بررسی سئو سایت آی چارتر

درباره آی چارتر

وب سایت آی چارتر فعالیت خود را از اردیبهشت ماه 1394 آغاز کرد. این وب سایت در زمینه فروش بلیط های تمام شرکت های هواپیمایی فعالیت می کند و به دلیل استفاده از آخرین تکنولوژی های نرم افزاری، سایتی مناسب جهت تهیه بلیط های هواپیمایی به حساب می آید.

بررسی سایت آی چارتر از دیدگاه های مختلف:

بخش های “درباره ما” و “تماس با ما” سایت آی چارتر تمام اطلاعات مورد نیاز را در اختیار کاربران سایت قرار میدهد و به چند راه ارتباطی برای کاربران اشاره شده است ( آدرس محل دفتر آی چارتر که را میتوان توسط نقشه جغرافیایی گوگل مپ نیز در این بخش اضافه نمود).

این سایت دارای فعالیتهای خوبی در شبکه های اجتماعی می باشد، البته باید به روزتر در این زمینه عمل کنند. عنوان این سایت از نظر تعداد کاراکتر به حداکثر نزدیک می باشد.

سایت آی چارتر در نگاه اول مخاطب ظاهری معمولی دارد.

اطلاعات آماری
رتبه کنونی سایت در الکسا (جهان) 258559
رتبه کنونی سایت در الکسا (ایران) 8897
تعداد بک لینک 54
محل سرور ایران
رتبه محتوای بی ارزش 44.00%
میزان بازدید متوسط از صفحات سایت به ازای هر نفر در روز 2.70 صفحه به ازای هر نفر که عدد کمی می باشد.
میزان متوسط حضور هر نفر در سایت در طول روز 2:03 دقیقه که زمان کمی می باشد.
تاریخ تحلیل : 19 مهر 1397

اطلاعات تحلیلی
100ها نکته آموزشی رایگان در اینستاگرام نیوسئو

تحلیل سایت آی چارتر :

 1. سرعت لود سایت آی چارتر در نسخه دسکتاپ و نسخه موبایل بسیار عالی می باشد.
 2. یکی از بزرگترین نقاط قوت سایت آی چارتر، این است که قالب این وب سایت برای تلفن های هوشمند به صورت واکنشگرا هم طراحی شده است.
 3. اکثر عناوین صفحات داخلی این سایت شامل عبارات کلیدی مهم و پرجستجو می باشند. اما در برخی صفحات بررسی شده، تاریخ روز و نام برند سایت در عنوان صفحه قرار دارد که امری اشتباه است.
 4. در خط آدرس (URL) صفحات سایت آی چارتر، اعداد، کلمات فارسی و حروف اضافه به چشم می خورد. علاوه بر آن در URL های این سایت، دسته بندی ها به صورت صحیح و به شکل زیر آدرس دهی نشده است.
  Domain.com/category/sub-category/page-url
 5. در محتوای برخی از صفحات بررسی شده، چگالی کلمات کلیدی بسیار زیاد می باشد اما در برخی صفحات محتوای کمی ایجاد شده و در آن از عبارات کلیدی استفاده نشده است.
 6. در تمامی صفحات سایت، متاتگDescription  به صورت اشتباه پر شده است. با توجه به اهمیت فراوان متاتگ توضیحات سئو، توصیه می شود جهت بهینه سازی آن در آی چارتر حتما اقدام شود.
 7. وضعیت استفاده از لینک های داخلی در سایت آی چارتر درست می باشد.
 8. در بحث کدنویسی قالب متاسفانه از تگ های تاثیرگذار heading به صورت بهینه استفاده نشده است.مثلا در صفحه “بلیط هواپیما کیش” از تگ H2 به صورت صحیح استفاده نشده است.
 9. در بین محتوای برخی صفحات سایت از تصاویر کمی استفاده شده است.
 10. در تصاویر داخلی صفحات سایت مقدار title وجود ندارد و همچنین مقدار alt هم بهینه نمی باشد.
 11. چیدمان بخش های مختلف این سایت به خصوص در دسته بندی ها به لحاظ user friendly برای کاربران بهینه نشده است. مثلا در صفحه “بلیط هواپیما تهران به بندرعباس” پرواز برگشت این سفر وجود ندارد.
 12. در صفحه اول سایت آی چارتر، هدر سایت در نگاه مخاطب از جذابیت خاصی برخوردار نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود