شادوبن توییتر چیست و نحوه رفع و خارج شدن از آن

تست شادوبن توییتر,خارج شدن از شادوبن توییتر,خروج از شادوبن توییتر

شادوبن توییتر چیست؟ آیا در شبکه اجتماعی توییتر نیز شادوبن اتفاق می‌افتد؟ پلتفرم‌های اجتماعی مختلف ازجمله توییتر کاربران را تشویق می‌کنند تا اطلاعاتی را که به نظر آنها جذاب است را به اشتراک بگذارند؛ اما متأسفانه، بخش قابل توجهی از توییت‌ها اسپم یا خودکار هستند.

در این شرایط، هر یک از پلتفرم‌ها موظف به ایجاد و استفاده از الگوریتم‌ها و رویکردهای هوش مصنوعی هستند تا بتوانند این نوع مطالب را که به این ترتیب منتشر می‌شوند، از بین ببرند.

آیا توییتر شادوبن دارد؟

سایر پلتفرم‌های اجتماعی مانند اینستاگرام نیز شادوبن دارند. اما در رابطه با توییتر گمانه زنی‌هایی در رابطه با واقعی یا تخیلی بودن این ماجرا وجود دارد.  یکی از دلایلی که وجود شادوبن در توییتر را اثبات می‌کند، بیانیه مالکان این شرکت در سال 2020 است که گفته بودند:

ممکن است هرگونه محتوایی را حذف یا از انتشار آن امتناع کنیم. انتشار یا میزان بازدید هر محتوایی را محدود کرده و یا حتی کاربران را به حالت تعلیق درآوریم و حساب‌های کاربری را پس بگیریم.

در این بیانیه هیچ اسمی از شادوبن شدن در توییتر برده نشد؛ اما در واقع این همان چیزی است که ما آن را شادوبن می‌نامیم. اما دلیل شادوبن توییتر چیست؟ زمانی که توییتر مشکوک به ارسال هرزنامه یا نقض خط مشی‌های خود شود این کار را انجام می دهد.

دلایل اصلی شادوبن شدن در توییتر چیست؟

تست شادوبن توییتر,خارج شدن از شادوبن توییتر,خروج از شادوبن توییتر

توییتر هم مانند تمامی پلتفرم‌های اجتماعی قوانین خاص خود را دارد و از کاربران خود انتظار دارد تا به آنها پایبند باشند. در ادامه به بررسی مواردی می‌پردازیم که ممکن است باعث نقض این قوانین و شادوبن در توییتر شوند:

1- انتشار مطالب خارج از چارچوب

توییتر قصد دارد محیطی برای اشتراک گذاری مطالب مفید فراهم آورد و قطعا انتشار مطالب توهین آمیز، خشونت آمیز، سیاسی و مطالب غیراخلاقی از جمله مواردی است که منجر به شادوبن در توییتر می‌شود. اگر به طور مداوم درگیر مشاجره یا آزار سایر کاربران باشید، حساب شما قطع و مسدود شده و به عبارتی زنگ خطر را برای توییتر به صدا در می آورد.

2- انتشار محتوای اسپم

لطفا به این نکته توجه داشته باشید که برنامه‌های شخص ثالثی که به حساب توییتر خود پیوند می‌دهید به طور خودکار در تایم لاین شما ریتوییت نشوند. توییتر به طور کلی، از رفتار ربات گونه آگاه است و الگوریتم‌های آن‌ اکانت‌هایی را که توسط ربات‌ها و هرزنامه‌ها کنترل می‌شوند را مسدود میکند. در تنظیمات اپلیکیشن خود، هر گزینه‌ای را که به برنامه اجازه می‌دهد به صورت خودکار توییت در حساب شما منتشر کند، بردارید.

3- تکنیک قدیمی فالو و نوفالو

Churning اصطلاحی است که برای توصیف فرآیند فالو کردن و سپس نوفالو کردن تعداد زیادی از افراد در یک بازه زمانی کوتاه استفاده می‌شود. این روش در گذشته ابزار محبوبی برای جذب فالوور بود. امروزه برخی از ربات‌ها این کار را در حجم بسیار زیاد برای شما انجام می‌دهند. این کار ممکن است منجر به  شادوبن توییتر و تعلیق دائمی حساب شما شود.

4- استفاده از هشتگ ها

شاید کمی تعجب کنید که چگونه ممکن است استفاده از هشتگ‌ها حساب توییتر را محدود کند؛ اما باید بدانید که استفاده از هشتگ‌های مسدود شده منجر به شادوبن میشود. این نکته یکی از مسائل بسیار ساده اما در عین حال بسیار مهم است که متاسفانه عده زیادی از افرادی که در توییتر فعالیت می‌کنند، از آن آگاه نیستند.

چگونه بفهمیم که در توییتر شادوبن شده ایم؟

رفع شادوبن توییتر,سایت تست شادوبن توییتر,سایت تشخیص شادوبن توییتر

حال که به سوال شادوبن توییتر چیست پاسخ دادیم، لازم است تا نحوه تست شادوبن شدن در توییتر را نیز بیان کنیم. برای فهمیدن این مسئله چند راه وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم.

اگر متوجه کاهش بسیار زیاد تعامل و دسترسی شدید و تعاملات شما به صفر رسیده، به احتمال زیاد شادوبن در توییتر برای شما رخ داده است. تاکتیک هایی وجود دارد که می‌توانید برای تست شادوبن توییتر استفاده کنید.

1- جستجوی نام کاربری

یکی از روش‌های شادوبن تست توییتر این است که از حساب کاربری خود خارج شده، سپس نام کاربری خود را جستجو کنید. اگر نمی‌توانید توییت‌ها یا پست‌های اخیر خود را ببینید، ممکن است shadowban شده باشید.

2- استفاده از سایت تست شادوبن توییتر

روش دیگر استفاده از سایت‌هایی است که با آزمایش‌های خودکاری که طراحی کرده‌اند، شادوبن بودن حساب در توییتر را تست میکنند. یکی از این وب سایت ها، shadowban.eu است.

خوشبختانه، خروج از شادوبن در توییتر بسیار سریع و راحت است. در اکثر مواقع، توییتر ظرف 48 تا 72 ساعت دوباره اکانت را در دسترس شما قرار می‌دهد. با توجه به تجربه افراد متخصص در این زمینه، بهتر است در این بازه از حساب خود استفاده نکنید.

نحوه خروج از شادوبن توییتر

شادوبن تست توییتر,شادوبن توییتر,شادوبن توییتر چیست

آیا حساب شما هم دچار شادوبن در توییتر شده است؟ اگر توییتر دسترسی شما را هم محدود کرده، برای حذف حساب خود از شادوبن در توییتر، می‌توانید چند مرحله ساده زیر را انجام دهید.

1- پست های مشکل ساز را حذف کنید

انجام این کار ممکن است کمی سخت باشد؛ زیرا باید دقیقاً بفهمید که کدام پست منجر به شادوبن شده است. با این حال، می‌توانید با خاموش کردن ربات‌های تولیدکننده ترافیک یا توییت‌های خودکار این کار را شروع کنید.

هر نظر هرز، توییت، یا لینکی که از خود باقی گذاشته اید را حذف کنید. حساب توییتر خود را از هرگونه رفتار بالقوه مغایر با قوانین رسانه‌های اجتماعی پاک کنید. شما می‌توانید این کار را با بررسی خط‌ مشی‌های توییتر و حذف هر چیزی که ناقض قوانین آن است انجام دهید.

2- مدتی صبر کنید

بسیاری از اوقات، شادوبن در توییتر موقتی است. زمانی که در دوره شادوبن هستید، می‌توانید برای مدتی از توییت کردن و تعامل خودداری کنید. به طور دوره‌ای بررسی کنید تا ببینید آیا تعامل و دسترسی شما تغییر کرده است یا خیر؛ به طور خلاصه فعالیت خود را به حداقل برسانید.

3- ارتباط با پشتیبانی توییتر 

اگر دستورالعمل‌ها را به درستی انجام داده‌اید و برای مدتی استفاده از توییتر را کنار گذاشته‌اید؛ اما همچنان مشکوک هستید که حساب شما شادوبن است یا خیر، تنها کاری که باید انجام دهید این است که با پشتیبانی ارتباط بگیرید.

لازم نیست کلمه “shadowban” را ذکر کنید، بلکه فقط به آنها بگویید که دقیقاً مشکل چیست (ممکن است تعامل کاهش یابد یا توییت های شما با هشتگ های مربوطه نمایش داده نشود). پشتیبانی توییتر به شما پاسخ خواهد داد و اگر محتوای شما را مناسب بداند، حساب شما را از شادوبن خارج می‌کند.

محدودیت هایی که شادوبن ایجاد میکند چیست؟

شادوبن توییتر یعنی چه,شادوبن در توییتر,شادوبن شدن توییتر

همانطور که در بالا توضیح داده شد، در حالت شادوبن توییتر، حساب شما در موارد متعددی غیر قابل دسترس میشود. حتی گاهی ممکن است فعالیت هایی که شما انجام میدهید قابل مشاهده نباشد. ممکن است پروفایل کاربری شما به دیگر کاربران نمایش داده نشود. همچنین عدم امکان توییت زدن و پاسخ به دیگر توییت ها، از جمله محدودیت‌هایی است که شدوبن ایجاد میکند.

کلام آخر

اگر  در شبکه اجتماعی توییتر shadowban هستید و نمی‌دانید چه کاری باید انجام دهید، بهتر است چند روز در حساب خود فعایت نکنید. هنگامی که حساب شما دچار شادوبن شود، در لحظه راهی برای درست کردن حساب وجود ندارد.

امروز در این مقاله سعی کردیم تا سوال شادوبن توییتر چیست را پاسخ دهیم و روش‌های تست شادوبن توییتر و همینطور نحوه رفع و خارج شدن از آن را توضیح دهیم. امیدواریم با پیاده سازی این روش‌ها بتوانید به راحتی از این وضعیت خارج شوید.

1 نظر در مورد مقاله “ شادوبن توییتر چیست و نحوه رفع و خارج شدن از آن ” ثبت شده است
  1. رایا پروژه

    بسیار عالی


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود