تفاوت ساب دامین و ساب فولدر در آدرس سایت

در این ویدیو می خواهم در مورد تفاوت ساب دامین و ساب فولدر صحبت کنم. بحث بسیار مهمی است و من بارها به این مسئله اشاره کرده ام. بسیاری از شما پس از این که سایتتان را راه اندازی می کنید با این مسئله مواجه می شوید که محتوای جدید را در ساب دامین یا ساب فولدر قرار دهید. من همیشه تاکید می کنم که اگر می خواهید از رنک سایت اصلی خود استفاده کنید، حتما باید از ساب فولدر استفاده کنید. ساب فولدر همان category و subcategory شما است. زمانی که می خواهید یک قسمت جدید در سایت خود ایجاد کنید به عنوان مثال من می خواهم در وب سایت نیوسئو بخش ابزار را راه اندازی کنم، tools.newseo.ir را به جای newseo.ir/tools ایجاد می کنم. چون یک قسمت جدید در وب سایت می خواهم ایجاد کنم.

حال اگر یک دامنه جدید ایجاد کنیم چه می شود؟ در این حالت هیچ رنکی از سایت اصلی به این سایت انتقال پیدا نمی کند. در نتیجه subdomain بهتر از این است که دامنه جدید ثبت کنید برای افزایش رنک آن تلاش کنید.

خلاصه کار اگر محتوایی داشتید که کاملا با وب سایت شما مرتبط بود، آن را به پیشنهاد جان مولر در زیرشاخه آن نگه دارید تا بر حسب تجربه من رنک وب سایت با تمام صفحات آن اشتراک داده شود. اما اگر قسمتی است که ارتباط کمی با سایت دارد، حالا باید برای آن ساب دامنه ایجاد کنید و مطمئن باشد که رنک آن بیشتر به زیرشاخه ها انتقال پیدا می کند و برای ساب دامنه باید تمام کارهایی که در بخش فیلم آموزش سئو و در مجموع برای سئو سایت می باشد را از ابتدا به کار بگیرید. نکته ای که وجود دارد این است که اگر ساب دامنه شما رتبه بگیرد شما می توانید به دیگر صفحات خود هم از ساب دامنه و هم دامنه اصلی به آن لینک دهید تا سبب افزایش رتبه آن صفحات در رنک گوگل شوید.

3 نظر در مورد مقاله “ تفاوت ساب دامین و ساب فولدر در آدرس سایت ” ثبت شده است
 1. مجتبی پورموسوی

  ساب دامین برای سئو سایت تاثیر گذارتر هست یا ساب فولدر؟


 2. sina

  با سلام
  اگر ساب دامین یک سایت جداگانه حساب میشه پس دلیل یکی بودن رتبه الکسا ساب دامین و سایت اصلی چیه؟
  با تشکر.


  • مهدی گنجعلی

   درود بر شما
   درسته ولی رتبه الکسا اهمیت و اثری در وضعیت رتبه بندی صفحات شما در نتایج جستجوی گوگل نداره


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود