اصولی ترین نکات در لینک سازی خارجی

پخش ویدئو

همان مقدار که قرار دادن لینک های داخلی داخل محتوا برای شما ارزشمند هست و به سئو شما کمک می کند، لینک سازی خارجی نیز برای شما اثرگذار است.

باید چه تعداد لینک خارجی در محتوای خود قرار دهیم؟

پیشنهاد بنده قراردادن دو تا لینک خارجی در محتوا است.

آیا لینک سازی خارجی برای تمام محتواها باید صورت بگیرد؟

خیر. برای محتوایی که واقعا برای آن می توان لینک سازی خارجی انجام داد، این را دریغ نکنید. تشخیص با خود شما است.

چرا لینک سازی خارجی در سئو اثر مطلوبی می گذارد؟

شما با قراردادن لینک خارجی در محتوای خود به گوگل اعلام می کنید که مسئولیت معرفی سایت ها و مقالات با کیفیت را به عهده می گیرید. از این طریق هم به گوگل و هم به کاربر کمک می کنید که علاوه بر محتوای با کیفیت من، محتوای با کیفیت دیگری را نیز ببیند. این بحث ارزشمند بودن لینک های خارجی را مشخص می کند.

3 نکته بسیار مهم در لینک سازی خارجی:

  1. عدم لینک دهی به سایت هایی با رنک کمتر نسبت به شما: شما حق ندارید به وب سایتی لینک دهید که رنک آن از وب سایت شما پایین تر است. در نتیجه سایت هایی را برای لینک دادن به آن ها انتخاب کنید که رتبه بالاتری به نسبت شما داشته باشند.
  2. هم موضوع بودن صفحه مبدا و مقصد: صفحه ای که به آن لینک می دهید، باید با صفحه شما که لینک در آن قرار می گیرد، هم موضوع و مرتبط باشد. بنابراین کمتر اتفاق می افتد که ما به صفحه اول یک وب سایت لینک دهیم. ما در این قسمت به شما پیشنهاد می دهیم که به لندینگ پبج های سایت مورد نظر لینک دهید.
  3. انتخاب انکر تکست مناسب برای لینک دهی: تمام نکاتی که برای انکر تکست در لینک سازی داخلی برای شما توضیح دادیم برای این لینک خارجی نیز صدق می کند. البته که من در نیوسئو، برندها را برای انکر تکست استفاده می کنم. این جریان برای سئو سایت من خیلی تفاوتی ندارد اما محتوایی که ما تولید می کنیم به این صورت مطلوب تر است و کاربر هم این جریان را بیشتر می پسندد. به عنوان مثال در معرفی یک ابزار سئو، ما دقیقا روی اسم همان ابزار لینک آن را قرار می دهیم.

امیدوارم این مطالب برای شما کاربردی باشد. شما می توانید سوالات خود از این فیلم آموزش سئو برای ما در اپلیکیشن نیوسئو درمیان بگذارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود