تاثیر پیشنهاد فروش منحصر به فرد در سئو سایت

بالا بردن سایت در سرچ گوگل,پیشنهاد فروش منحصر به فرد,پیشنهاد فروش منحصر به فرد یا unique selling proposition چیست 100ها نکته آموزشی رایگان در اینستاگرام نیوسئو

سئو سایت با ارائه پیشنهاد فروش منحصر به فرد (USP) به کاربران، موجب افزایش نرخ کلیک سایت و بالا بردن سایت در سرچ گوگل می شود و یکی از بهترین راههای افزایش فروش اینترنتی می باشد. Columnist Fili Wiese یکی از متخصصان سئو در این زمینه توضیح می دهد که پیشنهاد فروش منحصر به فرد یا unique selling proposition چیست؟ و چرا هر صفحه ای که در سایت شما ایندکس می شود به یک USP احتیاج دارد.

گوگل تریلیاردها جستجو را در سال و میلیاردها جستجو را در هر روز پردازش می کند. این موتور جستجو چگونه تشخیص می دهد که چه نتیجه ای برای هر یک عبارت از این حجم بزرگ عبارت های جستجو شده مناسب است؟

تجربه نشان می دهد که لازم نیست حتما وب سایت بزرگی برای یک برند اصلی باشید تا رنک اول برای عبارت جستجو شده باشید. تا جایی که صفحه ای مطابق انتظارات کاربر عمل می کند، برای گوگل اهمیتی ندارد که چه سایتی در ابتدای SERP باشد. کاربر پسند بودن صفحه را، گوگل با مقیاس شگرفی می سنجد. سوالی که پیش می آید این است: چه چیزی باعث می شود یک صفحه از نظر گوگل مورد قبول باشد؟ چرا برخی صفحات مدت زمان طولانی در گوگل رنک خوبی دارند؟

بپرسید چرا ؟!

گوگل صدها سیگنال را در زمان محاسبه رنک وب سایت برای یک عبارت جستجو شده، در نظر می گیرد. این سیگنال ها شامل همه چیز از سرعت سایت گرفته تا لینک های صفحه می شود. هرچند، به نظر می رسد گوگل بیش از همه به سایت هایی علاقه داشته باشد که نزد کاربران محبوب هستند. جستجوی گوگل وب سایت هایی را دوست دارد که کاربران آنها را دوست داشته باشند.

سنجش میزان رضایت کاربر از صفحه هم خیلی پیچیده است و هم تا حدودی مرموز. بنابراین، اطلاعات آن به تنهایی به صاحبان سایت کمکی برای افزایش رنک در گوگل نخواهد کرد. چیزی که کمک می کند، برداشتن گامی به عقب و پرسیدن چند سوال مرتبط است:

  • چرا گوگل باید بین این همه وب سایت، وب سایت من را انتخاب کند؟
  • چه چیزی سایت را بهتر می کند و باعث می شود از نظر کاربر ارزشمندتر از دیگران باشد؟
  • چه چیزی کاربران را وادار می کند سایت من را از میان بقیه سایت ها انتخاب کنند؟

اینها سوالات سختی هستند، مخصوصا اگر پاسخی که به آنها می دهید، نشان دهنده شرایط بدی باشند. گذشته از این ها، گوگل و کاربران قطعا سایتی را دوست خواهند داشت که چیزی که دیگر سایت ها ارائه نمی دهند، ارائه کند. در چنین شرایطی، ماندن در رنک خوب ارگانیک در صفحه نتایج گوگل می تواند هدف شما باشد.

هرچند، بیشتر کسب و کار ها پیشنهاد فروش منحصر به فرد دارند. برخی حتی بیش از یک پیشنهاد هم دارند. البته پیشنهاد فروش منحصر به فرد در هر صفحه فرود منحصر به فرد است.

کاری که باید انجام دهید

باید بدانید که پیشنهاد فروش منحصر به فرد می تواند یک چالش باشد، اما اگر آشنایی جزئی با محصولات یا خدمات خود داشته باشید، کارتان راحت تر می شود. حفظ ارتباط دائمی با کاربر یا مشتریان نیز نکته دیگری است.

شرکت های موفق در SERPs معمولا بیش از یک پیشنهاد فروش منحصر به فرد دارند. Neflix از ترکیب نسبت ارزش به قیمت با راحتی کاربری، استفاده می کند. Amazon اولین انبار کالای آنلاین نبود، اما با انتخاب محصولاتی که سریع تحویل داده میشوند، توانست برای خود اسم و رسم و اعتباری رقم بزند. Booking.com نیز مکان های بی نظیری برای اقامت ارائه می کند که می توان این مکان ها را بر اساس نظرات دیگر مشتریان، موقعیت، رنج قیمت و غیره انتخاب کرد.

تمامی مثال هایی که زده شدند، در طی زمان سعی در ارائه خدمات خاص داشتند. به دلیل اینکه برند آنها شناخته شده است، دیگر به ارزیابی که کاربران از پیشنهاد فروش منحصر به فردشان می کنند، نیازی ندارند و وابسته نیستند. هرچند، برندهای کوچک تر، همیشه باید از خودشان بپرسند “چرا کاربر من را انتخاب کرد؟”. به همین دلیل هم برای بیشتر کسب و کارهای اینترنتی، اولین تاثیری که فرد از صفحات فرود می گیرد، تصمیم گیرنده است.

اولین لحظه ارتباط با کاربر یا لحظه ای که کاربر با نتایج جستجو رو به رو می شود، لحظه ای است که چند مسئله مرتبط با سئو رخ میدهد. اول، کاربر انتظارات خود را با عنوان صفحه و توضیحاتی (description) که می بیند می سنجد. هر دو این عناصر، در زیربنای سئو اهمیت دارند و برای جلب نظر کاربر بسیار حیاتی هستند.

به هر صفحه ای که ایندکس می شود، باید به چشم یک صفحه فرود بالقوه نگاه کرد. به همین دلیل هم باید آن را مرتبا بهینه کنید تا اطمینان حاصل کنید که صفحه تان در لیست نتایج جستجو نمایش داده می شود. حداقل چیزی که باید یک صفحه داشته باشد، توضیحات صریح و واضحی از موضوع صفحه، پیشنهاد فروش منحصر به فردی که به کاربر می گوید چرا این، همان چیزی است که به دنبالش بوده است و دکمه فراخوانی (call to action) است که کاربر را به بازدید از وب سایت شما تشویق می کند.

بالا بردن سایت در سرچ گوگل,پیشنهاد فروش منحصر به فرد,پیشنهاد فروش منحصر به فرد یا unique selling proposition چیست

محتوای خود را به شکلی بهینه کنید که بتوانید از rich snippets استفاده کنید. rich snippets یک روش آزمایش شده و پیشنهاد شده است که شما را در SERP به خوبی نمایش می دهد و پیشنهاد فروش منحصر به فردی از شما را در پروسه بازدید ارائه می دهد. در اسکرین شات بالا می توانید ببینید که امتیازدهی ستاره ای و توضیحات نشان داده شده است.

متاسفانه، برخی از وب مستر ها و سئوکاران تلاش می کنند با استفاده از کاراکترهایی مانند ???? ❆ ★ ❥ ✓ ➤ ✈ توجه کاربر را جلب کنند. با اینکه استفاده از این موارد هنوز توبیخی به همراه ندارد، اما پیشنهاد هم نمی شود.

البته هیچ میزانی از بهینه سازی سایت و اسنیپت های چشم نواز، نمی تواند جایگزین پیشنهاد فروش منحصر به فرد در تمامی صفحات فرود باشد. داشتن یک USP خوب، سئو سایت شما را نیز بهبود می دهد.

هرچند، بهترین نتایج زمانی به دست می آید که یک سرویس آنلاین عالی به صراحت پیشنهاد فروش منحصر به فردی را به همراه داده های سئو شده ارائه کند. با این روش می توان توجه مداوم در نتایج جستجوی گوگل و ساخت برند پرطرفدار را تجربه کرد.

روی چیزی تمرکز کنید که ارزشش را دارد

مثل بسیاری از صنایع دیگر، سئو نیز تحت تاثیر تکنولوژی است. برای مثال معرفی تکنولوژی AMP یا حتی اخبار راجع به رفتن از HTTP به HTTPS. هرچند، باید بیشترین تمرکز را بر روی اساسی ترین وجه بازاریابی گذاشت؛ مشتری یا کاربر همیشه در اولویت است. گوگل این قانون را از ابتدا اجرا کرده است.

یک سیگنال قوی برای سئو این است که سایت یا صفحه ای برای عبارت جستجو شده توسط کاربر مفید باشد. به همین دلیل هم در آینده، سئو بیشتر به ساختار و معماری سایت، پیشنهاد فروش منحصر به فرد صریح و صفحات سریع خواهد پرداخت. بر روی کاربر و نرخ تبدیل خود تمرکز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود