ضروری

قسمت پنجم دوره هفت یک

پخش ویدئو

عناوین مهم این قسمت از دوره رایگان و اسرار آمیز هفت یک: 

  • تفاوت سئو و گوگل ادوردز در چیست؟
  • چه زمانی باید از سئو استفاده کنیم و چه زمانی از گوگل ادرودز؟

توضیحات متنی بخشی از این کلیپ:

یکی از سوالاتی که در بسیاری از کارگاه های آموزشی چه در سئوی مقدماتی و چه در آسمان خراش و یا حتی در مشاوره هایی که افرادی که حتی کسب و کاری اینترنتی ندارند مطرح میشود این است که تفاوت سئو و گوگل ادوردز در چیست؟

چه زمانی ما باید از سئو استفاده کنیم و چه زمانی از گوگل ادوردز؟

بنابراین پیشنهاد میکنم همراه من باشید با یک هدیه جدید و فوق العاده.

همانطور که مستحضر هستید و بارها و بارها گفتم برای کسب و کارهای طولانی مدت چه اینترنتی چه غیر اینترنتی سئو بسیار کارآمد است.

خب همانطور که قبلا هم اعلام کردم از صد در صد جست و جوهایی که از طریق کاربران مختلف در سراسر دنیا داخل جست و جوگرهای مختلف انجام میشود حدود 90 درصد به تنهایی مربوط به موتور جست و جوگر گوگل می باشد.

پس ما سئویی که داریم صحبت میکنیم در مورد گوگل است. یک نکته دیگری را که باید مد نظر داشته باشید این است که ایران جز 5 کشور اول استفاده کنندگان از موتور جست و جو گر گوگل است.

بنابراین همه این موارد با هم دیگر به ما نشان میدهد که هم گوگل ادوردز و هم بالا آمدن در نتایج گوگل بسیار میتواند سودمند و کارامد باشد، چرا برای کسب و کارهای غیر اینترنتی میتواند خوب باشد؟

خب قطعا برای شما هم پیش آمده زمانی که میخواهید بروید یک فردی را پرزنت کنید یا حتی در مورد شرکت و زمینه کاری خودتان توضیحاتی را ارائه کنید جهت اینکه قراردادی ببندید و یا فردی را جذب گروه خودتان بکنید افراد بلافاصله به گوگل مراجعه میکنند و دنبال برند شما میگردند.

خب این برای کسب و کارهای غیر اینترنتی. اما برای کسب و کارهای اینترنتی ببینیم به چه صورتی است.

کسب و کارهایی که طولانی مدت هستند یعنی شما قرار است امروز بکارید تا یک سال یا دو سال بعد برداشت کنید قطعا به سئو نیاز دارید چرا که استفاده از گوگل ادوردز هم مثل آن آمپولیست که من در قسمت بک لینک خدمتتان گفتم، یک مدت زمانی به عنوان شتاب دهنده به بیزنس شما کمک میکند.

چه زمانی باید از سئو استفاده کنیم چه زمانی از گوگل ادوردز؟

زمانی که شما فعالیت های زیادی را میخواهید روی سایتتان انجام بدهید، زمانی که روی بیزنس خودتان به صورت طولانی مدت فکر میکنید، زمانی که قرار است برای سال ها از طریق وب سایتتان کسب درآمد کنید و این بیزنس را ادامه دهید. بنابراین در این شرایط حتما و حتما بر روی بهینه سازی وب سایتتان در موتورهای جست و جوگر و در واقع گوگل کار کنید.

از گوگل ادرودز چه زمانی باید استفاده کنیم؟ زمانی که بیزنسی را میخواهیم راه اندازی کنیم که مثلا قرار است دو سه ماه دیگر بالا بیابد چه وب سایت هایی اینچنین شرایطی دارند؟

شاید شما بخواهید در یک نمایشگاه بین المللی شرکت بکنید و یک غرفه ای بزنید که فقط در همان نمایشگاه شما را نشان بدهد. اینجا گوگل ادوردز جواب میدهد، چون شما دو سه ماه بعد که در آن نمایشگاه شرکت میکنید و شرایط عوض میشود، دیگه آن سایت به دردتان نمیخورد یا از طرفی میخواهید برای اینکه یک نمایندگی بزنید یا یک وب سایتی را در یک جایی ران(run) کنید و نتایجش را به آن کارفرما نمایش دهید یک مدت زمانی مجبورید حتما رتبه یک باشید این جا هم میتوانید از گوگل ادوردز استفاده کنید.

اما سوالی پیش میاید، چه زمانی ما میتوانیم از هر دوی این ها باهم استفاده کنیم؟  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود