بکارگیری کلمات کلیدی طولانی برای بهبود سئو محتوا

پخش ویدئو

کم کم داریم به زمانی می رسیم که فقط محتوای با کیفیت در رتبه اول نتایج جستجوی گوگل قرار می گیرند. ما در گذشته با تحقیق عبارت کلیدی و قرار دادن آن در محتوا، آن را به رنک های اول نتایج جستجوی گوگل نزدیک می کردیم. اما کم کم این بحث ارزش خود را از دست می دهد. بر اساس تحقیقاتی که در سال 2019 انجام شده است، 70 درصد عبارت هایی که در گوگل جستجو می شود مربوط به کلمات کلیدی طولانی یا long tail می باشد. یعنی اینکه کاربران هدفمند جستجو می کنند و شما نیز بهتر است که در نتایج هدفمند، لینک یک گوگل شوید، نه در عبارت کلیدی یک یا دو کلمه ای. من از 7 سال پیش کاری را در نیوسئو انجام داده ام و به شدت بازخورد آن را نیز دریافت کرده ام. این جریان را در اپلیکیشن نیوسئو قسمت هفت-یک آن را به صورت کامل توضیح داده ام و نکاتی از اینکه چقدر برای بنده سود آور بوده نیز صحبت کرده ام.

خودتان بگذارید به جای کاربر، سوال بپرسید و به آن سوال پاسخ دهید. این شاید برای شما سخت باشد. شما باید با کاربران خود ارتباط بگیرد و حتی با آن ها تماس گرفته و علت اینکه به فلان صفحه شما وارد شده و سریعا خارج شده اند، چه بوده است. این ماجرا برمی گردد به این جریان که شما باید از google tag manager استفاده کنید. می توانید با ارتباط گرفتن با کاربران نظرات آن ها در رابطه با صفحات مختلف خود بپرسید تا متوجه شوید که کدام قسمت سایت شما برای آن ها جذابیت بیشتری دارد. پس به تولید محتوای با کیفیت پرداخته تا باعث افزایش رنک خود در گوگل شوید.

اتفاق دیگری که ممکن بود برای شما رخ دهد ایجاد رقابت بین صفحات خود با استفاده از یک عبارت کلیدی برای چندین صفحه. اگر برای چندین صفحه خود فقط یک عبارت کلیدی در نظر بگیرید، باعث می شوید که صفحات شما با هم رقابت کنند. پس در نتیجه هر صفحه خود را برای یک عبارت کلیدی بهینه سازی کنید و عبارت کلیدی مشخص شده نیز همان طور که گفته شد، باید کلمات کلیدی طولانی یا long tail keywords باشد. اگر در سایت خود به موضوعات مختلفی پرداخته اید، باید برای هر موضوع یک صفحه در نظر بگیرید. به عنوان مثال، شما نباید 10 صفحه داشته باشید و بخواهید که این 10 صفحه برای یک عبارت کلیدی مثلا فیلم آموزش سئو لینک یک گوگل شود. شاید فیلم آموزش سئو در این 10 صفحه جز کلمات کلیدی باشد اما نباید کلمه کلیدی اصلی آن صفحات باشد.

اما داستان استفاده بجا و افزایش چگالی کلمات کلیدی اصلی ما باید همان کلمات کلیدی طولانی یا long tail keywords ما باشد. تمام این نکاتی که برای شما توضیح می دهم برای این است که کیفیت محتوای شما افزایش پیدا کند. به شما قول می دهم که اگر از هر روشی استفاده می کنید که جز سئو کلاه سیاه محسوب می شود و خیلی سریع وب سایت خود و دیگران را به رنک های بالاتر نزدیک می کنید، به زودی مشکلات عجیبی برای شما ایجاد می شود. بر اساس تحقیقاتی که ما انجام داده ایم درست است که اکنون گوگل رنک این سایت ها را کاهش نمی دهد اما در آینده نچندان دور تمام این سایت ها را از بین می برد.

برای آخرین بار متذکر می شوم که خود را به جای کاربر بگذارید و برای کاربر سایت خود را بهینه و به کیفیت محتوا اهمیت دهید تا بهتر بتوانید کاربر را به مشتری تبدیل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود