5 گام تدوین استراتژی سئو در سال 2018

استراتژی سئو,استراتژی سئو 2018,استراتژی های سئو حتما در کانال تلگرام نیوسئو عضو شوید (در کانال محتوایی هست که در سایت نیست!)
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 10 امتیاز : 4.5]

تدوین استراتژی سئو در سال 2018 از ضرورت های هر کسب و کار اینترنتی می باشد. زمان آن رسیده که هر کسب و کار و تیمی برای سال جدید برنامه ریزی کنند. تفاوت این برنامه با برنامه های شخصی در این است که برنامه های کاری نباید ناکارآمد باشند.

خیلی از شما می خواهید در سال 2018 استراتژی تازه ای برای سئو سایت خود داشته باشید. این استراتژی بستگی به فاکتورهایی از جمله پیچیدگی کار شما، مدت زمانی که به کار مشغولید و کاری که تا به حال انجام داده اید دارد.

با این حال، می توانید از این چک لیست استفاده کنید:

  1. سال قبل را مرور کنید

فکرهای خوب و رویاهای قشنگ برای سال جدید، عجیب و دور از انتظار نیستند. اما در این لحظه باید ببینیم از سال 2017 چه آموخته ایم.

اگر در ابتدای سال برای خود هدف گذاری می کنید، می توانید از این اهداف به عنوان معیارهایی برای سنجش موفقیت خود استفاده کنید و بفهمید کجا با سختی مواجه شده اید.

شرکت خود را به بخش های اصلی تقسیم کنید و نسبت به بازدهی که هرکدام از این قسمت ها داشته اند، سخت گیر باشید. نتایج (رنک، ترافیک، نرخ تبدیل) و اهداف واضح هستند. به خاطر داشته باشید که این نتایج به دنبال تداوم فعالیت و تلاش میسر می شوند و این مرور باید متمرکز بر نکاتی باشد که شما آموخته اید و بر روی استراتژی سئو در سال 2018 تاثیر می گذارد.

آژانس های ارائه خدمات باید با مشتریان خود صحبت کنند تا نظر آنها را هم بدانند. این جلسات برای درک پیشرفت و رشد شرکت ضروری هستند و می توانند منجر به ساخت شرکت موفق تری بشوند.

در آخر، طبق تجربه من بهتر است این مرور را تا جای ممکن انجام دهید. از یک سو، مرور سال گذشته می تواند منجر به ساخت دیدگاه خوشبینانه شده و خستگی را از تن شما بیرون آورد. از سوی دیگر، از موانع پیش روی خود یادداشت برداری کنید و برای موفقیت در سال 2018، از تمامی ناامیدی ها و سختی های خود درس بگیرید. اما حواستان باشد که بیش از حد منفی نگر نشوید.

سئو، یک پروسه طولانی است. اگر کارهایی که انجام می دهید بر روی استراتژی خوبی استوار است، نگران نباشید، نتایج خوب حتما در راه هستند!

  1. استراتژی خود را مرور کنید

 ارزش پرداختن مجدد به استراتژی اولیه را دست کم نگیرید. نه تنها بازار و رفتار آن با وضعیت ثابتی در جریان هستند و اگر یک سال دیگر هم در همین وضعیت بمانید، تیم شما تجارب تازه ای به دست خواهد آورد که روی استراتژی بعدی شما تاثیر خواهد گذاشت.

فراتر از جستجوی کلمات کلیدی بروید. شخصیت خریداران خود و رفتار آن ها در قیف بازاریابی بسنجید. به افرادی که نقش اصلی در کسب و کار شما ندارند بپردازید. این افراد معمولا قادرند روی موارد تاثیر گذار در موفقیت نهایی، تاثیر داشته باشند.

شاید فکر کنید که همه چیز مرتب است. اما مرور دوباره استراتژی ضرری ندارد. شاید اگر بیشتر کند و کاو کنید، الماس های بیشتری هم بدست آورید.

  1. اهداف خود را مشخص کنید

اهداف و شاخص کلیدی عملکرد یا KPI را بسنجید. در جهانی که نتایج مانند یافتن آب در بیابان است، ساده ترین راه این است که هدف خود را روی داشتن درآمد بیشتر بگذاریم. از هدف گذاری کردن نترسید. ارقامی که به عنوان هدف برای خود تنظیم می کنید، باید قابل دستیابی باشند.

اگر هدف شما رسیدن به ترافیک خاصی است، این میزان باید چیزی بین ترافیک متوسط وب سایت و هدف شما باشد. اگر هدف شما رسیدن به نرخ تبدیل خاصی است، می توانید از ترافیک مورد نظر خود در نرخ تبدیل هدف استفاده کنید.

این اهداف به شما شفافیت و وضوح خاصی برای برنامه ریزی در خصوص استراتژی سئو ۲۰۱۸ می دهد. برای مثال، اگر هدف شما افزایش نرخ تبدیل سایت به میزان X% در سال 2018 است، این هدف می تواند منجر به:

  • ارزیابی حداقل میزان رنک موردنیاز برای رسیدن به ترافیک هدف (و نرخ تبدیل ها) با استفاده از نرخ تبدیل فعلی.
  • دقت کردن به اینکه نرخ تبدیل ها باید بیشتر شده و به طراحی وب سایت و تیم UX/UI باید توجه بیشتری شود.
  • درک این مطلب که محتوا نباید هم راستا با انتهای قیف فروش باشد و استراتژی تولید محتوا نیاز به بازرسی دارد.

زمانی که اهداف خود را مشخص نمودید، آنها را بلااستفاده در میز خود رها نکنید. آن ها را منتشر کنید.

در تیم هایی که در خانه کار میکنند، بهتر است این اهداف بین تک تک اعضای مشغول به کار در پروژه منتشر شود. آژانس های ارائه خدمات بهتر است این اهداف را رو در رو به مشتریان اعلام کرده و توضیحات دقیق داده شود. این کار منجر به بهبود رابطه مشتری و فروشنده می شود. هر کس باید مسئولیت های خود را هم راستا با این اهداف انجام دهد.

دوست عزیزم، جهت مشاهده ادامه این مقاله بسیار مفید، لطفا ایمیل خود را به دقت در فیلد ذیل وارد نمایید.

لطفا ایمیل خود را به دقت وارد نمایید :

خیالتون راحت ! از ایمیل شما به صورت محرمانه نگهداری میشه و فقط مقالات برتر نیوسئو براتون ایمیل میشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *