اهمیت بالای فعالسازی sitemap برای گوگل

پخش ویدئو

بسیاری به فعالسازی sitemap خود توجه نمی کنند. اما این را بدانید که فعالسازی سایت مپ قطعا برای شما بسیار کاربردی و مفید واقع می شود.

بهترین روش برای فعالسازی سایت مپ برای سایت های وردپرسی چیست؟

شما به سادگی می توانید با فعالسازی افزونه های مختلف مانند افزونه Yoast نقشه سایت خود را به بهترین شکل فعال سازی کنید. واقعا الگوریتمی که یوآست برای ساخت سایت مپ دارد واقعا حرف ندارد و شما می توانید به سادگی با آن کار کنید.

چگونه سایت مپ را برای سایت هایی که با CMS های دیگر نوشته شده اند فعالسازی کنیم؟

در این حالت باید به برنامه نویس خود اعلام کنید که با توجه به نقشه ساختار نقشه سایت نیوسئو که بر اساس الگوریتم یوآست نیز می باشد سایت مپی را برای شما تعریف کنند. آدرس سایت مپ نیوسئو به شرح زیر است:

Newseo.ir/sitemap.xml

آیا گوگل فقط برای کراول کردن لینک ها از sitemap استفاده می کند؟

یکی از کارهایی که گوگل با توجه به سایت مپ انجام می دهد، کراول کردن لینک ها است. گوگل اعلام کرده است که برای اطمینان بیشتر شما، شما می توانید با سایت مپ، تمام لینک های خود را همراه با تغییرات و تایم در اختیار گوگل قرار دهید. در عوض گوگل تمام سایت را با جزییات کامل کراول و ایندکس می کند.

اگر sitemap نداشته باشیم ممکن است که لینک های ما ایندکس نشود؟

خیلی خیلی کم این اتفاق می افتد. داشتن sitemap می تواند باعث افزایش سرعت ایندکس سایت شود و در ادامه اگر سایت مپ نداشته باشید ممکن است سرعت ایندکس صفحات پایین آمده و برای شما مشکل ایجاد کند.

نکته بسیار مهم: اگر سایت مپ واقعا برای گوگل اهمیت نداشت، در سرچ کنسول جدید خود دوباره قسمت sitemap را قرار نمی داد. در مورد سایت مپ و هر قسمتی از فیلم آموزش سئو آن سوال دارید، می توانید با ما در اپلیکیشن نیوسئو مطرح کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود