ضروری

راهنمای اتوماسیون ایمیلی

نویسنده : امیر قمصری تاریخ : 1397-04-02

مدت زمان مطالعه این مقاله
15 دقیقه

اتوماسیون ایمیل,اتوماسیون ایمیل مارکتینگ,اتوماسیون ایمیلی حتما در کانال تلگرام نیوسئو عضو شوید (در کانال محتوایی هست که در سایت نیست!)
لطفا به این مطلب رای دهید
[ 5 امتیاز از 4 رای]

اتوماسیون ایمیلی یکی از بخش های اتوماسیون بازاریابی می باشد. بازاریاب های ایمیلی می توانند کمی استراحت کرده و از اتوماسیون ایمیلی استفاده کنند.

از آنجا که تکنیک های اتوماسیون ایمیل هنوز ادامه دارد، تحلیلگر Len Shneyder به چهار نکته ای اشاره می کند که باید پیش از انجام هرکاری به آنها توجه کنید.

از آنجا که بازاریاب های ایمیلی از هر زمان دیگر پر مشغله تر هستند و مسئولیت ها و اولویت های بیشتری از قبل دارند، بازدهی، بیش از هر چیز دیگری برای آنها اهمیت دارد.

بیش از هر زمان دیگری، ثابت شده است که اتوماسیون ناجی بازاریاب ها است. اتوماسیون یک راه سیستماتیک و پربازده برای ارسال ایمیل های تبلیغاتی، بدون فشردن دکمه Send می باشد. این کار تقریبا مثل راه اندازی پرداخت های اتوماتیک برای کارت های اعتباری و قبوض است.

با ارسال ایمیل های اتوماتیک می توانید مطمئن شوید که موقعیت های خود را از دست نمی دهید، محتوای مرتبط تر و شخصی تر به کاربران خود ارائه می دهید و از همه مهم تر اینکه، زمان بسیار زیادی را ذخیره می کنید.

در اتوماسیون ایمیلی، نام شما بسیار اهمیت دارد

اتوماسیون ایمیل نام های بسیار زیادی دارد. از هر عبارتی که برای تعریف اتوماسیون بازاریابی استفاده می کنید، یک چیز واضح است: اتوماسیون بازاریابی یعنی انجام کارهای بیشتر و بازدهی بهتر با منابع کمتر. یعنی داشتن استراتژی های بلند مدت به منظور افزایش ارزش طول عمر مشتری.

زمانی که صحبت از (اتوماسیون) ایمیل می شود، ما به مجموعه ایمیل هایی فکر می کنیم که در برنامه زمانی خاصی ارسال می شود. این ایمیل ها دسته بندی های خاصی با توجه به بازاریاب یا مشتری دارند. دسته بندی دیگری نیز وجود دارد که در آن تمامی ایمیل ها مشخصات یکسانی داشته و به همین دلیل نیز برای این نوع از کمپین های تبلیغاتی اتوماسیونی ایده آل هستند.

در حال حاضر، بیشتر اتوماسیون بازاریابی از طریق ابزارهای هوش مصنوعی (AI) انجام می شود. مطالعه ای که توسط GetResponse انجام شد نشان می دهد تنها 5 درصد از بازاریاب های ایمیلی، خود را متخصص این کار می دانند. GetResponse می گوید:

تنها 5% از جامعه آماری خود را متخصص معرفی می کنند و اکثریت خود را مبتدی یا متوسط می دانند. از آنجا که بازاریابی ایمیلی پیچیده و دائما در حال تغییر می باشد، این مسئله قابل درک است.

پروژه ای که تیم Servion Global Solutions انجام داد به طرز عجیبی نشان می دهد که در سال 2025، 95 درصد از تعامل با کاربر از طریق هوش مصنوعی محقق می شود.

اتوماسیون ایمیل یک دهه است که در قلب بازاریابی B2B جای دارد. بازاریاب های B2B به اتوماسیون ایمیل به عنوان روشی برای رشد مشتری های هدایت شونده نگاه می کنند.

برای بازاریاب های B2B، مجموعه ایمیل های خوشامدگویی می تواند نمونه ای از اتوماسیون ساده، ابتدایی و فراگیر باشد. به مشتری جدیدی فکر کنید که تصمیم گرفته است ایمیل های یک فروشگاه را دریافت کند. پیام اولی که به این فرد ارسال می شود می تواند ایمیل خوش آمد گویی باشد که گیرنده را مجاب به ارائه اطلاعات بیشتر از طریق Preference center می کند و تخفیف کوچکی نیز برای انجام تبدیل های سریعتر به او می دهد. Preference Center ابزاری است که به بازاریاب کمک می کند ارتباط بهتری با اعضای خود برقرار کند. با استفاده از این ابزار، اعضا می توانند به سادگی ایمیل های خود را مدیریت کنند. اعضا می توانند انتخاب کنند چه ایمیلی از شما دریافت کنند و چه زمانی آن را دریافت کنند. اگر گیرنده ایمیل هیچ عکس العملی نشان نداد، می توانید ارسال ایمیل های پیگیری را نیز در بخشی از مجموعه ایمیل های خود قرار دهید. در صورتی هم که گیرنده عکس العمل نشان داد، می توانید ایمیل متفاوتی ارسال کنید. اتوماسیون ایمیلی را می توانید برای ساخت مجموعه عمل (عکس العمل) های پیچیده استفاده کنید که پر از پیام ها و محتواهای منحصر به فرد، بسته به عمل یا عکس العمل مورد نظر است.

پیش از آنکه بتوانید بار سنگین ارسال ایمیل را از دوش خود بردارید از مزایای اتوماسیون ایمیل استفاده کنید، باید به این فکر کنید که چه نوع داده ای در مورد گیرنده ایمیل، برای برنامه اتوماسیون ایمیل ارزشمند است و شما چطور می توانید این داده ها را جمع آوری کنید.

دانستن اینکه این داده ها را از کجا می توانید جمع آوری کنید نیز برای شروع به کار برنامه اتوماسیون بازاریابی ضروری است. بهترین برنامه های اتوماسیون بازاریابی به شدت بر لیست هایی تکیه دارند که به خوبی تفکیک شده اند. زمانی که این لیست ها را تهیه کردید، می توانید شروع به تشخیص و جمع آوری داده هایی که فکر می کنید برای  کسب و کار شما مفید است کنید.

دوست عزیزم، جهت مشاهده ادامه این مقاله بسیار مفید، لطفا ایمیل خود را به دقت در فیلد ذیل وارد نمایید.

لطفا ایمیل خود را به دقت وارد نمایید :

خیالتون راحت ! از ایمیل شما به صورت محرمانه نگهداری میشه و فقط مقالات برتر نیوسئو براتون ایمیل میشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *