راهنمای استوری اینستاگرام با معرفی ترفندهای جدید 2022

100ها نکته آموزشی رایگان در اینستاگرام نیوسئو

اینکه چرا برای استوری اینستاگرام که یکی از راحت ترین و پرکاربردترین قابلیت های این شبکه اجتماعی است، نیاز به یک راهنمای استوری اینستاگرام دارید، شاید عجیب باشد، اما همین قابلیت شگفت انگیز اینستاگرام، روشی کارآمد برای درآمدزایی بیش از 100 میلیون برای برخی افراد شده است. ما در این مقاله قصد داریم صفر تا صد استوری گذاشتن در اینستاگرام و استراتژی هایی برای کسب درآمد و تبلیغات با آن را برای شما شرح دهیم.

ما در راهنمای استوری اینستاگرام به موضوعات زیر می پردازیم:

 1. چگونه از استوری اینستاگرام استفاده کنیم؟
 2. چگونه از استیکرها و افکت ها به بهترین شکل در استوری، استفاده کنیم؟
 3. معرفی تکنیک های استوری اینستاگرام
 4. چه ترفندهایی در هایلایت های استوری اینستاگرام وجود دارد؟
 5. چگونه برای استوری های خود محدودیت بگذاریم؟
 6. استراتژی کسب درآمد با استوری اینستاگرام
 7. نحوه زمانبندی کردن استوری ها
 8. نحوه آنالیز استوری های اینستاگرام
 9. نحوه طراحی و تولید بهترین محتوا برای استوری اینستاگرام
 • 5 ایده خاص برای استوری اینستاگرام

استوری اینستاگرام در سال 2016 راه اندازی شد و اکنون بیش از 500 میلیون نفر از این قابلیت خارق العاده استفاده می کنند. اگر کنجکاوید که بدانید چگونه می توان با استوری اینستاگرام کسب درآمد کرد و اینکه چه تکنیک هایی در استفاده از استوری وجود دارد، با ما در آموزش استوری اینستاگرام، همراه باشید.

بهتر است قبل از شروع آموزش کامل استوری اینستاگرام، اپ خود را به آخرین ورژن بروز رسانی کنید.

معرفی کامل بخش استوری اینستاگرام

این قابلیت اینستاگرام ویژگی ها و امکانات بسیاری دارد و شما روش های زیادی برای استوری گذاشتن دارید و می توانید محتواهای مختلفی را استوری کنید. زمانی که وارد اپ اینستاگرام خود، می شوید در نوار بالای در صفحه نمایش پست ها، آیکون هایی با تصویر پروفایل Following ها (دنبال شونده ها) را مشاهده می کنید که دور تصویر پروفایل آن ها، رنگ نارنجی مانندی دیده می شود. این نشان می دهد که آن کاربر، استوری گذاشته است. در این نوار اولین آیکون، تصویر پروفایل شماست که اگر استوری بگذارید، دور آن این رنگ نارنجی می شود.

برای ورود به قسمت استوری شما باید بر روی عکس پروفایل خود در صفحه اصلی نمایش پست ها و استوری ها، کلیک کنید. زمانی که روی آن بخش کلیک کنید، دوربین گوشی شما فعال می شود و در چارچوب استوری، دوربین شما فعال می شود. در ادامه راهنمای استوری اینستاگرام، بخش های مختلفی که در استوری اینستاگرام را معرفی می کنیم:

1) بخش گالری: روی بخش پایین سمت چپ آخرین تصویر از گالری شما نمایش داده می شود که اگر می خواهید عکسی از گالری را استوری کنید، باید روی آن کلیک کرده و تصویر مورد نظر را انتخاب کنید.

2) بخش انتخاب روش انتشار محتوا: روی بخش پایین طبق آخرین بروز رسانی اینستاگرام در آخرین ماه سال 2020، شما به سه بخش بسیار مهم در اینستاگرام برای انتشار محتوا دسترسی دارید:

 1. بخش انتشار پست اینستاگرام
 2. بخش لایو اینستاگرام
 3. بخش استوری (شما به صورت پیش فرض در این قسمت هستید)

3) تغییر حالت دوربین از عقب به جلو: روی بخش پایین سمت راست، امکان تغییر وضعیت دوربین از جلو به عقب را گذاشته است

4) انتخاب افکت برای استوری گرفتن: بالا این مواردی که معرفی کردیم امکان انتخاب افکت برای استوری گذاشتن است، در حالتی که بخواید عکس یا فیلمی را همان جا ضبط کرده و به عنوان استوری منتشر کنید. برای انتخاب افکت

5) امکانات خاص استوری گذاشتن: سمت چپ شما با آیکون هایی را مشاهده می کنید که ابتدایی ترین آن به شما امکان نوشتن بر روی عکس یا فیلم هایی که گرفته اید را می دهد. در این بخش قابلیت های خاصی از استوری اینستاگرام است که در بخش های بعدی راهنمای استوری اینستاگرام، برای شما شرح می دهیم.

6) بخش تنظیمات (علامت پیچ): در قسمت بالای صفحه سمت چپ، این مورد را می بینید. این بخش تنظیمات استوری اینستاگرام است که در یک بخش جداگانه برای شما از امکانات این بخش نکاتی را خواهیم گفت.

7) روشن کردن فلش دوربین: در قسمت بالا علامتی مانند رعد و برق قرار دارد که برای روشن کردن فلش دوربین کاربرد دارد.

8) دکمه خروج: در صورتی که می خواهید از بخش استوری خارج شوید، در گوشه سمت راست بالا، علامت ضربدر وجود دارد که برای خروج از بخش استوری است.

در ادامه آموزش استوری اینستاگرام، می خواهیم چگونگی استوری گذاشتن را به شما آموزش دهیم.

چگونگی استوری گذاشتن در اینستاگرام

برای استوری گذاشتن در اینستاگرام همان طور که در قسمت قبل گفته شد باید روی عکس پروفایل خود در صفحه اصلی پست ها و استوری کلیک کنید یا اینکه بر روی عکس پروفایل خود در صفحه پروفایل، کلیک کنید.

پس از باز شدن دوربین استوری، می توانید یک عکس بگیرید یا یک فیلم ضبط کنید و همین طور می توانید عکس یا ویدیویی از گالری را انتخاب کرده و استوری کنید. بعد از ضبط فیلم یا عکس گرفتن، می توانید از طیف وسیعی از فیلترها استفاده کنید و همچنین متن و نقاشی ها را به محتوای خود اضافه کنید.

چگونگی استفاده از افکت ها در استوری اینستاگرام

در ادامه راهنمای استوری اینستاگرام، می خواهیم استفاده از افکت های استوری را برای شما شرح دهیم. قبلا هم گفتیم که می توانید زمانی که در بخش استوری، فیلم یا عکس می گیرید، این کار را با افکت انجام دهید. برای این کار، اینستاگرام 25 افکت را به صورت پیش فرض برای شما قرار داده است. هر کدام از این افکت امکانات و جذابیت های فوق العاده ای را به تصویر شما می دهد.

در این افکت ها به صورت اسلاید مانند کنار هم قرار گرفته اند. یکی از تکنیک های استوری اینستاگرام این است که از استوری های خاصی که در بخش گالری افکت ها، قرار دارد، استفاده کنید. در بخش گالری افکت ها، شما می توانید افکت های مورد نظر خود را انتخاب کنید که به صورت دسته بندی هایی در کنار هم قرار گرفته اند.

جالب است بدانید که اینستاگرام این امکان را برای برخی افراد قرار داده است که با ساخت افکت های مختلف برای بخش افکت های استوری اینستاگرام، بتوانند کسب درآمد کنند.

تکنیک های استوری اینستاگرام

متن رنگین کمانی در استوری

بسیاری از افراد فعال در اینستاگرام نحوه نوشتن متن رنگین کمانی در استوری را نمی دانند. برای انجام این کار، ابتدا وارد محیط ایجاد استوری شوید، سپس با انتخاب ابزار متن (Text)، یک متن ایجاد کنید. با نگه داشتن انگشت خود روی متن، آن را به حالت سلکت درآورید. حال بدون این که انگشت خود را از روی متن بردارید، وارد قسمت تعیین رنگ متن شوید، انگشت دیگرتان را روی یکی از رنگ های موجود در پایین صفحه نگه دارید تا طیف رنگی ظاهر شود. همزمان با حرکت دادن انگشت خود بر روی طیف رنگی، انگشت دیگر که روی متن قرار دارد را جابجا کنید تا هر کلمه رنگ متمایزی را به خود بگیرد.

انجام این کار در ابتدا کمی سخت است اما با چندبار سعی کردن می توانید انجامش دهید. دقت کنید هنگام تغییر متن، بهتر است برای خارج کردن متن از حالت سلکت، این کار را از چپ به راست انجام دهید.

افکت سایه متن در استوری

برای ایجاد افکت سایه در متن استوری اینستاگرام، کافی است ابتدا توسط ابزار text، متن مورد نظر را بنویسید، سپس مجددا همان متن را با رنگ دیگری ایجاد کنید و دو متن ایجاد شده را  با فاصله ای جزئی، روی یکدیگر قرار دهید.

اضافه کردن افکت نور به اموجی ها

مورد دیگری که قصد داریم آن را در راهنمای استوری اینستاگرام معرفی کنیم، اضافه کردن هاله نور به اموجی ها در استوری است. برای این کار ابتدا در استوری خود اموجی مدنظر را اضافه کنید، سپس با انتخاب حالت Neon می توانید به اموجی یک هاله نور اضافه کنید. این کار می تواند جلوه خاص و جذابی به استوری های شما بدهد.

استفاده از گیف های شخصی در استوری

برای اضافه کردن گیف های شخصی به استوری، به یک برنامه جانبی با نام GIPHY نیاز دارید. برای انجام این کار باید ابتدا نرم افزار اینستاگرام خود را باز کرده، سپس برنامه GIPHY را اجرا کنید. در این نرم افزار باید گیف مورد نظر خود را انتخاب کنید، همچنین امکان ساختن گیف توسط این نرم افزار وجود دارد. پس از انتخاب گیف مورد نظر، ابتدا دکمه Share را بزنید سپس گزینه Story را انتخاب کنید تا گیف انتخاب شده به استوری شما اضافه شود.

ایجاد محدودیت بازدید استوری

گاهی اوقات ممکن است بخواهید محتوایی را استوری کنید اما نمی خواهید برخی از فالوور های شما آن استوری را ببینند، از سوی دیگر نیز قصد ندارید آن فالوور ها را بلاک کنید، برای انجام این کار دو روش وجود داردکه در این بخش از راهنمای استوری اینستاگرام به آن ها می پردازیم:

 1. استفاده از Hide Story From: هنگامی که استوری خود را منتشر کردید، در صفحه اصلی اینستاگرام روی عکس خود کلیک کنید تا استوری شما نمایش داده شود، سپس با کلیک روی گزینه سه نقطه (تنظیمات) وارد بخش Story Setting شده و گزینه Hide Story From را انتخاب کنید. در این قسمت می توانید تعیین کنید که کدام یک از فالوور های شما نتواند استوری منتشر شده را مشاهده کند.
 2. استفاده از Story Setting: برای انجام این روش باید ابتدا وارد تنظیمات موجود در پروفایل اینستاگرام خود شده و سپس وارد بخش Story Setting شوید. در این قسمت می توانید افرادی که نمی خواهید ازین پس استوری های شمارا مشاهده کنند انتخاب کنید.

زمان بندی استوری اینستاگرام

جهت زمان بندی استوری اینستاگرام نیاز است از یک ابزار جانبی مانند Combin Scheduler استفاده کنید. در این نوع ابزار ها ویژگی ها و امکانات زیادی وجود دارند که یکی از آن ها قابلیت زمان بندی انتشار پست و استوری در اینستاگرام است.

پس از نصب و راه اندازی Combin Scheduler روی دستگاه خود، وارد برنامه شده و مراحل زمان بندی را انجام دهید، سپس تصویر مدنظر را آپلود کرده فیلد های مربوط به آن را تکمیل نمایید. دقت کنید در این برنامه دو بخش وجود دارد که یکی از آن ها مربوط به استوری و دیگری مربوط به پست می باشد. در آخر باید تاریخ و ساعت مدنظر را مشخص کرده و دکمه create را بزنید. حال اطلاعات مربوط به محتوای زمان بندی شده شما در صفحه اصلی برنامه قابل مشاهده است. برای حذف محتوای زمان بندی شده نیز کافی است از گزینه های مربوط به همان پست ابتدا گزینه Delete و سپس Remove را بزنید.

راهنمای استفاده از امکانات جدید استوری اینستاگرام 2021

یکی از مهم ترین مواردی که در راهنمای استوری اینستاگرام باید آن را بررسی کنیم، امکانات جدیدی است که اینستاگرام برای استوری ها بهینه سازی می کند. این بخش هر ماه در بروز رسانی های اینستاگرام، بروز شده و قابلیت های جدیدی به آن اضافه می شود. در ادامه تک تک این امکانات را با هم بررسی می کنیم تا بتوانید با این تکنیک های استوری اینستاگرام، بهترین محتوا را برای کاربران خود، تولید کنید.

روش دسترسی: برای رسیدن به این بخش وارد دوربین اختصاصی اینستاگرام که برای لایو و استوری است، شوید. این امکانات در سمت چپ به صورت آیکون های مختلف، قرار گرفته است که فقط به صورت تک تک، باید آن ها را فعال کنید.

نوشتن در استوری ها و قابلیت های جالب آن

این ساده ترین و شاید قدیمی ترین آپشن اینستاگرام برای استوری ها است. با کلیک بر روی آن 9 قابلیت دیگر همانند افکت ها در پایین صفحه نمایش داده می شود که هر کدام برای موضوعی خاص کاربرد دارد:

نوشتن یک متن: بخش اول برای نوشتن یک متن ساده است و به شما امکان تغییر رنگ پس زمینه متن و ویرایش هایی بر روی متن را نیز می دهد

تبریک تولد: بخش دوم بخش اختصاصی برای تبریک تولد است که اینستاگرام برای این موضوع اختصاصی، بهینه سازی کرده است و حتی زمانی که شما فرد مورد نظر را منشن کنید، استوری های قبلی که با این کاربر داشته اید را برای قرار دادن در این استوری نیز به شما پیشنهاد می دهد.

استوری کردن گیف: بخش سوم در این ردیف برای استوری کردن تصاویر گیف مناسب است، البته مشکل این بخش، این است که فقط می توانید از گیف های وب سایت Giphy استفاده کنید.

طرح های خاص استوری اینستاگرام: این بخش یکی از تکنیک های استوری اینستاگرام است که به شما پیشنهادات خاصی را برای نوشتن یک عبارت یا متن و انتشار آن، به شما می دهد. کافیست روی طرحی به صورت پیش فرض قرار داد، کلیک کنید تا با طرح های خاص و زیبا دیگر نیز روبرو شوید

پرسش و پاسخ دو گزینه ای: بخش بعدی برای ایجاد پرسش هایی با پاسخ های دو گزینه مناسب است

پرسش و پاسخ تشریحی: بخش بعدی که در اینجا قرار گرفته است، بخش ایجاد سوال یا نظرسنجی از کاربران است و کاربران می توانند پاسخ های خود را در فیلد مشخص شده، بنویسند.

ثانیه شمار یادآوری: یکی از بخش هایی که کاربرد بسیاری داشته و اکنون توسط پیج های بزرگ زیادی، مورد استفاده قرار می گیرد، ثانیه شمار است. شما می توانید برای لایوی که قرار است چند ساعت دیگر برگزار شود، ثانیه شما بگذارید. این بخش به کاربران این امکان را می دهد که با کلیک بر روی آن، یادآوری از این لایو یا هر موضوع دیگر، ایجاد کنند.

این مقاله راهنمای استوری اینستاگرام ادامه دارد…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود