5 افزونه بهینه سازی سایت وردپرس

اصول سئو در وردپرس,افزایش سئو در وردپرس,افزونه بهینه سازی سایت

افزونه بهینه سازی سایت یک عامل کاربردی و بسیار مهم برای تمامی صاحبان وب سایت ها و کسب و کارهای اینترنتی است. امروزه بیشتر سایت ها به صورت وردپرسی هستند؛ اگر می خواهید سایت وردپرسی شما در موتورهای جستجو مثل گوگل، رنک بالایی دریافت کند، شما نیاز به استفاده از یک افزونه بهینه سازی سایت دارید.

وردپرس ویژگی ها و مزایای بسیار زیادی دارد؛ اما در هیچ کدام از آن ها به سئو سایت توجهی نشده است. به همین منظور پلاگین های زیادی برای بهبود سئو سایت های وردپرسی ایجاد شده اند. شناسایی بهترین افزونه بهینه سازی سایت وردپرس امری چالش برانگیز می باشد. به همین منظور ما در این مقاله از نیوسئو تصمیم داریم بهترین افزونه هایی که برای بهینه سازی وب سایت شما موجود می باشند را معرفی کنیم.

قبل از معرفی افزونه های سئو سایت های وردپرسی، قصد داریم بررسی کنیم که چرا مقایسه افزونه های بهینه سازی سایت وردپرس، کار آسانی نیست. اولین نکته این است که افزونه های بهینه سازی سایت، تفاوت های چندانی با یکدیگر نداشته و فقط در چند مورد کوچک عملکرد متفاوتی دارند. اگر در زمینه سئو سایت اطلاعات زیادی داشته باشید، این تفاوت های کوچک اهمیت بسیار زیادی برای شما پیدا می کنند.

نکته مهمی که باید بدانید این است که تمامی این افزونه ها، اصول اساسی سئو را برای وب سایت شما به راحتی پیاده سازی می کنند. در این زمینه، دو حالت زیر به وجود می آید:

 • اگر متخصص سئو نیستید، بهتر است از ابزاری استفاده کنید که تحلیل مناسبی از وضعیت محتوا و لینک سازی وب سایتتان به شما ارائه می کند. سپس با استفاده از این تحلیل ها، می توانید به راحتی عملکرد سایت خود را بهبود دهید.
 • اما اگر قصد دارید سئو سایت خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید، پیشنهاد ما این است که تک به تک افزونه های موجود را از نظر ویژگی ها و عملکردی که دارند با یکدیگر مقایسه کنید.

وقتشه اینو بخونیحالا وقتشه! اینو بخون: 4 ابزار شگفت انگیز سئو برای طراحان سایتپیشنهاد نویسنده این است که اول مقاله بالا را خوانده و سپس ادامه این مقاله را بخوانید.

افزونه All in One SEO Pack

افزونه All in One SEO Pack دومین پلاگین معروف و شناخته شده موجود می باشد. بر اساس داده هایی که از WordPress.org به دست آمده است، این پلاگین بهینه سازی سایت، بیشتر از 2 میلیون وب سایت وردپرسی را تحت پوشش خود قرار داده است. امتیاز این افزونه از 400 رای، 4.4 گزارش شده است.

یکی از مسائلی که در مورد این پلاگین باید بدانید این است که افزونه All in One SEO Pack هیچ گزارشی برای تحلیل وضعیت سئو سایت شما ارائه نمی کند. در واقع این افزونه به شما شرایطی را برای تنظیم و بهبود عملکرد وب سایتتان ارائه می دهد؛ اما در این پلاگین، شما نمی توانید هیچ پیشنهادی در مورد چگونگی استفاده از تنظیمات آن را مشاهده کنید.

این پلاگین بهینه سازی سایت، رویکری جزئی نگر دارد؛ یعنی شما می توانید با دقت بسیار بالایی، ویژگی های مختلف را بسته به نیازتان، در وب سایت خود ایجاد کنید. مطمئنا اگر از این رویکرد به درستی استفاده کنید، می توانید پیشرفت خوبی داشته باشید.

در افزونه All in One SEO Pack برای هر صفحه از سایتتان، شما یک meta box خواهید داشت. با استفاده از این meta box می توانید بر تگ تایتل و متا دیسکریپشن تسلط کاملی داشته باشید. علاوه بر این، می توانید گزینه های دیگری برای noindex یا nofollow تک تک محتواهای خود داشته باشید.

اصول سئو در وردپرس,افزایش سئو در وردپرس,افزونه بهینه سازی سایت

شما همچنین می توانید یک بخش طولانی برای تنظیمات عمومی داشته باشید که در آن می توانید کلیه اصول سئو را برای سایت خود پیاده سازی کنید. استفاده از این بخش، در ابتدای کار می تواند برای شما کمی سخت باشد؛ اما در درازمدت به استفاده از ویژگی های مختلف آن عادت خواهید کرد. کارهایی که در این بخش تنظیمات عمومی می توانید بکنید، به صورت زیر می باشند:

 • کنترل قالب اصلی تایتل و متا دیسکریپشن
 • انتخاب این که از نوع محتوایی که در افزونه مورد نظر به کار رفته است
 • اتصال به حساب گوگل سرچ کنسول وب سایت
 • پیکربندی طرح پایه سایت
 • Noindex کردن انواع محتواها

افزونه بهینه سازی سایت وردپرس,افزونه بهینه سازی و افزایش سرعت سایت وردپرس,افزونه سئو وردپرس

در نهایت، افزونه بهینه سازی سایت وردپرس All in One SEO Pack به شما Feature Manager ارائه می کند که با استفاده از آن می توانید کارهایی از قبیل موارد زیر را به راحتی انجام دهید:

 • ساخت یک نقشه سایت XML
 • امکان ویرایش social metadata برای کنترل محتوا در شبکه های اجتماعی
 • امکان ویرایش فایل htaccess. و robot.txt در داشبورد

بهینه سازی سایت وردپرس,پلاگین بهینه سازی سایت,سئو سایت وردپرسی

افزونه SEOPress

افزونه SEOPress یک پلاگین جدید است که توانسته شهرت و محبوبیت خوبی در بین کاربران پیدا کند. امتیاز این افزونه، 4.9 از بین 175 بازبینی انجام شده می باشد و توسط 2000 وب سایت مورد استفاده قرار گرفته است.

یک نکته مهم که بعد از مواجهه با این افزونه متوجه آن خواهید شد، رابط کاربری فوق العاده آن می باشد که خدمات زیر را برای کاربرانش ارائه می کند:

 • بررسی و منترل امکاناتی که فعال هستند
 • ساده سازی فضای رابط کاربری
 • دسترسی دادن به شما برای تنظیمات بیشتر در صورت نیاز

اصول سئو در وردپرس,افزایش سئو در وردپرس,افزونه بهینه سازی سایت

با این امکانات می توانید موارد زیر را به خوبی بر اساس اصول سئو سایت، بهینه کنید:

 • عناوین و تگ های متا
 • نقشه سایت
 • شبکه های اجتماعی
 • گوگل آنالیتیکس
 • تنظیمات پیشرفته وب سایت

بر خلاف افزونه بهینه سازی سایت وردپرس All in One SEO Pack، این افزونه دو meta box مختلف را در اختیار شما قرار می دهد. یکی از آن ها برای بررسی تگ عنوان و توضیحات متا است و دیگری برای تحلیل کیفیت محتوای تولید و منتشر شده در وب سایت شما به کار برده می شود.

شما یک یا چند عبارت کلیدی را در meta box دوم وارد می کنید و این افزونه به شما اطلاع می دهد که محتوای تولید شده توسط شما تا چه میزان برای عبارت کلیدی مورد نظر، بهینه شده است. تحلیل ارائه شده توسط این افزونه یک تحلیل بسیار عمیق و مفید است.

اصول سئو در وردپرس,افزایش سئو در وردپرس,افزونه بهینه سازی سایت

یک ویژگی منحصر به فرد دیگر این افزونه که ارزش اشاره کردن به آن را دارد، عملکرد گوگل آنالیتیکس SEPPress است. شما می توانید اطلاعاتی که به سبک گوگل آنالیتیکس ارائه می شوند را در این افزونه مشاهده کرده و از آن ها در روند بهینه سازی وب سایت خود استفاده کنید.

افزونه SEO Framework

افزونه SEO Framework محبوبیت و شهرت پلاگین هایی مثل Yoast SEO یا All in One SEO Pack را ندارد؛ اما دلیل نمی شود که عملکرد خوبی نداشته باشد. امتیاز این افزونه هم مثل مورد قبلی 4.9 از 175 بازبینی انجام شده می باشد.

برای توصیف این افزونه باید بگوییم که شما با یک پلاگینی روبرو هستید که کارکردی بسیار ساده و روان دارد. در meta box این افزونه بهینه سازی سایت وردپرس شما می توانید عنوان، متا دیسکریپشن، تگ های canonical و … را تحت کنترل خود بگیرید.

اصول سئو در وردپرس,افزایش سئو در وردپرس,افزونه بهینه سازی سایت

یکی دیگر از ویژگی های این افزونه، وجود یک بخش برای نگاهی سریع به سئو سایت، در بخش پست های وب سایت شما است.

اصول سئو در وردپرس,افزایش سئو در وردپرس,افزونه بهینه سازی سایت

افزونه Rank Math

Rank Math جدیدترین افزونه ای است که در رابطه با بهینه سازی سایت های وردپرسی ایجاد شده است؛ با این حال، استفاده صحیح از آن می تواند به خوبی به روند بهینه سازی سایت شما کمک کند.

این افزونه هم مانند Yoast SEO به شما یک رابط کاربری بی نظیر را ارائه می کند. در بخش تنظیمات عمومی این پلاگین بهینه سازی سایت، می توانید مواردی مثل فایل robot.txt را ویرایش کنید. یکی دیگر از شباهت های این افزونه و Yoast SEO در این است که هر دوی آن ها اطلاعاتی درباره سئو و خوانایی محتواهای منتشر شده در سایت به شما ارائه می کنند.

اصول سئو در وردپرس,افزایش سئو در وردپرس,افزونه بهینه سازی سایت

افزونه Yoast SEO

Yoast SEO قدرتمندترین و محبوب ترین افزونه بهینه سازی سایت وردپرس است که امتیاز آن 4.9 از 23000 بازبینی است که بر روی آن انجام شده است.

ممکن است از خود بپرسید که چرا این افزونه قدرتمند را در آخر این لیست به شما معرفی می کنیم. علت این است که بیشتر امکانات این پلاگین، به نسخه پولی آن انتقال داده شده است. با این حال Yoast SEO یک افزونه بسیار قدرتمند برای بهینه سازی وب سایت های وردپرسی می باشد.

یکی از ویژگی های مهم این افزونه، تمرکز آن بر تحلیل عملکرد وب سایت می باشد. با استفاده از داده هایی که این افزونه از تحلیل هایش در اختیار شما قرار می دهد، می توانید سئو سایتتان را به شدت ارتقا دهید.

اصول سئو در وردپرس,افزایش سئو در وردپرس,افزونه بهینه سازی سایت

حرف آخر

اگر هنوز نمی دانید که از کدام افزونه بهینه سازی سایت وردپرس استفاده کنید، پیشنهاد می کنیم که با دقت بیشتری، عملکرد هر کدام از آن ها را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید. سپس باید بررسی کنید که کدام مورد، تطابق بیشتری با عملکرد شما دارند.

ادامه…

اصول سئو در وردپرس,افزایش سئو در وردپرس,افزونه بهینه سازی سایت

آموزس سئو وردپرس موضوعی است که از این پس سعی می کنیم بیشتر به آن بپردازیم. همانطور که شما همراهان نیوسئو می دانید، وردپرس به دلیل انعطاف پذیر بودن، سهولت استفاده، سرعت بالا، سبکی و همچنین کاربرپسند بودن، بهترین سیستم مدیریت محتوا است و بیشتر سایت های اینترنتی بر پایه وردپرس ساخته شده اند.

برای اینکه بتوانیم مدیریت در وردپرس را ساده تر و بهتر انجام دهیم، می توانیم از افزونه های وردپرس کمک بگیریم. اما باید توجه داشت که نباید از هر افزونه ای برای وردپرس استفاده کرد. به دلیل اینکه بعضی از این افزونه ها می توانند مشکلاتی را برای وردپرس به وجود بیاورند و بهینه سازی سایت را با مشکل مواجه کنند. به همین دلیل در این مقاله سعی دارم بهترین افزونه های وردپرس را در زمینه سئو سایت به شما دوستان عزیزم معرفی کنم.

معرفی افزونه های وردپرس

افزونه Yoast

بدون شک یکی از بهترین افزونه های سئو وردپرس، Yoast است. اگر می خواهید با تولید محتوا و بهینه سازی صفحات وب سایت خود، سئو سایت خود را بهبود بدهید، بدون شک پلاگین Yoast بهترین انتخاب است. Yoast دارای سه قابلیت بسیار مهم است:

 • بهینه سازی فنی صفحات برای موتورهای جست وجو
 • سازگاری با نقشه XML سایت
 • ابزار تجزیه و تحلیل سئو صفحه

افزونه Yoast به شما برای بهبود سئوی مطالب قبل از انتشار کمک می کند. این پلاگین با بررسی سریع مطلب، متا تگ ها، کلمات کلیدی و برچسب، به شما یادآوری می کند که چه کارهایی را باید انجام دهید و چه اشتباهاتی انجام داده اید و باید آنها را اصلاح کنید.

افزونه All In One Seo Pack

شما می توانید از این افزونه به جای yoast استفاده کنید.(البته امیر قمصری شخصا این استفاده را پیشنهاد نمی کند!) افزونه All In One Seo Pack راه حل های ساده ای برای سئو در اختیار شما قرار می دهد. استفاده از این افزونه بسیار ساده است و حتی افراد مبتدی هم می توانند از آن استفاده کنند. از قابلیت های این افزونه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بهینه سازی عنوان ها به صورت خودکار برای تمامی موتورهای جست و جو
 • تولید خودکار متا تگ ها
 • پشتیبانی نقشه سایتXML و گوگل آنالیز
 • جلوگیری از انتشار محتوای تکراری
 • قابلیت لغو تمامی تنظیمات

افزونه Google Xml Sitemaps

نقشه سایت به گوگل کمک می کند تا سریع تر و راحت تر محتویات تولیدی سایت شما را ایندکس کند. برای اینکه خیالتان از بابت ساخت نقشه سایت راحت شود و مطمئن باشید که کار را درست انجام داده اید می توانید از این افزونه استفاده کنید. پلاگین Google XML Sitemaps به صورت خودکار یک نقشه سایت تولید می کند. این ابزار هر زمان که محتوای جدیدی به سایت اضافه می شود به طور خودکار نقشه سایت را بروز می کند. به طور کلی این پلاگین هر آنچه را که از یک ابزار ساخت سایت مپ انتظار دارید را برآورده خواهد کرد.

نکته بسیار مهم: با استفاده از ابزار گوگل وب مستر تولز، آدرس نقشه سایت را در گوگل ثبت کنید.

افزونه Broken Link Checker

به کمک این افزونه می توانید لینک های خراب (شکسته) وب سایت خود را پیدا کنید و دیگر نگرانی بابت آنها نداشته باشید. قابلیت های این افزونه بسیار مهم عبارتند از:

 • شناسایی لینک هایی که کار نمی کنند
 • توانایی بررسی لینک های قرار گرفته در صفحات، دیدگاهها و پست ها و فیلدهای سفارشی
 • امکان تعییر ظاهر لینک های خراب
 • جلوگیری کردن از دنبال کردن لینک های خراب توسط موتورهای جست وجو

افزونه Google Analytics By Monsterinsights

با استفاده از این افزونه، دیگر نیازی به گوگل آنالیز برای بررسی آمار بازدیدکنندگان، کلمات کلیدی برتر و دیگر داده ها ندارید. از جمله مزایای این پلاگین وردپرس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نصب ساده به وسیله API گوگل آنالیز
 • دسترسی به داشبورد داده ها در داخل وردپرس
 • پیگیری لینک های داخلی و خارجی سایت
 • توانایی کاربرد کد پیگیری جهانی
 • دسترسی به انواع آمارها و گزارش ها

توجه داشته باشید که شما می توانید از گوگل آنالیز استفاده کنید و به کار گرفتن این افزونه اختیاری است و فقط به شما کمک می کند که در زمان صرفه جویی کنید.

افزونه W3 Total Cache

سرعت سایت یکی از مهمترین فاکتورهای بهینه سازی سایت می باشد و باید به آن توجه داشته باشید. بهترین پلاگین سئو وردپرس به منظور بهبود سرعت و ارائه تجربه کاربری عالی، W3 Total Cache است. شما اگر از این افزونه به درستی استفاده کنید می توانید تا ده برابر عملکرد سایت خود را بهبود دهید.

افزونه All In One WP Security And Firewall

حتی با وجود اینکه سیستم وردپرس دارای امنیت بسیار بالایی است، اما باز هم هیچ شخصی از داشتن امنیت اضافه در سایت ناراضی نخواهد بود. افزونه All In One WP Security And Firewall به شما کمک می کند تا وب سایت خود را از خطرات و شکاف های امنیتی محافظت کنید. این افزونه با انجام دادن تست های مختلف بر روی وب سایت شما و امتیاز دهی به آن، شما را نسبت به داشتن میزان امنیت وب سایت آگاه می کند. قابلیت های این افزونه عبارتند از:

 • متوقف کردن شمارش کاربران
 • ابزار رمزگذاری مطمئن و قدرتمند
 • شناسایی حساب های کاربری که نام کاربری و لاگین مشابه دارند

بنابراین اگر می خواهید از هک شدن سایت خود و در نتیجه صدمه دیدن به برندتان جلوگیری کنید، حتما از این پلاگین استفاده کنید.

افزونه WPtouch Mobile

همانطور که می دانید امروزه اکثر کاربران به وسیله موبایل های خود در دنیای اینترنت گشت و گذار می کنند. بنابراین بسیار مهم است که سایت خود را برای تلفن های همراه بهینه کنید. پلاگین WPtouch Mobile این کار را براحتی انجام می دهد و سایت شما را به تعییر در ظاهر دسکتاپی و کدهای نوشته شده برای تلفن های همراه بهینه می کند. به این ترتیب هم خیالتان راحت است که کاربران خود را از دست نمی دهید و هم اینکه از جریمه شدن توسط گوگل در امان خواهید بود. پس این افزونه بسیار مفید و کاربردی را از دست ندهید.

افزونه (Yet Another Related Posts Plugin (YARPP

از جمله مهمترین فاکتورها در سئوی وبسایت داشتن محتوای بی ارزش با درصد پایین (بانس ریت) و زمان بیشتر ماندگاری کاربر در وب سایت می باشد. در واقع گوگل با سنجش این دو فاکتور تعیین می کند که وب سایت شما چقدر ارزش دارد و چقدر معتبر است. افزونه YARPP با نشان دادن موضوعات مرتبط با موضوعی که کاربر آن را مطالعه کرده کمک می کند تا زمان ماندگاری او افزایش پیدا کند. برخی از قابلیت های این افزونه عبارتند از:

 • به کار بردن الگورتیم های پیشرفته برای نمایش بهترین پست ها
 • نمایش دادن فهرست وار محتوا
 • کنترل نمایش پست که شما می توانید آن را مدیریت کنید

این افزونه بسیار عالی را از دست ندهید.

افزونه Seo Optimized Images

قطعا می دانید که بهینه سازی تصاویر یکی از فاکتورهای سئو است. تصاویر بهینه شده کمک می کند تا سایت شما در رتبه بالاتری قرار بگیرید و همچنین ترافیک بیشتری را به وسیله google images بدست آورید. این افزونه از جمله مفیدترین پلاگین های سئو وردپرس است که به شما کمک می کند تا بهینه سازی تصاویر را به درستی انجام دهید و تمام اصول را پیاده کنید.

به این ترتیب بهترین پلاگین های سئو برای وردپرس به پایان رسید. اما نکته ای که نباید فراموش کنید این است که همیشه باید از افزونه هایی بهره ببرید که معتبر هستند و به صورت مداوم بروز می شوند، چون همانطور که می دانید این بروزرسانی ها کمک می کند تا افزونه ها عملکرد بهتری داشته باشند و مشکلات و باگ ها را به حداقل برسانند. امیدوارم این مقاله مورد پسند شما عزیزان قرار گرفته باشد.

قطعا در آینده هم مقالاتی درباره افزونه ها یا پلاگین های کاربردی در زمینه آموزش سئو وردپرس ارائه خواهم کرد.

ادامه…

اصول سئو در وردپرس,افزایش سئو در وردپرس,افزونه بهینه سازی سایت

اگر به دنبال این هستید که سئو سایت خود را به بهترین شکل انجام دهید ولی نمی دانید که از کدام افزونه وردپرس استفاده کنید، پیشنهاد می کنیم ادامه مقاله را به دقت مطالعه فرمایید. با توجه به آمارهای به دست آمده تقریباً ۹۸۰ افزونه مختلف برای وردپرس وجود دارد.

در واقع باید به این دقت داشته باشید که چیزی به نام بهترین افزونه وردپرس وجود ندارد. تمام این موارد که مشاهده می کنید، تنها برای عنوان های مطالب استفاده می ‌شود. در ادامه مقاله به بررسی افزونه هایی می پردازیم که تجربه کاربران مختلف گوگل اثبات کرده است که آن ها عملکرد بسیار بهتری نسبت به دیگر افزونه ها، از خود نشان داده‌ اند.

1- افزونه yoast seo

Yoast Seo یکی از محبوب ترین و معروف ترین افزونه های سئو برای وردپرس می باشد که بیش از ۵ میلیون نصب فعال تا به امروز داشته است. در حقیقت برای بهینه سازی همین صفحه ای که در حال اسکرول کردن آن هستید، از این افزونه استفاده شده است.

فعالیت‌های بسیار زیادی را می‌ توان با استفاده از این افزونه برای بهینه سازی سایت خود انجام داد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد:

 • ساخت نقشه سایت xml
 • ثبت سایت خود در وبمستر تولزهای متفاوت
 • جلوگیری از ایندکس شدن برخی از محتواها برای موتورهای جستجو
 • ایجاد قالب های عنوان و متا دیسکریپشن
 • بهینه سازی صفحات AMP وب سایت شما

مواردی که در بالا گفته شد بیشتر برای خود سایت استفاده می شود؛ حال باید ببینیم که این افزونه برای بهبود رتبه سایت در نتایج جستجوی گوگل چه اقداماتی انجام می دهد.

Yoast Seo قسمت جداگانه برای تمامی صفحات و پست های یک وب سایت قرار می دهد تا با استفاده از آن بتوانید تگ های عنوان، متا دیسکریپشن، تگ های Canonical و بسیاری از موارد دیگر را مشاهده کنید. علاوه بر آن ها یک ویژگی دیگری که این افزونه دارد این است که به شما نشان می دهد که محتوای سایتتان تا چه حدی برای یک کلمه کلیدی خاص بهینه سازی شده است. شما با استفاده از این قسمت می توانید به راحتی تغییرات مناسبی در روند تولید محتوای سایت خود انجام دهید.

با این حال ما پیشنهاد می کنیم به این قسمت که میزان سئو بودن مطالب شما را نشان می دهد، توجه زیادی نکنید.

علت این است که این قسمت توجه زیادی به برخی نکاتی می‌ کند که در واقع برای موتورهای جستجو ارزش چندانی ندارند و جزو فاکتورهای اصلی رنکینگ گوگل نیستند؛ بنابراین ممکن است با توجه به آنالیز که در این قسمت به شما نشان داده می شود آسیب جدی به کیفیت محتوای خود را وارد کنید.

اما بر خلاف قسمت سئو، شما می توانید با استفاده از نکاتی که در قسمت خوانایی نشان داده می شود، تغییرات مناسبی در ویراستاری و ویرایش محتوایتان انجام دهید که می تواند در بهبود رتبه در نتایج جستجو تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. در انتها باید بگویم استفاده از این افزونه و نصب آن، گزینه بسیار مناسبی برای انتخاب است.

2- افزونه all in one seo pack

افزونه all in one seo pack شباهت بسیار زیادی با افزونه Yoast Seo دارد. شما می توانید با مقایسه و چند بررسی کوچک در زمینه های مختلف، به آن پی ببرید.

تنها در برخی از موارد ممکن است یک سری ویژگی های بیشتری نسبت به افزونه ای که در بالاتر به آن اشاره کردیم داشته باشد. به عنوان مثال شما از این افزونه می توانید برای موارد زیر استفاده کنید:

 • ویرایش فایل txt با استفاده از یک user-friendly رابط
 • ویرایش فایل های htaccess. بدون FTP
 • بلاک کردن ربات های نامناسب
 • افزودن جعبه نشانه گذاری لینک های سایت
 • تولید خودکار متا دیسکریپشن
 • پشتیبانی از AMP

3- افزونه Rank Math

Rank Math به احتمال زیاد قدرتمندترین افزونه سئو وردپرس موجود می باشد. روند فعالیت این افزونه به صورتی است که علاوه بر ویژگی هایی که دارد سعی می کند که نکات مربوط به user-friendly را به خوبی رعایت کند. حتی یک setup wizard برای راهنمایی شما برای نصب این افزونه وجود دارد.

در نهایت باید بررسی کنیم که این افزونه چه ویژگی هایی دارد که بقیه رقبایش ندارند؟

 • ادغام کنسول جستجو گوگل
 • ریدایرکت
 • نشانه گذاری های rich snippet
 • کارت توضیحات خلاصه برای Facebook و Twitter

این افزونه حتی قسمتی برای نشان دادن تعداد کاربرانی است که به واسطه اخطار 404 موفق به ورود به صفحه سایت نشده اند. سپس به راحتی می توانید با بررسی URL این صفحه متوجه شوید که چه تغییراتی باید در روند کار خود به وجود بیاورید. به عنوان مثال می توانید در آدرس صفحه تغییراتی ایجاد کنید یا اصلا به طور کلی آن صفحه سایت را پاک کنید. اگر از این به بعد قصد استفاده از این افزونه را دارید، می توانید اطلاعات مورد نیاز خود از افزونه قبلی را به آن انتقال دهید.

4- افزونه The SEO Framework

SEO Framework هم یکی از کارآمدترین افزونه هایی است که می توان از آن استافده کرد. این افزونه در بهترین حالت سعی می کند تا از رقبای خود عقب نیفتد. البته در این زمینه بسیار عالی نیز عمل کرده است. همچنین عملکرد هوشمندانه یکی از مهمترنی ویژگی های این افزونه می باشد.

5- افزونه Easy Table of Contents

گوگل پیشنهاد کرده است تا به جای استفاده از محتواهای بسیار طولانی برای وب سایت خود، آن ها را به چندین قسمت منطقی که به صورت انکرپیج های داخلی باشند، تبدیل کنید. نکته مهم در این زمینه این است که تبدیل شدن یک محتوا طولانی به چندین محتوا، عنوان های بیشتر و سازمان یافته تری را برای شما به وجود می آورد.

Easy Table of Contents افزونه ای است که به شما در این زمینه بسیار کمک خواهد کرد. ویژگی را در صفحات سایت شما ایجاد می کند تا کاربران به راحتی بتوانند به محتواهای دیگر شما دسترسی داشته باشند. این افزونه از آنجایی که در محتواهای غیرضروری طولانی را به چندین محتوا با ارزش کوتاه تقسیم می کند، در سئو سایت و بهبود چیزهای دیگری مثل بانس ریت، زمان بارگذاری صفحه، رنک سایت و بسیار از موارد مهم دیگر. علاوه به این موارد می تواند در SERP ها رتبه شما را به شدت تقویت کند که موجب افزایش CTR می شود.

یکی از ویزگی های منحصر به فردی که این افزونه دارد قابلیت تنظیم فوق العاده آن استو شما به راحتی می توانید تغییراتی که مدنظرتان می باشد را در روند فعالیت این افزونه به وجود بیاورید.

6- افزونه Broken link checker

Broken link checker به بررسی لینک های مشکل دار داخلی و خارجی و به طور کلی هر مشکلی که شما در لینک سازی خود داشته باشید، می پردازد. اگر بتواند مشکلی پیدا کند، به شما کد وضعیت HTTP، انکر تکست و منبع لینک را اطلاع می دهد. این افزونه به صورت پیش فرض همیشه در حال فعالیت است؛ بنابراین می تواند به شکل منظم، به بررسی مشکلات مربوط به لینک سازی سایت شما بپردازد.

ویژگی مهم تر و بهتری که این افزونه دارد این است که شما می تواند در سریع ترین زمان ممکن و به راحتی هرچه بیشتر، لینک های مشکل دار سایت خود را تصحیح کنید. مثلا می توانید با کلیک بر روی Unlink در قسمت Broken Link به راحتی لینک های شکسته شده را از بین ببرید. بعد از حذف آن ها، این افزونه به شما لینک هیا جایگزین را پیشنهاد می کند که با استفاده از آن ها روند بهتری در لینک سازی وب سایت خود خواهید داشت. این قضیه در مورد ریدایکت ها نیز به همین صورت است.

نکته منفی که بیشتر کاربران این افزونه با آن مشکل دارند، این است که فعالیت های آن، باعث می شوند تا سرعت بارگذاری صفحات سایتتان تا حد زیادی افزایش پیدا کنند. اگر هاست ضعیفی دارید، به هیچ عنوان استفاده از این افزونه برای شما پیشنهاد نمی شود. یکی از کاربران گزارش داده است که با استفاده از این افزونه چیزی حدود 20 درصد از ترافیک سایتش را از دست داده است؛ چراکه محاطبین سایت او به سرعت بارگذاری وب سایت او اهمیت زیادی می دادند.

7- افزونه Shortpixel

وظیفه اصلی Shortpixel، فشرده سازی و بهینه سازی تصاویر سایت می باشد. با یک بررسی ساده می توانید بفهمید که تصاویر، یکی از اصلی ترین مواردی هستند که در هنگام ورود به یک سایت، دیرتر از بقیه موارد بارگذاری می شوند. در نتیجه می توان نتیجه گرفت که بهینه سازی تصاویر، یکی از مهمترین مواردی است که در بهبود سرعت سایت، تاثیر زیادی دارد که از سال 2010 یکی از اصلی ترنی فاکتورهای رتبه بندی گوگل به حساب می آید.

استفاده از افزونه Shortpixel برای تمامی کاربران بسیار ساده می باشد. چراکه بعد از اینکه آن را نصب کردید، به صورت خودکار بهینه سازی تصاویر شما انجام می شود و همچنبن از تمامی فرمت ها پشتیبانی می کند.

8- افزونه a3 Lazy Load

a3 Lazy Load افزونه ای است که در بهبود بارگذاری صفحات سایت تاثیر بسیار زیادی دارد. به این صورت که از بارگذاری تصاویری که در صفحه نمایش کاربر نیستند، جلوگیری می کند. بعد از نصب و فعال سازی این افزونه کاربردی، بهینه سازی تمام صفحات شما شروع می شود.

9- افزونه HREFLANG Tags Lite

Hreflang یک ویژگی HTML است که برای مشخص کردن زبان و موقعیت جغرافیایی یک وب سایت استفاده می شود. اگر در وب سایت خود از صفحات مختلفی استفاده می کنید که دارای زبان متفاوتی هستند، پیشنهاد می کنیم که حتما از Hreflag tags استفاده کنید تا گوگل متوجه این تغییر زبان بشود. بعد از نصب این افزونه، می توانید URL و Languege صفحات مدنظر خود را به راحتی مشخص کنید.

البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که این افزونه بیشتر برای وب سایت هایی مناسب است که تازه شروع به کار کرده اند؛ بنابراین اگر وب سایت بزرگ و فعالی دارید، بهتر است که از روش های مناسب تر برای استفاده از تگ های hreflang استفاده کنید.

اصول سئو در وردپرس,افزایش سئو در وردپرس,افزونه بهینه سازی سایت

10- افزونه Redirection

این افزونه یکی از ساده ترین های نوع خود برای پیاده سازی ریدایگرت 301 می باشد. کاربرد آسانی دارد و به راحتی می توانید با وارد کردن URL جدید و قدیم، عملیات ریدایکرت صفحات سایت خود را به خوبی انجام دهید. این افزونه همچنین از انواع دیگر ریدایکرت پشتیبانی می کند.

11- افزونه WP Super Cache

Caching یکی از ضروری ترین مواردی است که به شما کمک می کند تا سرعت سایت خود خود را تا جایی که امکان دارد، افزایش دهید.

Caching چیست؟ هنگامی یک مرورگر قصد ورود به سایتی رادارد، اطلاعاتی را از آن دریافت می کند. حال نکته مهمی که وجود دارد این است که در اکثر مواقع، این اطلاعات و نتایج، یکسان هستند. در نتیجه خیلی بهتر است که برای بهبود روند بارگذاری سایت، این اطلاعات ذخیره شوند تا دوباره نیاز به بارگذاری نداشته باشند. Caching به روند ذخیره سازی این اطلاعات گفته می شود.

حال با توجه به تعریفی که در بالا ارائه کردیم، کاری که WP Super Cache انجام می دهد این است که نسخه های ثابت HTML از محتوای سایت شما ایجاد می کند.

12- افزونه Autoptimize

Autoptimize اسکریپت ها و استایل ها را کوچک و فشرده سازی می کند (i.e.، CSS، Javascript، HTML و …). درست مثل موارد بالا، این افزونه هم باعث می شود سرعت بارگذاری سایت شما به شدت افزایش می دهد. همچنین اب برخی از افزونه های دیگر ادغام می شود تا بتواند در روند سئو سایت شما عملکرد خوبی از خود ناشن دهد.

13- افزونه Really Simple SSL

HTTPS یک فاکتور رنک بندی گوگل محسوب می شود؛ بنابراین بسیار اهمیت دارد که شما در سال 2019 SSL داشته باشید. Really Simple SSL به راحتی به شما در این زمینه کمک خواهد کرد. همچنین می تواند در ادغام محتوا سایت نقش مؤثری داشته باشد که معمولا یکی از دغدغه های تیم های تولید محتوا است.

14- افزونه Anti-spam

Anit-spam نظرات اسپم را بدون استفاده از captcha فیلتر کند. نظرهای اسپم تا زمانی برای سئو سایت شما خطری ندارند که لینکی در آن ها نباشد. اما با این حال این افزونه در بهینه سازی نظرات سایت شما نقش مهمی می تواند داشته باشد. به هر حال احتمال این هست که نظرات منفی بدون لینک هم تاثیر در سئو شما بگذارد. تنها با نصب آن می توانید از بروز همچنین نظراتی در مقاله های خود، جلوگیری کنید.

15- افزونه Rel NoFollow Checkbox

nofollow کردن لینک ها در وردپرس در صورتی کار آسانی است که شما روند کار HTML را خوبی بلد باشید. اما برخی از افراد ویرایش کردن بصری را بیشتر ترجیح می دهند نسبت به کدنویسی ها. در نتیجه با استفاده از افزونه Rel Nofollow Checkbox می توانید یک رابط کاربری وردپرس بصری برای ویرایش صفحات  سایت خود داشته باشید.

در نهایت امیدواریم که مطالبی که گفته شد برای شما تا حد بسیار زیادی کارساز بوده باشد و امیدواریم که همیشه در روند بهبود کسب و کار آنلاین خود موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود