افزایش سرعت سایت و مزایای فوق العاده آن

ابزار افزایش سرعت سایت,ابزارهای تست سرعت سایت,افزایش سرعت بالا آمدن سایت

سرعت سایت یکی از اصلی ترین فاکتورهای رتبه بندی گوگل به شمار می رود که در سئو سایت بسیار مهم است. تمامی کاربران اینترنت تمایل دارند که نتایج جستجو در گوگل، به سرعت برایشان ظاهر شود. به همین علت گوگل برای اولین بار در سال 2010 الگوریتم PageRank را برای رتبه بندی صفحات سایت های مختلف به کار برد.

در طول سال های گذشته ارتباط به خصوصی بین سرعت سایت و تعداد بازدید کنندگان به وجود آمده است. به این صورت که هرچه سرعت وب سایت افزایش پیدا کند، نرخ کلیک بیشتری را دریافت خواهید کرد.

انجام آزمون های مختلفی برای تست سرعت صفحات گوگل، اولویت بالایی برای کسب و کار شما دارد. اگر گوگل مشکلی در کراول کردن صفحات سایت شما داشته باشد، تاثیر منفی در رتبه بندی سایت شما خواهد داشت. در نتیجه انجام تست سرعت سایت اهمیت بالایی دارد.

تأثیر فوق العاده افزایش سرعت سایت در کسب و کار اینترنتی

مزایای افزایش سرعت سایت بسیار زیاد است؛ اما ما در این مقاله آن ها را به سه دسته کلی تقسیم می کنیم:

حالا وقتشه!   اینو بخون: تجربه کاربری و افزایش درآمد اینترنتیپیشنهاد نویسنده این است که اول مقاله بالا را خوانده و سپس ادامه این مقاله را بخوانید.

 • بهبود تجربه کاربری توسط سرعت سایت

گوگل اعلام کرده است که تأخیر یک دقیقه ای در بارگذاری صفحه باعث کاهش رضایت کاربران تا 16 درصد می شود. بر اساس هممین آمار اگر در حال فروش محصولی باشید، به احتمال 79 درصد مشتریان برای خرید به سایت شما مراجعه نخواهند کرد. بنابراین با افزایش سرعت وب سایت خود مشتریان بیشتری را جذب کنید.

 • بهبود عملکرد بازاریابی با افزایش  سرعت سایت

اگر هدف شما بهبود نرخ تبدیل کاربر به مشتری است یا می خواهید نرخ پرش سایت خود را کاهش دهید، بهینه سازی سرعت سایت در این راه به شما کمک خواهد کرد. مطالعات نشان می دهد که در انگلستان 67 درصد از کاربران اینترنتی، خرید خود را نیمه کاره رها می کنند؛ علت زمانبر بودن این روند است. در نتیحه بهبود یک ثانیه ای سرعت بارگذاری صفحات، می تواند تا 20 درصد بانس ریت یا همان نرخ پرش شما را کاهش دهد.

اگر قصد دارید که برای یک صفحه خاص ترافیک بیشتری جذب کنید، Page Speed یا سرعت صفحه یکی از اصلی ترین فاکتورهایی است که باید به عنوان خدف خود قرار دهید.

 • تقویت جایگاه سایت در نتایج جستجو گوگل

با بروزرسانی الگوریتم PageRank، سرعت صفحه سایت نیز جزء اصلی ترین معیارهای گوگل، مثل نرخ بازدید سایت، برای رتبه بندی قرار گرفت. پس تمرکز بر روی سرعت سایت می تواند تا میزان قابل توجهی رتبه شما در نتایج جستجو گوگل را افزایش دهد.

اگر صفحات سایت شما به سرعت بارگذاری شوند، ربات های خزنده گوگل نیز با سرعت بیشتری می توانند در سایت شما جستجو کنند. این یعنی که هر صفحه وب سایت شما شانس بیشتری برای دریافت رتبه های برتر از گوگل را دارد.

بهترین روش های افزایش سرعت سایت

سرعت وب سایت با استفاده از روش های مختلفی می تواند تقویت شود. که با توجه به شرایط وب سایت خود می توانید از آن ها استفاده کنید.

 1. فشره سازی فایل های موجود در صفحه

Gzip یکی از بهترین ابزارهایی است که برای فشرده سازی فایل های خود می توانید از ان استفاده کنید. این ابزار به شما کمک می کند تا حجم فایل های CSS و HTML را کاهش دهید. نکته مهم این که از این ابزار برای فایل های تصویری استفاده نکنید چراکه ممکن است بر کیفیت عکس تأثیر بگذارد.

 1. کاهش ریدایرکت ها

ریدایکرت های بیش از حد می تواند منجر به افزایش درخواست های HTTP شود که این عامل مهمی برای کاهش سرعت سایت شما است. علاوه بر این، نادیده گرفتن لینک های شکسته شده به شدت بر تجربه کاربری تاثیر می گذارد.

 1. رفع خطای Remove render-blocking JavaScript

مرورگز کاربران شما باید فایل های JavaScript را درست قبل از اینکه صفحه HTML بارگذاری شود، دریافت کند. حال ممکن است در بعضی موارد این فایل ها که باید زودتر بارگذاری شوند، سرعت صفحه سایت را کاهش می دهند. برای از بین بردن این مشکل بهترین راه استفاده از افزونه Autoptimize می باشد.

 1. فعال کردن Leverage browser caching

هنگامی که کاربری وارد وب سایت شما می شود، اطلاعات مختلفی مثل عکس ها، فایل های CSS و بسیاری موارد دیگر را دریافت می کند. حال برای افزایش سرعت بارگذاری صفحات سایت، بهتر است تا برخی از این اطلاعات که تقریبا همیشه ثابت هستند، در حافظه کش مرورگر او ثبت شوند تا بار دیگر نیاز به بارگذاری نداشته باشند.

ابزار افزایش سرعت سایت,ابزارهای تست سرعت سایت,افزایش سرعت بالا آمدن سایت

به مجموعه اعمالی که موجب این امر می شود، Leverage browser caching یا فشرده سازی حافظه کش مرورگر می گویند. افزایش سرعت سایت، کاهش پهنای باند و در نتیجه کاهش هزینه کلی سایت، از مزایای این روش برای سئو سایت شما هستند.

 1. تقویت زمان پاسخ سرور

server response time یا زمان پاسخ سرور، به مدت زمانی گفته می شود که یک وب سرور برای پاسخ به درخواست یک مرورگر نیاز دارد. هنگامی که شما آدرس سایتی را در مرورگر وارد می کنید، در واقع شما درخواستی به وب سرور آن سایت داده اید و منتظر دریافت اطلاعات هستید.

هنگام بررسی زمان پاسخ سرور، متوجه می شویم که عوامل بسیار زیادی هستند که بر سرعت آن تاثیر می گذارند؛ از جمله ترافیک سایت، نوع نرم افزاری که سرور از ان استفاده می کند و مشکلات هاستینگ. در هر صورت با تقویت زمان پاسخ سرور می توانید قدم بزرگی در افزایش سرعت سایت خود داشته باشید.

در نهایت اگر هر یک از موارد ذکر شده را اجرا کردید، خیلی مهم است که مراقب عملکرد خود باشید و با استفاده از ابزارهای مختلف آن را بررسی کنید. به هر حال این تجزیه و تحلیل عملکرد شما است که میتواند در بهبود رتبه سایت شما مؤثر باشد.

بهترین ابزارهای سنجش سرعت سایت:

 • Pingdom Speed Test
 • Google PageSpeed Insights
 • GTmetrix

امیدواریم با مطالعه دقیق مطالب گفته شده، به اهمیت سرعت صفحه در سئو سایت پی برده باشید. در دنیای امروزی کاربران به دنبال سرعت بالا در خدمت رسانی هستند؛ چراکه زمان، جایگاه بسیار بالایی در زندگی دارد. بنابراین امیدواریم با استفاده از استراتژی های صحیح، در این زمینه به موفقیت دست پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود