آیا گوگل از اطلاعات آنالیزی علیه سایت استفاده می کند

100ها نکته آموزشی رایگان در اینستاگرام نیوسئو

اعتقاد/نگرانی زیادی وجود دارد که گوگل از اطلاعات جمع آوری شده توسط سیستم آنالیزش به عنوان فاکتوری برای رنک دهی به سایت استفاده می کند.

در مطالب قبلی به بی پایه و اساس بودن این نظریه پرداخته ایم، لذا با توجه به این مسئله چه داده هایی ممکن است توسط گوگل مورد استفاده قرار گیرد؟ تعدادی از این قبیل موارد که افراد نگرانش هستند عبارت اند از:

 • تعداد صفحات در هر بازدید (نشانه ای از کارایی و کاربرد)
 • زمان/مدت هر بازدید
 • بازدیدکنندگان تکراری (نشانه ای از گیرا بودن مطلب)

با اینکه این موضوع کاملا واضح و شفاف است اما مت کات در ویدئویی در سال 2011 به این پرسش پاسخ داده است.

در واقع باید در نظر بگیرید که گوگل برای به دست آوردن اطلاعات دقیق در مورد سایت شما (اطلاعاتی که برای آنالیز نیاز دارد) نیازی به گوگل آنالیز ندارد و عملا اگر توصیه کرده از این سرویس و یا سرویس وب مستر تولز استفاده نمایید فقط برای خودتان است و دیگر هیچ !

قطعا افزایش بازدید تعداد صفحاتی که در یک ورود توسط یک آیپی اتفاق می افتد در بحث بررسی سئو سایت موثر است و البته همچنین مدت زمانی که یک آیپی در سایت شما باقی می ماند.وقتی مطالب شما به گونه ای بهینه سازی و تولید شده باشند که ارزش مشاهده داشته باشند دیگر نباید هرگز نگران باشید.

صفحات هرز مطمئنا از سیستم آنالیز گوگل (تا جایی که بنده اطلاع دارم) و همچنین دیگر امکانات گوگل استفاده نمی کنند، چرا که ما می خواهیم افراد برای استفاده از آن احساس راحتی کنند و … لذا بهره ببرند!

بنابراین آرامش خاطر داشته باشید، چرا که گوگل از اطلاعات آنالیز سایت شما علیه خودتان استفاده نمی کند!

3 نظر در مورد مقاله “ آیا گوگل از اطلاعات آنالیزی علیه سایت استفاده می کند ” ثبت شده است
 1. بی نام

  با سلام اگر گوگل رو گوگل فرض کنیم پس میتونه همچین کاری رو انجام بده اما اینکه چرا و چگونه دیگه باید گفت گوگله … به نظر من بعید نیست چنین کاری انجام بده.


 2. سئو آموز

  سلام استاد، خسته نباشید
  یک سوالی که برام پیش اومد اینکه اگه گوگل از این اطلاعات استفاده نمی کنه (مثل مدت زمان بازدید) پس از کجا متوجه میشه که یک کاربر چقدر در هر صفحه مونده؟
  ممنون میشم اگه پاسخ بدید


 3. عرفان

  برام جالبه بدونم پس گوگل چطوری اطلاعات در مورد سایتها بدست میاره. خیلی عجیبه که از اطلاعات آنالیز استفاده نمی کنه!!!


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود