مدرک بین المللی سئو چیست؟

انواع مدارک سئو,بهترین گواهینامه سئو,گواهینامه سئو

برای درک این مسئله که “مدرک بین المللی سئو چیست و چه کاربردی دارد” بهتر است که ابتدا بدانیم سئو سایت چه کاربردی در جامعه امروزی دارد. سئو در واقع بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجوگر مانند گوگل بوده که از طریق برخی تکنیک‌ها، روش‌های جدید و تخصصی باعث افزایش رتبه کلمات کلیدی در اولین صفحه نتایج می‌شود.  بنابراین تبدیل کاربران بالقوه و عادی سایت به مشتریان بالفعل و متقاضی از وظایف سئوکاران بوده و با توجه به قدرت این حرفه در مشاغل بازاریابی و افزایش فروش، بسیاری از کسب و کارها رشد خود را به سئو مدیون هستند.

از این نظر و جهت اشتغال‌یابی بالا، مدرک بین المللی سئو همواره برای بسیاری از افراد اهمیت و جایگاه روزافزون می‌یابد. در ادامه این مقاله نیز به این سوال رایج و مهم که مدرک بین المللی سئو چیست و چه کاربردی دارد پرداخته خواهد شد.

مدرک سئو چیست؟

مدرک یا گواهینامه سئو یا SEO مجوزی است که برای کسانی که در دوره‌ ها یا کلاس‌ های یادگیری فنون و مهارت‌ های ارتقاء سایت شرکت کرده و بعد در آزمون نهایی یا فاینال دوره موفق به کسب امتیاز لازم شوند، ارائه می‌ شود تا این مدرک را دریافت نمایند. جهت دریافت مدارک الزام به وجود یک آزمون رسمی و قبولی در آن است.

با این وجود تنها بعد از موفقیت در آن آزمون مسئول صدور لوح یا گواهینامه مدارک سئو سایت ارائه دهنده مجوز خواهد بود. در این مدارک معمولاً طول دوره آموزشی، سطح امتیاز آزمون و مدارک فرد، مشخصات دریافت کننده مدرک و کد اعتبارسنجی قابل پیگیری یا شناسه مدرک وجود دارد که این موارد نشان دهنده اعتبار و ارزش گواهینامه سئو برای اشخاص حقیقی و حقوقی نیازمند است.

انواع مدارک سئو,بهترین گواهینامه سئو,گواهینامه سئو

انواع مدارک سئو

به طور کلی سه نوع گواهینامه معتبر و اصلی در آموزش سئو وجود دارد که شامل مدارک بین المللی و مدارک داخلی و تکنیکال هستند. در داخل هر کشور برخی از موسسات و مراکز دارای اعتبار و یا مشهور مانند سازمان‌ های فنی و حرفه‌ای استان یا کشورها و مراکز خصوصی معتبر، که در هر ماه از طریق اساتید مجرب اقدام به آموزش سئو و ارائه مدارک مربوط به آن خواهند نمود از جمله ارائه دهندگان مدارک سئو هستند.

علاوه بر این انواعی از مراکز تخصصی بین المللی نیز وجود دارند که به خوبی آموزش‌های لازم را برای علاقمندان به یادگیری سئو ارائه می‌کنند. این مراکز دارای برد بین المللی بوده و برای تمامی افراد امکان برگزاری کلاس‌های آنلاین و فشرده را در کنار آزمون و ارائه مدرک دارند.

سئو تکنیکال نیز وجود دارد که افراد متخصص در این زمینه توانایی بهبود مشخصات فنی سایت را دارند به طوری که در مدت زمان کوتاهی با رعایت قوانین برنامه نویسی، سایت را در رتبه بالایی قرار خواهند داد. با این وجود برخی از افراد اعتبار و کیفیت آموزش و مدارک خارجی یا بین المللی را بیشتر می‌دانند در حالی که مهم‌ترین عامل مهارت و سطح دانش سئو است.

آیا مدرک سئو مورد تایید گوگل است؟

به طور کلی هر نوع گواهینامه دریافتی سئو هیچ ارتباطی با گوگل ندارد. در حقیقت گوگل مدارک و مجوزهای مخصوص خود را دارد که بیشتر اصول اولیه و پایه یا آموزش‌ های مبتدی را شامل می‌ شود. در گوگل اصول بازیابی دیجیتال، گواهینامه اصول سئو سایت و چندین دوره رایگان دیگر نیز در تعداد ساعات آموزشی مختلف وجود دارد.

دوره سئو گوگل نیز حدود سه ساعت آموزش برای کاربران دارد که توسط دانشگاه کالیفرنیا برای عموم افراد جهان به زبان انگلیسی طراحی و ایجاد شده است. همچنین مفاهیم سئو داخل سایت، سئو خارج از سایت، نحوه ارائه کلمات کلیدی و سئو تکنیکال از جمله این موارد ارائه شده در آموزش هستند. مدرک بین المللی سئو نیز مانند مدارک داخلی از نظر گوگل فاقد اهمیت هستند. ولی برای برخی از شرکت‌ها کار کردن با افرادی که مهارت و مدارک بهتری دارند در اولویت و ارجحیت قرار دارد.

مزایای خاص گواهینامه سئو چیست؟

دریافت گواهینامه سئو برای افراد و کارفرمایانی که قصد همکاری با آن‌ها را دارند اهمیت به نسبت زیادی دارد. در حقیقت این گواهینامه داخلی یا مدرک بین المللی سئو به نوعی تاییدیه مجوز و مهارت فرد یا تخصص تجربی او در زمینه سئو و ارتقاء سایت است. بنابراین افراد معتقد هستند که اخذ مدرک سئو سایت دارای مزایای خاصی است که عبارتند از:

  • تایید مهارت توسط کارفرمایان و مشتریان
  • اعتماد بیشتر نزد هر کارفرما یا مشتری
  • ارتقاء شغلی و افزایش جایگاه وظیفه با کار کردن بیشتر و تخصصی‌تر
  • امکان داشتن فرصت شغلی بهتر و افزایش درخواست مشتری
  • آپدیت و به روز شدن مهارت و دانش سئو افراد
  • امکان فعالیت در شرکت‌های بزرگ‌تر یا دارای چندین کالا و محصول

مدرک seo,مدرک بین المللی سئو,مدرک سئو

بهترین گواهینامه سئو

از نظر بسیاری از مدیران یا کارفرمایان بزرگ چیزی به نام بهترین گواهینامه سئو یا داشتن نظر برتری مدرک بین المللی سئو سایت بر دیگر مدارک وجود ندارد. علاوه بر این ملاک انتخاب یک فرد به عنوان سئوکار تخصصی و حرفه‌ای تنها مهارت و رزومه او در زمینه بهبود و ریکاوری یک وب سایت است.  با این وجود افراد عادی یا علاقه‌مند به سئو و کسب درآمد از این راه اقدام به ارسال درخواست یا حضور در مراکزی که دارای آموزش هستند، خواهند نمود.

بهترین جایگزین برای سئو نیز دریافت سئوی تخصصی یعنی شرکت در دوره و تمرین همزمان است زیرا داشتن گواهینامه یا مدرک به تنهایی باعث اطمینان به کار یا تخصص فرد نخواهد شد. بنابراین بین کسی که مدرک سئو را تنها به صورت عادی دارد با کسی که تنها مهارت و تخصص آن را دارد همواره اولویت  جذب  و همکاری با گروه دوم خواهد بود.

محتواهای آموزشی برای دریافت مدارک سئو

برخی از دوره‌های آموزشی سئو تنها برای سطوح ابتدایی کار هستند. یعنی تنها آموزش‌های سطحی و ناکافی برای ورود به بازار کار و دریافت پروژه برای دارندگان مدرک ارائه می‌دهند. عدم وجود تخصص و توجه به نیازهای لازم در سئو و همچنین تمرکز بر آموزش‌های قدیمی از دلایل کیفیت پایین محتواهای آموزشی ارائه شده توسط مراکز یا موسسات متنوع است.

بنابراین یک دوره جامع آموزش باید بتواند علاوه بر مباحث تئوری در آموزش مباحث عملی و کاربردی نیز از بهترین تجهیزات و مفاهیم عملکردی برخوردار باشد.  با این وجود در مقایسه مدرک بین المللی سئو با مدارک داخلی اغلب سطح مهارت و دانش سئو در کشورهای پیشرفته با استانداردهای بالاتر و بهتری در اختیار افراد قرار می‌گیرد. زیرا منابع معتبر، ترکیب مفاهیم تئوری و مبانی با عملی، اساتید مجرب و متخصص یا تمرین‌های درخواستی از متقاضیان و علاقه مندان به بهترین نحو انجام شده است.

آموزش مجازی و اخذ مدرک سئو

آموزش‌های سئو یا به صورت حضوری و یا مجازی هستند. با این وجود بسیاری از مدارک بین المللی تنها با ثبت نام و از طریق دریافت آموزش مجازی یا آنلاین ممکن هستند. اگر چه آموزش از راه دور کیفیت پایین‌تری خواهد داشت اما با انتخاب یک موسسه بین المللی خوب و ممتاز و برقراری ارتباط با نمایندگی‌های موجود آن در داخل کشور ،این مشکل برطرف خواهد شد و مدارک به راحتی به دست آموزش دیدگان قرار خواهد گرفت.

این فرصت عالی دریافت آموزش برای بسیاری از افراد برای گرفتن مدرک سئو سایت با هزینه بیشتری همراه است. با این وجود برخی از مراکز آموزشی تایید شده توسط سازمان‌های مرتبط کشور، فعالیت آن‌هارا تایید کرده و هم مدارک داخلی و هم بین المللی آن‌ها قابل استناد و دارای شماره پیگیری هستند.

سوالات متداول درباره مدرک بین المللی سئو

در ادامه به سوالات مهم و متداول شما در دریافت انواع گواهینامه سئو پاسخ دادیم:

۱) بهترین راه دریافت یک مدرک سئو چیست؟

استفاده از تجربیات دیگران و تحقیق در زمینه کیفیت آموزشی یک موسسه بین المللی یکی از بهترین روش‌های دریافت مدرک سئو برای افراد است.

۲) بهترین گواهینامه سئو برای افراد مبتدی و پیشرفته در این زمینه کدام است؟

در واقع هیچ گواهینامه برتری وجود ندار. د زیرا آنچه در سئو دارای اهمیت بسیاری است مهارت و تخصص افراد در این زمینه بوده و این مزیت حتی بدون مهارت در نزد تمامی کارفرمایان قابل قبول است زیرا مهارت و رزومه بسیار بااهمیت‌تر از یک گواهینامه بدون پشتوانه مهارت است.

۳) مزایای سئو برای دارندگان مدارک بین المللی و یا مهارت تخصصی آن چیست؟

امکان افزایش اعتماد به نفس، فرصت شغلی بیشتر، ارتقاء رتبه و درخواست بیشتر برای همکاری از مزایای دارندگان مدارک بین المللی سئو است بنابراین میزان درخواست برای ثبت نام و دریافت مدارک تخصصی این زمینه کاری گسترده و بسیار زیاد است.

نتیجه گیری

سئو سایت از فرایندهای ارتقاء کیفیت و محبوبیت سایت در گوگل است که دارای طرفداران زیادی برای یادگیری و اشتغال در این زمینه است. افراد مبتدی با این پرسش مواجه هستند که مدرک سئو چیست؟ که در واقع بعد گذراندن یک دوره تخصصی و قبولی در آزمون این مجوز مهارتی برای فرد از سوی موسسه مربوطه صادر خواهد شد. بنابراین یادگیری مهارت و حرفه سئو در کنار مدارک آن می‌تواند جهت یافتن فرصت کاری بیشتر و بهتر موثر واقع شود.

مدرک بین المللی سوئد نسبت به مدارک داخلی و عادی هم از نظر کیفیت آموزش و هم اعتبار در اولویت علاقه مندان قرار دارد. در حالی که اصلی‌ترین نکته در این زمینه داشتن فنون و تسلط کافی به بهبود یک سایت با توجه به الگریتم‌های گوگل و موتورهای جستجوگر است. در این مقابه نیز به این مفهوم که مدرک بین المللی سئو چیست و چه کاربردی دارد؟ و مزایای آن برای موسسات و افراد پرداخته شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود