ضروری

قسمت هفتم دوره هفت یک

پخش ویدئو

عناوین مهم این قسمت از دوره رایگان و اسرار آمیز هفت یک: 

  • آیا در پنج سال آینده کسب و کارهای سنتی شرایط مطلوبی دارند؟
  • چه آینده ای در انتظار کسب و کارهای سنتی است؟
  • در پنج سال آینده کسب و کارهای سنتی دستخوش چه تغییر و تحولاتی خواهند شد؟

توضیحات متنی بخشی از این کلیپ:

با یکی دیگر از قسمت های هفت یک اسرارآمیز خدمت شما دوستان عزیز هستیم.

در این قسمت از هفت یک میخواهم یک هدیه بسیار بسیار مهم را خدمت شما دوستان عزیز ارائه کنم. هدیه ای که بسیاری از شما دوستانی که کسب و کار اینترنتی دارید و یا حتی ممکن است نداشته باشید، ممکنه این سوال برایتان پیش آمده باشد؟
در واقع من اگر بخواهم سوالاتی که از من پرسیده شده در جلسات مشاوره را اولویت بندی کنم میتوانم یکی از پنج مورد اصلی و پرتکرار را این سوال بدانم، آیا در پنج سال آینده کسب و کارهای سنتی شرایط خوب و مطلوبی خواهند داشت؟ و اینکه دیگران مطرح میکنند در مجلات و روزنامه ها و یا حتی تلویزیون مطرح میشود که ممکن است مسائل و مشکلاتی پیش بیاید درست است یا نه؟

خب پر واضح است که در سال های آتی به صورتی غیرقابل تصور البته نه برای امروز برای چند سال قبل کسب و کارهای سنتی به سمت دیجیتال شدن و یا به سمت اینکه یک نسخه اینترنتی از خودشان بسازند پیش میروند.
یک سری مثال های واقعی میخواهم برایتان بزنم. من در یکی از کلیپ های دیگر هفت یک در مورد بیزنسی صحبت کرده ام که زمانی که روی سایتی در گوگل ما کردیم و رتبه بسیار مطلوبی پیدا کرد، فروشگاه خودشان را بستند و یک شرکت بزرگ زدند و فقط رفتند در فاز کسب و کار اینترنتی چون درامدشان چندین برابر زمانی بود که داشتن در دنیای واقعی کار میکردند و یا به صورت سنتی کار میکردند. این مورد را که یادتان نرفته است، پس در مورد آن زیاد صحبت نمیکنم.

چندی پیش من میخواستم یک سری وسایلی برای یکی از دفترام بخرم، در دیوار داشتم میگشتم که یک فردی را پیدا کردم. من با این فرد تماس گرفتم و به او گفتم که شما در آگهیتان نوشتید کارگاهتان فلانجاست و به دلیل اینکه از کارگاه مستقیم دارید میفروشید قیمتتان کم و مناسب است، این مورد درست است؟ گفت آره. آدرس داد من رفتم، دیدم اصلا کارگاه وجود ندارد، در واقع ایشان یک جایی را اجاره کرده بود میرفت به صورت مستقیم از کارگاه ها میگرفت و میفروخت. کاری که در واقع مغازه ها انجام میدند و یا فروشگاه ها انجام میدند درست است؟
ایشان میگفت به سادگی ماهانه شش میلیون تومان از طریق اینکار کسب درآمد دارد که یک میلیون آن را اجاره میدهد و پنج میلیون تومان سود خالص دارد در حالی که اگر مغازه ای با این وسعتی که این بنده خدا رفته و اجاره کرده میخواست در یکی از قسمت های شهرمان احداث کند، مغازه ای را با کلی امکانات … حتی ویترین برایش بزنند هم اجارش خیلی بیشتر بود حداقل سه چهار میلیون تومان بود، و هم در بهترین شرایط میتوانست شش میلیون تومان کسب درامد داشته باشد چقدر راحت چقدر ساده.

این بنده خدا از ابتدا هیچ وقت مغازه نداشته که اصلا بخواهد مغازه خودش را جمع کند، اما در مورد یک فرد دیگر چندی پیش من به دیوار مراجعه کردم دوباره برای اینکه فردی را پیدا کنم که بیاد زحمت نصب یک کولر گازی را برای من بکشد. خب وقتی که تماس گرفتم و این دوستمان آمد، گفت سرویسی که دارد برای من امروز ارائه میکند چهارمین نصبش در طی روز است، چه زمانی بود؟ حدود ساعت شش بعد از ظهر که گفت یک نصب دیگر هم امشب دارم بابت هر نصبی که ایشان انجام میداد چیزی حدود صد الی صد و پنجاه هزار تومان دریافت میکرد. اگر ما فرض را بر این بگذاریم که همه صد هزار تومان بدهند و ایشان در طی روز پنج تا سرویس داشته باشد پانصد هزار تومان در روز کسب درامد میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود