ویدیو کال چیست؟ | 17 اپلیکیشن برتر ویدیو کال 2021

بهترین اپلیکیشن ویدیو کال,ویدیو کال با افکت,ویدیو کال تلگرام چیست

یکی از سوالات متداولی که برخی کاربران مبتدی هنوز با آن روبرو هستند این است که ویدیو کال چیست؟ اکنون که در دوران کرونا قرار داریم بهترین و مناسب ترین راه برقراری ارتباط با نزدیکان خود، تماس تصویری یا همان ویدیو کال است. برای برقراری تماس تصویری آنلاین به بهترین شکل، شما نیاز به تجهیزات و امکانات خاصی ندارید، کافیست یکی از اپ های شبکه های اجتماعی را نصب کرده و با اینترنتی که در اختیار دارید با دوستان و آشنایان خود که آن ها نیز این اپ را در تلفن همراه یا سیستم خانگی، دارند ویدیو کال برقرار کنید.

و اما سوالات متداول کاربران در رابطه با این موضوع:

بهترین اپلیکیشن ویدیو کال چیست؟

آیا با هر سیستم عاملی می توان ویدیو کال داشته باشیم؟

آیا برقراری تماس تصویری یا ویدیو کال، نیاز به مهارت خاصی دارد؟

چگونه می توانیم باکیفیت ترین ویدیو کال را با دوستان خود، برقرار کنیم؟

ما اینجاییم که شما را تا با مفهوم ویدیو کال آشنا کرده و 17 اپلیکیشن برتر برقراری تماس تصویری را به شما معرفی کنیم.

ویدیو کال چیست؟

تماس ویدیوئی یا ویدیو کال دقیقاً مانند یک تماس تلفنی عادی است، با این تفاوت که شما می توانید شخصی را که با او تماس می گیرید، ببینید و او نیز می تواند شما را ببیند. این تنها وجه تمایز تماس صوتی و تصویری است که شما نه تنها صدای طرف مقابل خود را می شنوید، بلکه در آن واحد می توانید او را ببینید.

یک تماس تصویری باکیفیت، می تواند حضور شما در کنار خانواده با وجود کیلومترها فاصله، حضور در یک جلسه کاری بسیار مهم با اینکه در یک سفر تفریحی قرار دارید، را برای شما محقق کند.

آیا امکان برقراری تماس تصویری باکیفیت در ایران وجود دارد؟

بله. برخی از رایج ترین اپ های برقراری تماس تصویری در ایران، واتساپ، ایمو، اینستاگرام، تلگرام و … است. با اینکه کار کردن با این اپ ها بسیار ساده است، اما هنوز هم برخی نمی دانند که راه استفاده از ویدیو کال واتساپ چیست و یا بهترین راه برقرار ارتباط با ویدیو کال تلگرام چیست؟ اینها ابهاماتی است که قطعا در پایان این مقاله برای شما برطرف می شود. در نتیجه اگر بهترین اپلیکیشن ویدیو کال بشناسید، برقراری تماس تصویری باکیفیت نیز مثل آب خوردن می شود.

آموزش سئو نام اولین دوره ای بود که امیر قمصری از طریق تماس تصویری واقعا باکیفیت برگزار کرد ان هم با نرم افزار Skype که همچنان یکی از بهترین برنامه های تماس تصویری دنیاست.

آیا امکان برقراری ویدیو کال بدون اپ با تلفن همراه وجود دارد؟

قطعا برای همه شما این سوال به وجود آمده است که آیا می توان با تلفن همراه بدون استفاده از اپ خاص یا اینترنت، تماس تصویری برقرار کرد. متاسفانه این امکان در کشور ما هنوز وجود ندارد. درست است که امروزه 99 درصد تلفن های همراه در قسمت شماره گیری تماس خود، بخشی را با نماد دوربین برای برقراری تماس تصویری دارند، اما امکان استفاده از این قابلیت هنوز در ایران امکان پذیر نیست.

در بیشتر کشورهای جهان این امکان برای تلفن همراه فعال است و به راحتی و بدون اتصال به اینترنت می توانند تماس تصویری برقرار کنند اما در این کشورها نیز، استفاده از اپ و اینترنت برای تماس تصویری را به این امکان پیش فرض تلفن همراه، ترجیح می دهند.

وقتشه اینو بخونیحالا وقتشه! اینو بخون: ابزار تولید محتوای ویدیوییپیشنهاد نویسنده این است که اول مقاله بالا را خوانده و سپس ادامه این مقاله را بخوانید.

حال که تا حدودی متوجه شدید که ویدیو کال چیست، می خواهیم کالای دیجیتال که امکان برقراری تماس تصویری با آن ها وجود دارد را برای شما بررسی کنیم:

بهترین وسیله برای ارتباط ویدیو کال چیست؟

امروزه وسیله های زیادی برای برقرار تماس تصویری وجود دارد. برخی ابزارهای برقرار ویدیو کال به صورت کاملا تخصصی برای ایجاد ارتباط تصویری تولید شده است که دارای قابلیت های مختلفی است.

موبایل و تبلت؛ رایج ترین کالای دیجیتال برای برقراری ویدیو کال

امروزه هر فردی با با خود یک تلفن همراه حمل می کند. موبایل هایی که رایج ترین قابلیت آن ها، برقراری تماس تصویری است و آمار نشان داده است که درصد زیادی از این افراد دارای تلفن همراه هایی با سیستم عامل اندروید و اپل هستند که یکی از پیش نیازهای برقراری ویدیو کال است. به انتخاب 90 درصد کاربران اینترنتی و افرادی که با مفهوم اینکه ویدیو کال چیست، آشنا هستند، موبایل را بهترین با ساده ترین راهکار برقرار تماس تصویری می دانند.

موبایل، بهترین و ساده ترین راهکارها را برای برقراری تماس تصویری باکیفیت با تنوعی از اپلیکیشن های مختلف، می باشد.

کامپیوتر و لپ تاپ؛ قدیمی ترین راه برقرار تماس تصویری

اگر در تاریخ سیستم های کامپیوتری مروری داشته باشید، ویدیو کال از زمان پدیدار شدن نرم افزار Yahoo messenger که به عنوان اولین های در رده شبکه های اجتماعی پرطرفدار قرار دارد، شهرت بسیاری پیدا کرد. برخی افراد از این سیستم ها برای ویدیو کال استفاده می کنند. لپ تاپ ها معمولا خود به صورت پیش فرض دوربین هایی را در بالای LCD خود دارند. اما اگر می خواهید با کامپیوتر خانگی خود، ویدیو کال بگیرید، می بایست یک وب کم برای خود، خریداری کنید.

بهترین اپلیکیشن ویدیو کال,ویدیو کال با افکت,ویدیو کال تلگرام چیست

اکنون با مفهوم سوال ویدیو کال چیست، می خواهید با جزییات کامل تر، 17 اپلیکیشن برتر در حوزه ویدیو کال در دنیای مجازی را برای شما بررسی کنیم:

در ادامه به این سوالات پاسخ ویژه ای خواهیم داد:

بهترین اپلیکیشن ویدیو کال چیست؟

دلیل محبوبیت ویدیو کال واتساپ چیست؟

بهترین راهکار برای برقراری ویدیو کال تلگرام چیست؟

آیا ویدیو کال اینستاگرام توانایی رقابت با اپ های دیگر را دارد؟

وقتشه اینو بخونیحالا وقتشه! اینو بخون: آموزش تولید محتواپیشنهاد نویسنده این است که اول مقاله بالا را خوانده و سپس ادامه این مقاله را بخوانید.

17 اپلیکیشن برتر برای تماس تصویری باکیفیت

اپ هایی که در ادامه برای شما بررسی می کنیم، کاملا رایگان بوده و شما در این دوران سخت کرونا، می توانید به بهترین شکل با دوستان و آشنایان خود، ارتباط تصویری برقرار کنید.

این خیلی جذاب و فوق العاده است که شما گزینه های زیادی برای تماس تصویری، دارید. اما دشواری آن زمانی است که نمی دانید کدام اپ، بهترین اپلیکیشن ویدیو کال است. این اپ ها بر اساس آخرین نظرسنجی هایی که از کاربران اینترنتی انجام گرفته است، تهیه شده و ترتیب معرفی آن ها، بر اساس محبوبیت آن برای کاربران در سراسر جهان است.

1) اپلیکیشن Zoom؛ بهترین اپلیکیشن ویدیوکال از هر لحاظ

ویدیو کال چیست,ویدیو کال واتساپ چیست

اپلیکیشنی که برای برگزاری کنفرانس ها، کلاس های مدارس، جلسات مختلفی کاری و زندگی، بهترین انتخاب برای کاربران در سراسر جهان است. البته شاید انتظار داشتید که در ابتدای این لیست اپ هایی مانند واتساپ (WhatsApp)، ایمو (Imo)، اداب کانکت (Adobe Connect) و حتی اینستاگرام (Instagram) قرار بگیرد اما این اپ ها هر کدام معایب داشته اند که توانایی صدرنشینی در این لیست را نداشتند.

این نرم افزار در نسخه های اندروید، ویندوز، اپل و قابل استفاده در لپ تاپ و موبایل ها، می باشد که تمام قابلیت های Adobe Connect و WhatsApp را به شما ارائه می دهد و بیشتر نیز برای وبینارهاف قابل استفاده است. اما تنها ضعفی که دارد برای تعداد بیشتر از 4 کاربر محدودیت برقراری تماس 40 دقیقه ای را دارد.

اگر نسخه کامل آن را تهیه کنید، بدون محدودیت می توانید تماس تصویری با 100 نفر همزمان را داشته باشید.

در ادامه می خواهیم بپردازیم به بهترین اپلیکیشن ویدیو کال برای گوشی های اپ:

2) اپلیکیشن Facetime؛ بهترین برای سیستم عامل آیفون

بهترین اپلیکیشن ویدیو کال,ویدیو کال با افکت,ویدیو کال تلگرام چیست

شاید برای شما سوال باشد که مناسب ترین اپ آیفونی ویدیو کال چیست. البته که بیشتر کاربران آیفون با این نرم افزار آشنا هستند، این نرم افزار معمولا به صورت پیش فرض بر روی گوشی های آیفون، آیپد، سیستم عامل های مک قرار دارد و مخصوص این سیستم عامل است. یک نرم افزار کاربردی برای برقراری تماس در گروه ها، همین طور با مخاطبان هم به صورت تصویری و هم به صورت صوتی.

متاسفانه این نرم افزار به صورت کاملا اختصاصی برای دارندگان سیستم عامل آیفون و مک هست و بر روی سیستم عامل های اندروید و ویندوز، پاسخگو نیست.

بعد از اپلیکیشن زوم که در نسخه پولی خود، امکان برقرار ی تماس تصویری همزمان با 100 را داشت، این اپ به صورت کاملا رایگان امکان برقرار تماسی تصویری همزمان با 32 نفر را دارد که به نوبه خود، بسیار کاربردی و جالب برای استفاده است.

3) اپلیکیشن واتس آپ (WhatsApp)؛ دارای شهرت جهانی

بهترین اپلیکیشن ویدیو کال,ویدیو کال با افکت,ویدیو کال تلگرام چیست

شاید در این دوران بیماری کرونا که تماس تصویری با استقبال ویژه ای روبرو شده است، با سوال کردن از هر نفر در رابطه با بهترین اپلیکیشن ویدیو کال، 8 نفر آن ها به شما واتس آپ را پیشنهاد دهند. واتس آپ یک پیام رسان محبوب در سراسر جهان است که در کنار امکان چت کردن با مخاطبان خاص شما و همین طور چت کردن در گروه های عضو شده، امکان برقرار تماس صوتی و تصویری را برای فراهم کرده است. بیشتر ایرانی ها با واتس آپ متوجه شدند که ویدیو کال چیست.

واتس آپ، کاربران بسیاری دارد و به همین دلیل رفته رفته به ویژگی ها و قابلیت های خود، اضافه می کند. تا چندی پیش، امکان برقرار تماس همزمان فقط فقط با 4 نفر بود که اکنون به 8 نفر ارتقا پیدا کرده است.

یکی از ویژگی های بارز این نرم افزار پیشتیبانی از 90 درصد سیستم عامل های موجود در دنیا است.

جالب است بدانید بیش از 90 درصد کسب و کارهای اینترنتی از این اپلیکیشن برای ارتباط با کاربران خود استفاده می کنند. نیوسئو نیز برای ارائه پشتیبانی های ویژه در کنار اپلیکیشن آموزش سئو، از واتساپ نیز استفاده می کند.

4) اپلیکیشن Google Duo؛ بهترین برای اندرویدی ها

بهترین اپلیکیشن ویدیو کال,ویدیو کال با افکت,ویدیو کال تلگرام چیست

حال که به خوبی متوجه شدید که ویدیو کال واتس آپ چیست، می خواهیم اپلیکیشنی برتر برای این قابلیت در سیستم عامل اندروید معرفی کنید. قطعا با ابزارهای مختلف گوگل آشنا هستید، گوگل برای راحتی کاربران دست به هر کاری زده است. برای همان شما در پیدا کردن بهترین اپلیکیشن ویدیو کال، روی این ابزار فوق العاده گوگل نیز می توانید حساب کنید. همان طور که اپ facetime بهترین برای آیفونی ها بود، اپ Google Duo نیز برای اندرویدی ها، بهترین است. این برنامه دارای یک ویژگی ابتکاری به نام “Knock Knock” است که در آن می توانید پیش از پذیرش تماس، پیش نمایشی را ببینید که در آنسوی خط وجود دارد.

سیستم عامل های قابل پشتیبانی: اندروید – ویدوز – ios

بیشترین تعداد کاربر در یک ویدیو کال: 12

5) اپلیکیشن Facebook Messenger؛ بهترین برای تماس های خانوادگی

بهترین اپلیکیشن ویدیو کال,ویدیو کال با افکت,ویدیو کال تلگرام چیست

زمانی که ما متوجه شدیم ویدیو کال چیست، با اپ هایی مانند Imo، تماس تصویری Whatsapp آشنا شدیم. البته از قدمت ویدیو کال در ابتدا مقاله مواردی گفته شد، می بایست بدانید که دنیایی از اپ های ویدیو کال، کنون در بازار وجود دارد که هر کدام قابلیت ها و الغاب خود را دارند. مسنجر فیس بوک نیز به بهترین اپلیکیشن ویدیو کال برای تماس تصویری خانوادگی، انتخاب شده است. البته این دلیلی کاربری ضعیف دیگر اپ ها نیست. دلیل این انتخاب این است که معمولا در خانواده های کشورهای دیگر، همه عضو فیسبوک هستند و قابلیت تماس تصویری هم زمان با 50 نفر مسنجر فیسبوک، باعث شده است که خانواده های پرجمعیت به راحتی بتوانند از این طریق با هم و هم زمان ویدیو کال برقرار کنند.

6) اپلیکیشن Skype؛ بهترین برای محل کار

بهترین اپلیکیشن ویدیو کال,ویدیو کال با افکت,ویدیو کال تلگرام چیست

بهترین اپلیکیشن ویدیو کال برای حرفه ای ها و برای کسانی که قصد برقراری ارتباط در محل کار را دارند، اسکایپ است. اسکایپ نه تنها مناسب برای برقرار تماس تصویری هم زمان با 50 نفر است، بلکه امکان به اشتراک گذاری این تماس تصویری به همراه ترجمه کردن به برخی زبان های روز دنیا را دارد. شما از قبل باید در Microsoft افتتاح حساب کنید.

سیستم عامل های قابل پشتیبانی: اندروید – ویدوز – ios

بیشترین تعداد کاربر در یک ویدیو کال: 50

7) اپلیکیشن HouseParty؛ بهترین برای بازی ها

بهترین اپلیکیشن ویدیو کال,ویدیو کال با افکت,ویدیو کال تلگرام چیست

شاید این نام برای شما ناشناخته باشد و تعجب کنید که چرا در لیست بهترین اپلیکیشن ویدیو کال، قرار گرفته است. این اپ به شما این امکان را می دهد که وارد ویدیو کال شوید، دوستان خود را به این تماس تصویری دعوت کنید و سپس خودتان، این تماس را ترک کنید. معمولا از این ویدیو کال برای بازی های خاصی مانند خواندن ادامه متن آهنگ یا بازی های گروهی در تماس های تصویری کاربرد دارد که به صورت اختصاصی، امکاناتی را برای این بازی ها شما در اپ، مشاهده خواهید کرد.

سیستم عامل های قابل پشتیبانی: اندروید – ویدوز – ios

بیشترین تعداد کاربر در یک ویدیو کال: 8

8) اپلیکیشن Snapchat؛ بهترین براین نوجوان ها

بهترین اپلیکیشن ویدیو کال,ویدیو کال با افکت,ویدیو کال تلگرام چیست

یکی از مهم ترین دلایل محبوبیت این شبکه اجتماعی، برقراری ویدیو کال با افکت های هیجان انگیز است که بیشتر برای نوجوان ها جذابیت دارد. این شبکه اجتماعی همانند استوری اینستاگرام، به شما این امکان را می دهد که محتواهای ویدیویی خود را تا 24 ساعت برای دوستان خود که جز کاربران شما هستند، به اشتراک بگذارید.

سیستم عامل های قابل پشتیبانی: اندروید – ios

بیشترین تعداد کاربر در یک ویدیو کال: 16

9) اپلیکیشن Discord؛ بهترین برای گیمرها

بهترین اپلیکیشن ویدیو کال,ویدیو کال با افکت,ویدیو کال تلگرام چیست

Discord بهترین اپلیکیشن ویدیو کال برای گپ زدن در هنگام انجام بازی های ویدیویی برای افراد است، اما بسیاری از آنها نمی دانند که در واقع امکان تماس ویدیویی با حداکثر 25 کاربر را فراهم می کند. Discord از ویژگی های ساده ای برخوردار است، مانند امکان تغییر سطح صوتی سایر کاربران در اواسط تماس و شما می توانید چندین کانال برای گروه های مختلف ایجاد کنید، همه اینها هنگام بازی برای شما فعال هستند.

سیستم عامل های قابل پشتیبانی: ویندوز – ios ورژن مک

بیشترین تعداد کاربر در یک ویدیو کال: 25

10) اپلیکیشن Instagram؛ بهترین شبکه اجتماعی با قابلیت تماس تصویری

بهترین اپلیکیشن ویدیو کال,ویدیو کال با افکت,ویدیو کال تلگرام چیست

قطعا همه شما با اینستاگرام آشنا هستید و می دانید اینستاگرام ویدیو کال چیست. این امکان به تازگی به بخش دایرکت یا همان پیام خصوصی با دیگران، اضافه شده است و شما می توانید همان طور که با دیگران چت می کنید، تماس تصویری باکیفیت نیز برقرار کنید. البته این قابلیت به اندازه کافی مورد استقبال قرار نگرفت و بیشتر لایو اینستاگرام به عنوان یک ویدیوکال جدید با استقبال بی نظیری روبرو شد.

سیستم عامل های قابل پشتیبانی: اندروید – ios

بیشترین تعداد کاربر در یک ویدیو کال: 6

11) اپلیکیشن STARLEAF

STARLEAF یک برنامه مناسب برای جلسات شرکتی با نسخه اولیه رایگان است که ویژگی های این نسخه رایگان عبارتند از:

 • حداکثر 20 شرکت کننده در تماس های گروهی
 • تماس های یک به یک بدون محدودیت زمانی هستند.
 • مدت زمان تماس های گروهی حداکثر 45 دقیقه است.
 • قابلیت اشتراک گذاری صفحه وجود دارد.
 • قابلیت ضبط صفحه وجود ندارد.

12) اپلیکیشن JITSI MEET

این اپلیکیشن نیز یکی از برنامه های ویدیو کال است. این برنامه اوپن سورس بوده و ویژگی های زیادی دارد. برای استفاده از این برنامه به راحتی می توانید وارد سایت مربوط به این اپلیکیشن شوید و دکمه Start Meeting را بزنید. همچنین اگر یک برنامه نویس هستید می توانید برنامه جلسات خود را با استفاده از Jitsi Videobridge شخصی سازی کنید. اما ویژگی های کاربردی و مهم در نسخه اصلی موجود می باشند و اکثر کاربران از نسخه اصلی رضایت کافی دارند. ویژگی های نسخه رایگان این برنامه به شرح زیر می باشند:

 • حداکثر شرکت کننده 100 نفر
 • تماس های یک به یک بدون محدودیت زمانی
 • تماس های گروهی بدون محدودیت زمانی
 • امکان اشتراک گذاری و ضبط صفحه

13) اپلیکیشن WHEREBY

نسخه رایگان Whereby به شما امکان استفاده از یک اتاق جلسه با حداکثر 50 شرکت‌کننده را همراه با قابلیت قفل کردن اتاق‌ها می دهد، یعنی شرکت‌کنندگان برای ورود بایددر بزنند. در این برنامه هر اتاق URL مخصوص به خود را دارد که می‌توانید آن را انتخاب کنید، با این شرط که کسی قبلا آن نام را انتخاب نکرده باشد. برخی از ویژگی های این برنامه به شرح زیر هستند:

 • حداکثر شرکت کننده: 50 نفر
 • تماس های یک به یک: بدون محدودیت زمانی
 • جلسات گروهی: محدودیت 45 دقیقه
 • امکان اشتراک گذاری صفحه: وجود دارد
 • امکان ضبط صفحه: وجود ندارد

14) اپلیکیشن RINGCENTRAL VIDEO PRO

RingCentral Video Pro که قبلاً به عنوان Glip Pro شناخته می شد، طیف خوبی از ویژگی ها را برای یک برنامه ویدیو کال رایگان ارائه می دهد. امکان اشتراک‌گذاری صفحه، ضبط صفحه (تا هفت روز ذخیره)، چت و پس‌زمینه مجازی و… در این برنامه وجود دارد.

15) اپلیکیشن Marco Polo

مارکوپولو خود را “واکی تاکی ویدئویی” می نامد؛ زیرا به شما امکان این را می دهد که ویدیو های کوتاهی برای مخاطبان خود ارسال کنید. برخلاف اسنپ چت، مارکوپولو ویدیوها را در یک چت ذخیره می کند، بنابراین می توانید در آینده به آن ها دسترسی داشته باشید. نسخه های اندروید و IOS برای این برنامه موجود می باشند.

16) برنامه RemotePC Meeting

برنامه RemotePC Meeting نمونه‌ای از بهترین اپلیکیشن ویدیو کال است؛ زیرا دارای ویژگی های کنفرانس ویدیویی مناسبی می باشد و به شما امکان ساده سازی فرآیند همکاری را می دهند. برای شروع، می توانید فورا یک جلسه ایجاد کرده و آن را از طریق یک لینک با همکاران یا کارمندان خود به اشتراک بگذارید. برای اشتراک‌ گذاری این لینک ها یک افزونه در مرورگر کروم وجود دارد که این فرآیند را آسان‌تر می‌کند. همچنین از دیگر ویژگی های این برنامه این است که می توان آن را با تقویم‌ های Google، Outlook یا Yahoo ادغام کرد.

علاوه بر این موارد، جهت بهبود امنیت و در شرایطی که اتصال اینترنت افراد محدود است، می توان با استفاده از VoIP به جلسات ملحق شد. هیچ محدودیتی برای اضافه کردن اعضا به یک کنفرانس ویدیویی وجود ندارد. همچنین در این برنامه چندین ابزار چت فردی و گروهی داخلی نیز وجود دارد.

در برنامه RemotePC Meeting می‌توانید صفحه‌ نمایش را به اشتراک بگذارید تا ارائه و انتقال نکات مدنظرتان آسان‌ تر شود. در این برنامه همه جلسات را می توان به عنوان فایل های ویدئویی یا صوتی برای مراجعات بعدی ضبط و ذخیره کرد. حتی در این اپلیکیشن یک تخته سفید مشترک وجود دارد که به شما امکان اشتراک گذاری ایده های خود با سایر شرکت کنندگان جلسه را می دهد.

در نهایت، RemotePC Meeting ابزارهای ویدئو کنفرانس قدرتمندی دارد که آن ها را توسط طیف وسیعی از امکانات عالی و یک رابط کاربری مناسب ارائه می دهد. این برنامه به خصوص برای کسانی که به ابزارهای دسترسی از راه دور نیز نیاز دارند گزینه مناسبی است.

17) برنامه U Meeting

CyberLink یک شرکت نرم افزاری تایوانی است که در سال 1996 تاسیس شد و U Meeting نرم افزار ویدیو کال تولید شده توسط این شرکت است. U Meeting یک برنامه تحت وب است و نرم افزار آن وجود ندارد. این امر ممکن است برخی از کاربران را ناامید کند، اما می تواند یک مزیت نیز محسوب شود؛ زیرا برای استفاده از U Meeting نیازی به دانلود نرم افزار اضافی نخواهید داشت. همچنین امکان ضبط ویدیو یا اتصال به جلسات با استفاده از سیستم های VoIP در این برنامه وجود ندارد.

چگونه بهترین برنامه ویدئو کال را انتخاب کنیم؟

از آنجایی که معمولا بهترین برنامه‌ های ویدیو کال دارای سطوح دسترسی رایگان هستند، می توانید موارد مختلف را امتحان کرده و بهترین گزینه را مطابق نیاز خود انتخاب کنید. فقط کافی است نرم افزار موردنظر را نصب کرده و یک حساب کاربری ایجاد کنید.

اگر می‌خواهید بدانید که از کدام برنامه شروع کنید، بهترین توصیه این است که ویژگی‌ها و قابلیت‌هایی را که به آنها نیاز دارید بررسی کنید. اگر فقط به دنبال چت کردن تصویری با گوشی خود هستید، FaceTime یا واتساپ بهترین گزینه ها هستند.

اما اگر شما و افرادی که قرار است در ویدیو کال شرکت کنند، از تعدادی دستگاه مختلف و متفاوت مانند تلفن همراه، تبلت، رایانه و … استفاده می کنید، یا نیاز به ویژگی های حرفه ای تری دارید، توصیه می کنیم از Teams، Zoom، Skype یا Discord استفاده کنید. این برنامه‌ها در هر پلتفرمی قابل دسترسی می باشند. برای استفاده از برخی ویژگی‌ها و قابلیت‌های آن ها ممکن است مستلزم پرداخت هزینه باشد، اما به احتمال زیاد نیازی به آن ویژگی ها نخواهید داشت. به خصوص اگر تعداد نفرات شرکت کننده در تماس تصویری کم بوده، یا مدت زمانی که قصد دارید چت کنید نسبتا کوتاه باشد.

ویژگی های پولی در بسیاری از موارد دارای گزینه های جذاب‌ تری هستند، اما در نسخه‌های رایگان معمولا اکثر نیاز های مورد انتظار برآورده می شوند و شما به تمام ویژگی های اساسی که برای چت کردن با افراد دیگر نیاز دارید، دسترسی خواهید داشت.

سخن آخر

ما در این مقاله از بلاگ آموزش سئو سایت نیوسئو سعی کردیم نکاتی را به شما بازگو کنیم تا به خوبی متوجه شوید که ویدیو کال چیست و چگونه بهترین و مناسب ترین ویدیو کال را با دوستان و آشنایان خود، برقرار کنیم. به همین منظور در 17 اپلیکیشن برتر برای برقرار تماس تصویری را مشخص کردیم که هر کدام برای گروهی از افراد مناسب است. حال انتخاب با شماست که کدام اپ برای شما بهتر و مناسب تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود