3 نکته کاربردی سئو سایت برای تولید محتوا

100ها نکته آموزشی رایگان در اینستاگرام نیوسئو

تولید محتوا ارزشمند یکی از اصلی ترین فاکتورهای سئو سایت به شمار می رود. در دنیای امروز، وبلاگ نویسی و تولید محتوا امری اشباع شده می باشد. به این صورت که اکثر کاربران و صاحبان سایت ها، ایجاد محتوایی با ارزش را عملی آسان و پیش پا افتاده می دانند. در حالی که محتوای متنی مادر تمامی محتواهایی است که ما برای سایت خود تولید می کنیم.

در کلاس های آموزش سئو معتبر کشور می بینیم که نکات بسیار مهم و کاربردی برای تولید محتوا به دانشجویان می آموزند اما این در صورتی می تواند به سئو سایت شما کمک کند که بدانید چگونه نکات و ترفندهای مختلف را برای متن محتوای خود به کار ببرید. در ادامه این مقاله به بررسی 3 مبحث چالش برانگیز تولید محتوا که بسیار ضروری هستند، می پردازیم.

حالا وقتشه! اینو بخون: لیست کلمات کلیدی بر اساس هدف جستجوی کاربرپیشنهاد نویسنده این است که اول مقاله بالا را خوانده و سپس ادامه این مقاله را بخوانید.

1) تاثیر عبارات کلیدی در رتبه بندی سایت

روزانه میلیون ها مقاله به عناوین مختلف توسط وبلاگ نویسان برندهای گوناگون نوشته شده و به اشتراک گذاشته می شود. این نشان می دهد که روزانه میلیون ها کلمه کلیدی مختلف نیز تولید می شود. با این شرایط پیدا کردن عبارات کلیدی مناسب و معتبر مانند پیدا کردن سوزنی در انبار کاه است.

بیشتر عبارات کلیدی در حال حاضر، تحت سلطه برندهای بزرگ هستند و دست یافتن به آن ها کار دشواری است. بنابراین بر خلاف آنچه به نظر می رسد، جذب ترافیک طبیعی با استفاده از محتوای متنی کار آسانی نیست و پیچیدگی های خاص خود را دارد اما اگر نکات تولید محتوا را به شکلی صحیح به کار ببرید، مشکلی افزایش بازدید سایت شما پیش نمی آید.

البته روش های مختلفی برای رسیدن به رتبه های برتر نتایج جستجو گوگل وجود دارد مثل استفاده از استراتژی های لینک سازی. اما طبق آمارهای  به دست آمده، رنک گرفتن برای یک عبارت کلیدی ارزشمند، حداقل نیازمند گرفتن بک لینک از 118 وب سایت مختلف است که طبیعتا ارزش این کار را ندارد (البته این آمار برای کلمات کلیدی انگلیسی است).

حال سؤال پیش می آید چگونه ترافیک طبیعی و ارزشمند برای سایت خود کسب کنیم؟

پاسخ ساده است؛ تولید محتوا بر اساس کلمات کلیدی مختلف را متوقف کنید. استفاده از کلمات کلیدی در صورتی برای مفید خواهده بود که برند شما در حد نیاز شهرت پیدا کرده باشد. بهتر است کمی واقع بین باشیم؛ اگر در رتبه اول نتایج جستجو باشید، آیا کاربران محتوای سایت شما را نسبت به برندهای معروف دیگر ترجیح می دهند؟

کاربران موتورهای جستجو معمولا به محتوایی اعتماد می کنند که توسط وب سایت های شناخته شده ارائه می شود. در نتیجه بهتر است که در ابتدا تلاش کنید تا برند خود را به تمامی افراد حوزه فعالیت خود معرفی کنید.

اگر در تلاش هستید که برای عنوان هایی تولید محتوا کنید که توسط وب سایت های دیگر مورد استفاده قرار نگرفته اند، پیشنهاد می کنیم که تمرکز بر روی کلمات کلیدی را کنار گذاشته و بیشتر به موارد زیر بپردازید:

  • داشتن نگاهی جدید برای عنوان های جذاب
  • ساختن عبارات کلیدی جدید و منحصر به فرد
  • توسعه دادن مطالعه خود در زمینه جستجوهای گوگل

ساختن محتوا با موضوعات جدید و جذاب می تواند تا حد زیادی در افزایش رتبه سایت در نتایج جستجو گوگل به شما کمک کند. به این صورت که گوگل محتوای شما را از مقاله های کلیشه ای دیگر جدا می سازد و به آن اعتباری خاص می بخشد.

ساختن عبارات کلیدی منحصر به فرد هم به همین شکل است. به عنوان مثال برایان دین از وب سایت Backlinko را در نظر بگیرید. استراتژی های سئو سایت او بر اساس کلمات کلیدی رقبای خود نیست؛ اما با این حال باز هم ماهانه تعداد بسیار زیادی بازدید دریافت می کند.

2) تولید محتوای ارزشمند با تعداد کلمات زیاد

معمولا تعداد کلمات یک محتوای با ارزش بستگی به سلیقه صاحب وب سایت دارد. اما طبق تحقیقات انجام شده ثابت شده است که آن دسته از محتواهایی که حدودا 2000 کلمه دارند، در SERP ها رتبه بهتری را دریافت می کنند. این محتواها به ترتیب رنک،ترافیک و لینک های بهتری نیز نسبت به محتواهای دیگر که تعداد کلمات کمتری دارند می گیرند. البته دقت داشته باشید که هیچوقت کیفیت متن را نباید از دست بدهید. این دسته از محتواها اگر مطالب صحیح و کاملی را در خود جای بدهند، نیازهای کاربران را به شکلی صحیح مرتفع کرده و از جستجوی بیشتر ان ها جلوگیری می کنند.

اول از همه، این 2000 کلمه شما باید بندی شوند و سپس هر کدام از این دسته ها پاسخ یکی از پرسش های کاربران باشد. سپس نوشتن محتوای سایت خود را شروع کنید. اولین مقاله شما باید تعداد دسته های زیادی داشته باشد یا به زبان دیگر پاسخ مشکلات بیشتری باشد. به این صورت صفحه شما برای رتبه گرفتن در جایگاه های برتر نتایج جستجو گوگل آماده می شود.

3) جذب ترافیک از طریق محتوای ارزشمند

در بحث افزایش ترافیک سایت، تولید محتوا یکی از آسان ترین مراحل است. اینکه چطور کاربران واقعی و مرتبط با کسب و کار خود را جذب کرده و کاری کنیم که آن ها دوباره به بازدید از سایت ما بازگردند، کار سختی است و نیاز به گذراندن دوره های آموزش سئو دارد.

حال مسئله مهمی که وجود دارد این است که چگونه محتوا ارزشمند تولید کنیم؟

فعالیت های مربوط به Outreach and promotion، بهینه سازی تصاویر و سئو فایل های صوتی و ویدئویی، بهترین اعمالی است که برای بهبود اعتبار محتوا می توان انجام داد.

Outreach and promotion به مجموعه فعالیت هایی گفته می شود که برای به دست آوردن بک لینک صورت می گیرد. اول از همه این که ارتباط برقرار کردن با وب سایت های دیگر برای جذب بک لینک نباید هدف اصلی شما در کسب و کار باشد. اگر فکر می کنید که محتوا تولید کرده و به حال خودش رهایش کنید باید بگویم که سخت در اشتباهید. کمتر محتوایی پیدا می شود که به خودی خود ترافیک سایت را بالا ببرد.

ارتباط برقرار کردن به طور مستقیم ممکن است مثل سال های گذشته اثر خود را از دست داده باشد. اما ایمیل ها هنوز هم یکی از بهترین روش های بازاریابی اینترنتی محسوب می شوند و به طور مستقیم بر و سئو سایت تاثیری نمی گذارند. به همین منظور پیشنهاد می کنیم که از نکات و روش های مختلف دوره های آموزش ایمیل مارکتینگ برای جذب لینک های ارزشمند استفاده کنید.

در نهایت، بهتر است محتوای سایت خود را در رسانه های دیگری که باعث جذب ترافیک سایت می شوند، منتشر کنید. به همین منظور بهتر است پست خود را به صورت پادکست در بیاورید تا برای آن دسته از افرادی که شرایط مطالعه محتوا متنی را ندارند نیز مطلبی برای ارائه داشته باشید.

آن دسته از صاحبان وب سایت هایی که وقت کافی برای پادکست ندارند نیز می توانند با استفاده از محتوای ویدئویی، مخاطبان بیشتری را به سایت جذب کنند. امروزه شاهد هستیم که ویدئوها بیشتر از هر نوع محتوای دیگری بازدید دریافت می کنند.

در آخر باید به این نکته توجه کنید که وبلاگ نویسی دیگر مثل سال های گذشته محدود به نوشتن و انتشار نیست. کیفیت کلمات کلیدی، عنوان مطلب و طول متن شما از هر زمان دیگری اهمیت بیشتری دارند. بنابراین بهترین گزینه برای شما استفاده از دوره های آموزش تولید محتوا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود