفه در معرض خطر هستند. درنتیجه این تغییر، iMessages دیگر محرمانگی و حریم خصوصی را برای آن کاربران ارائه نخواهد کرد.

شارون برادفورد فرانکلین، مدیر پروژه CDT Security & Surveillance Project، هشدار داد که: دولت ها از اپل خواهند خواست تصاویر نقض حقوق بشر، اعتراضات سیاسی و سایر محتواهایی را که باید به عنوان بیان آزاد محافظت شود، اسکن و مسدود کند و این امر ستون فقرات یک جامعه آزاد و دموکراتیک را هدف خواهد گرفت.

مدافعان اپل می گویند آنچه اپل برای دستیابی به آن تلاش کرده است حفظ حریم خصوصی کلی اطلاعات کاربران و ایجاد سیستمی است که فقط می تواند محتوای غیرقانونی را جمع آوری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود