تاثیر URL در سئو سایت به چه صورت است؟

پخش ویدئو

من درباره استاندارد استفاده از url ها را در بحث محتوایی که داخل سایت خود قرار می دهید. در کلیپ ها و فیلم آموزش سئو توضیح داده ام. اما اکنون می خواهم در مورد کوتاه بودن لینک ها و تاثیر url در سئو سایت صحبت کنم.

کوتاه بودن لینک ها چه تاثیری روی افزایش ورودی گوگل ما دارد؟

هر چه url شما کوتاه تر باشد، راحت تر در ذهن مخاطبان سپرده می شود و برایشان جذاب تر است.
آیا اکنون باید همه url های خود را کوتاه کنیم؟
نه. من همیشه خواهم گفت که Over Optimizition و زیاده روی و همین طور توجه نکردن به این موضوع، مسائلی است که نباید در آن ها بیش از حد فعالیت داشته باشیم و در مجموع به گونه ای عمل کنیم که نه افراط باشد نه تفریط. url هایی که در داخل پست های شما قرار می گیرند باید همراه با دسته بندی خود قرار بگیرد. اما مواردی را می توانید دسته بندی نزنید. مثلا من بخش مقاله های نیوسئو را قبل از بخش Category یک بلاگ به صورت زیر قرار دهم.

newseo.ir/blog/seo-learning

دلیلی برای انجام این کار وجود ندارد و همین جریان را برای بخش محصولات به صورت زیر ایجاد کنم:

newseo.ir/shop/seo-products

و همین طور اگر صفحه ای دارم که زیرشاخه ندارد. دلیلی ندارد که برای آن زیرشاخه ایجاد کنم. این جریان برای صفحات زیادی برقرار است. پس تا جایی می توانیم آدرس صفحات سایت خود را کوتاه و البته جذاب کنیم. در این صورت هم در ذهن مخاطب اثرگذاری بیشتری دارد و هم تاثیر مستقیم بر روی سئو سایت دارد. شما می توانید سوالات خود را در اپلیکیشن نیوسئو مطرح کنید تا در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

وقتشه اینو بخونیحالا وقتشه! اینو بخون: سئو اینستاگرامپیشنهاد نویسنده این است که اول مقاله بالا را خوانده و سپس ادامه این مقاله را بخوانید.

2 نظر در مورد مقاله “ تاثیر URL در سئو سایت به چه صورت است؟ ” ثبت شده است
 1. محمود رنجبر

  سلام امیر قمصری عزیز آیا حذف پسوند php از url صفحه ای که به اون لینک داخلی دادیم کار درستیه


  • ناظر سایت

   درود
   تغییر URL هایی که ایندکس شده‌اند در هر صورت عملی اشتباه است. در صورت اجتناب ناپذیر بودن این امر، از ریدایرکت 301 استفاده کنید و تمامی لینک هایی که به آن صفحه داده شده‌اند را اصلاح کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود