13 روش افزایش کامنت اینستاگرام رایگان

افزایش کامنت اینستاگرام رایگان,افزایش لایک کامنت اینستاگرام,افزایش لایک و کامنت اینستاگرام 100ها نکته آموزشی رایگان در اینستاگرام نیوسئو

زمانی افزایش کامنت اینستاگرام رایگان به یک هدف مهم برای رونق کسب و کارها، تبدیل شد، همه سردرگم بودند که بهترین راهکار، چیست. دیگر دوره خرید بسته های افزایش لایک و کامنت اینستاگرام، تمام شده است. برنامه هایی که توسط آن، کامنت ها و لایک های شما بیشتر می شد، کاربردی ندارد. به همین دلیل، می بایست از راهکارهای دیگری برای افزایش کامنت پست های خود، استفاده کنید. راهکارهایی که هم کامنت های شما را بیشتر کند و هم تعداد فالوورهای شما را. چالش بزرگ ادمین پیج های اینستاگرامی این است:

چگونه کامنت اینستاگرام را افزایش دهیم؟

اول بهتر است بدانید که روش هایی که در این مقاله بررسی می شود، کاملا رایگان است و ما بسته به تجربیات خود و تجربیات استادان اینستاگرام، این مقاله را با عنوان افزایش کامنت اینستاگرام رایگان، برای شما آماده کرده ایم.

اخیرا تغییرات چشم گیری در الگوریتم های اینستاگرام، ایجاد شده است. به گونه ای که تقریبا هیچ راهی برای دور زدن این شبکه اجتماعی، وجود ندارد و در صورتی که حرکت مشکوکی از شما سر بزند، این شبکه اجتماعی، شما را جریمه می کند.

ما در این مقاله 13 روش کاربردی و فوق العاده برای افزایش لایک و کامنت اینستاگرام، به شما ارائه می کنیم. این روش ها بر اساس آخرین بروز رسانی های الگوریتم اینستاگرام و اپ این شبکه اجتماعی است. پس جای نگرانی برای قدیمی بودن این روش ها، نیست.

قبل از هر چیز می بایست چند کار ضروری را برای پیج خود، انجام دهید. البته که ممکن است شما این کارها را از قبل انجام داده باشید، اما مرور آن ها خالی از لطف نخواهد بود:

4 اقدام ضروری قبل استفاده از ترفندهای افزایش کامنت

1) public کردن پیج اینستاگرام: ابتدا باید درب فروشگاه اینترنتی اینستاگرام خود را بر روی همه باز بگذارید، همانند فروشگاه شما در خیابان اصلی، ورود برای همه آزاد است. پیج های اینستاگرامی که روی حالت private قرار دارند، معمولا کمتر مورد توجه قرار می گیرند، مگر اینکه از موضوعات جنجالی در بیو پروفایل استفاده کرده باشند و کاربر را کنجکاو برای فالو کردن کنند. برای قرار دادن پیج روی حالت Public می بایست، مسیر زیر را طی کنید:

 • رفتن به صفحه اصلی پروفایل
 • کلیک بر روی گزینه همبرگری (سه خط موازی روی هم)
 • کلیک بر روی گزینه Settings
 • کلیک بر روی گزینه Privacy
 • کلیک بر روی Private Account
 • کلیک روی گزینه آبی رنگ Switch to Public

این مراحل بر اساس آخرین بروز رسانی اپ اینستاگرام است. پس در صورتی که با ورژن اپ شما سازگاری ندارد، می بایست اینستاگرام خود را بروز رسانی کنید. پیشنهاد می کنم برای استفاده بهتر از روش های افزایش کامنت اینستاگرام رایگان، اپ خود را بروز رسانی کنید.

افزایش کامنت اینستاگرام رایگان,افزایش لایک کامنت اینستاگرام,افزایش لایک و کامنت اینستاگرام

2) فعال کردن نوتیفیکیش های کامنت ها و لایک های اینستاگرام: معمولا این گزینه به صورت پیش فرض برای اپ اینستاگرام، فعال است اما در صورتی که قبلا این گزینه را غیر فعال کرده اید، بهتر است که برای استفاده بهتر از روش افزایش کامنت اینستاگرام، آن را فعال کنید. برای فعالسازی می بایست از بخش Settings وارد قسمت Notifications شوید.

3) محتوای شما نسبت به قبل باید، جذاب تر باشد: قطعا شما زمانی به دنبال روش های افزایش کامنت اینستاگرام رایگان هستید که پست های شما با بی کامنتی عجیبی روبرو شده باشد. البته شاید محتوای شما جذابیت خاص خود را دارد، اما برای جلب توجه و دریافت نظرات بیشتر، نیاز به ترفندهایی دارید. به همین خاطر بهتر است که برای پست های که قرار است برای مدت زمان مشخصی، زمانبندی کنید، وقت بیشتری گذاشته و پست های جذاب، تولید کنید.

4) داشتن برنامه دقیق برای زمان انتشار پست: یک زمان مشخص را برای انتشار پست انتخاب کنید، سپس با انتخاب یک تقویم، زمان های دقیق انتشار پست ها را مشخص کنید. یک برنامه عالی برای زمان انتشار پست ها، مخاطبان بیشتری به سمت شما، می کشاند و در مقابل با انتشار پست های جذاب و کنجکاو کننده و بکارگیری انواع روش افزایش کامنت اینستاگرام، به هدف خود، خواهید رسید. برنامه های زیادی برای ایجاد تقویم های محتوایی وجود دارد، شما می توانید از google sheet استفاده کرده و برای پست های خود، برنامه ریزی داشته باشید.

حال بعد از در نظر گرفتن موارد بالا، بهتر است که با 13 روش کارآمد افزایش لایک و کامنت اینستاگرام، آشنا شوید:

13 روش فوق العاده برای  افزایش کامنت اینستاگرام رایگان

ما این 13 روش را به صورت ساختاری به شما شرح می دهیم تا تمام کسب و کارها بتوانند از آن الگوبرداری کنند. شما برای استفاده از هر کدام، می بایست برنامه ریزی دقیق برای آن داشته باشید و یک طرح و ایده خاصی را برای افزایش کامنت و لایک بیشتر، در نظر بگیرید:

برنامه افزایش کامنت اینستاگرام,روش افزایش کامنت اینستاگرام

1) برگزاری مسابقه جایزه دار با استفاده از کامنت ها

قطعا با این ایده ناب روبرو شده اید. آیا میدانید ایده برگزاری مسابقه با استفاده از کامنت، چقدر می تواند به افزایش کامنت اینستاگرام، کمک کند. این روش به قدری کاربردی بوده است، که تاپ ترین صفحات این شبکه اجتماعی نیز از این روش استفاده می کنند. حال شما بایستی بر اساس نوع کسب و کار خود، مسابقاتی را برگزار کنید. در ادامه ایده یکی از پیج های پربازدید در برگزاری مسابقه را برای شما بررسی می کنیم:

یکی از پیج های اینستاگرامی هر سه شنبه برای کاربران خود، مسابقه برگزار می کند. این مسابقه دارای محدودیت زمانی است و بعد از گذشتن تایم مشخص آن مثلا ساعت 12، کامنت های آن بسته می شود. برخی ویژگی های این مسابقه عبارت اند از:

 • داشتن محدودیت زمانی برای گذاشتن کامنت
 • شرایط مسابقه به گونه ای است که کاربران باید 5 پست آخر را لایک کرده و زیر آن کامنت بگذارد
 • کاربر موظف است فقط در پست مسابقه، جواب را پاسخ داده و کامنت کند
 • جایزه مسابقه بسیار با ارزش است که هر کاربری را وسوسه برای شرکت در مسابقه می کند
 • برندگان مسابقه به صورت قرعه کشی در لایو، مشخص می شوند

این یکی از بهترین روش های افزایش کامنت اینستاگرام رایگان است که با بازخورد بسیار خوبی در این روزها روبرو شده است.

2) میزبانی تبلیغات یا پیشنهاد ویژه پیج های دوست و رقیب

یکی از روش های افزایش کامنت اینستاگرام رایگان، میزبانی تبلیغات یک پیج رقیب یا یک پیج کاری در حوزه کاری خود است. شما می تواند با این کار با کاربران آن ها ارتباط برقرار کرده و هم باعث افزایش فالوور اینستاگرام رایگان برای خود شوید و هم کامنت های خود را از این طریق افزایش دهید. مثلا شما که در حوزه دکوراسیون داخلی فعالیت دارید، می توانید از این روش افزایش کامنت اینستاگرام استفاده کرده و بیایید یک پیج فروش کاغذ دیواری را معرفی کنید یا اینکه نکته ای خاص در مورد آن در یک پست بیان کنید.

این راهکار چند مزیت برای شما خواهد داشت:

 • در صورتی که پیجی که قصد معرفی آن را دارید یا می خواهید در یک پست نکاتی را در مورد آن بیان کنید، فالوور بیشتری داشته باشد، با تگ کردن وی، می تواند اندکی از فالوورهای آن را برای خود جذب کنید.
 • این کار می تواند باعث جلب توجه پیج هدف شود و آن ها نیز برای شما تبلیغاتی را در نظر بگیرند که در این راستا می توان به هدف افزایش لایک و کامنت اینستاگرام خود رسید.
 • این تعامل می تواند کاربران را وفادارتر به شما کند

3) درخواست از کاربران برای کامنت گذاشتن

این یک روش متداول به عنوان افزایش کامنت اینستاگرام رایگان است. البته این به کیفیت و نوع محتوای شما بستگی دارد. در صورتی که پست های هیجان انگیز و جذابی را تولید کنید، در صورتی که از کاربران بخواهید که برای شما کامنت گذاشته و نظر خود را اعلام کنند، مشتاقانه این کار را انجام می دهند. حال این درخواست می تواند به صورت یک سوال باشد یا اینکه به صورت کاملا ساده از آن ها بخواهید نظر خود را اعلام کنند.

یک تکنیک افزایش کامنت اینستاگرام، مشخص کردن متن کامنت برای کاربران است. مثلا در انتهای کپشن یا در ویدیو یا حتی تصویر پست، موضوعی را مطرح کرده و از کاربران بخواهید کامنت “موافقم” یا “مخالفم” را قرار دهد. اینجا کاربر دیگر نیازی ندارد که در مورد متن نظر خود، فکر کند و سریع نظر خود را به صورت یک کلمه ای اعلام می کند.

4) پست های خنده دار، شگفت آور و جذاب تولید کنید

بعد از بررسی ها و تحقیقاتی که صورت گرفت، متوجه شدیم که برخی پست های اینستاگرام، با بازخورد بسیار عالی روبرو می شوند. موضوع طنز در اینستاگرام به طور ویژه برای کاربران جذاب بوده و باعث شده است که آن ها، مجاب به کامنت گذاشتن در آن پست، شوند. موضوعات روز نیز می تواند باعث افزایش بازدید پست و حتی باعث افزایش کامنت رایگان برای شما شود.

مثلا اگر بتوانید پستی با مضمون کرونا تولید کرده و آن را به کسب و کار خود، ربط دهید، برای شما کامنت، لایک و فالوور بسیاری را جذب می کند.

قطعا در کسب و کار شما، موضوعات کنجکاو کننده وجود دارد که باعث شود کاربر سوال خود را در کامنت از شما بپرسد. در صورتی که بتوانید پست های خیره کننده و جذاب تولید کنید، کاربر به توانایی شما پی برده سوالات مجهول خود را در کامنت یا دایرکت می پرسد.

5) تولید محتوای ویدیویی

یک روش افزایش کامنت اینستاگرام، تولید محتوا ویدیویی است. اینستاگرام نشان داده است که پست های ویدیویی باعث تعامل بهتر با کاربران می شود و به طور معمولا کاربران زمان بیشتری را برای آن پست گذاشته و بیشتر با آن، درگیر می شوند.

البته که تولید پست های ویدیویی ترفندهای خاص خود را دارد، اما مهم ترین ترفند پست های ویدیویی که باعث افزایش کامنت اینستاگرام رایگان می شود، این است که کاری کنید که کاربر، پست ویدیویی شما را ببینید. استفاده از کاور جذاب و کنجکاو کننده، سریال گونه بودن، پست های ویدیویی، کپشن جذاب و مجاب کننده برای کاربران، از جمله مواردی است که در تولید پست های ویدیویی باید، در نظر بگیرید.

6) استفاده از هشتگ های مرتبط

وقتی مطالب خود را با هشتگ های مرتبط و محبوب اینستاگرام بارگزاری می کنید، پست های شما در جستجوی آن هشتگ ها و صفحه Explore ظاهر می شود. در واقع، پست هایی که حداقل دارای یک هشتگ هستند معمولاً بیش از 12٪ تعامل بیشتری دارند. تأثیرگذاران و کاربران علاقه مند ممکن است وقتی ببینند شما در مورد موضوعات مورد علاقه خود صحبت می کنید به صورت ارگانیک اظهار نظر می کنند یا می توانید برخی از استراتژی های بالا را برای ایجاد تعامل ترکیب کنید.

در واقع در صورتی می توانید به صورت کاملا واقعی کامنت های خود را افزایش دهید که تمام ترفندهایی که برای شما بررسی می کنیم را در استراتژی و برنامه پیج اینستاگرام خود، در نظر بگیرید.

7) زمان مناسب را برای انتشار پست در نظر بگیرید

در مورد بهترین زمان از روز برای انتشار پست در شبکه های اجتماعی بحث های زیادی وجود دارد و این به این دلیل است که پاسخ به صنعت، کاربران و نوع محتوای شما ارسال می شود، متفاوت است. بهترین توصیه ما این است که وقتی در ساعت های مختلف در طول هفته پست می گذارید، میزان تعامل خود را در اینستاگرام محک بزنید و بر اساس نتایج، برنامه انتشار خود را تعیین کنید.

چه روز باشد یا شب و چه اوایل صبح روز دوشنبه یا بعد از ظهر، سعی کنید بفهمید زمانی که کاربران شما تمایل بیشتری به حضور و تماشای پست های شما را دارند و برای حداکثر جذابیت ارسال پست های خود هر روز وقت می گذارند. برای پیگیری زمانبندی و نتایج از تقویم محتوای رسانه های اجتماعی استفاده کنید.

در نتیجه برای افزایش کامنت اینستاگرام رایگان بهتر است که بررسی کنید و زمان دقیقی را برای انتشار پست، استوری و پست های IGTV در نظر بگیرید.

8) پست هایی در ارتباط با افراد مشهور، تولید و منتشر کنید

عکسهای سلفی با افراد مشهور و پرطرفدار و حتی افرادی که فالوورهای بسیاری دارند، سرگرم کننده هستند. و همانطور که مشخص است، آنها برای استراتژی اینستاگرام شما نیز مفید هستند. اما آیا همه می توانند با افراد مشهور سلفی بگیرند یا آیا همه فرصت آن را دارند؟

قطعا خیر. پس بیایید نگاهی دیگر به این موضوع داشته باشیم.

تجزیه و تحلیل بیش از 1 میلیون پست اینستاگرامی توسط موسسه فناوری جورجیا ایالات متحده آمریکا و آزمایشگاه های یاهو نشان داد که پست هایی که دارای چهره افراد خاص هستند 32٪ بیشتر نظرات را به خود جلب می کنند و 38٪ بیشترین میزان جذب لایک را دارند در نتیجه به خودی خود، یک روش افزایش کامنت اینستاگرام است.

بینشی نسبت دلیل این جریان، وجود ندارد، اما محققان گمان می کنند که این امر تا حدی به این دلیل است که مردم و کاربران راحت تر با پست های مربوط به افراد شاخص مانند بازیگران یا فوتبالیست ها، ارتباط برقرار می کنند.

مثلا شما برای فروش کالاهای ورزشی خود، سعی کنید پست هایی مرتبط با رونالدو تولید کنید که چهره آن در پست کاملا مشهود باشد. این پست با یک عنوان جذاب به راحتی، چند برابر پست های دیگر شما، باعث جذب فالوور، کامنت و لایک می شود.

محتوای اینستاگرام را با سلفی، عکسهای گروهی و عکسهای کامل با افراد مشهور ارسال کنید و ببینید آیا مخاطبان شما از جنبه انسانی برند شما نیز خوششان می آید یا نه.

این مقاله ادامه دارد …

4 نظر در مورد مقاله “ 13 روش افزایش کامنت اینستاگرام رایگان ” ثبت شده است
 1. عباس

  خیلی زیبا کاش ادامه میدادید


  • مجتبی پورموسوی

   سلام و درود
   خوشحالم که براتون مفید بوده
   این مقاله در بازه های زمانی 4 روزه بروز رسانی میشه
   منتظر ما باشید…


 2. محمد

  عالی. ادا بددی حتما.
  مشتاقانه منتظر باقی مطالبتون هستم


  • مجتبی پورموسوی

   سلام دوست عزیز
   بله حتما
   ممنون از حمایت شما


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود