آموزش جامع بلاگری در اینستاگرام

آموزش بلاگری در اینستاگرام و کسب درآمد از آن,اصول بلاگری,بلاگر

بلاگری در اینستاگرام با توجه به محبوبیت زیادی که این شبکه اجتماعی نزد مردم ایران و حتی جهان دارد، به یکی از پرطرفدار ترین مشاغل و فعالیت های آنلاین تبدیل شده است. همچنین برای بسیاری از افراد، بلاگری جذابیت داشته و از آن لذت می برند و با توجه به درآمد بلاگری در اینستاگرام، آن ها ترجیح می دهند بجای انجام شغل های طاقت فرسا، کاری را انجام دهند که هم از آن لذت برده و هم درآمد کسب نمایند.

قبل از شروع آموزش بلاگری در اینستاگرام و کسب درآمد از آن، بهتر است در مورد این که بلاگر کیست و چه کارهایی انجام می دهد صحبت کنیم و پس از آن به شرح اصول بلاگری بپردازیم.

منظور از بلاگری در اینستاگرام چیست و بلاگر کیست؟

به طور کلی بلاگری و فعالیت های یک بلاگر، تولید محتوای متنی، تصویری، صوتی و ویدیویی با موضوعی خاص و پرمخاطب در پلتفرم های پرکاربر می باشد. موضوعات مناسب و مورد استفاده برای بلاگری بسیار گسترده هستند. برخی از بلاگرها در حوزه های آموزشی و تخصصی فعالیت می کنند و برخی دیگر نیز در زمینه های طنز و سرگرمی.

نحوه تولید محتوا برای هر حوزه‌ای می تواند متفاوت باشد، برای مثال افرادی که موضوع بلاگری آن ها موارد تخصصی آموزشی است، باید محتوای آن ها با لحن رسمی باشد و افرادی که در حوزه سرگرمی و طنز فعال هستند، باید از لحن محاوره‌ای و گفتاری استفاده نمایند.

هرچه یک بلاگر بیشتر بتواند با محتوای خود روی مخاطبان اثر مثبت بگذارد و اعتماد آن ها را جلب کند، موفق تر است. در ادامه روش های درآمد از بلاگری را کاملا توضیح خواهیم داد اما یکی از رایج ترین این روش ها، تبلیغات است. مخاطبان یک بلاگر، اگر اعتماد زیادی به او داشته باشند به مواردی که او جهت تبلیغ در پیج خود قرار می دهد نیز اعتماد بیشتری خواهند کرد.

در این صورت بازدهی تبلیغات در پیج بلاگر مدنظر بسیار افزایش یافته و قیمت تبلیغات او نیز بیشتر خواهد شد. بنابراین جذب مخاطبان زیاد و همچنین جلب اعتماد آن ها، می تواند تاثیر زیادی بر موفقیت بلاگر بگذارد. در این مقاله مربوط به آموزش بلاگری در اینستاگرام و کسب درآمد از آن، ما تمامی روش های جذب مخاطب و جلب اعتمادشان را شرح خواهیم داد.

آموزش بلاگری در اینستاگرام و کسب درآمد از آن,اصول بلاگری,بلاگر

اصول بلاگری در اینستاگرام

حال که می دانید بلاگری در اینستاگرام چیست و بلاگر کیست و تا حدودی با نحوه کار بلاگرها آشنا شده‌اید. وقت آن است که اصول بلاگری را نیز بدانید.

1. داشتن موضوع مشخص برای بلاگری

هیچ بلاگری نمی تواند با پوشش دادن چندین موضوع مختلف موفق باشد و به اهداف خود برسد. بلاگرهای موفق همیشه یک موضوع خاص را که در آن تخصص دارند انتخاب می کنند و در مورد همان موضوع تولید محتوا انجام می دهند.

اگر در موضوع خاصی تخصص ندارید، یک فهرست از موضوعات مورد علاقه خود تهیه کرده و بررسی کنید که کدام یک از آن ها جهت بلاگری برای شما مناسب تر است. سپس می توانید به مرور زمان و در کنار کار تولید محتوای و بلاگری اینستاگرامتان، در مورد آن موضوع تحقیق کرده و اطلاعات خود را ارتقاء دهید.

2. تسلط به تولید محتوا

تفاوتی ندارد که موضوع بلاگری شما چیست و در کدام پلتفرم فعالیت می کنید؛ شما باید بتوانید محتوای با کیفیت و کاربرپسند تولید کنید. توانایی تولید محتوا یکی از مهم ترین اصول بلاگری می باشد. برای شروع یادگیری تولید محتوا برای اینستاگرام، باید موارد زیر را فرابگیرید:

  • تولید محتوای متنی و جذاب نویسی جهت تاثیر گذاری بر مخاطبان
  • عنوان نویسی به صورت جذاب
  • آشنایی ابتدایی به یکی از نرم افزارهای فتوشاپ یا ایلاستریتور جهت تولید عکس برای پست و استوری
  • تسلط به یکی از نرم افزارهای تدوین ویدیو مانند پریمیر یا کمتازیا (یادگیری پریمیر ممکن است کمی زمان بر باشد، بنابراین برای شروع کمتازیا پیشنهاد می شود).

بلاگر اینستاگرام,بلاگری در اینستاگرام,بلاگری در اینستاگرام چیست

3. تشکیل تیم

پس از مسلط شدن به موارد مربوط به آموزش بلاگری در اینستاگرام و کسب درآمد از آن، بعید است که بتوانید تا انتها و برای همیشه به صورت تنها کار کنید، بنابراین با گذشت و زمان و توسعه پیج، نیاز خواهید داشت تخصصی تر به فعالیت خود ادامه دهید و این امر مستلزم داشتن یک تیم حرفه‌ای می باشد.

هر یک از افراد تیم شما باید در یکی از زمینه های مورد نیاز تخصص داشته باشد یا به آن مسلط شود.

برای مثال یک نفر باید امور پاسخ دادن به کامنت و دایرکت ها را به عهده بگیرد و فردی دیگر به صورت تخصصی موارد مربوط به تولید محتوای تصویری و تدوین فیلم ها را انجام دهد.

وقتشه اینو بخونیحالا وقتشه! اینو بخون: آموزش سئو اینستاگرام در گوگلپیشنهاد نویسنده این است که اول مقاله بالا را خوانده و سپس ادامه این مقاله را بخوانید.

4. الگوبرداری از سایر بلاگرهای موفق

همیشه و در هر زمینه‌ای، استفاده از تجارب افراد موفق توصیه می شود. این امر برای بلاگری در اینستاگرام نیز صدق می کند؛ البته نباید الگو برداری را با کپی برداری اشتباه بگیرید.

شما می توانید با مشاهده محتوای موفق سایر بلاگرها و با استفاده از خلاقیت خود، ایده های بسیار جذابی را برای تولید محتوای در پیج خود دریافت نمایید. همچنین می توانید از اشتباهات یک فرد موفق که موجب ریزش فالوورهای او شده درس بگیرید و شما آن اشتباه را تکرار نکنید.

5. تسلط به کار با اینستاگرام

یکی از مهم ترین لازمه‌های بلاگری در اینستاگرام، توانایی کامل کار با این پلتفرم است. برای مثال باید به مواردی مانند هشتک گذاری صحیح، نحوه رفتن به اکسپلور، نحوه کار الگوریتم اینستاگرام و آپدیت های آن، آپلود کردن انواع پست و استوری و… مسلط باشید.

6. از اخبار روز دنیا مطلع باشید

این مورد شاید کمی عجیب به نظر برسد! ممکن است با خود بگویید که مطلع بودن از اخبار روز چه ارتباطی با بلاگری در اینستاگرام دارد؟ اما واقعیت این است که مطلع بودن از رویدادهای روز و ترند و ایجاد ارتباط بین محتوا و آن رویدادها، می تواند تا حد زیادی بازدید محتوا را افزایش دهد.

یکی از اصول بلاگری و رمز های موفقیت برای بلاگری در اینستاگرام، این است که با استفاده از خلاقیت خود، موضوع بلاگری و محتوای خود را با اخبار و رویداد های پرطرفدار و ترند ارتباط دهید.

7. تحلیل رفتار مخاطبان

با استفاده از بخش اینسایت اینستاگرام (Insight)، می توانید اطلاعاتی جزئی در مورد نحوه تعامل مخاطبان با محتوای پیج خود به دست آورید. برای مثال اگر طبق گزارشات بخش insight، نوعی از محتوا تعامل مناسبی را از سمت مخاطبان دریافت نموده است، باید سعی کنید محتوای مشابه به آن را بیشتر تولید کنید.

همچنین اگر توسط Insight متوجه شدید که کاربران از نوع خاصی از محتوای شما آنچنان استقبال نکرده‌اند، نباید دیگر منابع، زمان و انرژی خود را صرف تولید محتوای مشابه به آن کنید.

درآمد بلاگری در اینستاگرام

روش های درآمد بلاگری در اینستاگرام

کسب درآمد بلاگری در اینستاگرام می تواند به روش های مختلفی انجام شود. برخلاف باور بسیاری از افراد، درآمد بلاگری در اینستاگرام و تنها راه آن تبلیغات در پیج نیست؛ بلکه روش های بیشتری برای آن وجود دارند که در ادامه آن ها را شرح خواهیم داد.

1. کسب درآمد از طریق درج تبلیغات

همان طور که گفته شد، رایج ترین روش برای کسب درآمد از بلاگری اینستاگرام، درج تبلیغات در پست یا استوری است. به بلاگرها اینفلوئنسر نیز گفته می شود و معنی این واژه (influencer) تاثیر گذار است. دلیل این نام گذاری این است که بلاگرها و اینفلوئنسر ها، روی مخاطبان و دنبال کنندگان خود و همچنین در جامعه، تاثیر گذار هستند.

دلیل این تاثیر گذاری، اعتمادی است که مخاطبان بلاگرها به آن ها دارند و به دلیل همین اعتماد اگر محصول یا خدماتی توسط بلاگرها معرفی و توصیه شود، احتمال این که مخاطبان اقدام به خرید آن محصول یا استفاده از خدمات مذکور کنند، بسیار زیاد است.

2. جذب اسپانسر

این روش معمولا برای بلاگرهایی با موضوعات طنز و سرگرمی کاربرد دارد. برای مثال تولید کنندگان محتوای طنز در اینستاگرام، می توانند در محتواهای خود (که بازدید بسیاری را به خود جذب می کنند) یک برند، شرکت، فروشگاه و… خاص را نیز معرفی کرده و در قبال این کار، مبالغی را از شرکت مدنظر دریافت نماید. معمولا در این روش، اسپانسر تمامی هزینه های مربوط به تولید محتوا را نیز پرداخت می نماید.

3. فروش محصولات یا خدمت

بلاگرها علاوه بر تبلیغات و معرفی برند اسپانسر ها، خود نیز می توانند به مخاطبان خود محصول فروخته یا خدمات خاصی را در حوزه تخصصشان ارائه دهند. برای مثال پیج های بلاگری آموزش سئو رایگان زیادی در اینستاگرام وجود دارند که به دلیل ارائه رایگان بسیاری از موارد آموزشی مرتبط با سئو، افراد زیادی آن ها را دنبال می کنند.

حال این بلاگرها می توانند از طریق فروش دوره های آموزشی سئو یا ارائه خدماتی مانند مشاوره سئو، درآمد کسب نمایند.

در این مقاله مهمترین اصول بلاگری اینستاگرام و روش های کسب درآمد از آن را بیان کردیم، اما نکته مهمی که در آخر باید ذکر شود این است که هیچ گاه هنگام شروع کار بلاگری در اینستاگرام، خود را با رقبایی که مدت زیادی است فعالیت می کنند مقایسه نکنید. برای مثال ممکن است با وجود کمبود بودجه، برای شروع کار اقدام به خرید تجهیزات حرفه‌ای جهت تولید محتوا نمایید.

پیشنهاد می شود در ابتدای کار کمال گرایی را کنار گذاشته و با حداقل تجهیزاتی که امکان فراهم کردنشان را دارید شروع کنید. به مرور زمان و با افزایش فالوور ها و البته افزایش درآمد، می توانید به تدریج اقدام به خرید تجهیزات حرفه‌ای و حتی تبلیغات در پیج های مرتبط دیگر نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود