آموزش دریافت تیک آبی اینستاگرام | 11 راهکار اثربخش (آپدیت 2023)

تیک آبی اینستاگرام,تیک آبی اینستاگرام چیست؟,چگونه تیک آبی اینستاگرام بگیریم

قطعا یکی اهداف شما در اینستاگرام در کنار رسیدن به درآمدهای چند صد میلیونی، دریافت تیک آبی اینستاگرام است. یکی از سوالات مهمی که برای ما ایجاد می شود، این است که چگونه تیک آبی اینستاگرام بگیریم. برخی تلاش می کنند که این تیک را به صورت غیر مجاز و از روش های خاصی به صورت فیک، دریافت کنند، اما ما اینجاییم که راهکارهای اساسی را به شما نشان دهیم.

ما در این مقاله به موضوعات زیر می پردازیم:

منظور از تیک آبی در اینستاگرام چیست؟

برای دریافت تیک آبی اینستاگرام، باید چه شرایطی داشته باشیم؟

تاثیر تیک آبی فیسبوک در گرفتن تیک آبی اینستاگرام

چرا تیک آبی اینستاگرام اینقدر مهم و ارزشمند است؟

6 مرحله اساسی برای دریافت راحت تر تیک آبی

11 راهکار اساسی برای گرفتن تیک آبی اینستاگرام

چگونه از تیک آبی اینستاگرام، نگهداری کنیم؟

در پایان مقاله قطعا برنامه شما برای موفقیت در اینستاگرام، تغییر خواهد کرد. در صورتی که به شناخت خوبی از این که تیک آبی اینستاگرام چیست، برسید.

منظور از تیک آبی اینستاگرام چیست؟

هدف اصلی قرار دادن تیک آبی در کنار نام کاربری اینستاگرام، نشان دادن اصلی بودن و فیک نبودن آن حساب کاربری است. معمولا افراد سودجو حساب کاربری هایی با نام و برندهای مطرح در اینستاگرام، ایجاد کرده و از این طریق کسب درآمد می کنند. حال اگر کنار نام کاربری شما این تیک آبی وجود داشته باشد، کاربر با خیال آسوده به شما اعتماد می کند، از خدمات شما استفاده کرده و از شما خرید می کند. این تاییده از اینستاگرام را قطعا برای پیج های مختلفی، دیده اید. در دیگر شبکه های اجتماعی نیز وجود دارد که نشانه تایید اعتبار این پیج از طرف شبکه اجتماعی مورد نظر است.

این کار باعث می شود که شما به عنوان مثال برند معتبر آدیداس را در میان انبوهی از برندهای فیک که در اینستاگرام، در حال فعالیت هستند، شناسایی کنید و یا اینکه پیج اصلی یک فرد مشهور را در میان پیج های مختلف که با نام وی، در حال فعالیت هستند را راحت تر پیدا کنید.

افرادی که اندکی اطلاعات در مورد شبکه های اجتماعی داشته باشند، می دانند که اگر این تیک آبی اینستاگرام را دریافت کنند، اعتبار ویژه ای در میان انبوهی از طرفداران و کاربران خود، دریافت می کنند. پیج هایی که تیک آبی دریافت کرده اند، نشان دهنده این نیست که تمام الگوریتم های این شبکه اجتماعی را رعایت می کنند، دریافت تیک آبی اینستاگرام به این معنی است که شما محتواهای عالی و درجه یک برای مخاطبان خود، تولید می کنند، 90 درصد کامنت های شما در جهت تحسین و همین طور سوالات معنادار از طرف کاربران است و در آخر کاربران شما همیشه از شما تعریف می کنند.

حال که به خوبی متوجه شدید که تیک آبی اینستاگرام چیست، بهتر می توانید با نحوه گرفتن تیک آبی اینستاگرام آشنا شوید.

برای دریافت تیک آبی اینستاگرام، باید چه شرایطی داشته باشیم؟

تیک آبی اینستاگرام,تیک آبی اینستاگرام چیست؟,چگونه تیک آبی اینستاگرام بگیریم

هر کسی لیاقت دریافت تیک آبی اینستاگرام را دارد، اما اینستاگرام سعی دارد کسانی را انتخاب و تایید کند که از هر لحاظ برای کاربران هم محبوب و تاید شده باشند. به عنوان مثال اگر امکان دریافت تیک آبی، به فروشگاه های مختلفی که در سطح شهر قرار دارند داده شود، فروشگاهی که مورد تایید همگان است و همه از اجناس، نحوه برخورد فروشندگانش و … تعریف و تمجید می کنند، شایسته دریافت این علامت می باشد.

در پرانتز باید بگوییم که پیج هایی که در دیگر شبکه های اجتماعی، تیک آبی دریافت کرده اند، دلیل بر دریافت تیک آبی از اینستاگرام، نیست.

اینستاگرام در بخش خبری خود، به تازگی اعلام کرد که امکان دریافت تیک آبی فقط برای برخی از پیج های معمولی، افراد مشهور، برندهای برتر، آن هم به این دلیل که احتمال جعل و ایجاد پیج فیک برای آن ها زیاد است وجود دارد. اما به این معنی نیست که شما نمی توانید تیک آبی اینستا را بگیرید.

 در ادامه چیزی در مورد واجد شرایط بودن تیک آبی را برای شما بررسی می کنیم. ابتدا باید شرایط و دستورالعمل های اینستاگرام را مطالعه کنید، چون در کنار معیارهای زیر، می بایست مطابق این دستورالعمل ها، عمل کنید.

داشتن اعتبار و حقیقی بودن: شما باید یک شخص حقیقی باشید، چون پیج طرفداران یک شخص یا یک برند، به سختی می توانند تیک آبی بگیرند،(تقریبا محال است). همین طور کسب و کار شما باید ثبت شده و دارای اعتبار باشد یعنی زیر مجموعه برند یا نمایندگی خاصی نباشد.

یونیک و منحصر به فرد بودن: داشتن یک ایده خاص و منحصر به فرد یا در کل خاص بودن در دریافت تیک آبی اینستاگرام کمک بسیاری می کند.

پیج public یا عمومی: فقط پیج های عمومی که برای کاربران باز هستند و نیازی به درخواست فالو ندارند، می توانند تیک آبی دریافت کنند.

کامل بودن: شما باید یک بیو کامل و واضح، داشتن حداقل یک پست معنادار و همین طور عکس پروفایل واضح و غیر کپی داشته باشید.

داشتن نام کاربری مشخص: البته این مورد را برخی تایید نمی کنند، اما ما مطمئن هستیم که اگر دو برند در تمام شرایط بجز مشخص بودن نام کاربری، باهم یکسان باشند، احتمال گرفتن تیک آبی اینستا برای برندی که نام آن واضح و غیر مبهم می باشد، بسیار بیشتر است.

حال که با شرایط دریافت تیک آبی از اینستاگرام آشنا شدید، بهتر است که با هم نحوه گرفتن تیک آبی اینستاگرام را بررسی کنیم. البته کار ساده ای نیست، اما تلاش کردن برای آن اگر قصد دارید در آینده برندی معتبر و قوی را بسازید، قطعا ارزشمند است.

وقتشه اینو بخونیحالا وقتشه! اینو بخون: ترفندهای اینستاگرامپیشنهاد نویسنده این است که اول مقاله بالا را خوانده و سپس ادامه این مقاله را بخوانید.

تاثیر تیک آبی فیسبوک در گرفتن تیک آبی اینستاگرام

همانطور که احتمالا می دانید، در شبکه اجتماعی فیسبوک نیز تیک آبی برای برخی از حساب های کاربری وجود دارد که نشان دهنده اعتبار و اصلی بودن آن حساب ها است؛ اما سخت گیری ها برای گرفتن تیک آبی در فیسبوک، به اندازه گرفتن تیک آبی اینستاگرام نیست.

در فیسبوک اکانت های مربوط به مشاغل و یا حساب های سازمانی کوچک قادر به گرفتن تیک آبی هستند، اما در اینستاگرام حساب های کابری‌ که احتمال به وجود آمدن اکانت های فیک و نا معتبر برای آن ها وجود دارد، می توانند تیک آبی بگیرند و دلیل آن هم این است که کاربران با مشاهده تیک آبی این حساب ها، از اعتبار و اصلی بودن آن ها اطمینان حاصل کرده و در تعامل با پیج های فیک و کپی شده از موارد اصلی، متضرر نشوند. به همین دلیل می توان گفت داشتن تیک آبی در فیسبوک، دلیل محکمی برای گرفتن تیک آبی اینستا محسوب نمی شود.

چرا تیک آبی اینستاگرام اینقدر مهم و ارزشمند است؟

این موضوع زمانی برای شما قابل فهم است که بدانید تیک آبی اینستاگرام چیست. بیایید واقع بین باشیم. این تیک آبی برای هر حساب کاربری در اینستاگرام مهم و ارزشمند است. اما یک نماد اعتماد نیز محسوب می شود. قطعا اگر این نماد را دریافت کنید، یعنی یک فرد قابل اطمینان هستید. مجموعه ها می توانند برای موضوعاتی مانند عقد قرارداد، خرید و… به شما اعتماد کنند.

به همین دلیل است که تیک آبی اینستا یک نقطه عطف بزرگ برای رشد اکانت ها است. با این حال، اگر می‌پرسید دقیقاً چه کسی مهر تاییده اپلیکیشن را دریافت می‌کند، این پلتفرم شرایط دقیق را کمی مبهم ارائه کرده است.

6 مرحله اساسی در دریافت تیک آبی اینستاگرام

دریافت تیک آبی اینستاگرام,نحوه گرفتن تیک آبی اینستاگرام

توجه کنید که اگر می خواهید به پاسخ درستی از سوال چگونه تیک آبی اینستاگرام بگیریم، برسید، می بایست، به ریزترین نکات توجه کنید. سپس مراحل زیر را با هم بررسی می کنیم:

1) به صفحه پروفایل خود بروید و بر روی گزینه همبرگر مانند برای دسترسی به تنظیمات کلیک کنید.

2) روی settings کلیک کنید.

3) روی گزینه Account کلیک کنید.

4) روی گزینه Request Verification کلیک کنید.

5) قسمت های مشخص شده را پر کنید.

 • نام کاربری خود را در قسمت User name وارد کنید.
 • نام واقعی خود را در قسمت Full name وارد کنید.
 • نام حرفه یا لغب یا نوع شهرت خود را در قسمت Known as وارد کنید.
 • در قسمتی انتهایی باید مدرکی را ارائه دهید. در صورتی که پیج شما یک شخص را معرفی می کنند، مثلا اگر شما بازیگر هستید، ارائه شناسنامه یا گذرنامه، کافیست. اما اگر کسب و کاری را در این پیج معرفی می کنید، ارائه مدرکی مربوط به کسب و کارتان، ضروری است.
 • در قسمت Category نیز حوزه کاری خود را مشخص می کنید.

6) در انتها بر روی دکمه Send کلیک کنید.

این مراحلی بود که هر فرد با داشتن شرایطی که در قبلتر بررسی کردیم، می تواند برای دریافت تیک آبی اینستاگرام خود، اقدام کند. اما اینجا اینستاگرام است که تشخیص می دهد که شما لایق دریافت تیک آبی هستید یا خیر. زمانی که شما مراحل بالا را به دقت طی کنید، اینستاگرام بررسی های خود را بر روی صفحه شما، انجام داده و پس از 4 روز یا نهایتا یک هفته، پیامی مبنی بر تایید شدن یا نشدن تیک آبی، در قسمت اعلانات برای شما ارسال می شود.

در صورتی که اینستاگرام شما را تایید کرده باشد، پیام زیر برای شما ارسال می شود:

تیک آبی اینستاگرام,تیک آبی اینستاگرام چیست؟,چگونه تیک آبی اینستاگرام بگیریم

پس از تأیید، نمی توانید نام کاربری را در حساب خود تغییر دهید و تیک آبی نمی تواند به حساب دیگری منتقل شود. حساب ‌های اینستاگرامی که جعل از هویت افراد دیگر هستند، برخلاف دستورالعمل ‌های انجمن اینستاگرام می باشند و تایید نمی شوند.

در صورتی هم که این اپ با درخواست تیک آبی شما، مخالفت کرده باشد، پیام زیر برای شما ارسال خواهد شد:

تیک آبی اینستاگرام,تیک آبی اینستاگرام چیست؟,چگونه تیک آبی اینستاگرام بگیریم

اگر درخواست شما رد شد، می توانید مجدداً ظرف 30 روز درخواست جدیدی ارسال کنید. توجه داشته باشید که چندین بار درخواست برای تیک آبی اینستا قبل از دریافت پاسخ، می تواند درخواست شما را لغو کرده یا پاسخ را به تاخیر بیاندازد.

سوالات متداول در دریافت تیک آبی اینستاگرام

برای اینکه بدانیم چگونه تیک آبی اینستاگرام بگیریم بهتر است قبل از هرچیز ابهامات و سوالاتتون رو برطرف کنید:

برای تیک آبی اینستاگرام باید اکانت بیزینسی داشته باشیم؟

خیر. امکان دریافت تیک آبی اینستاگرام برای هر نوع اکانتی وجود دارد.

برای تیک آبی اینستاگرام به چه تعداد فالوور نیاز داریم؟

این یکی از متداول ترین سوالات شماست. متأسفانه، اینستاگرام هرگز تعداد رسمی فالوورهای مورد نیاز برای تایید اینستاگرام را اعلام نکرده است و هیچ اطلاعاتی برای کمترین فالوور تایید شده حساب اینستاگرام وجود ندارد.

با این حال، کسانی که بیشترین فالوور و بیشترین دسترسی را دارند، دلیل بر این نیست که شانس بیشتری برای دریافت تیک آبی دارند. کاملا برعکس است. آن ها در قبال میلیون ها کاربر مسئول بوده و باید فیلترهای بیشتری را برای دریافت این تاییده، بگذرانند.

اما این دردسرها ارزش بسیار زیادی داشته و اگر تأیید شوید، می توانید چیزهای زیادی به دست آورید. یک راهکار اساسی این است که به جذب فالوور هدفمند ادامه داده و خود را برای رسیدن به این هدف، آماده کنیم.

11 راهکار اثربخش برای دریافت تیک آبی اینستاگرام

زمانی که هر فردی متوجه شود که تیک آبی اینستاگرام چیست، متوجه این داستان هم می شود که دریافت آن، کار بسیار دشواری است. ما سعی می کنیم در این مقاله راهکارهایی را به شما ارائه دهیم که راه گرفتن تیک آبی برای شما هموار شود و بتوانید به راحتی موفقیت های بزرگی را در این شبکه های اجتماعی غول پیکر، رقم بزنید.

1- سعی نکنید تیک آبی را بخرید

برخی تصور می کنند که نحوه گرفتن تیک آبی اینستاگرام خریدن آن با مبلغ بسیار بالا است. چیزی به عنوان خریدن تیک آبی اینستاگرام، وجود ندارد. فقط افرادی هستند که پیج های اینستاگرامی را ایجاد کرده و شرایطی را برای آن ایجاد می کنند که تیک آبی دریافت کند، سپس آن پیج را به فروش می گذارند و برای همان تیک آبی نیز، مبلغ بسیار زیادی از شما دریافت می کنند.

البته این مورد را فراموش نکنید که با خرید پیج های اینستاگرامی با تیک آبی، شرایط خاص خود را داشته و اگر کمی در عملکرد خود، در آن پیج، تغییراتی ایجاد کنید، اینستاگرام، تیک آبی را از شما می گیرد.

2- نظارت ویژه ای بر روی اکانت های فیک

شما ممکن است به یک شهرت نسبی بین کاربران و مخاطبان خود، رسیده باشید. این نشان دهنده عملکرد خوب شما در اینستاگرام است. حال ممکن است افرادی تازه وارد حرفه شما شده اند، دست به کار شده و با زدن اکانت هایی با نام برند شما، کاربران زیادی را به سمت خود بکشانند و از این طریق و اعتمادی که کاربران به شما دارند، سو استفاده کنند.

خبر خوشی را برای شما دارم. اگر شما برای معرفی کردن این اکانت ها، زودتر اقدام کنید، به دریافت تیک آبی اینستاگرام، نزدیک تر می شوید. این یکی از ترفندهایی است که به اینستاگرام اطمینان دهید که شما اصل کاری هستید و بقیه فیک هستند. البته این زمانی برای شما اهمیت پیدا می کند که بدانید تیک آبی چیست و چه اهمیتی برای رونق کسب و کار شما دارد.

اقدامات لازم برای پیدا کردن اکانت های فیک به همنام شما

 • برنامه ریزی برای جستجو در اینستاگرام در بازه های زمانی مختلف برای پیدا کردن اکانت ها و ریپورت کردن آن ها
 • استفاده از ابزارهای مختلفی مانند Zerofox

3- افزایش فالوورهای واقعی پیج

تیک آبی اینستاگرام,تیک آبی اینستاگرام چیست؟,چگونه تیک آبی اینستاگرام بگیریم

یکی از مواردی که به دریافت تیک آبی اینستاگرام شما کمک بسیار زیادی می کند، افزایش فالوورهای واقعی پیج است. زمانی که اینستاگرام متوجه شود که پیج شما در بازه های زمانی مختلف با افزایش چشم گیر فالوورهای خود روبرو است، پست های شما کامنت های زیادی را دریافت می کند، دایرکت شما پر از گفتگوهای اثربخش است، متوجه می شود که شما اعتبار ویژه ای در مقابل کاربران خود داشته و به این شبکه اجتماعی و کاربرانش، اهمیت زیادی می دهید.

نکته بسیار مهم: سعی نکنید از میانبرهای افزایش فالوور فیک، اینستاگرام را دور بزنید. اینستاگرام در این حالت نه تنها تیک آبی به شما نمی دهد، بلکه ممکن است مانع ادامه فعالیت شما شود.

در این مرحله بهتر است که از مقاله آموزش افزایش فالوور اینستاگرام رایگان نیوسئو با 35 روش کاربردی افزایش فالوور بهره مند شوید.

4- هیچ لینک شبکه های اجتماعی نباید در پروفایل شما باشد

در اقدامی تعجب برانگیزی با بررسی هایی که انجام دادیم، متوجه شدیم که اینستاگرام، به افرادی که لینک شبکه های اجتماعی دیگری را در پروفایل خود دارند، مانند لینک به تلگرام، به سختی یا حتی به هیچ وجه، تیک آبی نمی دهد.

حال جالب است بدانید که اگر توانسته اید تیک آبی فیس بوک را دریافت کنید، به شدت شما را تشویق می کند که در آن اکانت فیس بوک، لینک اکانت اینستاگرام خود را قرار دهید.

پس بنابراین هیچ گاه فراموش نکنید که یکی از شرایط جدید دریافت تیک آبی اینستاگرام، نداشتن لینک سایر شبکه های اجتماعی در بیو است. البته این شبکه اجتماعی با قرار دادن لینک وبسایت هیچ مشکلی ندارد و این محدودیت فقط برای لینک دیگر شبکه های اجتماعی می باشد.

5- جز پرجستجو ترین ها باشید

اینستاگرام، فیسبوک، گوگل، همه و همه به دنبال پرجستجوترین ها هستند. این که برسر زبان ها بیوفتید، کار ساده ای نیست. باید عملکردتان به گونه ای باشد که جز جستجوهای اینستاگرام قرار بگیرید. مثلا در اولین قدم بهتر است که موضوع کسب و کار خود را با موضوعات روز دنیا مرتبط کنید. اکنون موضوعاتی مانند کرونا، انتخابات ریاست جمهوری، قیمت خودرو، بورس، ارز دیجیتال و … نقل مجلس گفت و گوها و اخبارها می باشند.

در صورتی که بتوانید ارتباط خوبی را با این موضوعات به صورت محتواهایی جذاب و کنجکاو کننده، برقرار کنید، خیلی سریع وارد اکسپلور می شوید. وارد اکسپلور شدن اولین قدم برای بر سر زبان ها افتادن است. در کل محتوای جذاب، کاربردی و استفاده از روش های روز بازاریابی در اینستاگرام، شما را سریع به پرجستجوترین برندها، تبدیل می کند.

برای اینکه در دسته پیج های پرجستجو و پرمخاطب قرار بگیرید، می بایست به نکات سئو اینستاگرام توجه کنید. اینستاگرام همانند وبسایت نیازمند بهینه سازی براساس اصول سئو است. در نتیجه باید بدانید که چطور پیج خود را همانند وب سایت، سئو کنید و جز پیج های پرجستجو محسوب شوید. برای این کار باید به یکسری نکات و موارد دقت کنید:

 1. صفحه پروفایل خود را براساس نکات سئو اینستاگرام، بهینه سازی کنید. بهتر است که کلمه کلیدی کسب و کار شما در نام کاربری قرار بگیرد.
 2. بیو پروفایل بهترین مکان برای استفاده از کلمات کلیدی زیرمجموعه کلمه کلیدی اصلی کسب و کار شماست. فراموش نکنید که برای سئو صفحه پروفایل خود در اینستاگرام، باید قبل از شروع، تمامی کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار خود را بیابید و از آن در جاهای مختلف صفحه، پست و استوری، استفاده کنید.
 3. کپشن سئو شده یعنی کپشنی که با یک الگو خاصی نشان می دهد که کسب و کار شما در چه حوزه ای است و هدف شما از فعالیت در اینستاگرام چیست.
 4. هشتگ های پرجستجو را همراه با هشتگ های مرتبط با کسب و کار خود برای سئو سایت و اینستاگرام، استفاده کنید.

6- بهترین زمان دریافت تیک آبی چه زمانی است؟

زمانی که در گوگل با عبارت کلیدی مطرح شدید، بهترین زمان برای برای گرفتن تیک آبی اینستاگرام است. کار نشدنی نیست. کافیست وب سایت یا پروفایل خود را برای کلمه کلیدی هدف و نیاز کاربرانتان، بهینه سازی کنید. وقتی کاربران شما با یک جستجو ابتدا شما را ببینند، بازدید وب سایت و پروفایل اینستاگرام شما، افزایش پیدا کرده و به مرور بر سر زبان ها میوفتید. البته در صورتی که محتوای باکیفیت و محصولات مناسبی را ارائه دهید.

در این زمینه بهتر است که با یک مشاوره سئو و بهینه سازی سایت، مشورت کرده و نکاتی که لازم است بر روی پروفایل اینستاگرام و وب سایت خود پیاده سازی شود را بیاموزید.

7- هزینه کنید اما نه برای خرید مستقیم تیک آبی

تجربه به نشان داده است که هزینه کردن برای تبلیغات اصولی و حضور موفق تر در شبکه های اجتماعی و دنیای مجازی همیشه جوابگو بوده است. اگر می خواهید زودتر و سریع تر به اهداف خود، نزدیک شوید بهتر است که به صورت اصولی و برنامه ریزی شده، هزینه کنید.

اگر شما در زمینه خاص فعالیت می کنید، باید همه متوجه خاص بودن شما شوند. حال باید برنامه ریزی کنید، تبلیغات اصولی انجام دهید و همه کار انجام دهید که بازدید پیج شما به صورت اصولی افزایش پیدا کند. اینجاست که کم کم اینستاگرام متوجه خاص شما می شود و خیلی راحت تر می توانید برای دریافت تیک آبی اینستاگرام، اقدام کنید.

تیک آبی اینستاگرام یک جریان اعتمادسازی خارق العاده ای را برای جذب کاربر و حتی افزایش فروش، ایجاد می کند.

8- حقیقت را بگویید

این نکته شاید برای شما جالب نباشد اما چون عواقب ناگواری دارد ما مجبور به برجسته سازی آن هستیم. در درخواست خود برای رسیدن به تیک آبی اینستاگرام، باید بیش از هر چیز صادق باشید.

از نام واقعی خود استفاده کنید. یک کتگوری مناسب و درخور حوزه فعالیت خود، انتخاب کنید. قطعاً هیچ سند دولتی را جعل نمی کنید.

صادق نبودن در ارائه کالاهای باکیفیت و نکات آموزشی، نه تنها باعث دریافت تیک آبی اینستاگرام نمی شود، بلکه ممکن است باعث ریپورت شدن بیش از حد و نهایت حذف اکانت از اینستاگرام شود.

9- مطمئن شوید که پروفایل و بیو اینستاگرام کامل و اثرگذار است

تیک آبی اینستاگرام,تیک آبی اینستاگرام چیست؟,چگونه تیک آبی اینستاگرام بگیریم

بیوگرافی، عکس پروفایل و حداقل یک پست از موارد الزامی گرفتن تیک آبی اینستاگرام می باشند. شاید فکر کنید که این موارد از اهمیت کمی برخوردار هستند، اما اینگونه نیست. درست است که محتوا اثرگذارترین جریان بر روی مخاطب و اینستاگرام است، اما واقعیت این است که همه این عناصر مانند بیوگرافی، پروفایل و… همه و همه هستند که نحوه گرفتن تیک آبی اینستاگرام را تشکیل می دهند.

بهینه سازی بیو اینستاگرام شما، نه تنها تیم تأییدی که برای بررسی حساب کاربری شما می آیند را تحت تأثیر قرار می دهد، بلکه می تواند بازدهی شگفت انگیزی را برای شما در افزایش فالوور اینستاگرام رایگان و حتی افزایش فروش داشته باشد.

10- توهین نکردن و عدم ارسال پست های نامناسب

یک راه دیگر برای دریافت تیک آبی اینستاگرام که می تواند ثابت کند شما فردی مشهوری هستید، عدم ارسال پست های نامناسب و توهین نکردن در فضای اینستاگرام است. بازیگران و یا به طور کلی سلبریتی ها افرادی هستند انتقاد پذیر و از هیچ چیز ناراحت نمی شوند.

فالورها این افراد کسانی هستند که به آن ها علاقه دارند و حرف های نامناسب در کامنت ها جای ندارد، به طور کلی عملکرد شما نسبت به فالورها تاثیر مستقیمی به گرفتن تیک آبی اینستاگرام دارد.

11- فعالیت در پلتفرم های دیگر

هنگامی جهت دریافت تیک آبی اینستاگرام خود اقدام می کنید، درخواست شما توسط کارمندان این پلتفرم بررسی می شود. آن ها نام شما یا نام برندتان را در بخش های مختلف اینترنت جستجو می کنند تا متوجه شهرت و صحت اعتبار شما شوند. حال اگر در پلتفرم های دیگر فعالیت نداشته و اطلاعاتی در مورد شما در جای دیگری از اینترنت بجز اینستاگرام وجود نداشته باشد، شانس شما برای تایید درخواستتان بسیار کاهش می یابد.

بنابراین پیشنهاد می شود فعالیت های خود را در سایر بستر های اینترنتی افزایش داده تا هنگام تحقیقات، سرنخ های بیشتر و بهتری جهت تایید به اینستاگرام بدهید. یکی از بهترین روش ها برای انجام این کار، داشتن وبلاگ یا وب سایت شخصی، البته با استفاده از ترفند های آموزش سئو است. در این صورت سایت شما در نتایج گوگل بالا آمده و این امر یکی از فاکتور های معتبر بودن شما از دید اینستاگرام محسوب می شود.

آیا سئو به دریافت تیک آبی اینستاگرام کمک می کند؟

واژه سئو  (SEO) مخفف Search engine optimize یعنی بهینه سازی برای موتور جستجوگر است. حال این می تواند هر موتور جستجوگری باشد (مانند اینستاگرام). در نتیجه بهتر است که در راستای آماده سازی یک پیج برای دریافت تیک آبی اینستاگرام، از سئو شناخت کافی داشته باشیم. چون سئو یعنی آماده سازی یک پیج یا وب سایت برای افزایش بازدید و تبدیل به برند شدن. در نتیجه نباید از این موضوع برای حوزه کاری خود فراموش کنیم.

سئو همیشه به عنوان یک فاکتور اساسی برای رسیدن به درآمدهای چند صد میلیونی، افزایش بازدید و افزایش تعداد مشتریان بوده و هست. به همین دلیل امروزه اصول سئو را برای حوزه های مختلف، شبکه های اجتماعی مختلف، استفاده می کنند.

نکات مهم برای نگهداری از تیک آبی اینستاگرام

به خاطر داشته باشید که اگر موارد زیر رخ دهند اینستاگرام نشان‌های تایید شده را در هر زمانی حذف می کند:

 • نشان تأیید شده خود را تبلیغ کنید، انتقال دهید یا بفروشید.
 • برای تبلیغ سایر خدمات یا فعالیت‌هایی که دستورالعمل‌های انجمن یا شرایط استفاده از اینستاگرام را نقض می‌کنند، در تصویر پروفایل، بیوگرافی یا بخش نام خود استفاده کنید.
 • سعی کنید حساب خود را از طریق شخص ثالث تأیید کنید.
 • حساب خود را بارها از عمومی به خصوصی تغییر دهید.

ما پاسخ سوال چگونه تیک آبی اینستاگرام را بگیریم را دادیم. حالا شما تیک آبی را دریافت کرده اید. چگونه از این تیک آبی نگهدار کنیم؟

خیلی ساده است. به نظر می رسد دریافت تیک آبی اینستاگرام به طور همیشگی اعطا می شود حتی اگر دیگر کاری نکنید که “قابل توجه” باشد. اما باید یکسری قوانین سفت و سخت را رعایت کنید. تا بتوانید به طور همیشه و بدون استرس از داشتن تیک آبی خود لذت ببرید.

حساب خود را عمومی نگه دارید

سعی کنید تا جای که می توانید صفحه خود را خصوصی نکنید. تا مخاطبان شما مجبور نباشند به شما درخواست بدهند.

طبق قوانین عمل کنید

شرایط استفاده و دستورالعمل های انجمن Flouting اینستاگرام هر حسابی را غیرفعال یا حذف نمی کند، اما مسئولیت زیادی به همراه دارد. حسابهای تأیید شده باید از اخلاق مدار بودن، معتبر بودن و عضویت در انجمن برخوردار باشند.

تایید شدن پایان کار شما نیست بلکه شروع کار است

بعد از تایید شدن و گرفتن تیک آبی اینستاگرام شما باید فعالیت هایی را انجام دهید. ما به شما توصیه می کنیم بعد از گرفتن نشانه تاییدیه اکانت خود بیشتر از قبل در اینستاگرام فعالیت داشته باشید تا از این تیک آبی خوش رنگ، بتوانید نگهداری کنید، استراتژی های جذاب برای مخاطب های خود تولید کنید.

به یاد داشته باشید که تنها دلیل بودن شما در اینستاگرام وابسته به تیک آبی نیست پس فعالیت خود را بیشتر از قبل کنید.

8 نظر در مورد مقاله “ آموزش دریافت تیک آبی اینستاگرام | 11 راهکار اثربخش (آپدیت 2023) ” ثبت شده است
 1. نسیم

  سلام. آیا وکلای دادگستری هم میتوانند تیک دریافت کنند ؟ در گوگل فقط وقتی اسم و به فارسی میزنیم مشخص میشه که دارای موسسه حقوقی هستم و با سرچ انگلیسی مشخص نمیشه. آیا درج در ویکی پدیا تاثیری داره ؟


  • سیدمجتبی پورموسوی

   سلام باید ابتدا درخواست بدین به اینستاگرام
   البته با شرایط کنونی کشور، گرفتن تیک آبی سخت‌تر از گذشته شده


 2. محسن

  کل اگر طبیب بودی سرخود دوا نمودی
  کدوم پیج شما تیک آبی داره که آموزشش رو گذاشتید؟!


  • سیدمجتبی پورموسوی

   دوست عزیز
   مطالبی که ما برای دریافت تیک آبی گذاشتیم، برگرفته از تجربیات اساتید و کسانی است که تا الان تیک آبی گرفتند
   قطعا باید بدونید که تیک آبی گرفتن پیج های آموزشی بسیار کار دشواری هست و ما همچنان در تلاشیم که این کار صورت بگیره


 3. سینا

  سلام خسته نباشید
  من آهنگسازی میکنم و پنل گوگل و و سایت دارم و کارهام در تمام پلتفرم های معتبر هست ، میخواستم بدونم امکان دریافت تاییدیه هست ؟
  و اینکه آدرس سایت رو در بیو بذارم یا پنل گوگل رو؟


  • ناظر سایت

   امکان دریافت تیک آبی و تشخیص این امکان کار ساده ای نیست. اما ما در این مقاله سعی کردیم نکاتی رو بیان کنیم که میتونه به دریافت تیک آبی شما، کمک ویژه ای کنه. پس در نتیجه این موارد رو در نظر بگیرید حتما تا زودتر به هدف تیک آبی برسید


 4. Arman Rahimian

  درود بر شما سپاسگزارم از مطلب عالیتون
  لطفا ادامه این مطلب رو قرار بدید خیلی ممنون


  • ناظر سایت

   درود دوست عزیز
   ممنون از حمایت شما
   این مقاله به صورت برنامه ریزی شده با بروزترین نکات، بروز رسانی میشه


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود