مزایای اینستاگرام | 5 مزیت باورنکردنی اینستاگرام برای برندها

خاصیت اینستاگرام,خوبی های اینستاگرام,فواید اینستاگرام 100ها نکته آموزشی رایگان در اینستاگرام نیوسئو

مزایای اینستاگرام امروزه بر هیچکس پوشیده نیست و اکثر ما می دانیم که اینستاگرام یک بستر عالی برای ساخت محتواهای بصری است که هر نوع کسب و کاری می تواند از آن بهره ببرد. با این حال، هنوز هم مدیران کسب و کارهایی هستند که معتقدند که از این ابزار فوق العاده نمی توان برای بهبود و ارتقا برند استفاده کرد.

این افراد متصورند که اینستاگرام تنها برای سرگرمی کاربرد دارد. اما 300 میلیون کاربر فعال این اپلیکیشن به رشد کسب و کارهای بسیار زیادی کمک کرده است. در هر حال اگر قبول ندارید که مزایای اینستاگرام چیزی فراتر از آنچیزی است که مردم از آن برای سرگرمی استفاده کنند، ما 5 دلیل اساسی به شما ارائه خواهیم کرد که نشان می دهند اینستاگرام چه مزیت هایی برای رشد برندها می تواند داشته باشد.

مزیت های اینستاگرام برای رشد کسب و کارها

  1. ارتباط با مشتریان

وقتی صحبت از ارتباط با مشتریان در دنیای آنلاین می شود، برخی از صاحبان کسب و کار ذهنشان به سمت فیسبوک، توییتر یا تلگرام می رود. اگر جزو این افراد هستید، ممکن است از شنیدن اینکه اینستاگرام یکی از فعال ترین و جذاب ترین پایگاه های کاربری را دارد تعجب کنید.

در حقیقت، یک گزارش از تحقیقات فورستر نشان داد که در اینستاگرام در هر فالویی که انجام می شود، 120 برابر بیشتر از توییتر تعامل ایجاد خواهد شد.

اینستاگرام با چنین تعامل بالایی بستر مناسبی برای برقراری ارتباط با مشتریان، بررسی بازخورد آن ها و ایجاد روابطی است که از طریق آن ها می توانید فروش محصولات یا خدمات برند خود را چندین و چند برابر کنید.

شما می توانید عکسی از یک محصول جدید را به اشتراک بگذارید و از مردم نظرشان را بپرسید یا درخواست کنید که یک نگاه اجمالی به یک ایده یا طرح کسب و کار شما داشته باشند تا متوجه شوید که اصلا علاقه ای نشان می دهند یا خیر.

حالا وقتشه! اینو بخون: آموزش جامع ترفندهای اینستاگرامپیشنهاد نویسنده این است که اول مقاله بالا را خوانده و سپس ادامه این مقاله را بخوانید.

  1. فهمیدن اینکه مردم چه چیزهایی دوست دارند

ممکن است شما متوجه این موضوع نشده باشید اما مخاطبین هدف شما ممکن است از قبل اینکه شما در اینستاگرام شروع به فعالیت کنید، به اشتراک گذاری پست هایی مرتبط با برندتان و صحبت در مورد تجارت شما در اینستاگرام پرداخته باشند.

این امر به ویژه اگر کسب و کار شما دارای مکانی ثابت باشد که مشتریان به طور منظم از آن بازدید می کنند، بیشتر صدق می کند.

رستوران ها نمونه بارز این مسئله هستند. مردم عاشق به اشتراک گذاشتن عکس غذاهای مورد علاقه خود هستند. با استفاده از اینستاگرام آن ها می توانند عکس های غذاهایشان را به اشتراک بگذارند و با تگ کردن لوکیشن شما، به فالوورهای خود اطلاع دهند که در چه مکانی از این غذایی که به اشتراک گذاشته اند، لذت می برند.

خاصیت اینستاگرام,خوبی های اینستاگرام,فواید اینستاگرام

اما این مسئله محدود به رستوران ها نمی شود؛ مردم عاشق به اشتراک گذاشتن تصاویر متنوع از مکان های مختلف هستند. هنگامی که آنها لوکیشن کسب و کار شما را تگ می کنند، دوستانشان این مکان را می بینند و در حقیقت آن ها از طرف شما برندتان را تبلیغ می کنند.

اگر جزو چنین کسب و کارهایی هستید، با یک جستجوی ساده در اینستاگرام می توانید متوجه شوید که کاربران چقدر لوکیشن برند شما را تبلیغ کرده اند.

حالا وقتشه! اینو بخون: آموزش افزایش فالوور اینستاگرام رایگانپیشنهاد نویسنده این است که اول مقاله بالا را خوانده و سپس ادامه این مقاله را بخوانید.

  1. دسترسی به مشتریان جدید

اینستاگرام پیدا کردن عکس های جدید، افراد جدید و مشاغل جدید را آسان می کند.

یکی از راه هایی که مردم می توانند مطالب جدید را در اینستاگرام پیدا کنند، هشتگ است . مشابه سایر شبکه های اجتماعی، وقتی شخصی هشتگی را در پستی در اینستاگرام قرار می دهد، در واقع یک لینک بین جستجوگر و تولید کننده هشتگ ایجاد می شود و می توانید تمام عکس هایی را که با استفاده از آن هشتگ به اشتراک گذاشته شده است، مشاهده کنید.

مثلا برای رستوران ارم شاندیز که مشتریانش بیشتر به دنبال سفارش شیشلیک در این رستوران هستند، هشتگ “شیشلیک”راهی عالی برای یافتن مشتریانی است که علاقه مند به این برند هستند. استفاده از هشتگ های محلی نیز می تواند در این زمینه مفید باشد.

همچنین می توانید از هشتگ برای یافتن مشتری های بالقوه فعال استفاده کنید. به عنوان مثال، پیجی که مربوط به یک کلینیک حیوانات خانگی است، می تواند با استفاده از هشتگ های مرتبط، افرادی که در محدوده کسب و کار او هستند را پیدا کند و با آن ها ارتباط بگیرد.

  1. ارتقا اکانت های دیگرتان در پلتفرم های مختلف

یکی از نکات جالب در مورد محتوایی که در اینستاگرام تولید می کنید، این است که به راحتی می تواند در تمام کانال های مختلف بازاریابی شما به اشتراک گذاشته شود. در تنظیمات اینستاگرام خود می توانید گزینه social sharing را انتخاب کنید تا محتوای اینستاگرام شما در حساب کاربری توییتر و فیسبوک هم منتشر شود. جالب است که اگر این گزینه را یکبار فعال کنید، دیگر نیازی به انجام دوباره آن نیست و هربار که پستی در اینستاگرام منتشر می کنید، به صورت خودکار پست شما در فیسبوک و توییتر هم منتشر خواهد شد.

این مقاله ادامه دارد…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود