ایجاد بهترین استراتژی بازاریابی محتوا در ۷ مرحله

آموزش سئو,استراتژی بازاریابی محتوا,استراتژی بازاریابی محتوا چیست 100ها نکته آموزشی رایگان در اینستاگرام نیوسئو

ایجاد یک استراتژی بازاریابی محتوا یکی از اصلی ترین مباحثی است که در بین علاقه مندان به سئو سایت هرروزه در حال افزایش می باشد. حال اگر شما هم بخواهید که یک استراتژی بازاریابی محتوا ایجاد کنید، بهتر است که دستورالعمل هایی که در این مقاله سایت نیوسئو برای شما آماده کرده ایم را به خوبی دنبال کنید.

همیشه سوالات بسیار زیادی در زمینه بازاریابی محتوا وجود داشته است؛ از قبیل اینکه چرا با وجود اینکه از بازاریابی محتوا استفاده می کنم اما باز هم نتیجه نمی گیرم؟ با استفاده از استراتژی بازاریابی محتوایی مقاله های زیادی تولید کرده ام، اما نتیجه مثبتی وجود ندارد، علت چیست؟ و بسیاری از سوالات اساسی دیگر.

اگر شما نیز جزو افرادی هستید که سوالاتی مثل موارد بالا در ذهن خود دارید، باید بگوییم که نکته اصلی که شما به آن توجهی نمی کنید این است که در واقع شما دارید به صورت کورکورانه از یک استراتژی بازاریابی محتوای نادرست استفاده می کنید که به هیچ وجه هدفمند نمی باشد. در نتیجه، اهمیتی ندارد که چه میزان محتوا با این روش تولید کنید، به هر حال نتیجه مناسبی دریافت نخواهید کرد.

به عنوان مثال فرض کنید که در حال بازی بسکتبال هستید. اگر شما نابینا باشید و ندانید که سبد کجاست، به احتمال بسیار زیاد، نمی توانید که توپ را در سبد بیاندازید. بحث مورد نظر ما نیز به همین شکل است. وقتی که شما ندانید که اهداف اصلی سایت و کسب و کارتان چیست، چگونه می توانید نتیجه مطلوبی بگیرید؟

بنابراین بهتر است که ابتدا اهداف خود را مشخص کنید و بعد از آن با استفاده از نکات فوق العاده آموزش سئو که در این مقاله با استناد به آن ها نکاتی گفته شده، یک استراتژی بازاریابی محتوا مناسب ایجاد کنید.

استراتژی بازاریابی محتوا دقیقا چیست؟

یک استراتژی بازاریابی محتوا در واقع طرحی است برای ایجاد مخاطب با انتشار و پخش مکرر و منظم مطالبی ارزشمند که در نهایت بتواند مخاطب مورد نظر را به کاربر یا مشتری سایت تبدیل کند.

تعریفی که در بالا با استفاده از نکات آموزش سئو برای شما ارائه شد، یک تعریف جامع و بسیار فوق العاده می باشد. استراتژی بازاریابی محتوایی موجب می شود تا به طور پیوسته محتوایی تولید کنید که تعداد مشتریانتان افزایش پیدا کند. البته هیج جای نگرانی برای عملی کردن این موضوع نیست؛ چراکه با داشتن یک تیم چند نفری قدرتمند و متخصص، می توانید به خوبی در زمینه عملکردی فوق العاده ای داشته باشید.

حال که اهمیت و تعریف اینکه استراتژی بازاریابی محتوا چیست را به خوبی درک کرده اید، وقت آن است که 7 مرحله ایجاد یک استراتژی بازاریابی محتوا ارزشمند را مورد بررسی قرار دهیم.

مرحله 1: تحقیق کلمات کلیدی

شما قبل از تولید هرگونه محتوایی باید تحقیق کلمات کلیدی را به خوبی انجام دهید. در واقع شما با این کار می توانید بفهید که مردم به دنبال چه چیزی هستند و بیشتر تمایل به چه موضوعاتی دارند. پس از آن می توانید به خوبی عبارات و کلمات کلیدی مناسب و مدنظر خود را شناسایی کرده و محتواهایی بی نظیر برای آن ها بسازید.

نکته مهمی که همیشه باید در زمینه تولید محتوا به یاد داشته باشید این است که هدف اصلی شما در تمامی حالات باید جلب رضایت کاربر و رقم زدن یک تجربه کاربری شگفت انگیز باشد. این مورد به خودی خود برای گوگل اهمیت فراوانی داشته و می تواند رنک بسیار بالایی را برای صفحات وب سایت شما به ارمغان بیاورد.

برای انجام تحقیق کلمات کلیدی می توانید از ابزارهای گوناگونی که در گوگل به صورت رایگان و غیررایگان وجود دارد، استفاده کنید و از رقبای خود پیشی بگیرید.

مرحله 2: فیلتر کردن کلمات کلیدی که بیشترین پتانسیل را دارند

بعد از اینکه عبارات کلیدی مورد نظر را پیدا کردید، اکنون وقت آن است که بهترین آن ها را فیلتر کنید. شما باید آن دسته از کلماتی را برگزینید که بیشترین پتانسیل برای جذب بازدید و افزایش رنک سایت شما را دارند. پیشنهاد نیوسئو به شما این است که کلماتی را انتخاب کنید که سه ویژگی زیر را داشته باشند:

  • بالا بودن پتانسیل برای افزایش ترافیک
  • ارزشمند بودن برای کسب و کار
  • دارای رقابت کم

مرحله 3: شروع کردن به تولید محتوا

اکنون شما دارای عناوینی هستید که به بهترین نوع ممکن فیلتر شده اند و پتانسیل بسیار بالایی برای افزایش رتبه سایت شما دارند. اکنون شاید مقدار کمی از مزایای بازاریابی محتوا با فهمیده باشید.

حال وقت آن است که تعادلی بین کیفیت و سرعت تولید محتوا ایجاد کنید. متاسفانه ابزاری برای سنجش این دو فاکتور وجود ندارد. شما تنها باید از تجربه و مهارت خود در این مورد استفاده کنید. علاوه بر آن می توانید از مهمترین نکات و اصول آموزش تولید محتوا نیز بهره برده و روند تولید محتوا را به خوبی سرعت بخشید.

مرحله4: تبلیغ محتوای سایت خود

شاید این قسمت مهم ترین بخش یک استراتژی محتوا در هر بستری به حساب بیاید. تبلیغات بخش بسیار مهمی از یک استراتژی بازاریابی محتوا می باشد که همیشه باید در اولویت های شما قرار داشته باشد. در حقیقت باید به این نکته فکر کنید که اگر کسی محتوای سایت شما را نبیند و نتواند که آن را مطالعه کند، پس همه این تلاش هایی که انجام داده اید، چه فایده ای داشته است؟ در ادامه چند روش اصلی در این زمینه را بیان کرده ایم.

بهینه سازی برای موتورهای جستجو

مهمترین نکته این است که بتوانید محتوای سایت خود را توسط نکات آموزش سئو، بهینه سازی کنید تا موتورهای جستجو از جمله گوگل، بتوانند به خوبی مطالب آن را ایندکس کرده و در نتایج جستجو خود قرار دهند. به طور کلی تولید محتوا و سئو سایت دو عضو جدایی ناپذری می باشند.

هر صاحب وب سایتی که بتواند از دوره های آموزش سئو استفاده کند، طبیعتا می تواند محتواهای سایت خود را در صفحات نتایج جستجو، ارتقا دهد. محتوایی که هم از نظر گوگل و هم از نظر کاربران، ارزشمند شناخته شود، این نشان می دهد که دارای اهمیت بسیار بالایی است.

تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

برخی از افراد آدرس سایت خود را در شبکه های اجتماعی پخش کرده و توقع دارند که کاربر بسیار زیادی جذب مطالب آن ها شود. اصول استراتژی بازاریابی محتوایی به ما می گوید که باید در شبکه های اجتماعی محتوایی معتبر و ارزشمند ایجاد کرد. سپس از طریق این محتوای جذاب، کاربران را دعوت به بازدید از وب سایت کرده و شاهد افزایش بازدید و رتبه صفحات سایت خود باشید.

ایمیل مارکتینگ

با استفاده از استراتژی های ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی، می توانید کاربران زیادی را از طریق ایمیل جذب محتوای سایت کرده و با استفاده از استراتژی های مناسب، آن ها را تبدیل به مخاطبین دائم مطالب سایت خود کنید. البته دقت داشته باشید که این کار باید حتما با کاربرد صحیح نکات آموزش ایمیل مارکتینگ انجام شود. در غیر صورت ممکن است که هیچ نتیجه خوبی برای شما و کسب و کارتان نداشته باشد.

مرحله 5: تجزیه و تحلیل نتایج استراتژی بازاریابی محتوا

آموزش سئو,استراتژی بازاریابی محتوا,استراتژی بازاریابی محتوا چیست

با استفاده از Google Analytics می توانید وضعیت عملکرد خود را به خوبی از جهات مختلف، بررسی کنید. در نتیجه، می توانید بفهمید که آیا راه را درست رفته اید، یا آیا نیاز است که تغییراتی در روند فعالیت ها و استراتژی های خود ایجاد کنید.

مرحله 6: بروزرسانی محتوای سایت و بازنویسی آن

برای گوگل بسیار مهم است که شما به محتوای خود اهمیت داده و به طور منظم آن را بروز رسانی کنید. اگر دیدید که رتبه مناسبی از گوگل دریافت کرده اید، دست از کار برندارید. قطع به یقین، برای اینکه در رتبه های برتر نتایج جستجو باقی بمانید، باید محتوای خود را بروز کنید.

با این کار شما در واقع به گوگل یا هر موتور جستجوی دیگری اعلام می کنید که به مطالب جدید موجود در اینترنت اهمیت می دهید که فعالیت های خود را مطابق با آن ها سازمان دهی می کنید.

مرحله 7: تکرار تمامی نکات درباره محتوای جدید

هیچ موقع از اهمیت تکرار کردن این موارد غافل نشوید. طبق آمارهای به دست آمده، بسیار از صاحبان وب سایت ها بعد از مدتی که این نکات را در عملکرد خود رعایت کرده اند، دست از به کارگیری آن ها کشیده و از اهمیت تکرار این نکات برای محتواهای جدید سایت خود غافل شدند.

یادگیری این نکات و آموزش ها، زمانی ارزش پیدا می کند که به صورت مداوم در استراتژی ها پیاده سازی شود. در غیر این صورت شما ممکن است که ضربه سنگینی به رتبه سایت خود بزنید.

امیدواریم با استفاده از این مقاله توانسته باشید که بفهمید استراتژی بازاریابی محتوا چیست و اینکه شما باید برای ایجاد آن از کجا و چگونه شروع کنید. اگر این مقاله برای شما مفید و کاربردی است، پیشنهاد می کنیم که با دیگران نیز آن را به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود