آیا لینک های مطالب مرتبط جزو لینک های داخلی هستند؟

پخش ویدئو

آیا لینک مطالب مرتبطی که در مقالات ما قرار میگیرد جزو لینک های داخلی محسوب می شود؟

تمام لینک هایی که در صفحات مختلف وب سایت شما قرار می گیرد، طبیعتا نوعی لینک های داخلی  محسوب می شود. حالا چه لینک های مطالب مشابه، لینک های آخرین مقالات، لینک های پربازدیدترین مقالات و یا حتی لینک های مرتبط با دسته بندی های وب سایت شما. این ها همه لینک داخلی محسوب می شوند. یکی از دلایل اصلی  که صفحه اصلی شما پربازدید ترین صفحه از منظر گوگل و دارای بیشترین چگالی در وب سایت ها است، همین تعداد زیاد لینک هایی است که از طریق صفحات مختلف به صفحه اول داده می شود. قطعا در وب سایت شما هم یک یا دو لینک در هر صفحه به صفحه اصلی وجود دارد.

پس ما متوجه شدیم که تمام این لینک ها، لینک های داخلی هستند .اما آیا همه ی این لینک ها بر سئو تاثیر مثبت دارند ؟

 خزنده گوگل ممکن است از همه ی این لینک ها رد شود و یا نشود ! تشخیص این موضوع با اوست اما این که از چه لینک هایی رد شود و یا از چه لینک هایی رد نشود را شما با Rel= “follow” یا  Rel= “nofollow”به خزنده گوگل یاد آوری می کنید .

اما سوالی که پیش می آید این است که در یک صفحه چه تعداد لینک های داخلی می تواند وجود داشته باشد و کدام لینک های داخلی هستند که برای سایت ما خیلی اهمیت دارد .

در هر سایتی یک سری صفحاتی وجود دارد که این صفحات چگالی بیشتری نسبت به سایر صفحات دارد و البته خود سایت هم یک چگالی مشخصی را داراست. این که چه تعداد لینک در صفحه اصلی سایت قرار بگیرد، دقیقا به میزان بازدید سایت، به میزان ماندگاری کاربران در آن صفحه و در واقع به میزان چگالی وب سایت بستگی دارد.

طبیعتا در سایتی که به تازگی راه اندازی شده و بازدید زیادی ندارد، نباید در صفحه اصلی تعداد زیادی لینک داخلی وجود داشته باشد. حداکثر 50 الی 60 لینک داخلی برای این صفحه کافی است

شما اگر به وب سایت نیوسئو که این همه مدت فعالیت دارد، توجه کنید مشاهده می کنید که تعداد لینک های آن بسیار کم است در حالی که در بسیاری از عبارات، لینک یک است و چگالی بسیار زیادی دارد، پس حتما دلیلی وجود دارد .

به طور مثال یک وب سایت کاملا به روز و با چگالی بالا مثل ورزش سه، حق دارد که در صفحه اصلی 200 یا 300 و یا بیشتر لینک داخلی داشته باشد چرا که اگر تعداد 400 لینک داخلی داشته باشد تعداد 300 الی 350 تا از این لینک ها توسط کاربران بسیار زیادی کلیک می شود که در واقع این لینک ها، لینک های ارزشمندی هستند .

اما آیا در صفحات دیگر هم می توان تعداد بالایی لینک داخلی قرار داد ؟

بهتر است تعداد لینک ها در هر صفحه ای متناسب با همان صفحه باشد، همانطور که قرار بر این شد که صفحه اصلی دارای لینک های کم اما با کیفیت باشد و بعد از مدتی تعداد این لینک ها افزایش پیدا کند، در صفحات دیگر نیز به همین صورت خواهد بود. شما اگر قصد دارید یکی از محصولات خود را به دیگر محصولات لینک دهی کنید در صورتی که سایت در شرایط ابتدایی قرار دارد و از منظر گوگل سایت در سطح بالایی قرار نگرفته، بهتر است 5 الی 10 محصول نشان داده شود. اینکه 50 تا محصول مرتبط در همان ابتدای کار نشان داده شود، اتفاق خوبی نیست .

اما بپردازیم به مبحث دوم که ” بهترین اینترنال لینک ها کدام اینترنال لینک ها هستند؟”

اینترنال لینک ها که داخل مقالات شما قرار داده شده در واقع بهترین اینترنال لینک ها هستند که درباره تعداد این لینک ها در قالب سوالی دیگر به صورت کامل توضیح داده ام.

پس لطفا همه این موارد را با هم مد نظر قرار دهید تا تعداد بسیار زیادی لینک داخلی را در وب سایت خود قرار ندهید مثالی که قبلا هم تکرار کردم را مد نظر داشته باشید، این که فرض کنید صفحه اصلی شما رتبه 100 را از منظر گوگل دارد و اگر در این صفحه 100 لینک قرار دهید به هر لینک یک رتبه می رسد و یا اگر ده لینک قرار دهید به هر لینک ده رتبه میرسد .

هیچ مثالی بهتر از این، بیانگر این مسئله نخواهد بود .

امیدوارم که از این پاسخ هم به بهترین شکل ممکن لذت ببرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود